meb, ösym, öss sonuçları, kpss, burs, kredi, yurtkur, aöf, eğitime dair herşey..

Başlatan AntZ, 16 Ekim 2009, 22:15:27

« önceki - sonraki »

AntZ

Eğitimle ilgili, meb, ösym, öss sonuçları, kpss, burs, kredi, yurtkur vb. konuları konu bütünlüğü ve kolay ulaşılması amacıyla bu başlık altında konuşalım.

mehmet yılmaz

AntZ

Alıntı yapılan: samsuni - 16 Ekim 2009, 22:31:07
Eğitim mi? Bana ne kadar uzak bir kelime  ;D ;D

Evet evet bunu da ekleyelim, uzaktan eğitim...  ;D

Eğitim şart  ;D

mehmet yılmaz

Öğrencilik yıllarımda en sevdiğim der boş dersti...  ;D Bazen çocuklar soruyorlar, hocam en sevdiğiniz ders hangisiydi diye, açıkça söylüyorum...

Ayrıca itiraf edeyim, sınıfta Samsunspor'u tutan öğrencilere performans ödevi 3 tane 100, proje ödevi bir tane 100 veriyorum.  ;)

AntZ

Sizin gibi öğretmenim olsaydı en sevdiğim ders kesinlikle boş ders olmazdı  ;) Ama her öğrenci gibi (sizin öğrencileriniz hariç) benim de en sevdiğim ders boş dersti  ;D

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: Ant55 - 16 Ekim 2009, 23:16:10
Sizin gibi öğretmenim olsaydı en sevdiğim ders kesinlikle boş ders olmazdı  ;) Ama her öğrenci gibi (sizin öğrencileriniz hariç) benim de en sevdiğim ders boş dersti  ;D

Benim dersler de boş boş geçiyor zaten :) İstanbul'un Fethinden girip Ortaokulda nasıl sınıf başkanı seçildiğimden çıkıyoruz. Demokrrasi konuyla başladğımı hatırlıyorum bir de bakmışım İlyasköy'de sokağımızn delisi rahmetli Birol'dan çıkmışız. İcatlar konusunda rahmetli dedem Fırıldak Bayram'ın soba borusu temizleme fırçası icadını anlatıyorum... Aslında ben de benim gibi bir öğretmenim olsun çok isterdim  ;D

celebi

Nuri Asan

Açık Öğretim Fakültesini de bu başlığa eklermisin Ant kardeşim.
Yeni açılan Türk Dili ve Edebiyatı,Felsefe ve Sosyoloji için kaptırmam lazım da biraz

Yaman55

Nuri Asan

Alıntı yapılan: Yaman55 - 17 Ekim 2009, 16:43:33
niye kaptırıyon bende bu sene uluslararası ilişkilere başlıyom :D

Kaptan öncelikle hayırlı olsun.
İşletme örgünden Aöf İşletmeye kaydolduydum geçen Eylül ayında mezun oldum bende artık üniversite mezunuyum.

Bu senede dedik ki Türk Dİli ve Edebiyatı bölümüne kaydolalım.Hem Türkçemizi daha iyi öğrenmek,hemde eski tarihimizi,dilimizi daha rahat kavramak maksadı ile.Elimde tonlarca Osmanlı tarihi var ama büyük çoğunluğuda Osmanlıca yazıyor.Osmanlıca bilgim var ama yeterli,olmadığından geliştirmek için T.Dili ve Edebiyatında Osmanlıca dersi var,hemde kralını öğretiyorlar diye duyduk.Hele Doktorada el yazısı Osmanlıcayı öğrenebiliyorsun.

Kaydolduk yeniden üniversiteye gel gelelim piyasada bu yeni açılan bölümlerin kitapları yok.Tamam güzel kardeşim ne zaman gelecek dedim bana Aralık sonu dediler.Nisan 7'sin de aöf sınavları Mayıs 30'unda da aöf finalleri var.Nisana kadar 38 ünite bitirmen gerek,Mayısa kadarda toplam 100 üniteden sorumlusun.

Şimdi...eğer kitaplar hemen kayıt anında verilse idi;5 günde 1 ünite bitirmek koşulu ile Mayıs 30 sınavına hazırdın.Yeni açılan bölüm kitapları ise Aralık sonu - Ocak başı gibi gelecekmiş.Buda demek ki;1.5 günde 1 ünite bitireceksin

Piyasada yardımcı kitap yok Murat yayınlarıda Aralık gibi çıkartacakmış,Yargı yayınları Şubatı bulur diyor.T.Dili Edebiyatı çok zor bir bölüm özellikle Türkiye Türkçesi Ses ve Biçim Bilgisi,Osmanlı Türkçesine Giriş,Yeni Türk Edebiyatına giriş gibi dersler bırakın 1.5 günde bir ünite bitirmeyi 2 günde 1 sayfa çok zor bitirirsiniz.Hele ama hele Osmanlıca temeliniz yoksa,Aruzdan,Hece ölçüsünden,Ses ve biçim konularından yoksunsanız bu seneyi tekrar edeceksiniz demektir.

Ya bu bölümü bir dahaki seneye açacaktın,Ya geçen seneden hazırlanıp öğrencilere kitapları Eylülde teslim edecektin yada bu bölümü açtın öğrenciyi 100 üniteye yakın üniteden sorumlu tutmayacaktın.

İnan her gün kitap peşinde koşturmaktan orayı burayı aramaktan gına geldi.Az daha Merkeze gidip giydirecektim.

Yani aöf'e kayıt olmakla her şey bitmiyor,aöf çok zordur.Takip edeceksin,çalışacaksın nasıl olsa Açık Öğretim bitiririm sevdasına takılırsan benim gibi geç 3 ay geç mezun olursun.Gerçi bunuda başarıdan sayan var ama Ben Mayısta mezun olsa idim şu anda 2000 lira maaşla atamam çıkmıştı o 3 ay geçikme benim hayatımı altüst etti.Kpss puanım çok iyiydi

AntZ

Alıntı yapılan: Nuri Asan - 17 Ekim 2009, 16:38:20
Açık Öğretim Fakültesini de bu başlığa eklermisin Ant kardeşim.
Yeni açılan Türk Dili ve Edebiyatı,Felsefe ve Sosyoloji için kaptırmam lazım da biraz

Bu başlığa dahil zaten. Eğitimle ilgili herşeyi bu başlık altında konuşabiliriz  ;) Ayrıca başlıkta da aöf yazıyor, uzun yazınca sığmıyor başlığa  ;D

Pergani 55

ben de bizans takımı tutmayıp
sadece kendi memleketinin takımını tutan ögrencilerime torpil yapıyorum.

Jnr.Serkan

bizim hocalarda aksine torpil yerine dalga geçiyor samsunspor tutulurmu diye...

bezgınbekır

hey gidi kpss :) bende bir donem öğrencilerime yukarıdaki uygulamanın aynısını yapmiştim  ;D 24 yaşinda diplomalı 3 meslek sahibi yaptı bu ülke bizi ne diyeyim başka bi yerde yok boyle bir şey  ;D  ;D