Allah'ın rahmeti seninle olsun Muhsin Yazıcıoğlu!

Başlatan Akyol, 26 Mart 2009, 14:23:03

« önceki - sonraki »

HoliganSamSunLu

Ümidimi yitirmek istemesemde artık Yiritlmiş Bir insan var Türk Siyasetinde Cileli bir ömrün geldiği son nokta hiç bir gerekçe gösterilmeden mamakta geçen 7.5 yıl işkenceler ve o meşhur tabutluklarda geçen yıllar... Özünden kopmayan yalnız Hareketi çekemeyen bazı güçler tarafından bir rüzgara kapılıp yolunda şerit değiştiren ama  buna rağmen taktir edilen bir ADAM bozuk düzene baş kaldıra sitemem isyan bayrağı açan ender şahsiyet başımız sağ olsun Türk Milletinin başı sağ olsun...

Ben bu noktada şahsi görüşlerimide paylaşmak isterim ben bu işte kötü kokular alıyorum sanki Türk Devleti bu enkazı bulmak istemiyor. daha önce gerek boluda gerek uludağda gereksede kayseride yaşanan olaylarda 8 saati geçmeden iyi veya kötü sonuçla enkazlara ve olay yerine uluaşılmışken şartlar daha ağır olmasına rağmen bu olayda geçen 30 küsür saatte rağmen yerin dahi tesbit edilememesi aklıma getirmek ve devletime güvenimi zedelemek istemiyırum ama melsef aklımdanda geçirmeden edemiyorum...

HoliganSamSunLu

onu anlamak mümkün olma ihtimali olabilir ama 30 saatte bir enkazın yerini tesbit edemeyen bir devlet yine tekrarlıyorum bütün unsurları ve kurumları ile rezil olmuştur.

Kürsat Berrak

HoliganSamsunlu Kardeşim,ne baş sağlığı???İnançlarımızı diri tutup,dua edelim...

Kaya

anladım ki bu lanet dünya iyi insanların yeri değilmiş MUHSİN reis yolun açık olsun   :'( :'( :'(

AntZ

Dua etmekten ve Allah tan bir mucize beklemekten başka çare yok malesef, normal şartlarda ümitler çoktan tükendi.

En başından, şarzı bitenekadar İHA muhabirini telefonda konuşturan 112 elemanı, arkadan ona şarzı bitenekadar konuşmasını söyleyenler (Telefon kapalı bile olsa batarya takılı ve dolu olduğu sürece sinyal vermeye devam eder ki kapalı bi telefonun şarzının ne kadar gideceğini siz düşünün. Bunu biz bilemeyebiliriz ama 112 deki elemanların bilmemesi ayrı bir muamma) biraz olsun bilinçli olsa belki telefondan sinyal almaya devam edilebilirdi ve şu an aralarında hayatta olanlar olabilirdi. Sonrasında devletin o kadar imkanları seferber edildi, o kadar insan emek sarfediyor ama nafile... Gömleğin ilk düğmesini yanlış iliklersen sonrakilerde yanlış gidiyor malesef. 112 gibi böyle önemli bir konumda çalışanlarda aranan kriterler nelerdir, bu insanlar ne işe yarar, nasıl yetişir, bunun bir uzmanlığı varmıdır ciddi anlamda sorgulanmalı.

veis

son yıllarda partisinin kadro yapısı zayıf oldugu için geri planda kaldı ama türkiye çok iyi biliyorki muhsin başkan şu şartlarda dürüst ve insancıl anlamda gerçek liderdir.ve allahımızın izniyle tekrar bize büyük aile olgusunu o karlar altından çıkarak gösterecekdir.dayan başkan karların altından filiz gibi dog ve dön gel.

Recep

Evet, hiç yanlış yapmadı.
Temiz geldi, temiz yaşadı.

Temiz bir siyasetçi, hayır siyasetçiden öte, temiz bir dava adamı oldu.

Yürekliydi.

Hep dik durdu.

Hep kendini aşan işler yaptı.

Hep fedakardı.

Hep davasını öne aldı.

Hep dost canlısıydı.

Hep samimi idi.

Hep bizdendi.

Hep bizim gibiydi.

Hep Anadolu kaldı.

Hep delikanlı kaldı.

Hep can dostu kaldı.

Kimse onda yamukluk görmedi, ondan yamukluk beklemedi. O dümdüzdü. dosdoğru idi.

Siyasetin hiçbir kiri bulaşmadı üzerine.

