Tarkan'a Var Da Samsunspor'a Yok Mu?

Başlatan Sadece Samsunspor, 28 Nisan 2009, 14:53:51

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

28 Nisan 2009, 14:53:51 Son düzenlenme: 28 Nisan 2009, 18:09:16 yönetici
AlıntıTarkan´a tepki

Samsun İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili İsmetŞahin, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerine konser vermesi için davet edilen Tarkan´a 300 bin TL ödeme yapılacağına yönelik iddialara sert tepki gösterdi. Samsun İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili İsmet Şahin, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerine davet edilen ünlü sanatçı Tarkan´a 300 bin TL ödeme yapılacağı iddialarına sert çıktı. Konuyu meclis gündemine getirmeye hazırlanan Şahin,Türkiye´nin içinde bulunduğu bu kriz döneminde böylesine büyük bir meblağın tek bir sanatçıya verilmesine karşı olduğunu söyledi. Şahin, "Onun yerine Orhan Gencabay´ı getirsinler ya da Samsun´un yerel sanatçılarını davet etsinler. Bu kadar büyük bir bir paranın tek bir kişiye verilmesi kesinlikle doğru değil" dedi.

Samsunlular davet edilmeli
Tarkan´a verilecek bu paranın Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İl Özel İdaresi bütçesinden karşılanacağını ifade eden İsmet Şahin, onun yerine Samsun´un yetiştirdiği sanatçıların davet edilmesinin daha doğru olacağını söyledi. Samsunlu sanatçıların da kendilerinden rica edildiği taktirde, konser paralarını seve seve Samsunspor´a bağışlayabileceklerini ifade eden İsmet Şahin, "Samsunspor´un içinde bulunduğu dar boğazdan kurtulabilmesi için bundan güzel bir yol daha bulamazsınız. Samsun Valiliği´nin yerinde olsam Samsunlu sanatçıları davet ederim. Samsunspor yönetimi biran önce bu konuda harekete geçerek Sayın Vali ile görüşmelidir. Samsunlu sanatçıların getirilmesine de katkı vermelidirler. Bu sanatçılardan kendilerine yapılacak ödemeyi Samsunspor´a bağışlamaları için ricada bulunsunlar. Gerekirse şenlik boyunca stantlar kurarak Samsunspor´un atkı, amblem, kalem, anahtarlık, şapka, deodorant gibi promosyonlar da satılabilir. Samsunluların ve taraftarların şenlik boyunca takımlarına gereken desteği vereceklerine inanıyorum" diye konuştu.

Tarkan mı Samsunspor mu?
Tarkan´a verilecek 300 bin TL ile Samsun´da çok işler yapılabileceğini vurgulayan İsmet Şahin, "Samsun bu kadar zengin değil. Tarkan gelecek de ne olacak. Hoplayıp zıplayacak, ver bana 300 bin TL. Böyle şey olur mu? Bu milletin parasına yazık. Tamam gençlerimiz seviyor olabilir ama içinde bulunduğumuz ekonomik koşulları da unutmamamız gerekir. Ben inanıyorum ki Samsun´un gençleri, Tarkan´a değil, Samsunspor´a gönül verdiler.Takımın kurtulabilmesi için önümüzde böyle bir yol varken, fırsatları heba etmememiz gerekir" dedi.

http://habergazetesi.com.tr/habergoster.asp?kimlik=25302

Helal olsun Sayın İsmet Şahin senin gibi adamlar azda olsa kalmış bu şehirde

AntZ

Alıntı yapılan: SADECE SAMSUNSPOR - 28 Nisan 2009, 14:53:51Helal olsun Sayın İsmet Şahin senin gibi adamlar azda olsa kalmış bu şehirde

Birileri Samsunspor bu durumdayken Tarkan'a 300.000 Lira veriyor, şehrin parasını savuruyor, birileri de burdan bile Samsunspor a para kazandırmak için fikir üretiyor... İki kere helal olsun Sn İsmet Şahin'e...

Bu bile istedikten sonra Samsunspor a nasıl kaynak üretildiğini açık açık gösteriyor ve biz futbolcular paralarını alamadıkları için 2. lige düşmeme hesabı yapıyoruz... Neden? Bahane de hazır, Samsun'un reklamını yapacak... 1-2 gün magazin programlarında görünecek...

Be utanmazlar Samsunspor ne yapıyor? Şehrin reklamını yapmıyor mu? Hem de 1-2 gün değil sürekli... Farkında değil misiniz Samsun şehri gündemde yok, farkında değil misiniz Samsun şehri 2. lige düşmemek için çalışıyor. Samsun şehri rezil oluyor, çok güzel reklamını yaptınız Samsun un, hepinizi tebrik ederim  >:(

europe_55

red_white

Ertuğrul Sağlam

Açık söylemek gerekirse ben bu adamı pek sevmem sadece basından değil birerirde tanıyorum bu adamı çoğu fikri ilede benim kafa yapım örtişmez ama bu haberi okuyunca sabah haber gazetesinde gerçekten inanın hem şaşırdım hemde çok sevindim bu tarz düşüncelerin hayata geçirilmese bile söylenmesi çok güzel bir olay inşallah bu duyarlılığı diğer ilgenle meclis üyeleride gösterir.

