Devre Arasında Hangi Mevkilere Kimler Transfer Edilmeli ??

Başlatan babasamsunlu, 30 Kasım 2010, 11:38:05

« önceki - sonraki »

Ollivanders

şu aydını falan almasalar . umarım soylentiler yalandır.

Ollivanders

Samsunspor'da 7 yolcu..

Bank Asya 1. Lig ekibi Samsunspor Kulübü'nün basın sözcüsü Haluk Tan, ''Teknik direktör Hüseyin Kalpar'ın yönetim kuruluna verdiği rapor doğrultusunda 7 oyuncumuzla yollarımızı ayırma kararı aldık'' dedi.

Tan, kulüp binasında yaptığı basın toplantısında, ligin ilk devresini takımın hedeflerine ulaşması noktasında iyi değerlendirdiklerini ve lider takım ile aralarında bulunan 1 puan farkla devreyi kapattıklarını söyledi.

Takımın hedefleri doğrultusunda teknik heyetin kendilerine bir rapor sunduğunu ve raporun çok yönlü değerlendirildiğini ifade eden Tan, şunları kaydetti:
''Ligin ilk devresini hedeflerimize ulaşma noktasında iyi değerlendirerek bu dönemi liderle aramızda bulunan 1 puan farkla kapattık. Teknik kadromuzun yönetim kuruluna sunduğu rapor doğrultusunda ligin ikinci devresinde kendileriyle birlikte olamayacağımız oyuncular belirlendi. Alınan kararlar en ince ayrıntısına kadar değerlendirildi. Teknik direktör Hüseyin Kalpar'ın yönetim kuruluna verdiği rapor doğrultusunda 7 oyuncumuzla yollarımızı ayırma kararı aldık. Bu oyuncularımız Cenk İşler, Savaş Esen, Sercan Temizyürek, Jonathan Quartey, Sezer Sezgin, Anıl Taşdemir ve Can Özgür Arslantaş'dır. Yönetim kurulunun kararını bu arkadaşlarımıza bildirdik. Kendilerine kulüp bulmalarını istedik. Bu arkadaşlarımız kulübe bonservisleriyle gelmişlerdi, aynı şekilde bonservisleriyle ayrılmaları yönünde kolaylık gösterilecektir.''

Cenk İşler'in Samsun'un yetiştirdiği bir isim olduğu, bu oyuncuya bazı Süpür Lig takımlarının yanı sıra Bank Asya 1. Lig'de hemen hemen tüm takımların talip olduğu belirtilerek, oyuncu hakkında alınan kararın ağır bir karar olup olmadığının sorulması üzerine Tan, şunları söyledi:
''Türkiye'de çeşitli kulüpler çeşitli oyuncuları alır ve değerlendirmeye bakarlar. Süper Lig takımlarından Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş'da çok popüler futbolcular getirdiklerinde söz konusu oyuncu, uyum sağlama sürecinde ya da o takıma vereceği katkı nispetinde başarılı olur ya da başarısız olurlar. Bu oyuncuların kulüpleriyle yollarını ayırması o futbolcuların kalitesiz olduğu anlamına gelmez. Biz elimizden gelen hassasiyeti gösterdiğimizi düşünüyoruz. Bu hem kulüp hem de Cenk ve diğer arkadaşların menfaati yönünde alınmış bir karardır.''

Gönderilen oyuncuların yerine düşünülen isimlerin bulunduğunu ve bu isimlerin de en az gönderilen oyuncular kalitesinde futbolcular olduğunu belirten Tan, ''Yapılacak takviyeler ilk 11'i hedefleyen futbolcular. Bizim hedefimiz belirlenmiştir. Kumar oynama lüksümüz yoktur. Ya tutarsa diyemeyiz. Futbol takımının başarısı içerdeki ahengin sağlanabilmesiyle mümkündür. Dolayısıyla Samsunspor, ekonomik dengeyi bozmayacak isimleri takıma kazandıracaktır. Nokta atışı transferler yapılacaktır'' dedi.

Tan, takımın devam eden çalışmalarına hafta sonu ara vereceğini, 4 Ocak tarihinde ise Antalya'da toplanacağını kaydetti

http://www.ajansspor.com/futbol/tff1lig/h/20101222/samsunsporda_7_yolcu.html

berusa55

İlk 11i hedefleyen futbolcular mı? Az açıklamaya bak Allah aşkına. Demek ki gelecekler de en az gidenler kadar o zaman yedek kulübesi potansiyel oyuncular. Sen sabır ver yarabbi  :(

kuzey55

hemen karalar bağlamaya gerek yok bence.savaş dışında ilk devre bize yararlı olan yoktu.bu adamlar kalsaydı ikinci devre de çok yararlı olacaklarını düşünmüyorum.evet anıl'a şans verilmedi ama diğer futbolcular herhangi bir katkı sağlamadı.bekleyelim görelim.gerekli transferler yapılacaktır diye tahmin ediyorum.

