Samsunspora ve Samsuna yeni stad yapılmalı.

Başlatan kayacan, 15 Ocak 2009, 01:13:58

« önceki - sonraki »

King Of The North

Süper lige çıkarsak o stad yetmez bize

Kais

m.teoman abının ısmı olsa guzel olur ama deıseceklerını sanmam

beşnumara

Alıntı yapılan: harbisamsunsporlu5517 - 16 Ocak 2009, 18:19:07
55000 kişilik m.teoman tas stadyumu yapılsa fenamı olur bızım milletvekıllerı ve buyuksehır bld baskanı basbakana sunmuyorkı böyle bır proje
o büyük taraftarın adında stat yapılması güzel olur ama eğer böyle bir şey olursa diğer futbol şehitlerimize haksızlık olurdu.

kayacan

Akyol

19 Mayıs kentinin stadı da 19 Mayıs kalmalı bence diğer şehirlerde anlamsız kalıyor ama SAMSUN=19 MAYIS arkadaşlar

Tufan

bizim statımızın nesi varki eskişehirin bursanın statları rezalet geçen ev arkadasım sakaryaya deplasmana gitti tatangalarda saglam koltuk yoktu statın sıvaları dökülüyordu diyor. çiçek gibi statımız var şimdilik yeterli bence herşeyi hallettikte iş stata geldi.
Teoman abimizin adı stata verilmeye tabiki layıktır ama Samsun kurtuluş meşalesinin yakıldığı yerdir bunu unutmayalım. gönlümden gecen bir kapıya adının verilmesi.

kayacan

Alıntı'Wembley'i inşa eden şirket ile temasa geçtik'

Bursaspor Başkanı Levent Kızıl, 1950'li yıllarda 70 bin metrekare alanda şehir merkezine yapılan statlarında ortalama 18 bin taraftara maç oynadıklarını ve 4 milyon YTL bilet geliri elde ettiklerini belirtti. Kızıl, yapılması planlanan 32 bin kişilik yeni stat ile bilet ve kombine gelirlerini 11 milyon YTL'ye çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı. İngiltere'de Wembley Stadyumu'nu inşa eden Hok Sport ile yeni stat projesi için görüştüklerini ifade eden Kızıl, planlanan projede butik oteller, restoranlar ve küçük bir alışveriş merkezi olduğuna da dikkat çekti. Stat ihalesinin ağustos ayında çıkılmasının hedeflendiğini anlatan Kızıl, yeni stadı 2009 sezonuna yetiştirmeyi amaçladıklarını bildirdi. Kızıl, toplam 60 milyon Euro'ya mal olması beklenen projenin bitmesiyle, 20 bin kombine satışı hedeflediklerini kaydetti.

Öncelikle felsefenin önemli kurallarından birini hatırlatarak yazıma başlamak istiyorum. Kötüden örnek olmaz.Ancak ibret olur. Bu konuyu açarken bir alıntı yapmıştım.Arkadaşların alıntıyı okumadan yorum yapmalarına üzüldüm.Yukarıda bursasporun yeni stad girişimi ile ilgili haber var. Açtığım konudan samsunsporu çıkarmak istiyorum artık.Çünki kendimi kötü hissetmeye başladım.Bu istekle samsunspora hakaretmi ettim şüphelenir hale geldim.İşte samsunun en önemli sorunuda bu.Diğer şehirlerde gelişime yönelik bir fikir olsa bile herkes destekler.Samsun ise bir garip şehir.Dünyanın en iyi şeyi olsa dahi mutlaka karşı çıkanlar olur.samsunlular birlik olmadıktan sonra trabzona kaçan yatırımlara daha çok bakar dururuz.Su akar türk bakar diye bir söz varya onu samsuna çevirebiliriz.Yatırım kaçar samsunlu bakar.Konuyu değiştirerek.Samsuna bir stad gerekli diyorum. samsunun bir takımı süperlige çıkınca kullanacağı bir stad.bu takım samsunspor olur,Fatihspor olur farketmez.19 mayıs stadı yerinde durur.İsteyen takım orada maçlarına devam eder.Samsuna devlet desteğiyle yapılacak stad bu şehre birşey kaybettirmez.

