Adnan savaşı

Başlatan sejoe, 21 Mayıs 2005, 12:13:24

« önceki - sonraki »

sejoe

Not: Bu haber sabah gazetesinden alınmıştır.

Beşiktaş ve galatasarayın talip olduğu samsunsporun yıldızı,"Gelecek sezon mutlaka bir istanbul takımına geleceğim ama hangi formayı giyeceğimi ben de bilmiyorum" dedi.
Beşiktaş ve galatasaray samsunsporun genç yıldızı adnan için transferde birbirine girdi.Ancak adnanın kulübüyle olan sözleşmesi, maddi sıkıntı içindeki sarı kırmızılılar karşısında beşiktaşı avantajlı kılıyor. Beşiktaş teknik direktörü rıza çalımbayın da samsunspor başkanı ismail uyanık ve beşiktaşta birlikte forma giydiği teknik direktör ertuğrul sağlam ile adnan için ön görüşme yaptığı da ortaya çıktı.
Altı yıldır samsunsporda oynadığını belirten adnan ise,"beşiktaş ve galatasaray beni istiyor.Benim gönlüm şu takımda bu takımda demem.Profesyonel ve özellikle son iki sezondur oynadığım futbol ve gösterdiğim performansla samsuna vefa borcumu ödediğime inanıyorum" diye konuştu.
Artık büyük takımlarda oynama zamanının geldiğini vurgulayan adnan,"Yeni sezonda mutlaka istanbulda olacağım ama takımımın rengi belli değil.İstanbul beni korkutmuyor.Yaşım genç ama ben olgunum.Küçük yaşta babamı kaybettim ve o günden beri ailemin sorumluluğunu taşıyorum.Bu yüzden kararlarımı verirken onları da düşünüyorum.Ayrıca milli takıma seçilmek için de istanbul vitrinine çıkmam şart"dedi.

fatihsune

istanbul hayranlığı kokan bu konuşmalardan sonra

adnanın yılın futbolcusu seçilecek olması beni üzüyor...zira samsunun çocuğu dediğimiz adnan aldığım duyumlarımı boşa çıkarmadı...
tabiki daha çok para herkesin hayali ama araç olarak kullandığın kulübünün taraftarlarını bu şekilde rencide edemezsin...
ben sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim.
                               M.Kemal Atatürk

timofte

kime, neye kızacağımızı biz de şaşırdık..
son cümlesinde 'milli takıma girmek için istanbul vitrinine çıkmam şart' diyor Adnan..
böyle adaletsiz bir futbol anlayışının olduğu ülkede; futbolcular da maalesef istanbulu hayal ediyorlar. onlara da bu yönden bakınca çok fazla kızamıyorsun. bir futbolcu eğer istanbul takımında oynamıyorsa, çok iyi futbolcu olsa bile milli takıma giremiyor.. yazık, günah.
sanki lig sadece üç takım arasında oynanıyor. ligde her hafta dokuz maç oynanıyor ama spor programları üç tane maç ve üç tane takım üzerinde dönüp duruyor. anadoludaki futbolcu sanki başka ligde. yazıklar olsun. anadolunun kafasına vurdukça kendilerini mutlu ediyorlar, sahte başarılarla, adaletsiz düzeni alkışlayarak kendilerinden geçiyorlar..

ngonge

son zamanlarda o kadar çok kötü haber çıktı ki.şu sözü herkesten beklerdim de adnan dan beklemezdim.ne yapalım giderse gitsin.seneye tamamen yeniden yapılanmamız şart.yeni kadro,yeni t.direktör v.s.

Rentboy

Adnanın takımdan ayrılacak olması gerçekten üzücü.Ama haklı yanları var dediğiniz gibi.Türkiye'de İstanbul hegomanyası olduğu sürece milli formayı giymek için yanıp tutuşan yetenekli futbolcularımız İstanbul takımlarına gitmek zorunda kalacaklar.Tabi birde maddi konularda etkin bir rol.Havuz sisteminde adil bir paylaşım yapılsa durumlar gerçekten değişecek.Ama bu olay umutsuz vakaa...

curva55

Adnanla yeni anlaşma yaptık sonuçta o bizim oyuncumuz.Bu senede oynayıp seneye gitmesi bizimn için daha iyi.Hem bu sene gerçek yerinde oynicak.Çünkü kirita şerefsizi gitti.

samsunlu_gencler

adnan da bizi satmaz herhalde yaw

salihcakir

süleyman hurmanın bu konudaki demeci; "altyapımızdaki hiçbir oyuncuyu satmayı düşünmüyoruz"; umarım öyle olur. bu arada adnan'a da hak vermemek gerçekten zor. herkestem samsunsporlu olmasını beklemek biraz duygulsallık oluyor galiba. maalesef..

timur55

bi futbolcumuzun istenipte transfer olması klubu satmakmıdır??ya bi futbolcu futbol hayatı boyunca aynı takımdamı oynayacak gidip daha fazla para kazanması yanlış bı olay mı???elbette para kazandırmadan kaçıp gitmesi hos olmaz ama bence para kazandırırsa gitmeli zaten paraya acil ihiyac var..adnan bu klube verecegini oynayarak vermıstır bence..

