Fedayi AKSOY Olmadı..!

Başlatan Kadir ÇELEBİ, 09 Ocak 2008, 00:38:41

« önceki - sonraki »

Kadir ÇELEBİ

AlıntıPara bulmadan olmaz - olmamalı  

On günlük ANTALYA  kampını bitirerek şehre gelen Samsunspor, bugün kaldığı yerden çalışmalarına devam edecek.

Ekonomik sorunlarını çözemeyen, gerekli transferleri yapamayan Samsunspor,  hedefinin sekizincilik ile onunculuk arasında olacağını kabul etmelidir.

Yönetenlerin bu sezonu yapılanma ve tecrübe edinme sezonu olarak değerlendirip, hayal taciri olmadan, önlerine bakıp gelecek sezonun alt yapısını oluşturup, hedef büyütmelerinin doğru olacağını düşünüyorum.

Her şey (maddi-manevi) apaçık ortada iken yazılı ve görsel basına gündem yaratacak açıklamalar yaparak taraftarları gereksiz beklenti içine sokmanın hem kendinize hem de Samsunspor'a zarar vereceğini bilmelisiniz.

BAKINIZ; Kamp öncesi hocanın vereceği rapora göre transfer yapılacağını, Kurban Bayramı'nın içinde ise şu anda transfer yapmayı düşünmenin komik olduğunu ,takımın kampa gidecek parasının olmadığını kamuoyuna açıkladınız.

Oyuncuların kampa gitmek istememesi üzerine ikna ederken paralarının bir kaç gün içinde verileceğini açıkladınız.

Fakat veremediğiniz  halde hemen her gün transfer yapacağınızı söylemeniz taraftarı beklenti içine sokarken ,futbolcuları da olağan üstü üzüp motivasyonlarının düşmesine neden oldunuz.

Diyeceğim o dur ki ;bugün yarın ödenmesi gereken paralar varken kesinlikle transferden söz edilmemesi, veremiyorsanız oyalamadan  mertçe şu anda veremeyeceğiz demelisiniz.Ancak bugün yarın derseniz olmaz.Aksi halde futbolcu her gün hüsran yaşar verim alamazsınız.

Futbolcu kardeşlerim de şu ana kadar sabrettiler.Biraz daha sabrederlerse iyi olur.Çünkü hakikaten Samsunspor olağanüstü bir durum yaşıyor..Tek handikap yönetenlerin kum ocağına odaklanmalarıdır.Odaklanma oraya olunca başka çözüm düşünülmüyor her halde.

Sonuç olarak mevcutların alacaklarını ödemeden transfer yapmayın. Bir alırsınız üç kişiyi kaybedersiniz. Dikkatli olmalısınız.

Gereğinden fazla da dert yanmadan,  feveran etmeden acilen kaynak üretmeye çalışın. O da sizin işiniz olmalı.

Ben tüm Samsunsporlular'a hoş geldiniz diyorum. Kampın yararlı olup olmadığını önümüzdeki günlerde görüp değerlendireceğim. İkinci yarının Samsunspor açısından zor geçeceğini tahmin ediyor, saygılar sunuyorum
.

aksoy yazısını bir gece vakti uyku halinde yazmıs galiba para bulmadan olmaz hadi parasiz bi sekilde oldu sayın aksoy olmamalı ne demek.!!
siz gazetecisiniz madem ki biz okurlara kamp donemini daha ilerki haftalarda aktarıcaksınız gerek yokki biz zaten kamp yaramıs yada yaramamıs bunu anlıcaz..
Biz samsunspor bunyesine yeni gelmedik hoşta bulmadık... taraftar olarak bu yazıyı bastan asagıya kabul etmiyorum..

ozkan17

aynen katılıyom sana arkadasım bu adam uykulu bı halde yazmıs bu yazısını heralde..bızler taraftarız asıl taraftarlarız sefa gubu sefa cefa gunu cefayı bızler cekerız..beklentısız sevdık gonul verdık bu renklere..bu kadro bıle dogru kullanıldıgında yeter superlıge cıkmak ıcın

Sol Açık

Adamı yanlış anlamanın alemi yok. Keşke transfer yapılacak falan denmeseydi. Hem taraftar boşa ümit etti, hem de parasını almamış oyuncuların morali bozuldu. Bunları söyleyiş tarzını beğenmeyebilirsiniz, ama söyledikleri doğru...

Bence şu aşamadan sonra, Samsunspor'un bu sezon süper lige çıkması gerçekten büyük sürpriz olur. Elbette böylesi bir başarı hepimizi sevince boğar ama gerçekten zor. Bari en azından Haziran'a kadar klübümüzün mali durumu biraz toparlansa ve bu arada takıma yeni genç yetenekler arasak. Malum süper lige çıkmak da yetmiyor. Böylece seneye, genç, yetenekli ve dinamik bir Samsunspor olarak döneriz süper lige. Yani özlediğimiz gibi...

Kadir ÇELEBİ

biz bunlardan haberdarız zaten kendi icimizde hissediyor yasıyoruz. bende ligin basında sampiyonluk hedefinin yanlıs olabilecegini soyledim hala aynı gorusteyim ama mumkun degil tarzında konussaydım ki boyle konuşmam o zaman samsunsporlulugumdan suphe ederim..Burda bir cok arkadasımız tarafından da tepkiyle karsılanabilirdim yazarın baslıgına daha dikkatli bakarsan ( Olmamalı )
Bence olmadı..