Bank Asya 1.Lig 7.Hafta | Samsunspor'umuz 1 - 0 Orduspor

Başlatan MeL_55, 05 Ekim 2008, 22:12:59

« önceki - sonraki »

berusa55

Samsun'lu olunca daha da yüreğini ortaya koyarak oynayan Oktay Delibalta, takımın en faydalı oyuncularından biri kanaatimce. İnşallah çok daha faydalı olacaktır...

seckin55

13 Ekim 2008, 17:37:57 #511 Son düzenlenme: 13 Ekim 2008, 19:09:04 berusa55
İşte bu süper bişe...hem Samsunlu hemde 85 doğumlu..çok gençç..inşallah ilerleyen senelerde de elimizde tutmayı bıliriz...bizler hepsine sahip çıkmalıyız...inanın bank asyada bizim gibi taraftar yok...biz armaya aşığız...

Sadece Samsunspor

AlıntıHayallerim gerçek oldu

Orduspor karşılaşmasında attığı golle Samsunspor´u zafere taşıyan Oktay Delibalta, muhabirimiz İlker Aktaş´a bu günlere nasıl geldiğini ve Kırmızı-Beyazlı takımda neler yapmak istediğini anlattı.Samsunspor formasıyla 2´nci golüne imza atan ve Orduspor galibiyetinin baş mimarlarından olan Oktay Delibalta, takıma verilen 2 günlük izni nişanlısı Mine Başaran ile birlikte geçiriyor. Gol atmanın çok güzel bir duygu olduğunu söyleyen Oktay, "Özellikle Samsunspor için gol atmak çok ayrı bir duygu.Bu takımın oyuncusu olarak görevimi yaptığım için çok mutluyum. Bizim için önemli olan Orduspor maçını kazanmaktı. Golü kimin attığı önemli değildi. Hocam hepimize bu maçın Karadeniz derbisi olduğunu söyledi. Rakibimiz hoca değişikliği yapmıştı. Genelde hoca değişikliği yapan takımlar ilk maçlarında iyi sonuç alırlar ama bu sefer öyle olmadı. İlk kez bu şekilde derbi niteliği taşıyan bir maça çıktım. Yani böylesine önemli bir maçta gol attığım için ayrıca mutlu oldum" dedi.

ŞANSIMI İYİ DEĞERLENDİRDİM
Futbol hayatının en güzel günlerini yaşadığını ifade eden genç yetenek Oktay, bunun sebebinin Samsunspor forması giymek olduğunu söyledi. Zorlukları görmeden hiçbir yere gelinmediğini belirten Oktay, "Kamp için Isparta´ya ilk geldiğim gün çok farklı duygular içindeydim. Bu takıma transfer olduktan sonra Samsunsporspor´da iyi işler yapmayı ve takımıma katkı sağlamayı düşünüyordum. Çünkü bu benim işim. Futboldan para kazanıyorum. Oynamadığım dönemlerde hiç yılmadım. Hayrettin hocam beni sürekli motive etti. Doğal olarak da profesyonel bir futbolcunun yapması gerektiği gibi çok çalıştım. 5'inci dakikada ısınmaya kalkıp, sahaya girmediğim maçlar da oldu. Ama ben 1 dakika da olsa forma bekledim. Çünkü önemli olan şans bulduğum 1 dakikada benim neler yaptığımdır. Bu şans bana önce Kartalspor, ardından da Antalyaspor maçlarında verildi. Bu şansları iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum. Güngören Belediyespor ve Manisaspor karşılaşmalarının ardından kendime olan güvenim geldi. Son olarak Orduspor´a attığım golle sahadan galip ayrılmanın mutluluğunu yaşadım" diye konuştu. Samsunspor´un zor dönemler geçirdiğini ama şimdi iyi günlere geldiklerini vurgulayan yıldız futbolcu Oktay, sözlerini şöyle sürdürdü:

