Bünyamin Kubat

Başlatan 16 SS 1965, 18 Mayıs 2008, 11:18:55

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Vural, Serkan ve Bünyamin Türkiye Gazetesi tarafından haftanın karmasına alınmış. Sezon 1994-95

**KaR6**

niye bizim topcuların adı yanlıs yazılmış abi yaa?

16 SS 1965

Alıntı yapılan: **KaR6** - 27 Mayıs 2008, 15:08:12
niye bizim topcuların adı yanlıs yazılmış abi yaa?

evet benimde dikkatimi çekti  vural ve serkanın isimleri yanlış heralde

16 SS 1965

onur abi bünyamin ile çekindiğin fotonun arkasında Samsunspor simitçisi yazıyor abi  :D

Nuri Asan

Alıntı yapılan: 16 SS 1965 - 27 Mayıs 2008, 19:24:25
onur abi bünyamin ile çekindiğin fotonun arkasında Samsunspor simitçisi yazıyor abi  :D

Evet Bünyamin kardeşim orası Tribünden Cüneyt Abinin mekanı.Her Samsun'a gittiğimde yanına uğrarım mutlaka.İnşallah bir gün senide oraya götürmek nasip olur.Zaten Bünyamin Kubat'ta 2 günde bir Cüneyt Abinin oraya mutlaka gelir ;)

16 SS 1965

Alıntı yapılan: coleccionista1965 - 28 Mayıs 2008, 11:06:07
Evet Bünyamin kardeşim orası Tribünden Cüneyt Abinin mekanı.Her Samsun'a gittiğimde yanına uğrarım mutlaka.İnşallah bir gün senide oraya götürmek nasip olur.Zaten Bünyamin Kubat'ta 2 günde bir Cüneyt Abinin oraya mutlaka gelir ;)

inşallah abi gelirsem mutlaka giderim

seckin55

Alıntı yapılan: samsuni - 26 Mayıs 2008, 21:26:57
Burada 0-0 biten beşiktaş maçını diyorsun sanırım. TV yayınına rağmen stat dolu idi yine. Adamın birisi Recep'e, "la recep, anan seni mağarada mı doğrudu la o..." diye küfür etmişti, maratonun yarısı gülmüştü valla.

abi super yaaa:)gecenin 2 sinde koptum valla.duymuş kaadar oldum valla:)ne guzel anılar..goremdık o gunleri be...çok eskilerden babamla radyoda petrol ofisi-samsunspor maçını dinlemiştik..hatta babam mutfakta idi bende içerde radyo başında..gol oldukça babama koşmuştum bagıra bagıra...maçın sonucu çok iyi hatırlıoyorum 8-1 idi.yenmiştik.bunyamın abilerin zamanı sanırım..

guvensolmaz

:) 8-2 bitmişti. Her neyse yaww bi kamyon atmıştık.. O 0-0 biten bjk maçı sonrası BÜNYAMİN son dakikadaki pozisyon için;
: Keşke ayağım kırılsaydı da gol olsaydı demişti. Daha 2gün önce sohbet ettik. O maçı konuştuk, abi dedim böyle böyle demiştin bak,o gün staddan çıkmak ölüm gelmişti bize dedim.. : Heeee yaaaa,hiç sorma 3 hafta kendime gelemedim dedi. Yeminolsun aynı heyecan ve içtenlikle anlatıyordu.. Bünyo, Bünyooo Bünyooo

Kaya

az bir dönem izleyip hatırladığım özellikle babamın ey gidi bünyamin ne topçuydu be ayağına topu aldımıydı neler yapardı demesi hala devam etmekte

kaptan 55

çok süratli bi futbolcumuzdu hey gidi be ne futbolcularımız vardı

cgr

Sağ Kanadın Lokomotifi; Bünyamin Kubat

1990-95 yılları arasında giydiği Samsunspor formasının hakkını veren, yetenekli olduğu kadar da beyefendi bir futbolcumuzdu Bünyamin Kubat. Kendisiyle Samsunspor'daki yıllarını samsunspor.biz için konuştuk.