En zor zamanlarda, o, en diri sözü söyledi:

"Millete dönen namluya selam durmam!" dedi.

Muhsin Yazıcıoğlu...

Onun için içimiz yanıyor.

Evde eşim ağlıyor. Çarşamba'yı Perşembe'ye bağlayan gece saat 01.00. Hala Göksun'un dağlarından, karların, sislerin arasından bir haber bekliyoruz.

Dua ediyoruz.

Bir iyi haber, ah bir iyi haber.

Acaba gece boyu, Türkiye'de kaç milyon yürekten benzeri "ah"lar ve "dua"lar yükselmiştir.

Kaç milyon insanın, annenin, bacının, kardeşin yüreği acımıştır, Muhsin Bey'in annesi, bacıları, eşi ve çocukları gibi...

Ben böyle zamanlarda Cahit Sıtkı'nın mısralarını hatırlarım:

"Gitti gelmez bahar yeli... Şarkılar yarıda kaldı."

Kardeşim Mahmut, ilk tayin yerine giderken Van'ın Gevaş ilçesinde dağda donarak can verdiğinde...

Bacanağım Osman, baldızım Gülcihan ve yeğenlerimiz Ahmet Furkan, Zeyneb ve Tarık, Bolu yolundaki kazada hep birden can verdiklerinde... Dilimden,

Gitti gelmez bahar yeli, şarkılar yarıda kaldı... sözleri dökülmüştü.

Bolu kazasında, hatırlıyorum, Muhsin Bey hem kendisi seferber olmuştu, hem Bolu  Emniyet müdürünü seferber etmişti gecenin bir saatinde, cenazelerimizi İstanbul'a götürebilmemiz için...

Muhsin Bey dağlara düştü, dağlarda can pazarı.

İçimde derin bir sızı var.

Bir şey kopuyor yüreğimden.

Canımın bir parçası sanki sönüyor.

Yetimi akranlık duygusu gelip oturuyor yüreğime...

Bir ay kadar önce, onun isteği üzerine, İstanbul'da bir kahvaltıda buluşmuştuk. seçimleri, Ergenekon'u vs'yi konuşmuştuk. Kucaklaşıp ayrılmıştık. O buluşmamızda Sivas'ta, Maraş'ın Çağlayancerit ilçesinde, Yozgat'ın Yerköy ilçesinde seçimi alabileceklerini söylemişti. Üç beş arkadaşın katkısı ile kiralanan helikopterle Çağlayancerit'ten Yerköy'e uçarken dağlara düşmek... Kimin aklına gelir?

Ama hayat bu...

Büyük Birlikliler, kaza haberi duyulduktan sonraki her açıklamalarında "Kader"e sığındılar. İyi yaptılar. Ölüm virajlarını döne döne gelen bir liderin arkadaşları, ancak "Kader"e sığınarak yaşar ve her acıyı, ancak kadere sığınarak hazmederler. Teselli kaderdedir.

Böyle zamanlarda kalbi sekinet için tek sığınak "Emir Allahın" teslimiyetidir.

Anne yanar, bacı yanar, eş yanar, evlat yanar.

Arkadaş yanar.

Ama sabrı cemil en güzelidir.

Muhsin Bey ve yanında bulunanlar için dua, dua, dua

http://www.bugun.com.tr/kose-yazisi/64087-ah-can-kardesim-ahmet-tasgetiren-makalesi.aspx

ali ihsan

43 saat oldu haber yok.
Bu devlet bu kadar aciz mi be.Yazıklar olsun .Demek bir savaşa girsek 3 günde iptal oluruz.

DAYAN BE KOCA REİS ...

ali ihsan

43 saat oldu  haber yok,Yazıklar olsun diyorum  >:(
DAYAN BE KOCA REİS ....