İYİ DURUMDAYIZ AMA İŞİMİZ BİTMEDİ
"Şu anda iyi durumdayız. Fakat işimiz bitmedi. Bugün geldiğim noktadan çok daha yükseğini hedefledim. Kulüplerin altyapılarında oynarken bile hep Süper Lig´de futbolu düşledim. Kendi kendime, ´Senin yerin Süper Lig´dir´ diyerek motivasyonumu sağladım. Samsunspor Süper Lig'deyken benim hayallerimdeki takımdı. Şimdi buradayım. 2 yıllık anlaşmam var. Bu seneyi çok iyi değerlendirmeyi ve bu forma ile hedefim olan Süper Lig'e çıkmayı çok istiyorum. Ben Samsunluyum. Samsunspor'u çok seviyorum. Samsunspor´a karşı çok büyük bir tutkum var. Bu formayı giymekten dolayı son derece mutluyum. Eğer Süper Lig'e çıkarsak ve ilerleyen yıllarda bana bir teklif gelirse her zaman için ilk tercihim Samsunspor olacaktır. Burada kalıcı olup milli takıma kadar yükselmeyi istiyorum."

NİŞANLIM, BENİM UĞURUM
Nişanlısı Mine Başaran´ın uğuruna çok inandığını dile getiren Oktay, "Mine, Alibeyköyspor'dan bu yana neredeyse tüm maçlarıma geliyor. Orduspor maçının önemini bildiğim için kendisini özellikle çağırdım ve o da beni kırmayarak Kayseri'den bu karşılaşma için Samsun´a geldi" dedi.

SENEYE HEDEFİMİZ ÇOK BÜYÜK
Samsunspor'la 2 yıllık sözleşme imzaladığını hatırlatan Oktay, "Sözleşmem devam ederken bunu uzatma teklifi gelirse oturur görüşürüm. Ben her zaman için uzlaşma taraftarı olurum. Çünkü hedeflediğim büyük başarılara Samsunspor forması ile ulaşmak istiyorum. Samsunspor'la Süper Lig'e çıkmak ve bu statta o ligde mücadele etmek istiyorum. Bu sene yeni bir takım yapıldı. Buna rağmen takım ruhunu yakalamış gibi görünüyoruz. Bu sene bir sürpriz olabilir. Ama önümüzdeki sezon bu takımla üst sıralara oynayacağımıza yürekten inanıyorum" ifadelerini kullandı.

SAMSUN´DA YAŞACAĞIMIZ İÇİN MUTLUYUZ
Genç futbolcunun nişanlısı Mine Başaran ise, Samsun´da bulunmaktan dolayı çok memnun olduklarını söyledi. Mine Başaran, "Oktay gol attığında çok heyecanlanıyorum. Allah tüm futbolcu eşlerine bu duyguyu nasip etsin. Oktay'ın Samsun'a gelmesindeki en büyük etken benim. Karadeniz'i çok seviyoruz. Samsun da Karadeniz´in en modern şehiri. Bu nedenle kendisine çok ısrar ettim. İyi ki Samsun´a geldik. Yaşayacağımız yerin Samsun olmasından dolayı çok mutluyum" dedi.

Oktay Delibalta kimdir?

Samsunspor´un yeni yıldızı Oktay Delibalta, 1985 Samsun doğumlu. Aslen Rizeli olan Oktay Delibalta, Yeşilkent beldesinde 8 yaşına kadar oturduktan sonra ailesiyle birlikte İstanbul´a gitti. Futbola 10 yaşında Beşiktaş´ta başlayan Oktay, burada 1 yıl oynadıktan sonra Sarıyer altyapısında futbol oynamaya başladı. 17 yaşında Sarıyer´de A Takım´a yükselen Oktay, daha sonra Alibeyköyspor´a transfer oldu. Geçtiğimiz sezon sonuna kadar Alibeyköyspor´da futbol oynayan Oktay, bu sezon başında Samsunspor forması giymeye başladı.