Hocam sizi yeterince tanımayan, yaşı küçük taraftarlarımız var. Bize kendinizi tanıtabilir misiniz?

1969 Ankara doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Futbola 15 yaşında Ankara MTA'da futbola başladım. Alanyaspor ve Karabükspor'den sonra 1990 yılında Samsunspor'a geldim... 1995 yılına kadar Samsunspor'da oynadıktan sonra sırasıyla Gaziantepspor, Vanspor, Mersin İd.Yurdu, İBB, Kayserispor, K.Erciyesspor gibi birçok kulüpte oynayarak 2004 yılında futbolu bıraktım ve antrenörlük hayatına başladım... 1 kez Ümit ve 1 kez Genç Milli Takımlarda oynadım... Futbol hayatım boyunca resmi 200 gol attım...

Samsunspor'a transferiniz nasıl gerçekleşti? Niçin tercih etmiştiniz Samsunspor'u?

Karabükspor'da oynarken Samsunspor eski kalecisi Pala Erol beni Samsunspor'a tavsiye etmişti.1.Ligde olan Boluspor beni ısrarla istemesine rağmen Samsunspor'u tercih ettim. Kaza'nın etkisiyle Samsunspor'a ayrı bir sempatim vardı o yüzden tercih ettim...

1992-93'teki şampiyonluk hikayesinden söz eder misiniz?

Yeni düşmemize rağmen kaliteli genç grubumuz vardı. Başkanlığa da İsmail Uyanık gelmişti.Bu grupla birlikte benim de 17 gol atarak verdiğim katkı ile birlikte şampiyonluğumuz gerçekleşti.Taraftarın etkisi gerçekten çok büyüktü.Arkadaşlık ruhunun çok yoğun olduğu bir gruptuk.Bu da bizi başarıya götürdü.

Şimdi size bazı isimleri soracağım ve görüşlerinizi isteyeceğim.

İsmail UYANIK :  İmparator...

Daniel TİMOFTE : Gelmiş geçmiş en iyi orta sahaydı...

Serkan AYKUT : Kral... Gol yeteneği gerçekten çok iyiydi. Benim için gerçek kral...

Celil SAĞIR : Allah vergisi anlatılmaz bir yeteneği vardı.Bana göre kendine ihanet etti...

Müjdat GÜRSU : Kardeşim benim... Allah rahmet eylesin...

Ercan KOL : İyi bir kaptandı.Samsunspor onun liderliğini arıyor.

Ertuğrul SAĞLAM : Allah yolunu açık etsin...

1993 - 1994'teki olaylı Trabzonspor maçından söz eder misiniz? Hakem Ergül Yücedağ'ın katlettiği maçtan...

Bütün pozisyonların içinde ben vardım. Gerçekten söz ediyorum; penaltıydı... Ergül Yücedağ'ın yanlı tutumu o olaylara sebep oldu. Belki de bu olaylar olmasaydı Samsunspor şampiyon olabilecekti hatta %100 UEFA'ya katılacaktı. Önümüzün kesildiğine inanıyorum.

Trabzonspor maçlarının havası nasıl oluyordu? Mesela 1993-1994'teki 3-1 kazandığımız maçın yıldızı sizdiniz...

Bende çok etki yaratıyordu Trabzonspor maçları. Seyircinin havası, atmosferi mükemmel oluyordu. O yüzden Trabzonspor maçlarında hep iyi oynuyordum. Unutamadığım maçlardan biridir o maç. 1 gol 1 asist yaparak ( hayatımda ilk defa mütevazı olmuyorum ) o maçı tek başıma aldım sayılır. (Gülüşmeler)

O maçtan bir önceki maçta, içeride Vanspor'u 2-1 yenmiştik ve siz o maçta çok gol kaçırmıştınız. Ama sanırım sakat sakat oynamıştınız. Ertesi maçta ise taraftar bağrına basmıştı sizi. Samsunspor taraftarı eskiden nasıldı? Şimdi nasıl sizce?

