Devre Arasında Hangi Mevkilere Kimler Transfer Edilmeli ??

Başlatan babasamsunlu, 30 Kasım 2010, 11:38:05

« önceki - sonraki »

Ollivanders

05 Aralık 2010, 00:58:19 #150 Son düzenlenme: 05 Aralık 2010, 01:00:00 Serpico55
Huseyin Kalpar ın ve teknik heyetinin bence en buyuk hatası oyun kurucu pozisyonunda oynayacak olan futbolcununda koşmasını beklemeleri. Bunda en buyuk etken de bence Huseyin Kalparın geride kalmış olması. Artık bazı seyler koşmakla olmuyor. Şimdi verecegim ornekler uçuk olacak . M.özil koşmuyor hatta koşarken düsecekmiş gibi hissediyoruz ama adam top koşuturuyor. Messi hicbir zaman arkasında oynayan o muhteşem ortasahayı gormezden gelmedi. Çünki Messiyi asıl var eden o ortasaha. Neden messi arjantinde oynayamadı? Bu sorunun cevabı belli zaten. Gunumuzden bir ornek . Bursaspor man.Utd nin yedek takımından 4 yedi de neden West ham united o takıma 4 attı. Çünkü hersey koşmak degil artık . Bir de şu yonu var bu adam oyun kuracak , pas atacak , pres yapacak , geri gelecek eeee geri kalan ne yapacak ? Turgay gibi insiyatif almayan bir futbolcuyu oynatmaktansa, topu ayagına almaya korkmayan , yaratıcı dusunebilen , ayagına hakim olan ama az koşan bir adamla oynamayı tercih ederim. Biz bence bu ortasha yapısıyla çağ dışı bir futbol oynuyoruz. Huseyin kalpardan da bunu çözmesini beklemek benim komigime gidiyor açıkçası.

Mustee13

05 Aralık 2010, 01:16:04 #151 Son düzenlenme: 05 Aralık 2010, 01:18:51 Mustee13
Bence Cenk ileri uç oyukurucu gibi oynamalı. İleride tek kaldığı zaman ortadan ve kanatlardan yeterli desteği göremedi. Ama Mehmet Yılmaz gelirse en uçta oynayacak ve pivot santrofor görevi olacak. Arkasında Cenk de boşluklardan yararlananabilir. Ortasahayla forvet arası bağlantıyı sağlar.

Cenk, Zenke ve Aziz birbirleriyle uyumsuz. Orta sahada oynayan oyuncularımız da defansa mı hücuma mı katkı sağlayacaklar diye ortada debeliniyorlar.

Eğer Ufuk da gelirse çeşitlilik olur. Bizim defans-orta saha arası koordinasyonundan çok, orta saha-forvet anlaşmalarımız çok vermisiz.

Ayrıca ilerde boy ortalamamız çok düşük. Mehmet Yılmaz hava toplarını alarak bu eksikliği de giderir.

Ufuk ve Mehmet Yılmaz gelirse Cenk ile Aziz-Zenke ikilisinden birinin 11'de olacağını düşünürsek ortaya çok ofansif ibr kadro çıkıyor. Bu durumda 3lü orta sahadan birini kenara çekmek zorunlulğu oluyor:

Murat - Hakan                         Murat - Hakan - Turgay                                Murat - Hakan

Aziz(Zenke)                Ufuk                              Ufuk                                     Zenke        Ufuk          Aziz
                 Cenk                                    Cenk      Mehmet Yılmaz                           Mehmet Yılmaz

Mehmet  

2.kadro bizim sürekli istediğimiz ama hocanın bu taktik varyasyonla hiç oynamadığını varsayarsak , ayrıca hocanın Aziz takıntısını da göz önüne alırsak, hayal olur. 3. kadro da Cenk veya Mehmet Yımaz arasında bir tercih yapılmak zorunda kalınacak ve takım içinde huzursuzluk çıkabilir yine.  Kaptan Turgay'ın 11e girememesini bile söylemiyorum.

Bu iki transfer takım içi dengeleri bozabilir. İkisinden birisi transfer edilsin.                      

ahmetsefa55

ahmet 

adem kemal transfer orhan

hakan transfer

murat                      ufuk

cenk  mehmet

Mert

Açıkcasını söylemek gerekirse cenk için neler düşünmüştük ama bir türlü isteneni veremedi bize.Yani beklediğimiz gibi oynayamıyor cenk.Topu ayağında öldürüyor güzel pasları var oyunu dağıtıyor ama yine de yetersiz.Mehmet yılmaz fizik olarak çok iyi bir adam.Mesela burhan da öyleydi defansı yıpratabiliyordu.Bİtirici,arapasları iyi değerlendirebilecek,pozisyon yaratabilecek bir adam lazım bize.Şahsen ben Mehmet Yılmaz için bu özellikleri düşünemiyorum.Ama inşallah gelir de beni yanıltır.

