Ne Olacak Bu Eski Borçlar ?

Başlatan Tamer55, 11 Eylül 2014, 13:01:59

« önceki - sonraki »

Tamer55

SAMSUNSPOR ZORDA

Başkan Emin Kar ile TFF Başkanı Demirören arasındaki görüşmeden olumlu sonuç çıkmadı. Demirören'in, Kar'a,"FİFA'dan cezanın uygulanması yönünde bize bir yazı geldiği zaman uygulamak zorundayız . Aksi taktirde suç işlemiş oluruz" dediği öğrenilirken Samsunspor, Kelhar'ın menajeriyle temasa geçti

Spor - 11 Eylül 2014, Perşembe

Tamer55

Samsunspor Başkanı Emin Kar, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile yaptığı görüşmeden olumlu sonuç alamadı. Kelhar konusunda Federasyondan destek isteyen Başkan Emin Kar, 'Federasyon olarak FIFA'nın talimatlarına uymak zorundayız. Puan silme cezası bize ulaştığında Samsunspor'un 3 puanını sileriz' cevabını aldı

FİFA KARARLI
Samsunspor büyük bir tehlikeyle karşı karşıya. Eski futbolcuları Kelhar'ın 110 bin Avroluk alacağını ödeyemeyen ve bundan dolayı FİFA tarafından 3 puanının silinmesi gündemde olan kırmızı beyazlı ekipte Başkan Emin Kar, dün bu konuyu görüşmek üzere TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile bir araya geldi. TFF Başkanı Demirören ile yaklaşık 1 saat görüşen Başkan Kar'ın toplantıdan son derece moralsiz çıktığı görüldü.

DEMİRÖREN: ELİMİZDEN BİR ŞEY GELMEZ
TFF Başkanı Demirören, Samsunspor Başkanı Emin Kar'a muhtemel 3 puan silinme tehlikesinin ortadan kalkması noktasında kendilerinin hiçbir şey yapamayacağı; tek çıkış yolunun paranın ödenmesi olduğunu söyledi. Başkan Demirören, toplantıda FIFA'nın talimatlarına uymama gibi bir lükslerinin bulunmadığını ve yazının kendilerine ulaşması durumunda Samsunspor'un istemeyerek de olsa 3 puanının silineceğini ifade etti.

KÜME DÜŞÜRÜLME İHTİMALI
Bu gelişme üzerine Samsunspor, biraz olsun zaman kazanma adına Kelhar'ın avukatlarına ulaşmaya çalışıyor. Eğer Samsunspor, eski oyuncusundan ek süre alamaz ise 10 günlük süre içinde kırmızı beyazlı ekibin 3 puanı silinmiş olacak. Kırmızı beyazlı ekip, Kelhar'ın yine parasını ödeyemez ise 30 gün içinde de bir alt lige düşürülmesi gündeme gelecek. Kırmızı beyazlı ekip, şimdi tüm umudunu Kelhar'ın vereceği karara bağladı.

Özgür KALANBAK

Tamer55

Eylül 2014 Cuma 14:08

YİNE PUAN SİLİNME TEHLİKESİ

Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar, 2011-2012 sezonunda kırmızı-beyazlı formayı giyen Dejan Kelher'in alacağı 110 bin Euro'yu ödememeleri halinde 3 puanlarının silineceğini söyledi.

ÖDÜYORUZ BİTMİYOR
Başkanı Emin Kar, Nuri Asan Tesisleri'nde düzenlediği basın Toplantıda kulübün son durumu hakkında bilgi verdi  Kar, "Ne yazık ki 15 gün önce 2010 yılından kalan borçlarımız nedeniyle eksi 6 puanla başlayacaktık. Gekas'ın menajerinin 35 bin Euro parasını ödedik. Peşinden Akaki'nin kulübüne 30 bin Euro ödedik. Cezaları ödedik 35 bin Frank. Hem bunlar kendi çabalarımızla beraber, Sayın Bakanımız Akif Çağatay Kılıç'ın bize verdiği desteklerle beraber buralara geldik. Ama dün yine FIFA'dan bir haber daha geldi. Dejan Kelher'ın borcu ulaştı. 110 bin Euro'yu şimdi ödemezsek eksi 3 puana düşeceğiz. Yönetim olarak şimdi hem takım yapıyoruz, bir taraftan da takımı ayakta tutmaya çalışıyoruz. 15 gün sonra Gekas'ın 295 bin Euro'su geliyor. Bunların mutlaka yatırılması gerekiyor" dedi.