O maç ayak bileklerimde ağrı vardı, o yüzden tam istediğim gibi oynayamamıştım. O kaçırdığım gollere hırslanarak Trabzonspor maçına iyi motive olmuştum...
Taraftar içeride, dışarıda olsun bizi çok iyi destekliyordu. Sağ olsunlar bana da çok sempatik davranıyorlardı. Şimdiki seyirci potansiyeli o zamana göre biraz daha az olmasına rağmen hala destekleri sürüyor Samsunspor'a karşı...

Burada hem iyi futbol oynuyor hem de çok seviliyordunuz. Neden ayrılıp Gaziantepspor'a gittiniz ? Pişmanlık duydunuzmu daha sonra?

Samsunspor ve benim açımdan öyle gerekiyordu. Hayatımda hiç arkama bakmadım. Ama Samsunspor sevgisi içimde her zaman yer aldı. Bu yüzden de Samsun'da yaşıyorum...

Unutamadığınız maçlar hangileriydi?

1994-1995'teki 3-1 kazandığımız Trabzonspor maçı ve 1993-1994 yılındaki içeride 2-0 yendiğimiz Fenerbahçe maçı.

Peki unutamadığınız golünüz?

1994'teki 3-1 yendiğimiz Trabzonspor maçındaki gol. Ayrıca 1990-91 sezonunda Kartalspor ile oynadığımız şampiyonluk maçının son dakikasında benim golümle 3-2 kazanmıştık.

Gelelim bu sezona. Ne oldu da son maçtaki eziyeti yaşar duruma düştük?

Benim için Samsunspor'un ligde kalması çok önemliydi...

Sizce sizden daha iyi bir futbolcu var mı şimdiki Samsunspor'da? Siz gerçekten iyi futbolcuydunuz...

Murat Yıldırım var. Akıllı bir Sercan ve Oktay'ın topa olan hakimiyeti beni etkiliyor ama benim oynadığım mevkie göre kıyaslanacak biri yok. Turgut'u unuttum (Gülüşmeler)

Sizin döneminizin futbolcularıyla yeni nesli kıyaslar mısınız ?

Ekonomik durumlar bazı sorunları gün yüzüne çıkartıyor. Bu da futbolcu performansını engelliyor. Bizim zamanımızda bu kadar da ekonomik sorun yoktu. Bu yüzden kaliteli futbolcu bizim zamanımızda daha çoktu...

Samsunspor'un geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Şu an ekonomik olarak sorunlar olmasına rağmen Samsunspor'un dirileceğine, eski günlere kavuşacağına yürekten inanıyorum... Bu yüzden Samsunspor'a her kesimin yardımcı olup, sahip çıkması gerektiğine inanıyorum...

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı hocam?

Sitenizi devamlı takip ediyorum... Başarılarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum...

Röportaj : Çağrı Kahya

http://www1.samsunspor.biz/haber-Sag_Kanadin_Lokomotifi_Bunyamin_Kubat-5813

mehmet yılmaz

Öncelikle hem Bnüyamin Hocaya hem de Çağrı'ya bu hoş röportaj için teşekkür ederim. Daha önce Bünyamin Kubat ile ilgili açılan başlığa şunları yazmıştım.

1969 Ankara doğumlu. 1990 yılında Karabükspor'dan almıştık. Çok iyi bir sağ açıktı; fuleli, hızlı... 1991-92'de 2; 1992-93'te 14; 1993-94'te 4; 1994-95'te 7 gol attı. 94-95'te Trabzonspor'u 3-1 yendiğimiz maçta adeta tek başına kazandırdı maçı. Bir de gol attı. Benim çok sevdiğim futbolculardan birisiydi.

1 kere genç bir kere de ümit milli takım formasını giydi.