ahk34

Koca Reis

Hey gidi koca reis,
Gidiyorsun ha,
Sen adam gibi yaşamanın bedelini,
Biz senin bedenini vurup sırtımıza,
Gidiyorsun ha,
Ne diyeyim şimdi; iyi mi ettin diyeyim,
Kalan,,,,kalan yok be reis,
Hani,birkaç küçük anı,birkaç hatıra,
İçimde tuhaf bir his,
Sana geldi diyor belki de şimdi sıra,
Pekala,baş üstüne,
Ölüm çoktan kabulüm,
Nasıl olsa çocuklar büyüdü,
Üç buçuk emekli aylığımda geçinir gider karım,
Lakin,lakin benim korkum;
Şiirlerim kalır diye yarım,
Satılır diye bir mahalle bakkalına kitaplarım,
Zeytin sarılır,helva sarılır,
Kalırsa duvarda bir resmim kalır,
Belki kapı zilinde bir müddet ismim,
Sonra,sonra unutulur gider cismim dahi,
Hey gidi koca reis,
Gidiyor musun sahi?
Hatırlar mısın? aynı yıl bitirmiştik okulu,
Senin tayının Anadolu"ya çıkmıştı da,
Giderim ulan demiştin,güle oynaya giderim,
Bizi vatan haini ilan edip;
Ve güle oynaya gitmiştin,bir akşam treniyle,
Gerçi sık,sık mektuplaşır,
Oraları anlatırdın bizlere,
Değişmeli derdin,değişmeli buraların makus talihi,
Oralardan yine öğretmenle evlenmiştin,
Çağırmıştın da gelememiştik be koca reis,
İş güç işte birazda bahane,
Kızmıştın,hatırlar mısın,ulan demiştin;
Siz benim cenazeme de gelmezsiniz,
Geldik,geldik be koca reis,geldik,
Gidiyor musun sahi?

Ne hikmetse en çokta bana kızardın,
Bırak derdin,şu aşk meşk şiirlerini,
Yazacaksan ulan,memleket meselelerini yaz,
Öyle Erenköy"de oturup,
Köylü geldim,köylü gideceğim hikayelerini kimse yemez,
Buralar yok yoksul,buralarda akşamlar ayaz,
Buralara ne kimse geliyor,ne yaz,
Tutturmuşsunuz,varsa yoksa bizim kuşak,
İnsan insanlarına olmalı,taşına toprağına olmalı,
İnsan vatanına olmalı uşak,
Gelmeyin ulan,gelmeyin derdin,ölümümde dahi,
Geldik be koca reis,geldik,
Gidiyor musun sahi?

Kalan,kalan yok be reis,
Satılır palton bir eskiciye,
Kömürlüğe atılır haftasına masan,
Kalırsa duvarda bir resmin kalır,
Belki,belki kapı zilinde bir müddet ismin.

Kais

Allah yardımcısı olsun onun ve yanındakilerin...Allah'tan umut kesilmez inşallah bir mucize olur

celebi

Alıntı yapılan: Kais - 27 Mart 2009, 12:01:11
Allah yardımcısı olsun onun ve yanındakilerin...Allah'tan umut kesilmez inşallah bir mucize olur

HoliganSamSunLu

islam dininde mucize yoktur.... ama Rabbim inşallah onlara Burada son bulmayacak Bir ömür ahde etmiştir.... umut herzaman vardır ama umut gerçekleri kapatacak kadar güçlü değildir.. -15 derecede 2 gece geçirmek çok zor ama yaşadığına inanmak istiyoruz.

selahattin55

Alıntı yapılan: aliihsan55 - 27 Mart 2009, 11:05:29
43 saat oldu haber yok.
Bu devlet bu kadar aciz mi be.Yazıklar olsun .Demek bir savaşa girsek 3 günde iptal oluruz.

DAYAN BE KOCA REİS ...

aynen öyle abi.adam yer yarıldı yerin dibine girdi sanki.ALLAHTAN ümit kesilmez inşalllah kurtarır koca reis.

Recep

Muhsin Yazıcıoğlu Karaman'da şunları söylemişti:

"Şimdi bakın yoldan geldik, yola gideceğiz. Hiç birimizin garantisi yok. Şurada ayakta duranın da, oturanın da garantisi yok. Yani, ruh bir saniyeliktir. Küf dedi mi gitti. Bunun da nerede geleceği, nasıl geleceği, ne şekilde yakalayacağı belli değil. Bir saniyenize bile hakim değilsiniz. Bir saniyesine bile hakim olamadığınız, hükmedemediğiniz bir hayat için, bir dünya için, bu kadar fırıldak olmanın anlamı yoktur. Düz yaşayacağız, düz duracağız, düz yürüyeceğiz. Dik duracağız, doğru gideceğiz. Allah'ın izniyle hayatım boyunca hep böyle gittim. Allah'ın izniyle, olsak da milletle olacağız. Olmasak da, milletle olmayacağız. Yarın ahirette Allah, bize 'Niye iktidar olmadın' diye sormayacak. Sorsa da 'Vermediniz' diyeceğiz."