Şu An Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

Başlatan Clint_Eastwood, 31 Temmuz 2008, 22:05:10

« önceki - sonraki »

Ollivanders

Alıntı yapılan: babasamsunlu - 25 Ocak 2010, 18:13:58
Allah akıl fikir versin :):) Delimsiiniz Samsunsporlumusunuz nesiniz :):)

:) iyi bari yav çoğu gitti azi kaldı :) Sovmeye devam

Pergani 55

celebi

mehmet yılmaz

Gelmiş geçmiş en büyük müslüman liderlerden, devlet adamlarından birisi olan rahmetli Aliya İzzetbegoviç'in "Tarihe Tanıklığım"  adlı kitabına başladım. Bildiğin Osmanlı Aliya; Bilge Kral!

Alıntı

Tarihe Tanıklığım - Aliya İzzetbegoviç  

KLASİK YAYINEVİ

Aliya İzzetbegoviç faktörü olmadan Bosna'nın bağımsızlık mücadelesi anlaşılamaz.

Aliya'yı herhangi bir özgürlük savaşçısından ayıran özellik liderliğinin çokyönlü yansımalarında aranmalıdır. Bu kitap, onun kendi kaleminden kişiliğinin yansımalarıdır.

Onun hayatı, toplumun değerlirene sahip çıkan, bu değerlerin entelektüel ve siyasi olarak yeniden diriltilmesine adanmış bir ömürden ibarettir.

Bilge kral Aliya İzzetbegoviç'in anılarını okumak, imkansızlıklar içinde büyük umutları besleyen, adaletsizliğe karşı ahlakın zafesine inanan bir ulusun tarihine tanıklık etmektir.

Pergani 55

İzzetbegoviç'i rahmetle anıyorum. mekanın cennet olsun Bilge Kral

Ajan

Alıntı yapılan: Turuncu - 19 Şubat 2010, 22:04:39
Cengiz Kurtoğlu - Küllenen aşk

;D ;D kitap kaç sayfa bize de önerir misin

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: Pergani 55 - 19 Şubat 2010, 21:26:34
İzzetbegoviç'i rahmetle anıyorum. mekanın cennet olsun Bilge Kral

Kitabı okudukça Aliya'ya ve Boşnakların Kurtuluş mücadelesine çok büyük saygı duydum tekrardan.

Şu aralar Halide Edip'in Kalp Ağrısını okuyorum. Türk edebiyatının en güzel aşk hikayelerinden birisi. Polat Bilgin'in de başrolünü oynadığı bir dizisi yayınlanacak ATV'de.

mehmet yılmaz

İskender Pala'nın roman tadındaki hatıralarını okuyorum; İki Darbe Arasında... Arada yine Cingöz Recai okudum :) Dizisi yapılsa maceralarının harika olur aslında... Çocukken Ayhan Işık'ın başrolünü oynadığı filmini seyretmiştim, çok iyiydi...

Pergani 55

Erkekler Neden Aldatır - Hamdi Kalyoncu.süper bir kitap sadece bayanlara degil herkese tavsiye ederim.

mehmet yılmaz

İskender Pala'dan çok güzel bir Lale Devri Romanı okuyorum; Katre-i Matem.. Sıkmıyor kesinlikle ve Damat İbrahim Paşa döneminin harikulade bir şekilde anlatıyor. Yeniçeriler, saray, padişah, şehzadeler, meveleviler, şairlr, serseriler, çeteciler... Tavsiye ederim...

Tufan

http://www.idefix.com/kitap/yagmurlarla-topraklar-tutun-zamani-2-necati-cumali/tanim.asp?sid=XTMQOK9U113I72YIBUGZ

Yağmurlarla Topraklar - Necati Cumalı

Genelde çeviri fantastik, bilim kurgu tarzı romanlar okuyan biri olarak geçen gün derste sıkıntıdan arkadaşın önündeki kitabı okumaya başladım bir bakmışım 50 sayfayı devirmişim o gün elinden aldım sonrası geldi zaten kitabın.

Ollivanders

oku oku bitmiyor acaip akıcı bir kitap :D

Dartagnan

biter biter ne bitmedi ki o da biter :D (icinden küfür etme )

**KaR6**

kardeşim ona kurban olayım yaa, bi de bunun ceza özel hukuku versiyonu var, bilirsin serinin 2.kitabı ;D arkadas, a4 kagıdına 30 sayfa 'özet' çıkardım, hesabını sen yap ;D

babasamsunlu

Yaw Mustafa başka bölüm mü bulamadınız hukuk okuyonuz olm..Bak Matador başkanla Mehmet hoca ikilisine..Biri cırmalıyor diğeri haftada 2 gün çalışıyor..HESAP ORTADA :):):) ::)