Devre Arasında Hangi Mevkilere Kimler Transfer Edilmeli ??

Başlatan babasamsunlu, 30 Kasım 2010, 11:38:05

« önceki - sonraki »

edmontdante

Bizi kümede tutmuştu müthiş enerjisi ile ama bizde ne yapar bu sezon belirsiz.Çünkü gol vuruşları çok iyi olan bir oyuncu değil.Boğuşan,yıpratan bir isim.Mehmet AKYÜZ gibi kendi başına da sonuca gidebilecek bir isim daha iyi olur diye düşünüyorum.Ama her şeye rağmen halen süper lig oynayan bir oyuncu.Çok dikkatli olmak lazım bu aşamada.İyi bir hava yakalamışken,böylesine bir destekte bulmuşken  yazık olmaması lazım.

maviay55

Alıntı yapılan: edmontdante - 05 Aralık 2010, 00:29:09
Bizi kümede tutmuştu müthiş enerjisi ile ama bizde ne yapar bu sezon belirsiz.Çünkü gol vuruşları çok iyi olan bir oyuncu değil.Boğuşan,yıpratan bir isim.Mehmet AKYÜZ gibi kendi başına da sonuca gidebilecek bir isim daha iyi olur diye düşünüyorum.Ama her şeye rağmen halen süper lig oynayan bir oyuncu.Çok dikkatli olmak lazım bu aşamada.İyi bir hava yakalamışken,böylesine bir destekte bulmuşken  yazık olmaması lazım.
abi ben katılmıyorum..şu an bitirici forvete ihtiyacımız var aranan kan değil bence..tecrübesi tartısılmaz o ayrı

Ollivanders

Bitirici forvet diyorsun da ustad  bana bank asyanın en iyi bitirici forvetini soyler misin ? Mehmet Akyuz dışında ama.

edmontdante

Alıntı yapılan: maviay55 - 05 Aralık 2010, 00:32:34
abi ben katılmıyorum..şu an bitirici forvete ihtiyacımız var aranan kan değil bence..tecrübesi tartısılmaz o ayrı

Ben de kararsızım açıkçası.Yani aranan kan mı acaba diye tereddütüm var.

Sercan

Alıntı yapılan: Serpico55 - 05 Aralık 2010, 00:36:32
Bitirici forvet diyorsun da ustad  bana bank asyanın en iyi bitirici forvetini soyler misin ? Mehmet Akyuz dışında ama.

Bankasya'da en bitirici forvet Savaş.Sağolsun yedi bitirdi bizi  :D :D

KareAs55

Aslında kafa olarak sağlam cenk bitiriciliği karşılar arkasına top taşıyacak bir ofansif orta saha gelirse

Ollivanders

Bence bitirici forvetten çok top yapan , oyunu dikine oynayabilen 2 ortasaha oyuncusu lazım.

maviay55

bank asya ölçümüz olmamalı zenke-agbetu-cenk üçlüsü var zaten+ bi de mehmet yılmaz a gerek yok..aranan kan değil..zaten ufuk söylentisi var mehmet yılmazın yapacagını o cocuk zaten yapar görüşündeyim

merkez

Ufuk alınırsa çok faydalı olur kanısındayım.Zira bizle oynadıkları karşılaşmada tek başına birçok pozisyona girdi,adam geçti,şut attı.Umarım olur.Mehmet Yılmaz Konusunda ben de çekimserim,Cenk ve Onun stili bence çok yakın birbirine.

ahmetsefa55

valla ufukla mehmet yılmazı karsılastırmayalım derım cunku alakasız ıkı mevkı.2. olarakta bence bızım topu ılerıye tasıyacak 2 ye 1 yapabılecek şut cekebılecek orta sahaya ıhtıyacımız var . turgayı goruyoruz cunku olmuyo ayrıca sezerle anılı hoca zaten sılmıs.gerıye kalıyo hakan ve murat.2 ortasaha almamız şart serpıconun dedıgı gıbı

Ollivanders

Yanılgıya dustugun nokta Ufuk ile Mehmet yılmazın oyun stili acısından ve mevki bakımından farklı olması. Agbetu ve savasın gonderilecigi dusunulen bir yerde mehmet yılmaz transferini pek yadırgamamak gerek. Bence ikisinin bu takıma yarım sezondur yaptıgı katkıyı saglayabilecek kalitede Mehmet yılmaz. Ancak bu katkıyı saglamak için arkasındaki adamların yetenekli olması lazım. Turgayla , Abdulazizle olacak iş degil bunlar. Sen ne zamanki ara pası attın veya adama orta kesmeye başladın işte o zaman senin forvetlerinin bitiriciligini konusma durumun olur. Ama takımın hep karambol oynuyor bir tane ara pası ile golu bulamıyorsa işte asıl sorun oradadır.
Öncelik Super lig kalitesinde bir oyun kurucu da olmalı. Elimizdeki tek oyun kurucu olan Anıl ı harcadık ne yazıkki.

maviay55

abi o sölediklerin bu takımda olsa zaten cenk ve zenke götürür bu takımı..ara pas yada orta kesen adam olsa..mehmet yılmaz a gerek yok yani o zaman saglam orta saha alınsın gene benim lafıma cıkıyo

red_white

galip öztürk bir oyuncu alıcam dedi isim istedi böyle bir fırsat varken en iyisini istemek lazım diye düşünüyorum öyle yada böyle bu adam alıcak 1 oyuncu

berusa55

Mehmet Yılmaz Samsunspor'umuzda iş yapar bence. Faydasını görürüz. Esas önemli olan arkayı yani orta sahayı güçlendirmek. Bu hususta orta sahaya yapılacak takviye daha önemli gibi duruyor.

Kaya

Futbol oynayacağız,geriden paslarla çıkacağız,kale önüne o şekilde ineceğiz dersek kesinlike Ahmet Akyüz tipi savruk santrafor almamız gerek..

Takımın başında Hüseyin Kalpar ve onun doğaçlama futbol stili olduğuna göre,uzun topa(Şişirme top) dayalı oynamaya devam edeceğiz bu da bize fizik gücü yüksek ileride topu tutabilecek Mehmet Yılmaz tipi santraforu gerektirecektir.

Aynı şekilde orta alanıda düşünebiliriz.Takıma öyle topu bilen,oyun kuran zeki orta alan oyuncusundan ziyade Hüeyin Kalpar mentalitesinde daha çok fiziki güce dayalı,teknik kapasitenin çokta önemli olmadığı(Turgay gibi) isimler alınmalı.Aksini düşünürsek Anıl gibi bir oyuncudan yararlanmayıp Ali Güzeldal gibi yakın tipte transfer yapmanın da bir mantığı yok.

Çok kritik bir durum transferler şartlar çok iyi değerlendirilerek yapılmalı,hedefe giden yolda bahanesi olmayan takıma yararı üst seviyede isimler kazandırılmalı.İnşallah öyle olur..