VERİLEN SÖZLER TUTULSUN
Samsunspor'a verilen sözlerin tutulmasını isteyen Kar, "Bugüne kadar hiç isim vermedim, kimseyi suçlamak istemiyorum ama herkesin bildiği geçen valimin bir röportajını okudum. Bir gazetede satır aralarında açık açık söylüyor. 'Kimsenin unutmaması lazım verilen sözleri' diyor. Eski başkanımız Kazım Yılmaz bütün kamuoyuna 'Bu takım Süper Lig'e çıkana kadar ben buradan para almayacağım' demişti. Benim kendisi ile görüşme talebim oldu. Çok yoğun olduğunu, fındık zamanın geldiğini belirterek randevu vermedi. Sadece telefonda görüştük. Ben ona durumları anlattım. O, parayı bize vermeyeceğini, kendisinin alacağını söyledi. Bunu sayın valimize de söylemişti. Bu sene 1 milyon 400 bin dolar galibiyet primleri gelmediği gibi, bir de ne olduğu belirsiz Samsunspor'da doğru dürüst oynamamış futbolculara inanılmaz paralar ödüyoruz. Şimdi 47 milyon lira borç bırakacaksınız hem temlik koyacaksınız. Bir de bütün futbolculara borucumuz var" diye konuştu.

BU SORUN SADECE SAMSUNUN DEĞİL

Passolig'le ilgili her gün gazetelere demeç verdiklerini ve televizyonlara konuştuklarını hatırlatan Kar, "Bu sorun sadece Samsunspor'un sorunu değil. Şu an iyi bir yerde gidiyoruz ama maç sayısına baktığımız zaman bin tane seyircimiz geldi, 395 de Giresunspor'un seyircisi geldi. Bunlar tabi ki bizim açımızdan çok az" ifadelerini kullandı.

yavuzselim

Emin Kar güzel demeç veriyorsun ama hep hava civa o oturduğun koltuk ağlama duvarı değil sorun çözme makamı bu kulube sanki ilk olarak bu sene başkan olup ta bunları bilmiyormuş gibi konuşmanı anlamıyorum bu borçların bu sene içinde ödenmesi gerektiğini en iyi bilen sendin ve bunlara rağmen aday olmayacam deyip aday olupta başkan olduğuna göre çözmek zo-run-da-sın bu kadar açık ve net
Kazım Yılmaz senin yapmış olduğun becereksizliklerin dolayı bu kulup bunları hak etmiyor eğer adamsan adamlığın gereğini yapar temliği kaldırırsın bu taraftara yalan söyleyip bırakmayacam deyipte arkana bakmadan kaçmanın bedelini Samsunspor ödeyemez
Hiç konuşulmayan ama iflasın başlangıcına yol açan Adnan Ölmez ne güzel dimi gazetende Kazım Yılmaza salla kendine dönüp bakma Samsunspordan ellerini çek diyeceğim ama kankan Emin Kar her fırsatta sana teşekkür etmek için fırsat kolluyor sen sütten çıkmış ak kaşık gibi dolaş piyasada

jean

Ya kardesim bu emin karîn eti budu nede o kadar parayi bulacak herkes tutturdu aday oldu diye aday olmasa baskasi gelse bu borclar yine dayanacakti kapiya emin karin adayligîi unutalimda bu sorunlari konusalim

55.hakan

Alıntı yapılan: jean - 11 Eylül 2014, 18:45:37
Ya kardesim bu emin karîn eti budu nede o kadar parayi bulacak herkes tutturdu aday oldu diye aday olmasa baskasi gelse bu borclar yine dayanacakti kapiya emin karin adayligîi unutalimda bu sorunlari konusalim
para desteği kesildi bu sene para desteği biz de biliyoruz O nda para olmadığını.

Duško Milinković

Herkes parasını bizden tıkır tıkır alıyor.Bu klübü batağa sürükleyen Kazım yılmaz bunuda biliyoruz.Bir şekilde klübü zarara uğratmaktan dava açılsa temlikler dava sonuna kadar askıya alınabilir mi acaba? Tek sorun KAzım Yılmazsa buna yönelik kanuni tüm yolar denenmeli bence.