samsunsevdalısı

Alıntı yapılan: "timur55"bi futbolcumuzun istenipte transfer olması klubu satmakmıdır?

tabiki değil hele de kulübüne para kazandırıp ilhan ve tümer gibi şerefsizlik yapmadıktan sonra mesele yok,
ama Artık büyük takımlarda oynama zamanının geldiğini vurgulayan adnan,"Yeni sezonda mutlaka istanbulda olacağım ama takımımın rengi belli değil.İstanbul beni korkutmuyor.Yaşım genç ama ben olgunum.
böyle bir açıklama da kabul edilemez.ne yani samsunsporda oynarken küçük takımda mı oynamış oluyordu,bence imza atana kadar konuşmamalıydı transferimle yöneticiler ilgileniyor diyebilirdi...
o zaman adnan taraftarı rencide etmemiş olurdu...
kimse adnanın gitmesine bişey demiyor,bu takımdan tanjular,ertuğrullar,serkanlar,celiller gitti...
adnan da gidebilir, ama birgün geri döneceği kulübünün kapısını açık bırakarak...

Rentboy

Alıntı yapılan: "samsunsevdalısı"
Alıntı yapılan: "timur55"bi futbolcumuzun istenipte transfer olması klubu satmakmıdır?

tabiki değil hele de kulübüne para kazandırıp ilhan ve tümer gibi şerefsizlik yapmadıktan sonra mesele yok,
ama Artık büyük takımlarda oynama zamanının geldiğini vurgulayan adnan,"Yeni sezonda mutlaka istanbulda olacağım ama takımımın rengi belli değil.İstanbul beni korkutmuyor.Yaşım genç ama ben olgunum.
böyle bir açıklama da kabul edilemez.ne yani samsunsporda oynarken küçük takımda mı oynamış oluyordu,bence imza atana kadar konuşmamalıydı transferimle yöneticiler ilgileniyor diyebilirdi...
o zaman adnan taraftarı rencide etmemiş olurdu...
kimse adnanın gitmesine bişey demiyor,bu takımdan tanjular,ertuğrullar,serkanlar,celiller gitti...
adnan da gidebilir, ama birgün geri döneceği kulübünün kapısını açık bırakarak...
bence bu takımı satmayacak nadir insanlardan biridir adnan güngör.gerçekten samsun sevdalısı bir futbolcu.onun için elbet birgün samsuna geri dönecektir ve istanbul takımına giderkende samsunspora para kazandıracak şüpheniz olmasın...

kral55

Alıntı yapılan: "timur55"bi futbolcumuzun istenipte transfer olması klubu satmakmıdır??ya bi futbolcu futbol hayatı boyunca aynı takımdamı oynayacak gidip daha fazla para kazanması yanlış bı olay mı???elbette para kazandırmadan kaçıp gitmesi hos olmaz ama bence para kazandırırsa gitmeli zaten paraya acil ihiyac var..adnan bu klube verecegini oynayarak vermıstır bence..

Futbolcunun istenipte transfer olması kulübü satmak değildir elbette ancak biraz kendini gösterip sözde büyük diğer klüplere kendini atma düşüncesi düpedüz takımı satmaktır.Önce para kazandığın klübü bir yerlere getirmeye çalış.
En büyük örneği tanju.Bence türkiyenin en iyi futbolcusu idi.Samsunun sattı.Ne oldu şimdi balonu söndü.Ancak samsunspor hala ayakta.Samsuna bir şey verecek başarıda katkısı olacak sonra takıma para kazandırıp gidecek isterse,böyle gidiş satma olmaz.
Bu konu o kadar basit değil.Biz burada samsunsporluluk ruhunu yaşatmaya çalışıyoruz.Başka takım sevdalısı olmamayı sadece samsunsporu tutan taraftarlık ruhunu aşılamaya çalışıyoruz.
Bizim futbolcu istanbul takımı sevdalısı olmuşsa biz boşa uğraşıyoruz.
Asl olan samsunspordur.Gerisi eğer samsuna birşeyler verirse anılır yoksa unutulur gider.

yirmiuc

beşnumara

arkadaşlar benim bilgiğim adnan sözleşmesini uzatmıştı eğer öyle giderse samsunsporumuz biraz olsun sıkıntıdan kurtulmuş olur ama adnana hak vermemek elde değil çünkü profesyonel bir futbolcu türk futbolu artık o hale geldi ki büyük diye tabir edilen takımlarda oynamadığın müddetçe milli takıma giremiyorsun bunun örneği çok fenerbahçeden deniz servet ümit özat gibi kazmaları odunları alıyorlar sen adnan gibi müthiş topçuyu almıyorsun neyse adnan için hayırlısı olsun inşaallah kulübe fazla para kazandırır da öyle gider 8)

Rentboy

Alıntı yapılan: "yirmiuc"daha çok parayı veren kazansın..
takımımız daha önce yetiştirdiği futbolcuları zaten cok düsük fiyatlara (g.birliği ve antepin sattıklarına göre) satıyordu.
inşallah adnandan iyi para gelir..
Canere de talip olsalar keşke.
canere kimsenin talip olacağını sanmıyorum.belki ikinci ligde bir takıma gidebilir o zamanda ne kadar para kazanırki takım o da ayrı bi olay...