55.hakan

güzel bir fikir umarım değerlendirmeye alırlar bu konuda samsun valisinin duyarlılık göstereceğini düşünüyorum

AntZ

Yapmazlarsa stadın adını da değiştirip Tarkan Arena yapsınlar, daha çok ses getirir, alın size reklam  >:(

gozgoz yýlmaz

Demek ki bu şehrin bir zibidiye 300.000 lira verecek kaynağı var. İnşallah sadece bir söylentidir, inanmak istemiyorum buna.

yönetici

http://www.ekipgazetesi.com/kose_yazisi.asp?id=5334

AlıntıTarkan'a bir çuval dolusu para

Fatih Çakır - Ekip Gazetesi

Kutlama diye bir sanatçıya 300 bin lira, bir başka deyişle 300 milyar lira verilmesi biraz abes kaçıyor doğrusu.

Bundan 90 yıl önce Atatürk ve silah arkadaşları, bu vatanı düşmanlardan kurtarmak amacıyla Samsun'a ayak basmıştı.
19 Mayıs 1919'da Atatürk Samsun'a ilk adımı atarken, ülke yokluklar ve zorluklar içindeydi. İşte böyle bir durumda Atatürk ve silah arkadaşları bu ülkeyi kurtardı.
Bu cennet vatanda yaşamamızı sağlayan Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz.
Ve bugün...

Ülke ve ülke insanı zorluklar içerisinde. Ekonomik kriz bir taraftan ülke ekonomisini sıkıntıya sokarken, işsizlik de her geçen artıyor.
Bu şehirde kepenkler kapanıyor, onbinlerce insan üç kuruşa muhtaç...
Atatürk'ün Şehri Samsun'un markası Samsunspor meteliksiz...

Ancak ne olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti Atatürk'ün çizdiği yolda hızla ilerliyor.
Çağdaş medeniyetler arasındaki yerini alan ülkemiz, önümüzdeki günlerde 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nın 90. yıl gururunu yaşayacak.

Samsun Valiliği ve ilgili diğer kurumlar, bugünlerde tatlı bir heyecan içerisinde. Atatürk'ün Şehri Samsun'a yakışır bir kutlama programı için hummalı bir çalışma var kentte.
Samsun Valiliği, 90. yıl kutlamaları için 1 milyon lira para ayırmış.
Peki bu para nerede kullanılacak?
İşte bunun cevabı, açıkçası beni şaşırttı.
1 milyon liranın 300 bin lirası sadece bir sanatçıya ödenecek.
Evet yanlış okumadınız, bir sanatçı gelecek, üç-beş şarkı söyleyecek ve 300 bin lirayı alıp gidecek.
Mega Star olarak tanıtılan Tarkan, 19 Mayıs'ta Samsun'da vereceği konser için astronomik bir rakam alacak.
19 Mayıs tarihi, Samsun için tabiki ayrı bir gurur kaynağı. Tabiki en görkemlisinden kutlama yapılacak bu şehirde.
En kralını hakediyor çünkü Atatürk'ün Şehri Samsun.
Ancak kutlama diye bir sanatçıya 300 bin lira, bir başka deyişle 300 milyar lira verilmesi biraz abes kaçıyor doğrusu.
Tarkan da gelse, sıradan eski manken, yeni şarkıcı birisi de gelse Samsun için aynısı olacak.
Neden mi? Magazin programlarında Samsun'un adı sadece, "Samsun'da konser veren bilmem kim...." diye geçecek. Ötesi yok.
Yani ön plana Samsun değil, sanatçı çıkacak.
Samsun'daki işsizlik sorunu ortadayken ve bu şehrin markası, Türk futbolunun efsanesi Samsunspor gibi bir takımın hali içler acısıyken sadece bir sanatçıya bu kadar para verilecek olması sizce ne kadar doğru?
Bir sözüm de Mega Star! Tarkan'a... 19 Mayıs, senin bayramın değil mi? Bu ülke için 19 Mayıs gibi anlamlı bir günde bu kadar çok para istemen şart mı?
Bu ülke parayla değil, inançla kurtarılmıştı.
Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimiz nur içinde yatsın.

SARI KART: Sadece bir sanatçıya 300 bin lira para verecek olanlara.
KIRMIZI KART: Her şeyi para olarak görüp, milli bir bayramda bile astronomik paralar isteyen Tarkan'a.
ALKIŞ: Cephelerde kuru ekmekle savaşarak bu vatanı kurtaran şanlı Türk askerine.

Akyol

ne Tarkanı ne 300 milyarı Allah aşkına geçen sene Mustafa Sandal geldi de ne oldu geçiniz lütfen ne gereği var etkinlikleri,organizasyonları daha güzel yapabilirsiniz.Kaldı ki bu elma,armut festivali değil bir ulusun kurtuluş meşalesinin yakıldığı bir bayram zibidi tarkanı istemiyoruz bu konuya hassasiyet gösteren herkesi kutluyorum.

Olayın bizi ilgilendiren diğer kısmı da 300 Bin Liranın tek kalemde verilebilecek oluşudur.Hani ekonomik sıkıntı vardı, hani SAMSUNSPOR'a yana döne! kaynak arıyodunuz işte varmış demek ki aktarın Samsunspor'a da kulübün borcu azalsın.

mehmet yılmaz

İl Genel Meclisinin yeni başkanı Mustafa Karakurt'u arattım az önce. Böyle bir şey olmadığını, kendisinin de yeni duyduğunu ifade etmiş. Bizden önceki dönemde alınmış bir karar olabilir ama mutlaka görüşeceğiz bu konuyu demiş. Böyle birşey olmaz, olamaz!!!

salon55

olur olur  burası samsun yabancı hayranlığını severler.

esedullah