Football Manager 2011

Başlatan Lusage, 22 Haziran 2010, 18:32:03

« önceki - sonraki »

Musti

Alıntı yapılan: Musti - 18 Mart 2011, 18:03:58
http://www.havlayankirpi.com/search/label/Football%20Manager

http://www.fmgraphics.net/forum/forum.php

http://www.fmbilgi.com/

Buralarda her şeyi bulabilirsin.

Bu sitelerde dolaşırsan aradağın her şeyi ve nasıl yapman gerektiğini bulursun.

Ayrıca forma ve yüz paketleri, tüm liglerin logoları, antrenman paketleri, taktikler, wonderkids listesi, detaylı bir şekilde sunulmakta.

maviay55

oralardan paket indirdim de uygulama aşamasında sorunum  :-\

Musti

C:\Documents and Settings\....\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2011

burada "graphics" adlı bir klasör olması gerek. yoksa kendin açabilirsin. "graphics" içinde "kits", "logos", "players" klasörlerini de oluşturmalısın.

sonra forma paketini "kits" içine, yüz paketini "players" içine, logo paketini de "logos" içine kopyala.

sonra
C:\Documents and Settings\....\Application Data\Sports Interactive\Football Manager 2011
içindeki cache dosyasını silmen gerek...

Noktalı olan yere bilgisyar kullanıcı adın neyse o olacak. Tabi önce gizli dosyaları görüntülemeyi açman gerek.

KareAs55

Sen nasıl bir forvetsin  >l< >l< :)

Ligi  72 puanla lider bitirdim Bekle bizi süper lig gider ayakda önemli bir başarı yapdım  :)

Şimdilik bukadar abilerim  :)  Biraz şansla şampiyon olduk ama finalde iyi geçirdik hamsilere  ;D

Musti

20 Mart 2011, 00:11:01 #214 Son düzenlenme: 20 Mart 2011, 00:22:00 Musti
Halil Altıntopu aldım  beleşe :)

Bu arada Hiddink emekli oldu. Türkiye menajerliği için başvurdum. Ama Ertuğrul Sağlam'ı aldılar. Ertuğrul hoca bu işin hakkını verecektir.  >l<

Hakan Şükür de Bursa'nın başına geçti. :D

maviay55

Alıntı yapılan: Samsunlu5595 - 19 Mart 2011, 21:23:32

Sen nasıl bir forvetsin  >l< >l< :)

Ligi  72 puanla lider bitirdim Bekle bizi süper lig gider ayakda önemli bir başarı yapdım  :)

Şimdilik bukadar abilerim  :)  Biraz şansla şampiyon olduk ama finalde iyi geçirdik hamsilere  ;D
aha türkçe yama bi ben yapamadım galiba  :-[ :(

maviay55

Alıntı yapılan: Musti - 19 Mart 2011, 21:10:37
C:\Documents and Settings\....\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2011

burada "graphics" adlı bir klasör olması gerek. yoksa kendin açabilirsin. "graphics" içinde "kits", "logos", "players" klasörlerini de oluşturmalısın.

sonra forma paketini "kits" içine, yüz paketini "players" içine, logo paketini de "logos" içine kopyala.

sonra
C:\Documents and Settings\....\Application Data\Sports Interactive\Football Manager 2011
içindeki cache dosyasını silmen gerek...

Noktalı olan yere bilgisyar kullanıcı adın neyse o olacak. Tabi önce gizli dosyaları görüntülemeyi açman gerek.
dediğin gibi yaptım lakin cache dosyasını bulamadım  :-X onu silmeden olmuyor sanırım

lucarelli

FM arkadaşlar sizi bir kaç bişe soracağım;
1- Bu asistan manager bazen adamlara iyi olmayan ayağını kullanmasın, dibe girsin orta yapsın tarzı şeyler söylememi istiyor bu bazen ters tepebiliyor. Ben de illet oluyorum. Bu konu ile ilgili izlediğiniz yol var mı?
2-Yine asistan bazı oyuncuların bazı oyunculara örnek olmasını öneriyor bu da ters tepebiliyor. Hele genç adam işim olmaz deyince bence iyice sinirlenip adamı satış listenie koyuyorum. Bu konu ile ilgili öneriniz var mı?
3-Adamlarım acayip sakatlanıyor. Bunun nedeni antreman programı mı yoksa sağlık heyeti mi?

Teşekkürler.

Musti

1- "Backroom advice" bölümünde antrenörler öneri sunarlar. Sağ bölümdeki "second opinion" bölümünde asistant manager önerinin uygun olup olmayacağını söyler. "second opinion" bölümündeki tavsiyeler genelde doğru olanlardır.

Asistant manager ilk başlarda takımdaki oyuncuları çok iyi tanımadığı için yanlış kararlar verebilir. "club players knowledge" ne kadar yüksek olursa oyuncular hakkında önerileri o kadar isabetli olur.

2-Eğer oyuncularla bi şekilde ters düşerseniz de "profesyonel davranmadığını ve kararlarınıza saygılı olması gerektiğini" söyleyin. Eğer geri dönüşü yoksa iletişimden çıkın gitsin :D

3- Futbolcular bu oyunda çift antrenman hatta sizin verdiğiniz antrenmanlarla 3 veya 4 antrenman programı alabilir. "match preparation" ın "avarage" olması uygundur. Oyuncuya çok fazla yükleme sakatlık riskini arttırır. Performansı da düşer.

Ayrıca bazı oyuncular da sakatlanamya meyillidir. Bu gizli bir özelliktir. 20 üzerinden değerlendirilir. Diğer özellikler gibi futbolcu profilinde görünmez. Ancak gözlemciler tarafından raporlarında belirtilir.

lucarelli

Çok teşekkürler, oldukça açıklayıcı ve detaylı bir çalışma olmuş. Bu bilgiler çok işime yarayacak. Eskiye göre antreman işleri oldukça gelişmiş.

Musti

Ben teşekkür ederim üstat. Bu yıl ki oyunda çok şey değişti. Tüm ezberler bozuldu. Ben de oynaya oynaya öğrendim çoğu şeyi. Belki 50 defa yeniden başlamışımdır :D

lucarelli

Antreman programıma baktım, tüm mevkilerinki heavy imiş. Hemen değiştirdim. Adamlar ondan sürekli sakatlanıyormuş

maviay55

ilk sezonumda türkiye kupası grup maçlarında Feneri 5 ledim  :D ;D :D

Jnr.Serkan

Kemal Tokak Avrupanın gözde klüplerinin transfer listesinde...

YaSeF55

ilk sezonum,18 maçlık bi seri yakalım ve adım adım şampiyonluğa gidiyorum