HoliganSamSunLu

olmucak  duaya amin demenin kimseye faydası olmaz 6 yıllık süre içerisinde siyasi iktidarı elinde bulunduranlar ve aynı siyasi iktidarın belediye başkanından ne gördükki daha düne kadar başkan bulamadık hazilerle icralarla gündeme geldik lütfen kendimizi kayseri ile kıyaslamayalım kayserinin lobisi ortada cumhurbaşkanlığı olsun siyasette aktif rol almaları iş adamlarının kayseri milliyetçiliğini çok iyi yapması sonucu olan bir tablodur... biz daha henüz bir siyasi partyiden grup başkan vekili bile çıkartamıyorken bu şekilde konuşmak laftan öteye gitmez...

Akyol

bende katılıyorum yeni stat inşaatı çok zor ihtimal ama stadımızın kapasitesini olduğu yerde arttırabiliriz çünkü ilerde sanayinin ordan kalkacak olması o bölgenin daha çok albenisinin olmasını sağlayacaktır.gel gelelim SAMSUN'a yapılması gereken çook daha önemli yatırımlar var tersane,otel ve istihdam alanında niceee gelişmelere aç bir şehiriz.Halkımızın cebinde parası olmadan refahı sağlayamayız inşallah gelen yöneticiler milletvekilleri başkanlar bunları göz ardı etmezler gerçekten çok şeye ihtiyacı var SAMSUNUMUN

Sadece Samsunspor

Eğer rahat bir kulüp olsaydık bu fikir uygulanabilirdi ama şuan için gereksiz duruyor, tabiiki bizde isteriz şehrin ortasında olsun koltukları o biçim olsun, gelenler: oooo şu stada bak desin falan ama şuan için gerçekten gereksiz ;)

Kais

dunya kupasına ev sahıplıgı yapmak ıstıyorsa federasyon burayada stad yapacak

HoliganSamSunLu

Alıntı yapılan: Kais - 18 Ocak 2009, 20:23:15
dunya kupasına ev sahıplıgı yapmak ıstıyorsa federasyon burayada stad yapacak

o önümüzdeki 25 yıl için hayal gardaş

Clint_Eastwood

Kapalı ve maratonun şuan için yeterli olduğunu düşünüyorum ama asıl sorun kale arkalarının sahaya çok uzak olması... Bu da seyirci baskısını azaltıyor ve maç izlenme keyfini düşürüyor... Aslında şuan yapılması gereken bu 2 kale arkasının yıkılılarak sahaya çok yakın bir şekilde inşaa edilmesidir... Bunu daha öncefb ve yakın zamanda da ts yaptı...

HoliganSamSunLu

Alıntı yapılan: Clint_Eastwood - 18 Ocak 2009, 21:15:13
Kapalı ve maratonun şuan için yeterli olduğunu düşünüyorum ama asıl sorun kale arkalarının sahaya çok uzak olması... Bu da seyirci baskısını azaltıyor ve maç izlenme keyfini düşürüyor... Aslında şuan yapılması gereken bu 2 kale arkasının yıkılılarak sahaya çok yakın bir şekilde inşaa edilmesidir... Bunu daha öncefb ve yakın zamanda da ts yaptı...

Sanırım bunun için Gneçlik ve spor genel müdürlüğünden izin gerekiyor çünki Atlatizm ve Futbol Stadyumu olarak geçiyor 19 mayıs stadı statüsü değişmeli

Akyol

Arkadaşlar benim nacizane bi fikrim var bilmiyorum ne dersiniz?Bilindiği üzere şehrimizde uzun zamandır futbol alanında ulusal bi heyecan yaşanmadı,kaldı ki basketbolda ki all-star heycanı ve şehire kattığı hava malum.Bu yüzden SAMSUN'un 2009 yılı FORTİS TÜRKİYE KUPASI FİNAL maçına  ev sahipliği için fedarasyona bir talep iletilse süper olmaz mı?Bence fena fikir değil görüşlerinizi bekliyorum.

Bu arada ne olur bize vermezler Trabzon a verirler muhabbeti açmayın biz SAMSUN'uz SAMSUN'luyuz en önemlisi de SAMSUNSPOR'luyuz... buna göre davranalım saygılar...