Balık Yiyiyor musunuz?

Başlatan berusa55, 02 Kasım 2010, 17:40:45

« önceki - sonraki »

berusa55

02 Kasım 2010, 17:40:45 Son düzenlenme: 02 Kasım 2010, 18:01:54 berusa55
Ülkemiz deniz balığı üretiminde Avrupa'da beş, çiftlik balığı üretiminde ise yedinci sırada yer alırken, üç tarafımız denizlerle çevrili ve bir de iç denizimiz, bunun yansıra göllerimiz ve nehirlerimiz varken, balık tüketimi sıralamasında sonlarda sürünmektedir.

Galiba kırmızı eti ve tavuğu daha pahalı olmasına rağmen daha çok seviyoruz. Üstelik balık, faydalı yağlar ve proteinler içermesiyle, kalp sağlığı ve çocukların gelişimi için çok önemli olduğu halde...

Siz de balık ve diğer su ürünlerini (midye, ahtopot, karides, vs) tüketiyor musunuz? Tüketiyorsanız ne sıklıkta?

Az sonra tavada  ;)

Şu güzellik yenmez mi? Karadeniz'imizin kralı hamsi şu aralar öyle bol ki? Artık her sokak arasında hamsi satan seyyar balıkçıya rastlayabilirsiniz ve kilosu da 1.5 TL'ye kadar düştü.

kabacevizli55

hamsisiz yaşanmaz  haftada 1  defa kesin alıyoruz

Size balık ve diğer su ürünlerini (midye, ahtopot, karides, vs) tüketiyor musunuz? Tüketiyorsanız ne sıklıkta?

mezhep e uygun olmadığı için hiç tadına bakmadım balıklar yetiyo ALLAH a şükür ya

Fecr_55

Hic de sevmem ve yemem..Bu nedenle Karadenizliligimi yargilayan bile oldu:)

Burak

Alıntı yapılan: Fecr_55 - 02 Kasım 2010, 19:40:07
Hic de sevmem ve yemem..Bu nedenle Karadenizliligimi yargilayan bile oldu:)

sen yine de fazla söyleme sağda solda :D :D

benim için balıklar 2 gruba ayrılır

HAMSİ ve diğerleri

Ya bu hamsinin baharatı tadı tuzu kendi içinde sanki böyle birşey olmaz yaaa bu sene de gayet iri.

YaşarDoğu

Kılçıklı olarak sevdiğim tek balık HAMSİ.

Balığı severim en kılçıksızından  :)

Mustee13

Yenebilecek her türlü deniz ürününü yerim  :D

55.hakan

Hamsi sevmem açıkça söyleyeyim hamsi de sevilmez mi diyenleriniz olacaktır , ancak mısır unu ve yumurtaya bulanarak tavada kızartılan mezgit benim için paha biçilmezdir.

**KaR6**

haftada bi ahtapot yemeden uyuyamıyorum yaahu ;D ;D

beşnumara

Alıntı yapılan: **KaR6** - 02 Kasım 2010, 22:35:54
haftada bi ahtapot yemeden uyuyamıyorum yaahu ;D ;D
yanında da cola içiyon mu canm  ;D

**KaR6**

vereceğim cevap +18, özelden görüşelim :-*

celebi

oy oy oy oy yenmez mi bu mübarek

Ollivanders

Soğuk havada yapılan hamsi ızgara ve yanında soğan ne guzel olur yahu :)

supernatural_55

Favorim mezgit,2.hamsi,3.barbun,4.palamut....:)))

Vallahi geçenlerde bi hamsi aldım Ankara'da kilosu 5liraydı.Aynı gün peder beye sordum 2liraya almış.ki benim aldığım da Samsun'dan gelmiş.bol bol tüketip kıymetini bilmek lazım;)

Mezgit Samsun'da 5tl,Ankara'da 13tl idi.Samsun'a geldğmde ilk işim mezgit yemek olacak:))

Ollivanders

Bugun vardı kardesim balıkçıda :D Fenaydılar hani

supernatural_55

offfff doğrudur kardeşim.bana baa bi akşam hamsi mangal yapalım daa hacı soğan moğan yazmışın canm çekti:))pazar günü denizli maçı öncesi mesela:))