Yerel Tv gündemi: Celil'in açıklamaları..

Başlatan timofte, 30 Mayıs 2005, 22:47:17

« önceki - sonraki »

timofte

Alıntı

CELİL'DEN AÇIKLAMALAR..

Samsun yerel televizyonlarından Kanal S'de Atila Cebeci'nin sunduğu ve Pazartesi akşamları yayınlanan 'Spor 55' programına canlı yayında stüdyo konuğu olarak katılan Samsunspor kaptanı Celil çeşitli konularda birbirinden ilginç açıklamalarda bulundu.

'SERKAN VE BEN SAMSUNSPOR AŞIĞIYIZ'

Celil, Serkan Aykut ile birlikte tam bir Samsunspor tutkunu olduklarını, kendisinin Samsunspor tribününden geldiğini zamanında verilen büyük paralara rağmen Samsunspor'u terk etmediklerini söyledi. Celil milli takım kampına geç katılmasının dahi Samsun şehrine duyduğu sevgiden kaynaklandığını ilk defa açıklarken, Samsun'u özlediği için kampa geç katıldığını ve milli takıma bu tarihten itibaren bir daha alınmadığını söyledi. Ama bu sevgilerine rağmen özellikle Serkan Aykut'un sezon başından beri futboldan soğutulduğunu, Kasım, Ercan, İmdat, Vural gibi isimlerin bir kalemde silindiklerini, eskilerden sadece Serkan ve kendisinin kaldığını ve kendilerinde 'acaba sıra bize mi geliyor' endişesi doğduğunu ifade etti. Celil ayrıca 'Samsunspor eğer günün birinde küme düşecek olsa, yabancılar başta olmak üzere herkes gider, sadece Samsunlular kalır' ifadesini kullandı.

'HEYECANIMIZ KALMADI, % 50 KAPASİTE İLE OYNUYORUM'

Celil takımdaki parasal sorunların bir türlü aşılamadığını ve Samsun'un en büyük reklam aracı olan Samsunspor'a karşı şehrin ileri gelenlerinin ilgisiz kalmalarının kendilerini bunalttığını da söyledi. Bunun sonucunda yıllardır orta sıralara oynadıklarını ve hedefsizliğin taraftarı da tribünden uzaklaştırdığını belirten Samsunsporlu tecrübeli oyuncu, kendisinin de heyecanını yitirdiğini hatta %50 kapasite ile oynadığı zaman kendisini görevini yapmış saydığını ifade etti.

'ERTUĞRUL SAĞLAM'A KADRO DIŞI OLAYINDA TEPKİ VERDİM'

Spiker Atilla Cebeci'nin Ertuğrul Sağlam ile herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığını sorması üzerine de Celil, özellikle beş oyuncunun Ertuğrul Sağlam'ın raporu üzerine kadro dışı bırakıldığı dönemde teknik sorumlu ile sürtüşme yaşadıklarını ancak bunu aile içi mesele olarak gördüğünü söyledi. Celil bu dönemde iki hafta kendisinin de forma giymediğini hatırlattı. İddaa olayının ise tam bir düzmece olduğunu söyleyen celil, taraftarın o günlerde bu beş oyuncuya destek vermesi gerektiği halde bunun yapılmadığını söyledi. Celil, Serkan'ın Türk futbol tarihinin en büyük golcülerinden birisi olduğunu ve Serkan'ın ölüsünün bile en az 25 gol atabileceğini söyledi.

