Bank Asya 1. Lig 34.Hafta / SAMSUNSPORUMUZ- Adanaspor

Başlatan yaman55, 02 Mayıs 2009, 17:05:29

« önceki - sonraki »

edmontdante

Bu sene verilen tüm demeçler gerek hocanın gerekse şişirilen yıldız denilen topçularımızın hepsi birer faciadır.Aptallıklarını ortaya açıkca koymuşlardır.Söylediklerinin basitliğini ve komikliğini göremeyecek kadar aciz olan bu adamlardan zaten bir şey beklemek hayalcilik olur.Ama mevcut malzeme bu ne yapalım.Para yok dirayetli bir yönetim oluşmuyor.Böyle olunca da  bu adamlar böyle konuşuyorlar işte

Kodalak

Siyasilerle İstişare toplantısı yapılacak
11 Mayıs 2009 / 13:08
Samsunspor Başkanı Hakkı Tomaç, Samsunspor'un siyasi gelişmeler sayesinde bir dönüm noktası yaşadığını bu sayede futbolcu transferi bile yapabilme şansının doğacağını söyledi.
Mustafa BİLİK/ Haberexen.com

Bank Asya 1. Lig'de kümede kalma mücadelesini Adanaspor ile 1-1 berabere kalarak ikili averajla kazanan Samsunspor Başkanı Hakkı Tomaç, Bayındırlık ve İskan Bakanı olan Sayın Mustafa Demir'in Federasyonla olan ilişiklerin düzeltilmesi konusunda fonksiyon üstlenebileceğini, bu durumda da yeni sezonda futbolcu transferi yapılabilme şansının doğabileceğini ifade etti.

Samsunspor yönetimi ligin bitmesinin ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Milletvekilleri ile önümüzdeki günlerde istişare toplantısı yapacak.

Ayrıca Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir'in yoğun programı arasında randevu verilebilen bir tarihte Samsunspor yönetimi istişare için Ankara'ya giderek Bakan'ın kapısını çalacak. İstişare toplantısında Samsunspor'a yeni sezon için maddi ve manevi destek konuşulacak.

Samsunspor Başkanı Hakkı Tomaç, şu an yeni sezon için konuşmanın erken olacağını, ancak bu temasların sonucunda ortaya net sonuçlar çıkacağını ifade etti.

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile ilişkilerin düzeltilmesini ve AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir'in Bayındırlık ve İskan Bakanı olmasını Samsunspor için bir dönüm noktası olarak değerlendiren Tomaç ayrıca Samsun'a haftasonu ilk kez bakan olarak gelen Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir'in aynı gün Samsunspor'u kritik Adanaspor-Samsunspor maçı öncesinde ziyaret etmesinin ve Samsunspor'u Adanaspor maçında da yanlız bırakmamasını 'anlamlı' olarak değerlendirdi. Bakan'ın Samsunspor'a olan sıcak tutumunun sevindirici olduğunu söyledi. Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak'ı da "Karadenizli ve bölgemizin insanı" olarak değerlendiren Tomaç, Özak'ın spordan sorumlu olmasını artı olarak gördüklerini söyledi.

Transfer şansı

Samsunspor Başkanı Hakkı Tomaç:" Bayındırlık ve İskan Bakanı olan Sayın Mustafa Demir'in Federasyonla olan ilişiklerimizin düzeltilmesi konusunda fonksiyon üstlenebileceğini bu durumda da yeni sezonda futbolcu transferi yapılabileceğini düşünüyorum. Fakat öncelikli olan mevcut kadro ile yeni sezonda devam etmektir. Alt yapıyı da göz önüne alacağız. Önceki yönetim futbolcular ile sözleşmeleri uzun süreli tutmuştu. Bu da bizi fazla sıkıntıya sokmayacaktır kanaatindeyim. Fakat tabiki maddi sıkıntılar olduğu sürece ne yönetim nede hoca futbolcular üzerinde etki oluşturamıyor. Ercüment Coşkundere Samsun'un evladıdır. Yeni sezon için kendisi ile de görüşerek, oturup genel bir değerlendirme yapacağız" şeklinde konuştu.

http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=11651C

ALIN BİZE YENİ TARTIŞMA KONULARI AÇACAK BİR AÇIKLAMA DAHA....

ali ihsan

İyi bir yönetim şart.Turgut Tüfenk tarzında şehirde ağırlığı olan kişilerin kayıtsız kalmaması lazım.Bayındırlık bakanını iyi değerlendirmek lazım.

Ollivanders

11 Mayıs 2009, 14:03:56 #1038 Son düzenlenme: 11 Mayıs 2009, 14:07:16 Serpico55
Alıntı yapılan: edmontdante - 11 Mayıs 2009, 13:49:28
Bu sene verilen tüm demeçler gerek hocanın gerekse şişirilen yıldız denilen topçularımızın hepsi birer faciadır.Aptallıklarını ortaya açıkca koymuşlardır.Söylediklerinin basitliğini ve komikliğini göremeyecek kadar aciz olan bu adamlardan zaten bir şey beklemek hayalcilik olur.Ama mevcut malzeme bu ne yapalım.Para yok dirayetli bir yönetim oluşmuyor.Böyle olunca da  bu adamlar böyle konuşuyorlar işte

Kesinlikle katılıyorum abi sana. Her maçtan sonra iyi oynayan taraf bizdik , hafta ici en az 1 puan alacagız gibi basit ve aptalca acıklamalarla insanları kandırmaya umut asılamaya calısıyorlar ama herkes kimin ne oldugunu biliyor , goruyor.

Gelecek sezon icin konusulacak diyor. Neyini konusacaksın ? gormuyor musun , kor musunuz ? ya hicbir takım bizim kadar parasızlık bahanesinin altına sıgınmadı ya . Bu kadar olmaz kabak tadı verdi sıktınız artık.

bezgınbekır

Gençlere ağabey fırçası
Kırmızı Beyazlıların soyunma odasında maç sonu sinirler gergindi. Ağabeyleri konumundaki isimlerin, rakip takımın çok baskılı olmamasına rağmen sahadan 1 puanı zor kurtaran futbolculara, "Bizi 17 yaşındaki çocuklara yalvartıyorsunuz" diyerek sitem ettikleri öğrenildi.

kaynak: http://www.habergazetesi.com.tr/habergoster.asp?kimlik=25803
Kim ne derse desin şu Kenan'da olan yüreğin on da biri diger artistlerde olsa durumumuz bu olmazdı  >:(

estalpi

Samsunspor geçen 3 yılın hesabını çok iyi yapmalı ve bu durumdan ders alarak yeni sezona şampiyonluk parolasıyla çıkmalı.Samsunspor çok büyük bir camia bizim için hedef 41 puan alıp ligde kalmak değil en yüksek puanı alıp şampiyon olarak süper lige çıkmaktır.
Lütfen iyi bir yönetim oluşsun.sezon ortasında takımı bırakıp giden yönetimleri istemiyoruz.Eğerki böyle yapacaklarsa yönetime talip olmasınlar.
Ercüment hoca bu sene çok yanlışlar yaptı ama samsunun öz evladı hatalarıyla sevaplarıyla bizim evladımız.en zor anda takıma sahip çıktı.herkes görevden kaçarken hocamız kaçmadı terketmedi.Ancak duygusallığa yer yok Takıma çok iyi bir hoca lazım istikrar içinde o hocayla yola devam edilmesi lazım.
Bu sene parasızlık yüzünden futbolcuların esiri olduk.Maalesef disiplin yoktu takımda.Samsunspor bu disiplinsizliklerinin hesabını 90+ larda yediği ve kaybettiği en az 10 puan olarak ödedi.Sercan o penaltıyı o şekilde attığı maçtan sonra bir daha asla kadroya alınmamalıydı biz taraftar olarak Samsunsporlu olarak böyle futbolcular istemiyoruz...
Şuna çok önemli belediye artık bu işe el atmalı.bu takım sivassporun olduğu yerde olmalı....
     Sevdamızın rengi Kırmızı Beyaz....

bezgınbekır

Alıntı yapılan: estalpi - 11 Mayıs 2009, 14:49:38
Sercan o penaltıyı o şekilde attığı maçtan sonra bir daha asla kadroya alınmamalıydı biz taraftar olarak Samsunsporlu olarak böyle futbolcular istemiyoruz...   
onceki yorumumda da söyledim biz böyle düsünüyoruz ama dünki macta Oktay sercan degişiminde Oktayı yuhalayan sercanı alkışlayan sevgili kardeslerimiz bizim gibi düsünmüyor.

