Yurtiçi veya Yurtdışı Turistik Gezi Yerleri ; Tavsiyeleriniz, Anılarınız

Başlatan ahmetsefa55, 10 Haziran 2011, 14:54:41

« önceki - sonraki »

lato

Alıntı yapılan: Burak - 15 Temmuz 2013, 10:03:56
5 sene Muğla'da yaşadım 1 senede gidip geldim o akyaka da hiç gitmesem belki 200 gün geçirmişimdir halada her sene tatilde bir gün ayrırım brigandi de iyi bilir oraları söylediğin yerlerden daha yeni geldim :)  Eğer Bodrum'a giderseniz yarım veya tam pansiyon biryer seçin derim ben dışarıda yemek çok pahalıdır ayrıca Muğla - Bodrum arası brigand 'ın dediği gibi özel araçla bile 1 saat 15 dakika sürüyorki Muğla'daki yarım otobüslerle en az 2 saat çünkü Ege bölgesinin coğrafyası nedeniyle yollar çok virajlı. Eğer denizi seviyorsanız Bodrum eğlenmeyi seviyorsanız Marmaris barlar sokağına derim .  Ama tatilimin büyük kısmını geçirdiğim Fethiye'de çok fazla organizasyon var ve yemekler Samsundakilerle aynı fiyat Fethiye Merkez normal bir şehir görünümüde ve 90.000 nüfusuyla Muğla'nın en büyük ilçesi ve Muğla'dan da büyük :) . En meşhuru tabii Ölüdeniz Yamaç paraşütü (165-180 tl) daha sonra Jeep Safari gelirki Fethiye'nin en meşhur organizasyonudur(40-45 tl yemekli).Dalyan turuna çıkıp Caretta Carettaları görebilir Mavi Yengeç yiyebilirsiniz , Göcek 12 adalar turu (30-35 tl yemekli) , Ölüdeniz tekne turu , At safari , Atv safari  vs.vs hemde konaklama diğer muadillerine gröe çok ucuz oda kahvaltılı 75 tl 'ye iki kişi kaldık daha ucuzları kesinlikle vardır ama gece hayatı aramayın boşuna :)

Benim kastettiğim mesafe Muğla-Akyaka arasıydı hocam yanlış anladınız :evet: Ben de kız arkadaşıma sebep iki senedir aşındırıyorum o yolları ama Muğla hoşuma giden bir yer. Merkezi küçük sakin. Kafa dağıtmak için belirli mekanlar da var ama tam emekli yeri. Tatil eğlence diyorsan da her türlü tatil merkezine yakın mesafede :)