Şu An Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

Başlatan Clint_Eastwood, 31 Temmuz 2008, 22:05:10

« önceki - sonraki »

Nuri Asan

Şah ile Yavuz Sultan birbirini kırmayıpta bir olabilse idi o zmaan Türk Dünyasının önüne kim geçebilirdi diye düşünür dururum.

esedullah

emre

Sabahattin Ali--Kürk Mantolu Madonna

Yazarın Rus edebiyatından etkilendiği ve Almaya geçirdiği bir kaç yıllık zamanın etkilerini anlayabileceğimiz bu kitapta tutkulu bir aşk anlatılıyor.çevremizde Sıradan,alelade gibi görünen kişilerin iç dünyalarında neler yaşamış olabileceğini ne fırtınalar kopmuş olabileceğini açık bir şekilde gösteriyor.Bu adam niye yasıyor,hayattaki gayesi ney diyebileceğimiz kişilerin bile aslında hayatın gerçek renkleri olabileceğini anlıyoruz ve kitap çevremize daha farklı bakmamızı sağlıyor.Bu kadar tutkulu bir aşk var mıdır diyorsunuz ve karakterlerin birbirleri hakkındaki ince düşünceleri çok farklı bakış açıları kazandırıyor.

Başları çok fazla sürüklemese bile ilerledikçe insanı içine çekiyor ve tek solukta okuyorsunuz.Buna rağmen hikayenin sonu çok çabuk geliyor.sanki sonucta gerçekleşen olaylar daha da açılabilir,böyle bitirilmeyebilirdi.Lakin Sabahattin Ali deyince söylenecek söz kalmıyor.. :) YKY'den yayınlanan kitap 160 sayfacık olup hemen bitiveriyor.

HoliganSamSunLu

Fecr_55

Jeffery Deaver - Ölüm yeri..

Bir solukta okunan bir kitapmis, bakalim gercekten de öyle mi..

Tufan

Cumartesiye kadar bunlarla takılıyorum  :)
Isı ve Kütle Geçişinin Temelleri
Frank P. Incropera, David P. DeWitt

Malzemelerin Yapısı ve Mekanik Davranışları
Doç. Dr. Hüseyin Çimenlioğlu

Ollivanders

Tufan

mahallede asker uğurlaması olunca dahada mükemmel oluyor bu kitaplar  :(

mehmet yılmaz

Tufan, özellikle Malzemelerin Yapısı harika bir eserdir. macera, aşk, gerilim, entrika... ne ararsan var :)
Spilberg filme çekecekmiş eseri :)

Büyük Türk tarihçisi, üstat Halil İnalcık'ın Kuruluş adlı kitabını okuyorum. Osmanlı'nın 1299'da Söğüt'te değil 1302'de Yalova'da kurulduğunu belgeleriyle söylüyor. Ayrıca Osman Bey'in bir ismi de Fahruddin'miş...

ali ihsan

Bir Kongrenin Anatomisi - Yazar : Ali İhsan HASANPAŞAOĞLU

Doktora çalışmam sayılır.1 yıllık çetin mücadele sonucu kitabı 27 Kasım akşamı bitirdim  :D

mehmet yılmaz

16 Aralık 2010, 23:56:59 #295 Son düzenlenme: 18 Aralık 2010, 19:31:33 samsuni
Yazmak istediğim bütün sevda şiirlerini o yazmış sanki; bana yazacak bir satır bırakmamış...
Yaklaşık 15 yıldır okur, takip ederim Nurullah Genç'i. Hece ölçüsüyle yazdığı şiirler ayrı bir güzeldir, Divan şiirinin daha güncel formatını kullanır. Bercesteleri vardır;

Bileydim layık olmadığını
Yürür müydüm yollarında?.. der mesela... ( Kötü giden bir sezon için muhteşem bir pankart olur ondan.. :) )

Ya da,
nihan kıldı gözlerin bana kapılarını
oysa ben gözlerinden girerdim yüreğine...

Ya da şu şiiri, nasıl bir sitemdir değil mi?

KOPARDIN

Bir hicran çölüne bıraktın beni
Kalbine girdiğim yolu kopardın
Yaydın üzerime yalan gölgeni
Adını andığım dili kopardın

İçimden boşluğa savruldu külüm
Hüznün ateşiyle yandı kakülüm
Yıllardır ruhumda öten bülbülün
Her seher konduğu dalı kopardın

Uzattıkça sana boş ellerimi
Birer birer yıktın hayallerimi
Bilmem, ölü müyüm, yoksa diri mi
Saçımdan son siyah teli kopardın

Gönlümde aşkınla hergün yeşeren
Göğü yıldız yıldız önüme seren
Aynasında yalnız seni gösteren
O güzel, bembeyaz gülü kopardın

Kitaplarını tavsiye ederim, ama önce bir tanışayım şiirleriyle derseniz, buyurun;

http://www.siir-defteri.com/sdi/aspx/ssr.aspx?a=1&b=105

millwall

oktay tiryakioğlunun yavuz,kanuni,ve dördüncü murat kitaplarını okudum peşi sıra.müthiş.
idefixe te manyak indirim var.ilgiliye,bilgiliye...

Atakumlu

GökhanÇağlar

19 Aralık 2010, 17:13:28 #298 Son düzenlenme: 18 Mart 2012, 18:14:11 GökhanÇaðlar
Ferhan Şensoy-Kalemimin Sapını Gülle Donattım..
Ferhan usta nın anılarını yazdıgı kitap,büyük bölümü Çarşamba da geçiyor.Tavsiye ederim.İçinde SAMSUNSPOR la ilgili bir diyalog da var...

YaşarDoğu

Ahmet Ümit - İstanbul Hatırası