Clint_Eastwood

80'li ve 90'lı yılları bilenler için çok daha ızdırap olan bir sezon geride kaldı günahıyla sevabıyla...

İnşallah tüm bu yaşananlardan gerekli dersler çıkarılır ve önümüzdeki sezon iddalı bir Samsunspor izleriz...

İnadına ve sadece Samsunspor...

edmontdante

11 Mayıs 2009, 15:44:23 #1043 Son düzenlenme: 11 Mayıs 2009, 15:51:46 edmontdante
Alıntı yapılan: bezgınbekır - 11 Mayıs 2009, 14:59:32
onceki yorumumda da söyledim biz böyle düsünüyoruz ama dünki macta Oktay sercan degişiminde Oktayı yuhalayan sercanı alkışlayan sevgili kardeslerimiz bizim gibi düsünmüyor.

Futbolculuk nankör meslek.Her zaman iyi olacaksın.Real Madrid de bile sezon sonuu yapılan oylamada  gitmesi gereken futbolcular oylamasında taraftar en fazla oyu raul ve Guti ye vermiş.O Raul Man.City nin 40.milyon poundluk teklifini reddetmiş Real formasıyla futbolu bırakmak istediği için.Bu işler böyle malesef.

Hadi diyelim Oktay'ı yuhladık çok kötüydü diye.Ki ilk yarıdaki girilen pozisyonların hepsi Oktay sayesindeydi kötü  olmasına rağmen.Peki Sercan'ı niye alkışladık?

Oktay'ın hiç mi kredisi yoktu kötü oynamak için.Kaç maçta sonuca olumlu  etkisi oldu Oktay'ın?

Başka şeyler dönüyor demek ki bu işlerde bizim anlamadığımız.Yoksa bir adam takımla ve camiayla dalga geçecek, inşaallah düşersiniz diyecek ,takımdaki abileriyle kavga edecek ve hala taraftar onu alkışlayacak.

Sercan'ı hala kadroya alan yönetim ve teknik heyete yazıklar olsun demekten başka bir şey gelmiyor içimden

Ama yeni nesil taraftarlarımıza kızamıyorum çünkü çocuklar görmediler bunlardan başka bir şey.Ne yönetim gördüler ne futbolcu ne de adam gibi adam.Ne saçını sarıya boyattığı için idmandan adam kovan kaptan gördüler,ne  profesyonelliği gereği takımı ileriki maçlarda yanlız bırakmamak için  idman sonrası duştan  tamamen kurumadan çıkmayan futbolcu gördüler,ne saatlerce frikik çalışan oyuncu gördüler,ne de kaçan kupa turu sebebiyle ağlayanını,ne de laubalilik yaptığı için tokatlananını.Onların gördükleri  sadece başının şişirip şişirip durduğu onun bunun torpiliyle oynayan  yalamalar.

bezgınbekır

Alıntı yapılan: edmontdante - 11 Mayıs 2009, 15:44:23
Başka şeyler dönüyor demek ki bu işlerde bizim anlamadığımız.Yoksa bir adam takımla ve camiayla dalga geçecek, inşaallah düşersiniz diyecek ,takımdaki abileriyle kavga edecek ve hala taraftar onu alkışlayacak.
hocam dediklerin harfiyen doğru ama sercanın ne mal olduğu ortada bence medyanın da suÇu var bu adamın yaptıkları ortada ama hala bazılarının gozunde kral olarak gorunmesi olayların taraftara doğru yansıtılmadığı görüsünü oluşturuyo bende sadece yonetimin kadroya almasıyla alkalı oldugu fikrinde değilim

55erhan55

ne olursa olsun gerçek samsunspor taraftarının sercanın ne mal olduğunu bilmesi lazım o alkışlayanlar sadece yalan haber yapan basının eseri

kuzey55

dün imparator ercü diye bağıran taraftardan herşey beklenir...

kýrmýzýbeyaz55

Rezillerle rezil durumlara düştük onlara çok görmüyorum da Şurada eskaza düşseydik rezillerin sırtını bile sıvazlayacak bilinçsizlikte taraftarlar vardı tribünlerde ona şaşırdım..

