Terme Tersanesi'nde İlk Kaynak Vekilden

Başlatan Sadece Samsunspor, 05 Nisan 2008, 21:12:14

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

05 Nisan 2008, 21:12:14 Son düzenlenme: 05 Nisan 2008, 21:26:21 berusa55
AlıntıTersanede İlk Kaynak Vekilden

AK Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Suat Kılıç, 13 Nisan 2008 Pazar günü Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın açılışını gerçekleştireceği Terme Tersanesi'nde ön incelemelerde bulunarak ilk kaynağı yaptı.

Milletvekili Suat Kılıç'a tersane sahibi Erkan Zorlu, AK Parti Terme İlçe Başkanı Adem Erbay, Terme Belediye Başkanı Ahmet Yirmibeşoğlu, Hüseyinmescit, Evci ve Gölyazı belediye başkanları eşlik etti. Tersane alanında incelemelerde bulunan Milletvekili Kılıç, tersane yatırımcısı Erkan Zorlu'dan süreç hakkında bilgi aldı. Tersane alanını inceleyen Kılıç, işbaşı yapan 250 işçiyle görüşerek, "İşiniz ve ekmeğiniz hayırlı olsun" diyerek çalışmalarında kolaylık ve başarılar diledi. Kılıç, Terme Tersanesi'nde çalışan sayısının yıl sonuna kadar 650'ye ulaşacağını öğrenmekten mutluluk duyduğunu ifade etti. Tersane sahibi Erkan Zorlu, Samsun Milletvekili Kılıç'a tersane alanına katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederken Kılıç, "Biz de işimizi yapıyoruz, teşekküre gerek yok. Kim Samsun için elini taşın altına koyuyorsa, kim Samsun'da taş üstüne taş koyuyor, yatırım yapıyorsa yanındayız, destekçisiyiz" dedi.

Zorlu'nun "Devlet eliyle ilk kaynağı vekilimiz yapsın" davetini geri çevirmeyen Kılıç, Terme Tersanesi'nde baret giyerek gemi gövdesini birleştiren parçalarda kaynak yaptı ve şöyle konuştu:

"Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım ile birlikte Terme'de 2007 yılında yapım süreci tamamlanarak faaliyete geçirilen Zorlu Grubu Tersanesi'nin de açılışını gerçekleştireceğiz. Halen burada kızakta 8 bin 500 tonluk bir geminin yapımı sürdürülmektedir. Alınan iki yeni gemi siparişinin üretimine başlanmasıyla birlikte sadece Terme Tersanesi'nde çalışan sayısı 650'ye ulaşacaktır. Daha önce sadece hayali açılışlar için bile Başbakanların geldiği dönemler bitmiştir. Samsun ve Terme yoluna devam etmektedir.

Biz işimize bakıyoruz. Yatırımcının yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz." Samsun Milletvekili Kılıç, tersane alanındaki incelemelerinin ardından "Sayın Bakanın ziyaretini Samsun için denizcilik alanında fırsata dönüştüreceğiz" diyerek şunları kaydetti:

"Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım Türkiye'de denizcilik sektörüne hakim bir isimdir. Temel atma ve açılışlar vesilesiyle Samsun'a gelişini fırsata dönüştürerek yeni tersane alanlarının da yatırımcıların kullanımına açılması için katkılarını isteyeceğiz. Şunu tekrar söylüyorum: Samsun son 5 yılda gerçekleştirdiği hamlelerle önümüzdeki 10 yıl içinde tersaneciliğin merkezi olmaya adaydır. Herkes hesabını buna göre yapsın.

KAYNAK: http://www.haberler.com/tersanede-ilk-kaynak-vekilden-haberi/

tersanenin memleketime yapılmasından dolayı gurur duydum

berusa55

05 Nisan 2008, 21:26:42 #1 Son düzenlenme: 05 Nisan 2008, 22:56:20 berusa55
Terme'mize hayırlı olması dileğiyle...

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Hayırlı olsun terme ve samsunumuza.ara sıra böyle kayda değer haberler duymak bizlere iyi geliyor.bu tersane özel herhalde.her neyse iş adamlarımızın samsuna  yönelmeleri açısından diğerlerine de örnek teşkil eder inşallah.

Ben Ofosu

AlıntıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nin tatil olması nedeniyle Samsun'da köy köy, ilçe ilçe dolaşan AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir,

böyle yalaka haber olur mu? meclisin tatil olması nedeniyleymiş , sanki mecliste samsun için mücadele verdiler de . meclis tatil olduğu için , AKP il başkanı değiştiği , kadroların tazeleneceği , parti içinde Samsunlu hareketinin arttığı ve 2011 genel seçimlerinin yaklaştığı için köy köy geziyorlar !

binikalamadım

Karadenizin ortasında olan bu kentte denizcilik ve deniz ulaşımı neden istenilen düzeyde değil...Kıyıdaki tüm ilçelerimizde tersane kurulsa yeri var yani...