Yeni Hedef (Yıldırım'ın isteği Şampiyonluk)

Başlatan Shane_Falco, 21 Temmuz 2005, 16:52:59

« önceki - sonraki »

Shane_Falco

Arkadaşlar o kadar olumsuzluga ragmen dikkatinizi çekerim takımdan hiç bir oyuncu gitmedi aksine eksik yerlerimize oyuncular aldık gerçi bi kaç yer daha var eksik ama şuan itibarıyla 1 hafta önceki küme düşme korkusu die bişi yok bende hatta yeni yönetimle birlikte para sorunumuz olmazsa sanırım ilk 3 e bile oynayabiliriz hem teknik direktörümüzde adama gibi adam menejer imizde yaqni bu sene uefa olabilir diyorum siz ne diosunuz

curva55

İlk 3 baya bi rüya olursa.Yeni yönetimle bu sene bi alışsınlar.

Amsterdamli

Samsunspor Teknik Direktörü Şaban Yıldırım, Gerede kampından döner dönmez, isteğinin şampiyonluk olduğunu, ancak Samsunspor olarak henüz hedef belirlemediklerini belirtti.
Bolu kampından döndüktün sonra ilk idmanını Nuri Asan Spor Tesisleri'nde yapan takım, düz koşunun ardından kültür-fizik hareketleri, uzun-kısa pas çalışması ve çift kale maç yaptı.
Kaleci antrenörü Neşet Muharremoğlu'nun çalıştırdığı Kerem'in üstün performans gösterdiği antrenmanda diğer kaleciler Kovaçeviç ve Seyhun da güzel kurtarışlarla takdir topladı.
Kulüple bir problem yaşayan, ancak daha sonra takım arkadaşlarının yanında yerini alan Kais ile yeni transferlerden Radanoviç ise, kampa geç katıldıklarından dolayı takımdan ayrı çalıştı. Antrenör Besim Durmuş kontrolünde hızlandırılmış bir şekilde takım arkadaşlarına uyumlu hale getirilmeye çalışılan iki futbolcunun, kısa sürede istenen noktaya geleceği belirtildi.
Yeni kulüp başkanının seçilmesiyle birlikte, bu sorununu da aşan Samsunspor'da futbolcular neşeli bir şekilde lige hazırlanırken, Teknik Direktör Şaban Yıldırım, takımın bu sezonki hedefiyle ilgili sinyal verdi. Yeni bir oyun düzeniyle lige hazırlandıklarını ifade eden Şaban Yıldırım, geldikleri noktanın memnuniyet verici olduğuna değindikten sonra, "Türkiye'de artık 5. bir şampiyon adayı ortaya çıkmalı. Samsunspor o adaylardan biri olabilir" dedi.
Şu an itibariyle bütün mevkilerde oyuncularının iyi durumda olduğunu ve elinde çok kabiliyetli futbolcular bulunduğunu ifade eden Yıldırım, "Sadece forvet hattında Serkan, Ivanov ve Eren'in dışında oyuncumuz yok. Belki forvete kaliteli bir veya iki oyuncu düşünülebilir. Ivanov'un da sakatlığı var. Dolayısıyla forvete oyuncu takviyesi faydalı olur. Onun dışında ihtiyaç yok. Talebimiz oldu. Çalışmalar sürüyor. Bir hafta içinde meyvesini verir. Takıma bu sezon için Ali Akdeniz, Radanoviç, Kovaçeviç ve Muzaffer'i dahil ettik. Uyum sorunları yok. Zaten iyi bir oyuncu topluluğumuz var. Ligdeki hedefimize gelince, Samsunspor'un hedefi yüksek olmalı. Oyuncu kalitesi yüksek. Biz bunun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah başarılı olacağız" diye konuştu.
İsteklerinden birinin şampiyonluk olduğunu, artık 5. adayın çıkması gerektiğini, bunu denemek gerektiğini vurgulayan Yıldırım, şampiyonluk için şartları zorlayıp, denemek ve istemek gerektiğine değindi. Yıldırım, "İstedikten sonra da vazgeçilmemeli. Samsunspor o adaylardan biri olabilir. Potansiyeli, tecrübesi, kurumsal bir yapısı var. Bazı eksikler de var tabii ki ama bu eksikler giderildiği zaman Samsunspor potansiyel adaylardan biri olabilir" şeklinde konuştu.
Bir gazetecinin, "Yani hedef şampiyonluk mu?" sorusu üzerine, öyle bir isteğin her zaman olması gerektiğini açıklayan Yıldırım, "Şu anda böyle bir hedef koymadık. Ama önümüzdeki süreçte durum değerlendirmesi yapıp hedef konulabilir. Benim öyle bir isteğim var" açıklamasında bulundu.

timofte

Yeni teknik direktörümüzün bu konuşmaları bir Samsunsporlu olarak benim yüreğime su serpti. Bizler bu sözleri duymayı çok özledik. Şaban Yıldırım Hocamız Samsunspor'un başına geldiğinden beri camiamızın saygınlığına yakışır demeçler veriyor. Belki bunlar sadece "istek" olarak kalır, ama istemek başarmanın yarısıdır. Futbolcular da hocamız kadar idealist ve özverili davranırsalar üstesinden gelemeyecekleri takım olduğunu düşünmüyorum.

carsambali55

neden bizde şampiyon olmayalım. iyi bir forvet bir on numara ile bu takım şampiyonluğa oynar...

yirmiuc

Shane_Falco

yok be abi neden düşünmesin şaban hoca gençlere güvenir ve forma verir sakaryada büssürü genç oynuyodu aytaç ali cansun falan filan şaban hoca caner i oynatır bence

kral55

Şu an şampiyonluk biraz uzak görünüyor.Bence gelecek sene hedefimiz bir ara çok yaklaştığımız Türkiye kupası olmalı.
Bu kupaylada uefaya gider hedef büyütürüz.

yirmiuc

timofte

Alıntı yapılan: "yirmiuc"elimizde ne var bir bakalım.
dört beş yıl içinde ödenmesi gereken 22 milyon dolarlık bir borç, futbolcularına maaşlarını ödeyemeyen bir kulüp, ligin başlamasına 2 hafta kala takımdan kalmaya ikma edilen futbolcular, evindeki maçları 3000-4000 kişilik bir taraftar topluluğu önünde oynayan bir takım
...ve bu sırada bir açıklama: ŞAMPiYONLUK İSTİYORUM.....

sürekli olarak "battık-bittik" lafları yüzünden demoralize olmuş bir takımın taraftarını ayağa kaldırma amaçlı söylenen bu sözü yerinde buluyorum. atalarımız yağmasan da gürle demişler. başarmak için önce inanmak, futbolcuyu, taraftarı inandırmak gerekir. Ayrıca adam hedefimiz budur demiyor, sadece "istediğini" telaffuz ediyor. Ben de Samsunspor'un bir gün şampiyon olmasını istiyorum. Ve teknik direktörlük koltuğunda oturan kişinin de aynı isteği taşıdığını duymaktan memnun oldum. Son olarak bugünkü Halk gazetesinde yönetici Naci Pınar, "bu gidişle kombine biletler lig başlamadan tükenecek" diyor. Bence pozitif yaklaşımların bunda büyük payı var.

gyuksel55

şampiyomluğu düşünmek bile çok güzel tabiki yeterli imkanlarımız yok özelilkle şampiyonluğa oynayan klüplerin yaptığı transferleri görüyoruz şampiyonluk için şuan yeterli imkanlarımız yok ilk önce taraftar inanmalı.