Şu An Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

Başlatan Clint_Eastwood, 31 Temmuz 2008, 22:05:10

« önceki - sonraki »

oguzhann555

Mustafa ARMAĞAN'ın ''KORKU DUVARLARINI YIKMAK'' kitabını yeni bitirdim.Gerçekten tarihin okul kitaplarındaki gibi olmadığını, bizi gerçek yakın tarihimizle yüzleştiren bir kitap.Yakın tarihimizin, Osmanlı ve Cumhuriyet ile ilgili doğru bilinen yanlışları çok güzel anlatmış.

burakbas

Sinan Yağmur'dan "Aşkın Gözyaşları 1" ile Mevlana ile Şems yolculuğuna başladık, devamı gelir inşallah.

mehmet yılmaz

20 Mayıs 2013, 11:33:34 #677 Son düzenlenme: 20 Mayıs 2013, 21:42:21 samsuni
Metin Olmak - Tümer Metin - Doğan Kitap

Bir dönem bizde de oynayan Tümer Metin'in Zonguldak, Samsunspor, BJK, Fb, Yunanistan ve Milli Takım dönemlerini anlattığı otobiyografik kitabı. Dünyada çokça örneği olan ama Türkiye'de pek fazla rastlamadığımız bir şey yapmış Tümer ve kendi hikayesini anlatmış. Diğer bölümlerden pek bahsetmek istemiyorum, sadece bizimle ilgili olarak şunları söyleyebilirim kitapla ilgili. Genel olarak olumlu şeyler söylemiş. İsmail Başkanın bir TS maçından önce futbolculara yazdığı ve onun okumasını istediği bir mektubun orijinalini paylaşmış. İsmail başkanın şampiyonluğa çok inandığını, o zaman kendisi de dahil futbolcuların buna inanmadıklarını ama daha sonra BJK ve FB'de yaşadığı şampiyonlukları düşününce aslında Samsunspor'un da o kadrosuyla şampiyon olabileceğine şimdi inandığını yazmış. Samsunspor'a transferini vs. anlatmış. Gidişiyle ilgili olarak da o zamanki yönetimi suçlamış, eğer İsmail Uyanık olsa idi tıpkı Serkan Aykut, Ertuğrul Sağlam ya da Celil Sağır gibi para kazandırıp, alkışlanarak gidebileceklerini söylemiş. Taraftarı yanlış yönlendirdiler ve İlhan'la bana hep küfür ettiler demiş. Yalnız ilerleyen bölümlerde BJK'de oynarken dua ettiğini ve Samsunspor maçlarında hiç kaybetmediğini yazmış -ki birisinin ona Ankara'da 2-1 ve İstanbul'da 4-1(4-0) yendiğimiz maçları hatırlatması lazım. Ben olumsuz şeyler yazar ya da çok kısa geçer diye düşünmüştüm ama öyle yapmamış.

İsmail Başkanın Tümer'e verdiği mektubun kitaptaki hali

http://p1305.hizliresim.com/19/n/n91fd.jpg

http://o1305.hizliresim.com/19/n/n91gr.jpg

http://p1305.hizliresim.com/19/n/n91hz.jpg

mehmet yılmaz

10 yıl önce okuduğum bir kitabı tekrar okudum. İskender Pala - Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk. Fuzuli'nin meşhur Leyla ile Mecnun divanının üzerine kurgulamış bir roman. BC ve BUAM, Fuzuli, Nabudkanazar, Şeyh Galip, Nefi, Nedim, Baltacı Mehmed Paşa, Namık Kemal, Hürrem Sultan, Nevşehirli Damat İbrahim Paşa, Evliya Çelebi, Mustafa Reşit Paşa, Safiye Sultan, IV. Murat, Atai, Nabi... Osmanlı'nın yaklaşık 350 yılını içine alan güzel bir tarihi kurgu roman.

HoliganSamSunLu

KABİR GECELERİNDEN İLK GECE (Muhammed ibrahim selim)

mehmet yılmaz

Arkadan Müdahale - Kenan Başaran - İletişim Yayınları

3 Temmuz 2011'de başlayan futbolda şike iddiaları ve mahkemeleriyle ilgili bir kitap. Mahkemelerde de görev alan gazeteci Kenan Başaran'ın hazırladığı kitap sunuşunda da dediği gibi hüküm vermek yerine hükmü okurlara bırakıyor.

Sercan

Mehmet abi Halide Edib'in mason olduğu doğru mu?

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: Sercan - 25 Mayıs 2013, 18:52:39
Mehmet abi Halide Edib'in mason olduğu doğru mu?

yalan... :)
babası Yahudi dönmesi bir Müslüman. ondan dolayı yakıştırılmış olabilir.

halide edip, Amerikan kolejinde okumuş. dil hali ile Müslüman, başka bir dine mensup olduğuna dair herhangi bir emare ya da beyanı yok. ancak batılı bir hayat tarzı var. seküler bir kadın daha çok. Atatürk'le arasında siyasi bir gerginlik olup da yurt dışına çıkınca hakkında başta Amerikan mandacısı olmak üzere epeyce spekülasyon üretilmiş. masonluk iddiası da oradan gelebilir ama doğru değil. 

ugurozkan

Alıntı yapılan: samsuni - 26 Mayıs 2013, 00:23:24
yalan... :)
babası Yahudi dönmesi bir Müslüman. ondan dolayı yakıştırılmış olabilir.

halide edip, Amerikan kolejinde okumuş. dil hali ile Müslüman, başka bir dine mensup olduğuna dair herhangi bir emare ya da beyanı yok. ancak batılı bir hayat tarzı var. seküler bir kadın daha çok. Atatürk'le arasında siyasi bir gerginlik olup da yurt dışına çıkınca hakkında başta Amerikan mandacısı olmak üzere epeyce spekülasyon üretilmiş. masonluk iddiası da oradan gelebilir ama doğru değil. 

eşi masondur. kendisinin de türk masonları ile yakın ilişkileri vardır. ama tahminimce mason olamamasının sebebi; kadın olmasıdır. o yıllarda türkiye'de kadınların mason localarına kabul edilmeleri diye bir durum yok. dünyada karma locaların ve kadın localarının kurulması dahi yeni yeni başlamıştır o dönemde.

mehmet yılmaz

Hangi eşi masondur? salih zeki mi yoksa adnan adivar mi? Yazdiklarin dogru olabilir, birsey diyemem cunku ben sadece soz konusu kitaba gore cevap veriyorum ve orada boyle bir itham ya da ifadeye rastlamadim.

kalptenþimþek

trabzonlu olmasında ne olursa olsun..

seyf55

erkutdem55

Erdal DEMİRKIRAN - Azrail'in Secde Ettiği Adam.

meas55

Içimizdeki Şeytan - Sabahattin Ali

ugurozkan

Alıntı yapılan: samsuni - 26 Mayıs 2013, 13:32:47
Hangi eşi masondur? salih zeki mi yoksa adnan adivar mi? Yazdiklarin dogru olabilir, birsey diyemem cunku ben sadece soz konusu kitaba gore cevap veriyorum ve orada boyle bir itham ya da ifadeye rastlamadim.

dr. adnan adıvar mason. ben sorunun kitaba göre sorulduğunu görmedim de ekleyeyim dedim. türkiye'deki masonların açıklandığı kitaplarda halide edip'in de adı geçer çoğunlukla. ama kadın olduğu görmezden gelinir. kadınlar o dönemde hatta çoğunlukla şimdi bile mason olamaz.