Kazım Kanat Vefat Etti

Başlatan Sercan, 24 Eylül 2008, 10:24:37

« önceki - sonraki »

Sercan

24 Eylül 2008, 10:24:37 Son düzenlenme: 25 Eylül 2008, 12:04:58 samsuni
Türk Spor basının önemli ismi, usta gazeteci Kazım Kanat hayatını kaybetti.

Geçtiğimiz günlerde Zatürre tanısıyla Vehbi Koç Vakfı Hastanesi'ne kaldırılan Kazım Kanat solunum yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. Kanat'ın cenazesi cuma günü Teşvikiye Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Zincirli Kuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek. Kazım kanat için cenaze töreni öncesinde Türkiye Spor Yazarları Derneği'nde de bir tören düzenlenecek.

1999 yılında kansere yakalandı

1954 Kahramanmaraş doğumlu Kazım Kanat Öğretmen Mehmet ile Ayşe Kanat'ın dört çocuğundan biri. Liseyi İskenderun'da, Gazetecilik Okulu'nu İstanbul'da bitirdi. TV'de "yılın yorumcusu" ödülünü aldı. Radyo'da "yılın programcısı" ve "yorumcusu" seçildi. Yazılı medyada ise çok sayıda (haber, yorum, araştırma ve fotoğraf) dallarında ödüller aldı. 35 yıldır mesleğin içinde. Beşiktaş konusunda ayrıntılı yazılar yazıyor. Spor dergilerinde Yazı İşleri Müdürlüğü yaptı. Hürriyet, Sabah ve Akşam gazetelerinde muhabir ve spor müdürü'ydü. Kazım Kanat vefatından önce Sabah gazetesinde yazılarını sürdürüyordu.

1999 yılında kansere yakalanan ve kanseri tek akciğerine de sıçrayan Kazım Kanat, şimdilerde Bodrum'da bir yatta hayat mücadelesini emin adımlarla sürdürüyor. Pek çok kitap da yazmıştır. 

kuzey55

yakınlarına başsağlığı diliyorum...

celebi

Allah rahmet eylesin yakınlarına Rabbim sabırlıklar ihsan eylesin

ReDBuLL55

kumkoylu ahmet

kanseri atlatti diye biliyodum ama ecel isde allah rahmet eylesin

harbisamsunsporlu5517

Kaya

berusa55

24 Eylül 2008, 19:23:25 #7 Son düzenlenme: 25 Eylül 2008, 23:45:45 berusa55
Değerli bir insanı, bir futbol yazarını kaybettik. Türk futbolunun ve basın camiasının başı sağolsun...

jean

amcam havaalaninda samsunspor-bjk maci sonrasi denk gelip tartismis bir sure allah rahmet eylesin

Sempatik Bengülü

Sadece Samsunspor

Clint_Eastwood

gozgoz yýlmaz

Allah amelince rahmet eylesin.

Samsunspor'u geçtim, Anadolu takımları için dahi olumlu birşeyler yaptığına şahit olmadım. Hayatı Beşiktaş'tı, çok koyu bir Beşiktaşlıydı, bir insan olarak elbette üzüldüm ama Samsunsporluluk penceremden bakınca, hiç de öyle iyi bir spor yazarı falan değildi bence. Bildiğiniz Beşiktaş yazarıydı işte.

Ars Moriendi

ölmüş adamın arkasından saymayı ne kadar sevıyorsunuz ya.Yazıktır günahtır beyler bu kadar gaddar olmayın..Beşiktaş yazarı herhalde beşiktaşı yazacak niye yazsın samsunu es esi bursayı..

Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun.

jean

arkadas cok kotu elestiri yapmadi zaten dogrulari soyledi anadolu taraftarini kucuk goruyordu amcam bjk samsun maci sonrasi fransya donerken havalaninda kendisiyle karsilasmis kucuk oglum var samsunsporlu yapana kadar canim ciktui demis yazik ettin keske bjk li yapsaydin diye karsilik vermis