TFF 2.LİG 9.HAFTA / SAMSUNSPOR'UMUZ - Kastamonuspor 1966

Başlatan Levent ÖCAL, 17 Ekim 2018, 17:43:18

« önceki - sonraki »

Sol Açık

Zor maçtı, zor bir rakipti, ama önemli bir galibiyet aldık. Üst üste 2 iddialı rakibi yendik. 6'da 6 yaptık! Önümüzde üst üste 2 deplasman var. Bence lig fikstürü ve puan durumu olarak önümüz açılmak üzere.

İyi bir takımız. Savaşan bir takımız. Kalitesi bu ligin üstünde olan bir takımız. Hakkımız olan şampiyonluğu alacağız...  ;)

ngonge

2.yarı baya kötüydük, bunda hocanın etkisi de var maalesef. 10 kişi kalan rakibe kendi sahamızda bu kadar zayıf kalmamalıydık. Habire şu zeminde altın değeri olan serbest vuruşlar kazandırdık. Kazandık şükür ama bu kadar diken üstünde kalmamamız gerekirdi.

mehmet yılmaz

Bugün çok da iyi oynayamadık. Bodrum maçındaki şahane futbol yoktu. Bunda bir haftada 3 maç yapmanın getirdiği fiziki yüklenme kadar ayağa pas oyunu yapan bir takım olarak şiddetli yağış da etkili oldu diye düşünüyorum. Bazı oyuncular düşük performans sergilediler. Yine de gerek Bodrum gerekse Kastamonu gibi rakip iki takımı mağlup etmek büyük başarıdır.

_SoN_

Çok zor bir maçı kazandık,özellikle ikinci yarı rüzgar ve yağmur bizi olumsuz etkiledi,kastamonu fizik olarakta iyiydi,diri kaldılar,saha kullanılamaz hale geldiğinde sakatlık çıkacak diye çok korktum,maçın olayı hakemlerin çift sarı kartı unutmasıydı,yanımdaki arkadaşım kulağı çınlasın o bile bana dedi ben farketmemiştim,ikinci göstermedi dedi, az kalsın başımızı yakabilirdi bu durumdan. Sonuç olarak çok zor bir maçta çok ama çok önemli 3 puan aldık.

davidsavage

Sanırım 20 bini aşan seyirci vardı. Şükür 6 da 6 yaptık aynı şekilde devam...

ata55

yönetim günlerdir maça erken gel in, biletinizi erken alın, elektronik bilet nedeniyle yoğunluk oluşuyor diye bas bas bağırıyor. maça 30 dakika kala gekip, bilet alıp maça gireceğini sanmak neyin nesi?

Tufan

Kastamonu 1 puana geldiğini 5. dkda kalecileri yatınca belli etmişti. Özellikle 2. yarı top falan oynayamadık yağmur ve bu hafta 3. maçımız olması etkiledi diye düşünüyorum.

Tribüne gelince diyeceğim tek şey yıllarca maratonda maç izlemiş, karton dizmiş, sesini orada bırakmış münferit bir taraftar olarak SBÇ'nin yaptıklarına diyecek söz bulamıyorum. hatıran yaşasın tezahüratına eşlik etmemek Samsun maratonuyla özdeşleşen kendi pankartlarına ihanettir. Yağmurun peşine gelen gökgürültüsü tribünü tetikledi son periyotta eski günlerdeki gibi baskı kurduk ve şahsen galibiyetten çok daha fazla keyif aldım.

Umarım bir an önce tribün olarak toparlanırız Batı tribünde çok sayıda insan özellikle aileler çift takımlı saçma sapan İstanbul ürünleriyle maça geliyor bunları bir şekilde aşmalıyız aile oldukları için tepkide gösteremiyoruz. nicelik değil nitelik yani sadece Samsunsporlu olan reaksiyon gösteren kitleye ihtiyacımız var.

eprianu

Hakeme ve Taner Hocaya rağmen kazanmasını bildik.

Ben hakemin buraya art niyetli geldiğini düşünüyorum. Eğer art niyetli gelmediyse berbat ötesi bir maç yönetti. İlk yarı Kastamonulu oyuncular, maç daha 0-0'ken bir sürü pozisyonda zaman geçirmişken, devrenin sonuna 3 dakika ekledi ama ne hikmetse maçın sonuna 5 dakika ekledi. Bekir Sevgi, kaç pozisyonda zaman geçirmeye çalıştı bir kere uyarmadı, kalecimiz Ahmet'in ağır davrandığı ilk pozisyonda hemen "Acele et" işareti yaptı. Erhan Şentürk'ün oyundan çıkmadan önce durdurulduğu pozisyonda kesinlikle bir sarı kart vardı, vermedi. Biz o pozisyonda 3'e 1 kalacaktık. Yine bir rakip, bir oyuncumuzun boynundan çekti, doğrudan kırmızı karttı ama vermedi. İkinci yarı en ufak pozisyonda Kastamonu lehine faul çaldı, oyun hızımızı kesmeyi başardı. Aklıma eski günler geldi, Uyanık dönemi ne zaman iyi olsak önümüzü keserlerdi.