Bu arada Sercan ağzıyla Kuş SÜrüsü yakalasa bile bitmiştir, tüketmiştir kendisini..en azından Samsunspor ruhunu bünyesinde Muhafaza edebilen Samsunspor taraftarları için bu düşüncelerimi ifade ediyorum..  

King Of The North

Adana kıyağı....

Samsunspor ligin son maçında evinde  Adanaspor'la 1-1 berabere kalarak averajla kümede kalmayı başardı.
      İlk olarak bunu başaran teknik ekip ve futbolcuları kutluyorum. Darısı inşallah gelecek sezona...
      Bir gazeteci olarak size Adanaspor maçının futbol değerlendirmesi ya da  yorumunu yapamıyorum. Çünkü, dünkü karşılaşmada sahada  futbolun (f) si bile yoktu. Emin olun 45 yıldır Samsunspor'u seyrediyorum, futbol adına böylesi  bir rezalet ya da deyim yerindeyse böylesi futbol cinayetine  şahit olmamıştım.
      Samsunspor maçın ilk dakikalarından itibaren Adanaspor kalesi önünde gol atmak için çırpınırken Adanaspor'da maç bitsin de tatile çıkalım havası vardı. Samsunspor girdiği pozisyonlarda gol işini bir türlü beceremezken dakikalar 35'i gösterdiğinde o dakikaya kadar kalesi önünde bekleyen rakip  Samsunspor kalesine sadece bir uğrayayım diyor ve golü de buluyor. ( 0-1) O an 19 Mayıs Stadı'nda tam bir şok yaşanıyor.
     Gol sonrası Samsunspor'daki şok paniği de beraberinde getiriyor. Tribünler homurdanmaya başlıyor ve Kırmızı-Beyazlı futbolcuların yüreklerine düşen korku yavaş yavaş ayaklara kadar iniyor. Bu atmosferde beklenen gol bir türlü gelmiyor. Sonunda devrenin son düdüğü duyuluyor.
     İkinci yarıya rakip 2 değişiklik yaparak başlıyor. Hiç duydunuz mu? Normal bir karşılaşmada ilk yarısını önde bitiren bir futbol takımı ilk on birinden iki futbolcu değişikliğine gittiğini... Anlayın artık... Buna tek kelime ile Adana kıyağı derler...
      Sonrasındaki dakikalarda birbirini kovalarken Allah'tan Samsunspor'un golü geliyor. Yani, öbür tarafa gidip gelmek böyle bir şey olsa gerek. Karşılaşmanın kalan sürelerinde Adanaspor'da kalemize ne olur olmaz diyerek bir daha asla gelmiyor ve 90 dakika 1-1 tamamlanıyor. Son 4 maçında sadece 1 puanı bu şekilde alabilen Samsunspor puanını 29 yapıyor ve   aynı puanlı Sakaryaspor averajla küme düşüyor.
      Biliyorum, bu yazı yine birilerinin hoşuna gitmeyecek. Peki bunların anlattığım gibi  olmadığını iddia edecek olan var mı?
      O zaman şimdiden söylüyorum, bu takımla gelecek sezon bırakın Süper Lig'e çıkma hedefini, bu ligde bile kalırsan öpüp başına koymalısın...   

Yazının siteye eklenme tarihi : 11.05.2009  Ercüment GÜL

berusa55

AlıntıKarşılaşmanın kalan sürelerinde Adanaspor'da kalemize ne olur olmaz diyerek bir daha asla gelmiyor

Aynen böyle...