Ollivanders

ahmet 

hakan Murat

Transfer               ufuk

cenk  mehmet

gibi de olabilir kardesim :D

ahmetsefa55

Alıntı yapılan: Serpico55 - 05 Aralık 2010, 01:23:37
            ahmet 

hakan Murat

Transfer               ufuk

cenk  mehmet

gibi de olabilir kardesim :D

olur kardesım ayıpsın  :D

KareAs55

mehmet yılmaz ile ufuk transfer edilirse agbetu gönderilmesi gerekir onun yerine yabancı bir sağbek yada ortasaha yada stoper alınırsa yararlı olur ama sıcak kanlı olsun pavlik gibi  :)

ahmetsefa55

Alıntı yapılan: Samsunlu5595 - 05 Aralık 2010, 01:25:50
mehmet yılmaz ile ufuk transfer edilirse agbetu gönderilmesi gerekir onun yerine yabancı bir sağbek yada ortasaha yada stoper alınırsa yararlı olur ama sıcak kanlı olsun pavlik gibi  :)
yada dırek pavlık olsun  ;)

Sercan

Arkadaşlar kadro konusunda bütün kombinasyonları da yazsanız,kalpar bambaşka bir kadro çıkarır. :)

Ollivanders

edmontdante

Bizim için zor bir durum aslında.
Zenke-Agbetu-Jonathon üçlüsü bekleneni veremedi.Biraz Zenke bir şeyler yaptı ama bence o da düşündüğüm yetenekte bir oyuncu değil.
Adem aksıyor.Bu sezon çok bozuk.
Orhan'a alıştık .Kapasite bu kadar.Allah ne verdiyse oynuyor.
Kemal'e laf yok zaten.
Turgay da bu sezon kötülerden.Zaten kapasitesi sınırlıydı ama en azından koşuyordu basıyordu.En son maçta gördük ki yorgunluktan korneri bana atmasınlar diye arkasına dahi bakmıyor.Aptalız ya biz.
Hakan BAYRAKTAR ortasahanın olmazsa olmazı.
Murat,bu kadroda oynar.
Cenk,İnşaallah devre arasında toparlanır.Toparlanırsa bize çok şey katar bu kesin.
Abdulaziz  son haftalarda çok etkili.Ama taşıdığı topları adamla buluşturamadıkça ne kadar etkili olursa olsun farketmiyor.Sonuca götürmesi lazım.
Savaş,bize uzak Allaha yakın olsun.
Adem-Turgay-Abdulaziz in yerine transfer gerekiyor.Hal böyle olunca oyun sisteminde de değişiklik gerekecek.Bizim hocanın bu kapasitesi mevcut mu?Cevap belli.

ahmetsefa55

abi aziz harıc hepsıne katılıyorum.azız bence hıcbıse yapmıyo.hoca bır turgut yaratmaya calısıyo sanırım ama ımkansız.ben bu kadar yeteneksızını de gormemıstım dogrusu

edmontdante

Alıntı yapılan: ahmetsefa55 - 05 Aralık 2010, 01:37:04
abi aziz harıc hepsıne katılıyorum.azız bence hıcbıse yapmıyo.hoca bır turgut yaratmaya calısıyo sanırım ama ımkansız.ben bu kadar yeteneksızını de gormemıstım dogrusu

Aynı fikirdeyim.Zaten yeteneksiz olduğu taşıdığı topları doğru yere atamamasından belli.Tek özelliği fizik gücüyle topu sürüklemesi ama boş.Etkili derken son haftalarda hırslı ve daha çok top taşıyabiliyor ama sonuç olmadı mı anlamsız

samsunmania

Bize erciyesli Sertan, Konyalı Erdal gibi orta saha topçuları lazım. Dikine gidebilen.
M.Yılmaz'a soğuk bakıyorum. Gol yüzdesi daha yüksek bir forvet gerekli. Stoper de lazım.
kanımca agbetu ve Jonathan gider. Onların yerine de iyi yabancılar lazım.
Geçen sene bolu'da oynatyan N'duka çok iyiydi.
Forvet olarak düşündüğüm isim ne pahasına olursa olsun M.Akyüz ve serdar deliktaş.(para bol ya) :D :D
Tabii ki bunlar son 3 maçtaki performansa bağlı. Mazallah işler kötü giderse Marciel'i geri çağırmak zorunda kalırız. :D

ahmetsefa55