Kazanmasına kazanıyoruz ama Taner Hoca hala güven vermiyor. Orta saha düşmüş oyundan, alsana Okan'ı. Oyuna İrfan giriyorsa, Kubilay çıkar. Fantezi aramanın mantığı yok. Oyuncu değişikliklerinde hep bir hata var. Kubilay yorgunluktan ayakta duramıyor, çok daha erken alınmalıydı. Yine Oğuz ve Savaş'ta da yorgunluk belirtisi vardı. Bu mevkiye müdahale edilebilirdi.

Şurası kesin ve net; biz defans yapamıyoruz, bocalıyoruz. Defansımız kötüydü demiyorum, çok iyi bir maç çıkardık ama bu takım defans yapmamalı. Oyunu kendi yarı alanımızda karşıladığımız her an tehlike yaşıyoruz. Bugün rakibin 3-4 tehlikeli atağı var ve bambaşka bir skor görebilirdik. Biz kesinlikle önde basan, ayağında top tutan ve hücum yapan bir takım olmalıyız. Yenemeyeceğimiz takım yok bu mantıkla.

Sahada yer alan bütün futbolcuları kutlamak lazım. Herkes mücadele etti, koştu. Hiçbiri sorumluluktan kaçmadı. Takımın omurgası, iskeleti oturmuş durumda. İlk devreye kadar böyle götürüp, devre arası bir stoper ve kanat almamız gerekiyor. Maalesef Ramazan ve Samet'in alternatifi yok. Stoper mevki ise kanayan bir yara.

Samet'e ayrı bir parantez açmak lazım. Ayağını çok iyi kullanıyor. Sanırım bu sezon dördüncü golünü attı. Çok daha iyi olacaktır İnşallah.

Maratondaki malum grup kulübün başına çiban olacak. Taraftar, bunları sevmediğini tavırlarıyla belli ediyor. Maratondaki taraftar, SBÇ'yi takmıyor. Düşünün kale arkası bile maratonu hareketlendirebiliyor ama SBÇ hiçbir şekilde etki etmiyor. Ama en acısı da bugün kale arkası "Hatıran Yaşasın Maraton Yıkılmasın" derken, SBÇ'nin bu sloganı baltalamasıydı. Destek vermediler demiyorum kesinlikle baltaladılar, kale arkasının bu sloganının maratona gelmesini engellediler.

Son olarak stadyumun planını çizen ve inşa eden ne kadar mimar ve mühendis varsa hepsini saygıyla(!) anıyorum. Üstü tamamen kapalı olan Maraton'un turnike kısmında 10 cm yüksekliğinde su birikintisi vardı. Park alanından 20 dakikada çıkamadık. Üzülerek söylüyorum, daha maçın 78. dakikasında stadı terk eden taraftarlarımız vardı. Stadyumdan tek çıkış noktası mantığı nedir anlamış değilim. Koskoca maraton üst kısmı için 10 kişilik mescit yapmak nedir arkadaş? Bayan mescidleri bile erkeklerle dolu. Stadyum tam bir fiyasko.

Her şeyi bir tarafa bırakıp, kağıt üstüne bakarsak bu takım 6/6 yaptı. Muazzam bir başarı. Emeği geçen herkese teşekkürler.   8)

55.hakan

Herkes bu hafta 3.maçımız diyor ama karşı takım tek maç yapıp gelmedi onlar da 3 maç yaptı ve bizden daha diriydiler. Hocanın saçma sapan değişiklikleri ve son dakika Şahin i alması bıktırdı artık. Forvet hattında önemli eksiklerimiz var en önemli transferimiz oraya yapılmalı.

jean

Cok sukur kazandik yiyecegiz diye cok korktum zorlu 3 maclik periyodu gectik bir nebze olsun daha kolay 3 maclik seri basliyor neden bu maclarida almayalim

551

Belki İsmail Uyanık bile buraları okuyordur bi ihtimal ya da yönetimden okuyan ve ya oraya iletecek birileri vardır.

Lütfen ama lütfen maraton tribününde grup bırakmayın iki grup biri bi kaleye diğeri bi kaleye geçsin stadı kim yönetebiliyorsa yönetsin ama LÜTFEN MARATONA GRUP ALMAYIN.

Samsunspor munferitleri maça gelmiyor küsüyor nefret ediyor.

GurbetciFanatik

Mactaydim kimbilir ne zaman yine denk gelirim ALLAH bilir. Stadyum rezil bana göre. Yagmur yagdi alt tribünde 10 basamak ciktik yine islandik. Zemin desen berbat. Tek güzel taraf 3 puan almamiz oldu.

_SoN_

Alıntı yapılan: GurbetciFanatik - 01 Nisan 2017, 21:14:45
Mactaydim kimbilir ne zaman yine denk gelirim ALLAH bilir. Stadyum rezil bana göre. Yagmur yagdi alt tribünde 10 basamak ciktik yine islandik. Zemin desen berbat. Tek güzel taraf 3 puan almamiz oldu.

Bu maraton alt kısımdaki taraftar grubundan o kısma taraftar girmek istemiyor,istemeyecek artık, bu grupların kale arkalarına gitmesini sağlamak için birşeyler yapılması gerek, nereye ne şekilde talepte bulunsak,bizim elimizden birşey gelirmi?

ata55

bu maçta şunu gördük, Yeni stat Samsun'a sokulmuş büyük bir kazıktır.  >:(
çiminden yoluna kadar dökülüyor