Ollivanders

gulsek mi aglasak mı Allahım sen sabır ver yarabbi. Haluk Tan sen 2. yarının fiksturune hiç baktın mı ? Ya sovesim var ama şimdi olmayacak. Karşınızda mal mı var sizin? Bu taraftar sizin oyuncagınız mı ?

55.hakan

Kumar oynama lüksümüz yok diyor daha transfer yapmadan takımın yarısını boşaltıyor bu kadar iyi giderken rakipleri sevindirmenin ne alemi vardı şimdi....

cem

Alıntı yapılan: kuzey55 - 22 Aralık 2010, 22:17:46
hemen karalar bağlamaya gerek yok bence.savaş dışında ilk devre bize yararlı olan yoktu.bu adamlar kalsaydı ikinci devre de çok yararlı olacaklarını düşünmüyorum.evet anıl'a şans verilmedi ama diğer futbolcular herhangi bir katkı sağlamadı.bekleyelim görelim.gerekli transferler yapılacaktır diye tahmin ediyorum.

Sercan

Eğer yeni oyuncularla anlaşmadan gönderdilerse bu kadar adamı gerçekten saçmaladılar..

kuzey55

Alıntı yapılan: 55sercan55 - 22 Aralık 2010, 22:25:06
Eğer yeni oyuncularla anlaşmadan gönderdilerse bu kadar adamı gerçekten saçmaladılar..

sence böyle bir riski alabilirler mi bu kadarını düşünmemişler midir?

55.hakan

Jonathon yerine Ersin gönderilmeliydi,Cenk yerine Emre gönderilmeliydi,Anıl yerine Mustafa Gürel gönderilmeliydi.Şimdi bu adamlar hala takımdayken gönderilenlere bakınca insan demez mi Emre ,Mustafa,Ersin'in ne katkısı oldu ilk devrede de takımda kaldılar?

kuzey55

gönderilme sebeplerinin sadece performansları oldugundan emin değiliz...

cem 55

bu adamlardan bize faydalı olan yoktu diyoruzda kadroda kemal kaleci ahmet orta sahada da murat ve hakan dışında kimin katkısı oldu bu takıma agbetu yarım sezonda yarım maç faydalı oldumu turgay ve adem hep geriye gitmedimi abdulaziz tek gbb maçı haricinde vasat degilmiydi o zaman bu adamları da gönderelim bu adamlarda katkı saglamıyolar cenk faydalı olmamış olabilir ama kumaşı sahada duruşu bile agbetudan iyidir sezer geçen sezon bize ne puanlar kazandırdı dana hüseyin geçen sezonda takmıştı çocuga mal ilhanı oynatıp sezeri oynatmıyodu geçen sezon çocugu yiyemedi bu sezon yedi benim sorguladıgım yapılacak transferler degil bu adamın kendini dev aynasında görüp kendini herkesten üstün görmesi kendini bi şey sanması hoca moca degil birine taktımı bitiyo gözü başka bişey görmüyo ben buna karşıyım yeni alınacak adama takmıyacagını nerden biliyoruz onada takar oynatmaz bu egosu yüksek sevimsiz insan bu adamla giden zamana yazık

Sercan

Alıntı yapılan: kuzey55 - 22 Aralık 2010, 22:27:25
sence böyle bir riski alabilirler mi bu kadarını düşünmemişler midir?

Zamanında o kadar şeyi düşünemediler ki zamanında bunu da düşünemedilerse şaşırmam açıkcası..

cem

Alıntı yapılan: 55sercan55 - 22 Aralık 2010, 22:25:06
pztsi hedef süper lig programında spiker ben samsunsporun şu ana kadar 3 oyuncuyla el sıkıştını biliyorum demişti..
mutlaka düşünmüşlerdir...

Ollivanders

22 Aralık 2010, 22:35:50 #659 Son düzenlenme: 22 Aralık 2010, 22:39:40 Serpico55
takımda yapılan bu temizlik kesinlikle H.kalpar ın yerini garantilemesi , futbolcuları avucunun içine alması ve isim yapmıs yetenkeli futbolcuların temizlenmesi için yapıldı . Ben hakan abinin dediginden sonra baska birsey dusunemiyorum. Ersin mi jonathan mı dersen Fransa da oynamıs jonathan derim. Mustafa gurel mi yoksa yaratıcı Anıl mı deseler Anıl derim . Cenk mi veya onun yerine ne oldugu belli olmayan Emre mi deseler Cenk derim . Savaş neden gonderildi kufur yuzunden yani H. kalparın egosu yuzunden . Affetmek bu kadar mı guctu? Hocanın futbolcularla arayı bulması bu kadar mı zordu? Kalparla bir kaç kez aynı ortamda bulundum . Bu adamda bir hava varki hiç sormayın.Etrafındakilerle konusmaz fazla. Bahattin Güneş ,Yunus Şenocak çok samimi davranırken daha dogrusu karsısındakini adam yerine koyarken , H. kalpar takmıyordu bile.  Ben daha konusmayacagım . Transferleri dört gozle bekliyorum.