Ancak pek çok oyuncunun başını yiyen ve camiada pek sevilmeyen MUltescu'nun gazabına uğradı. Hoca ile yaşadığı sorunlar nedeniyle 26 yaşında iken ayrılıp G.Antepspor'a gitti. Orada talihsiz bir sakatlık geçirdi ve bir daha da toparlayamadı kendisini. Gerçi 2. ligde Mersin İ.Y., İstanbul Bş. Bld. ve Kayserispor formalarıyla toplamda 50'den fazla gol attı ama Süper Lige dönemedi tekrar.

30 yaşından sonra 3. Ligde Bakırköyspor, Karagümrük, Üsküdar Anadolu ve G.O.Paşa formaları giyerek 2004 yılında futbolu bıraktı. Geçtiğimiz sezon Hakkı Bayrak'ın yardımcısı olarak Samsunspor'da antrenörlük yaptı.

1991-92 sezonunun ilk yarısının son maçı. Ligde son sıradayız ve rakibimiz Adana Demirspor. Kıştı ama hava güneşli idi ve son sıradaki bir takımın maçına rağmen hatırı sayılır bir seyirci vardı. Bizimkiler maça Vakıfbank reklamı olan çubuklu forma ile çıktılar. Şortlar ve tozluk kırmızı idi. 4-0 kazanmıştık. Takım sezonun en iyi topunu oynamış ve sahanın yıldızı Bünyamin güzel futbolunu son golü atarak tezyin etmişti. Ertesi gün okulda herkese Bünyamin'i anlatıyordum; o nasıl bir sağ açıktı öyle? Milli Takıma niye almıyorlardı ki?

AlıntıSerkan Aykut: 94-95 sezonuna başladık ve ben 2-1 kazandığımız Vanspor maçı sonrası ayrıntısına girmeyeyim; Multescu ile bir sorun yaşadım. Hoca beni resmen sildi defterden. Üç-dört hafta oynatmadı. İçeride bir G.Saray maçı vardı. Faruk abi sakat, diğer Romen de cezalı galiba. Mecbur koydu beni on bire. Heyecandan titriyorum, ayakta duramıyorum. Bülent Abi de acayip iyi tutuyor beni. İlk yarının sonlarına doğru seyirci "Serkan dışarı" diye bağırmaya başladı. Faruk abi sakat ama yine de hoca ısın dedi ona. Tamam dedim, bitti. O an oyundan çıksam beki de Samsunspor kariyerim bitecek, çok ilginç bir andır o. Tam o sırada Bünyamin abi, topu söktü, bastı geliyor. Herkesi geçti ve bana çıkardı, ben de attım golü. Sonra bir gol daha attım. Stat bu sefer "Serkan Aykut" diye inliyor. O pozisyonu ve gol pasını hiç unutmam; bu nedenle Bünyamin ağabeyi ayrı bir severim. Bende yeri özeldir.

Röportaja gelirsek, tevazuya gerek yok çünkü o maçta tek başına darma dağın etti Trabzonspor'u. :)

şimşek_55

Muthıs teknık ve hızlıydı.   Efendılıgı ,mutevazılıgıda oyle.  Gercek bir gorev adamı ve bence gercek bır samsunsporluydu. Cok fazla bırsey yazmaya gerek yok elınde vıdeo olan olupta koyarsa herkes bır efsaneye sahıtlık eder . Cok ıyı oyuncuydu.

ali ihsan

Trabzonspor'u 3-1 yendiğimiz maçı bende unutamam.Statta olan birisi olarak hakikaten Bünyamin Kubat tek başına aldı o maçı ...

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Güzel ve keyifli bir sohbet olmuş.bende keyifle okudum.Ve şunu demek istiyorum.ey yüce RABBİM samsunsporumuza ne zaman böyle yüreğinde samsunspor ateşi yanan futbolcular nasip edeceksin.Inşallah tez olur.yoksa duman olacağız böyle giderse