http://habergazetesi.com.tr/habergoster.asp?kimlik=17921

cembaba

resimler çok süper en güzel bence hep beraber olunan yer.. Stadımızın Her Yeri Çok Güzel :)

mehmet yılmaz

14 Ekim 2008, 00:00:09 #514 Son düzenlenme: 14 Ekim 2008, 00:01:57 berusa55
Kimdir bu Oktay, kimin nesidir derken bize bu bilgiyi sunan muhabir arkadaşa teşekkür etmek lazım. Oktay'ın Samsunspor sevdasını tribünden fark ediyoruz biz de. Hayallerinin takımı Samsunspor olan herkese sevgimiz vardır. İlk başta yadırgandı genel olarak lakin oynadığı iyi ve yürekli futbolla alkışı hak ediyor kesinlikle.

Ordu maçının özetlerini izledim az önce. Allah'ım artık kurtulalım şu ligden. TRT'nin gece yarısı Teleligine bile razıyım. El kamerasıyla çekilmiş, basit bir görüntü. Bu kadar mı ilkellik olur?

Kadir ÇELEBİ

Alıntı yapılan: samsuni - 14 Ekim 2008, 00:00:09
Kimdir bu Oktay, kimin nesidir derken bize bu bilgiyi sunan muhabir arkadaşa teşekkür etmek lazım. Oktay'ın Samsunspor sevdasını tribünden fark ediyoruz biz de. Hayallerinin takımı Samsunspor olan herkese sevgimiz vardır. İlk başta yadırgandı genel olarak lakin oynadığı iyi ve yürekli futbolla alkışı hak ediyor kesinlikle.

Ordu maçının özetlerini izledim az önce. Allah'ım artık kurtulalım şu ligden. TRT'nin gece yarısı Teleligine bile razıyım. El kamerasıyla çekilmiş, basit bir görüntü. Bu kadar mı ilkellik olur?

Ve ben o el kamerasıyla çekilmiş maçın görüntülerini televizyondan cep telefonuma kaydedip burada buyük bir sıkıntı oluşturan maç görüntülerinin izlenemeyişine en azından çözüm olması için debeleniyorum malesef berbat bir durum..
Bıktık bu ligden bıktık...

samsunmania

14 Ekim 2008, 00:18:10 #516 Son düzenlenme: 14 Ekim 2008, 00:20:49 samsunmania55
Buralardan da kurtulacağız, küllerimizden doğacağız inşallah.

samsunmania

Alıntı yapılan: samsuni - 14 Ekim 2008, 00:00:09

Ben de Zeki Çol ve Kerem Öncel'in sözlerine sinir olmaya, 4 geyiklerin maçlarını aradan yeniden gazlamalarına  bile razıyım be Samsuni. Çok haklısın vallahi. Bize buralar hiç yakışmıyor.

gozgoz yýlmaz

Taraftar çıldırdı Süper Ligi istiyor.  8)

D Spor bizim Atilla Cebeci'den öğrenmiş herhalde el kamerasıyla çekim yapıp, konuşmayı beceremeyen bir yorumcu koymayı.

Anlıycek
Sorucek
Bakıcek

cek git be Tunç Kayacı... Senin uzmanı olduğun ligden kurtulmak istiyorum artık. Bizi Mehmet Demirkol yorumlasın, Spiker bizim golde az bağırdı diye Lig Tv'ye sövelim istiyorum.

Sadece Samsunspor

Alıntı7-     SAMSUNSPOR Kulübü hakkında, 11.10.2008 tarihinde oynanan SAMSUNSPOR - ORDUSPOR Bank Asya 1. Lig futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle  isnad olunan eylemin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,

8-     ORDUSPOR Kulübünün, 11.10.2008 tarihinde oynanan SAMSUNSPOR - ORDUSPOR Bank Asya 1. Lig futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 2.500.- YTL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D bize yok onlara var  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

gozgoz yýlmaz

iyi de kardeşim biz sövdük
onlar koltuk kırdı
yaşasın federasyonun adaleti :)

koltuk kırma, söv!!!!
yedi slogan

FaT1h

never.55

kiymetini bizim kadar hocalarda bilir umarimda güzel maclar izleriz oktay delibalta sayesinde