'ŞEHİRDEN DESTEK YOK'

Bafraspor amatörde olmasına rağmen 500 milyar TL para toplanırken, Samsunspor için ancak 50 milyar toplandığını hatırlatan ve Samsunspor'a şehirin destek vermemekte ısrar ettiğini söyleyen Celil, kulüp olarak neredeyse dilenciye döndüklerini bunun vebalinin de kimlere ait olduğunun bilindiğini ifade etti. Celil, 'şu anda futbolcularımız parasızlıktan dolayı tatile çıkamıyorlar ve taksitlerin ödenmesini beklediklerinden şehirden ayrılmıyorlar' dedi. Takımın 15-20 milyon dolar borcu olduğunu duyduklarını , desteksizliğin ve takımdaki hedefsizliğin devamı halinde gelecekte sıkıntılı günlerin samsunspor'u beklediğini belirten Celil, 'Bu kadro şu haliyle kalırsa küme düşeriz' ifadesini kullandı.

'AYRILABİLİRİM'

Samsunspor kulübünde genel anlamda bir heyecansızlık olduğunu vurgulayan Celil, kendisinin de hem heyecanlanmak hem de gençlerin önünü açmak için Samsunspor'dan ayrılmayı düşündüğünü açıkladı. Celil ayrıca Taraftarın ilgisizliğinin oyuncuların moralini olumsuz etkilediğine, iki kale arkasındaki üç taraftar grubundan başka kimsenin takımı sahiplenmediğine değindi. Celil son olarak gelecek sezon Samsunspor'da olmayabileceğini belirterek, Samsunspor taraftarına veda etti. 'bir hatamız olduysa affola' dedi..
(hazırlayan ve sunan timofte)
[/b]

Samsunspor'un geldiği durum hiç iç açıcı değil. Halk gazetesinin de paralı yayına geçtiği bir ortamda Samsun'daki son gelişmeleri takip edemeyen arkadaşlarla paylaşmak istedim. Gerçi bunları okuyup çıkmak için üye olan ve fikirlerini esirgeyen üyelerimiz var. Onlara da canınız sağolsun diyorum.

ngonge

şu yazıyı okurken gözlerim yaşardı sadece.. o kadar...

timur55

ben celilin bu  sözlerıne katılıyorum arkadaslar bence seneye takımı zor kuracaz bence seneye kımse bize gelmek istemıyecek ..seneye bence bu senekı takımı mumla arıcaz o salladıgımız topcular olsa keske dıcez..ama sunu unutmayalım bu ınsanlar bu işi para için yapıyo bende işimi para ıcın yapıyorum bu gayet doğal.onlarta kızamayız buna hakkımız yok.stada gelıp 3 mılyon vermekle bu kadar söz hakkına sahıp olamayız bence..seneye takımdakı herkez gitsin klupte kapansın benceee..saygıular

curva55

Takım artık elden gitmek üzere :cry:  :cry:

samsunsevdalısı

15-20 milyon dolar borç....
13 yılda bırakılan eser
çok güzel yönetilmişiz çooook

jean

demek durum saka maka ciddi vallahi bu kadar zannetmiyordum ne yapsak bilmemki samsunspor dusmez diyordum ama bende artik kormaya basladim

Rentboy

Celil Sağırın yaptığı açıklamalar tamamen doğru.Ne hale geldik vay beee.Kısır döngüye benzedi resmen konuşmalarımız elimiz kolumuz bağlı ancak yorum yapıyoruz değişen hiçbirşey olmuyor...

curva55

Diyorumki büyük bir organizasyon yapsak şehrin heryerine afişler assak pankartlar yapsak birde yürüyüş organizasyonu ayarlasak şehrin uynamsı için.

beşnumara

inanın şu an çok karmakarışık duygular içerisindeyim ne diyeceğimi bilmiyorum durumumuz içler acısı hele pazartesi akşamı spor 55 i izlediğimde adeta yıkıldım celilin o program sonunda yaptığı açıklamayla  adeta yıkıldım bu takımı bu hale getirenler utansın sene başından beri ertuğrul hocaya hep destek verdim ama yeter artık bu takımı bu hale getirenlerden birisi de odur bence sene başında bu takımın başına tecrübeli bir teknik direktör getirilmeliydi bilindiği gibi yıldızları maçlara motive etmek çok zor oluyor :roll: