Suat Kılıç Grup Başkanvekili

Başlatan AntZ, 06 Ağustos 2009, 14:20:51

« önceki - sonraki »

AntZ

AK Parti Samsun Milletvekili Suat Kılıç, partisinin TBMM´deki en önemli yönetim organlarından grup başkanvekilliğine seçildi. Kılıç, "Kapımız ve gönlümüz bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da herkese ve her kesime sonuna kadar açık olacaktır" dedi.AK Parti´de merakla beklenen grup başkanvekilliği seçimleri yapıldı. Sadullah Ergin´in Adalet Bakanlığı´na getirilmesiyle boşalan grup başkanvekilliğine Samsun Milletvekili Suat Kılıç seçildi.TBMM´de heyecanlı meclis başkanlığı seçiminin ardından toplanan AK Parti Grubu´nda Meclis başkanvekilliği ve boş bulunan iki grup başkanvekilliği için seçimler yapıldı. 320 milletvekilinin oy kullandığı seçimde Samsun Milletvekili Suat Kılıç 306 milletvekilinin oyunu alarak, grup başkanvekilliğine getirildi. Nihat Ergün´ün Sanayi ve Ticaret Bakanılğı´na getirilmesiyle boşalan grup başkanvekilliğine ise 299 milletvekilinin oyunu alan İstanbul Milletvekili Ayşenur Bahçekapılı seçildi. Diğer grup başkanvekilleri Nurettin Canikli, Bekir Bozdağ ve Mustafa Elitaş ise yerlerini korudu.

Önemli bir görev
AK Parti grup başkanvekilliği görevine getirilen Suat Kılıç, önemli bir sorumluluğu da üstlendi. TBMM´de partilerin siyaset merkezi olarak görülen grup başkanvekilleri, partinin genel başkanı ile birlikte meclisten geçirilecek kanun tasarıları, yasa teklifleri ve diğer denetim konularında milletvekilleri ile organizasyonu sağlıyor. AK Parti Grup Başkanvekilliğine seçilen Suat Kılıç, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu´nun da doğal üyesi olarak her hafta yapılacak toplantılara katılacak.

Kapımız her kesime açık
Suat Kılıç, grup başkanvekili seçilmesiyle ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada ise AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Tayyip Erdoğan ile milletvekillerinin yaptığı bu tercihin, sadece şahsına değil aynı zamanda Samsun´a yönelik bir tercih olduğunu ifade etti. Çok ağır ve meşakketli bir göreve seçildiğinin bilincinde olduğunu vurgulayan Kılıç, "Değerli milletvekillerimizin de katkı ve destekleriyle görevimizin gereğini en iyi şekilde yerine getirmenin gayreti içerisinde olacağım. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da kapımız ve gönlümüz herkese ve her kesime sonuna kadar açık olacaktır. Bu görevlendirmenin Samsun´un Ankara´daki gücünü ve etkisini artırdığı, kentin menfaatlerine daha da fazla hizmet edebilme imkanını desteklediği düşüncesindeyim. Bu görevin sadece şahsım için değil Samsun için de hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

http://habergazetesi.com.tr/habergoster.asp?kimlik=28724

Bir Samsun Milletvekili!miz bakan olmuştu, pek faydasını göremedik, şimdi de hükümette olan bir partide belki de bakan kadar sözü geçen bir makama Samsun milletvekilimiz (aynı zamanda Samsunlu) seçildi. Sayın Kılıç'ı tebrik ediyor, Samsun adının sadece isminin önünde bir sıfat olarak kalmamasını diliyoruz.

berusa55

06 Ağustos 2009, 14:23:44 #1 Son düzenlenme: 07 Ağustos 2009, 02:25:05 berusa55
Samsun'umuza bir fayda sağlayacağına dair umudum hiç yok. Tebrik ederiz kendisini.

AntZ

06 Ağustos 2009, 14:31:40 #2 Son düzenlenme: 07 Ağustos 2009, 02:25:58 Ant55
Alıntı yapılan: berusa55 - 06 Ağustos 2009, 14:23:44
Samsun'umuza bir fayda sağlayacağına dair umudum hiç yok. Tebrik ederiz kendisini.

Yukarıda yazdıklarıma ben de inanmadım ama tebrik etmek adettendir.

Milletvekilinin adı üstünde ilk görevi seçim bölgesi için çalışmaktır. Bizimkilerin Trabzon a yaptıkları dışında en büyük özellikleri parti içi görevleri. Hakkını vermek lazım partileri için çok iyi çalışıyorlar.Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeliği,  Teşkilat Başkan Yardımcılığı, Grup Başkan Vekili, Medya Sorumlusu vs. vs. Ne kadar parti içi görev varsa hepsi bizde. Bizimkiler partiyi kalkındırırken diğer vekiller seçim bölgelerini kalkındırmak için çalışıyorlar...

King Of The North

Sayın Bakanımız Mustafa Demir'den sonra bu gelişmede sevinecek bir yan göremiyorum açıkcası.

salon55

eski görevindeki gibi samsunumuza çok destek olurlarsa seviniriz!!!!!!!

Ertuğrul Sağlam

Belki Samsun şehri bir faydasını görür ama Samsunspor'umuz adına boşuna ümitlenmeyelim arkadaşlar
Samsun'un Bakanı.
Samsun'un Gurup başkan vekili.
Samsun'un milletvekili.
Samsun'un Generali (Paşası)
Samsun'un Valisi.
Samsun'un Belediye Başk.
Samsun'un Bürokrat'ları
Samsunspor'a sahip çıkmazlar Samsunspor onların herzaman kapsama alanı dışında kalır bu bizim kaderimiz.........

celebi

AntZ

Alıntı yapılan: celebi - 06 Ağustos 2009, 17:21:14
bana ne

Doğru söylüyosun abicim, nasıl olsa Samsunspor'a bir faydaları olmayacak, bize ne?

Sadece ilerde yok bizim elimizden gelen birşey yoktu, yok makamımız yetmedi, yok yerimiz dardı sözlerine karşı kim elindeki yetki ve imkanı nasıl kullan(m)ıyor bilinsin.

celebi

Alıntı yapılan: Ant55 - 06 Ağustos 2009, 17:42:05
Doğru söylüyosun abicim, nasıl olsa Samsunspor'a bir faydaları olmayacak, bize ne?

Sadece ilerde yok bizim elimizden gelen birşey yoktu, yok makamımız yetmedi, yok yerimiz dardı sözlerine karşı kim elindeki yetki ve imkanı nasıl kullan(m)ıyor bilinsin.

ben evet senin dediklerine katılıyorum fakat koyulaştırdığım yer itibariyle dedim zaten

55.hakan

Alıntı yapılan: Sapına Kadar 55 - 06 Ağustos 2009, 14:33:15
Sayın Bakanımız Mustafa Demir'den sonra bu gelişmede sevinecek bir yan göremiyorum açıkcası.

Sadece Samsunspor

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Samsun ve samsunspor dan başka herkese hayırlı olsun???

Ollivanders

Alıntı yapılan: berusa55 - 06 Ağustos 2009, 14:23:44

veis