TFF 1. LİG 2020/2021 1. HAFTA | Altay 0-0 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan Acar, 28 Ağustos 2020, 14:26:11

« önceki - sonraki »

eprianu

Takım olarak hazır değiliz. Bu sebeple Ertuğrul Hocaya kızmamız haksızlık olur. En son resmi maçı 5 ay önce oynamışız. Doğru dürüst hazırlık maçı da yapamadık. Yeni oyuncuları deneyemedik.

Yalnız bir konuda hocaya kızgınım. 5 değişiklik hakkımız varken 2. oyuncu değişikliğini 80. dakikada yapmak nedir? Eğer 60. dakikada Kubilay ile birlikte Ferhat da oyuna girseydi maç daha farklı olabilirdi. Çünkü orta sahayı resmen rakibe teslim ettik. Yine maçın sonlarına doğru Enes oyuna alınabilirdi. Çünkü sonlara doğru hücum hattımız resmen izledi maçı.

Altay, maçı domine etse de çok sayıda gol pozisyonu üretmeyi başardık. Maçı kazanabilirdik. Yine de bir puan iyidir.

Daha ilk maçtan sosyal medyada takımı ve hocayı linç edenler olmuş. Birkaç hafta sonra utanacaklarını düşünüyorum.

muzaffer4

Bu ligde içerde 3 puan dışarda 1 puan alan takım lider olarak süper lige çıkıyor.Yani alt lig psikolojisiyle her maçı yenmemize gerek yok.Kaldı ki içerde 3 dışarda 1 puan mantığıyla 1 puan aldığımız ilk rakip ligin play off hattında olacak takımı Altay.O yüzden eleştirmek için erken önceki senelere kıyasla daha kolay bir lig olacak( süper ligden düşen takımlar her sene play offu zorlar) Haftaya Ümraniye'yi yendiğimizde karamsar bulutlar dağılır.

_SoN_

İçerde 3 puan hesaplaması yapmamız seyircsiz maçlar için geçerli olmayacaktır, maçlar aynı seviyede seyircili oynanmaya başlayıncaya kadar, içerde dışarda mantığı değil, iyi top oynayan mantığı geçerlidir.

Bu pandemi döneminde kesinlikle içerde dışarda mantığı ile yanılgıya düşmemeli takımımız.

Geçen sene Başakşehir "defalarca son haftaya kadar getirip kazanamadığı şampiyonluğu da bu yüzden kazanmıştı" Seyrcili devam etseydi süper lig , bence yine kazanamayacktı.

Özetle, bu pandemi döneminde, ak koyun kara koyun sahada meydana çıkacak, içerde dışarıda işi yok, iyi top oynayıp, iyi orgnize olup, çok çalışıp kazanmak var.

Bunun hocanın farkında olduğunu düşünüyorum. Bu sene ben öyle rahat şampiyon olacağımızıda düşünmüyorum, tüm seyirci ile rüzgar yakalayıp giden takımları olduğu gibi,bizim takımımızıda içerde etkileyecktir pandemi.

muzaffer4

Taraftar olmasa da iç saha dış saha ayrımına inanıyorum.Nuri asan tesislerinden maça gitmekle uçakla İzmir'e gitmek orada alışmadığın yerde maça gitmek oynamak illa ki etkileyecektir.Ben dışardaki maçların hepsinde 1 puan alalım demiyorum.Altay 1 puan töleransımızın olduğu maçlardan biriydi ve 1 puan aldık.İlla ki içerde ve dolarsa yenileceğimiz maçlar olacaktır.Onların telafisi de dışarda alınan 3 puanlar olacaktır.

evolution55

hoca da defterine yazarken altayın karşısına 1 puan iyi 3 puan süper diye yazmıştır muhtemelen

Nuri Asan

BU maçtaki tek problem bizim Altay'ı gözümüzde aşırı büyütmemiz oldu. Altay şöyle, böyle fena transfer yaptılar, kesin çıkarlar söylemleri takımı böyle oynatmaya itti. O o çok övülen takım istanbulspordan 2 yiyip oturdu.