Hazırlık Maçı: Trabzonspor - SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan ata55, 27 Temmuz 2018, 16:28:13

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

Biz kimi alirsak alalim ilerde bise yapamiyoruz genetik sanki aq

ender

Vallahi haklısın gol atamamak genetik bir hastalık oldu takımda.

Sadece Samsunspor

Bu takim kimi alirsa alsin hep ruhsuz ve hep uretkenlik sikintili. Bu takim lanetli valla lanetli. Genetigi bozulmus bu takimin

Komple 11 degistiriyoruz her sene yine ayni yine ayni

uykan

Bilmiyorum karamsar olmak istenmiyorum ama birşeyler güven vermiyor hoca forvet defans ne bilim ama uyanış sezonu diye avunduk, Birşeyler ters gitmez İnşallah...
Bu Takım 2 golde dağıldı ki TS Alt yapısına karşı...

uykan

ender

Şu hocada çıkar tekrar derseki skor önemli değil olay tamamdır ne sene yüzde yüz hüsran . Ben İlyas dışında hiçbirşeyi beğenemedim. Organize tek atak yok. Bu oyunla Erzincan'a yenilmeleri gayet normalmiş.

ngonge

Şu maçı taktik ve diziliş anlamında değerlendirmenin fazla bir anlamı yok. Yeni kurulmuş bir takımın çok erken bir hazırlık maçı. 3-0 yine de hoş olmadı ama. Trabzon da cacık yok ama yabancıları kaliteli işte.

Oyuncuların hazır olup olmadığı hususu önemliydi. Bazı oyuncuları ilk defa izleme fırsatı bulduk. Ben özellikle Ramazan ve Oğuz'u hazır görmedim. İleri bölge kopuk, zamanla toparlanır diye düşünüyorum.
İlyas, Erhan Kartal, Çağrı, Şafak ve Bahattin genel anlamda iyi görünen oyuncularımızdı.

Önümüzde 1 aylık bir süre var, karamsar olmayalım. Hocanın hücum ve ortasahada özellikle daha farklı bir yapı oluşturacağını ümit ediyorum.

orucreis

En başından itibaren kaliteli isimler aldık ancsk tek korkumuz olan hoca faktörü.Hoca takıma bişeyler veremiyo sanırım

eprianu

Zaman ve rakip seçimi açısından oldukça yanlış bir maç oldu.

1. Hiçbir şekilde eksikleri göremedik. Çünkü rakip çok kaliteli. Ligde böyle rakibimiz yok ki. Sosa, Kucka, Olcay Şahan gibi kaliteli isimleri olan bir rakibe karşı oynadık. Bu maça bakarak forvet alınmalı, hoca yetersiz diyebilmek oldukça zor.

2. Kadro kalitesi açısından güçlü bir takıma karşı oynadığımız için haliyle psikolojik olarak da buna şartlanmış olarak maça çıktık. Önceliğimiz defans oldu, hücumu düşünmedik, düşünemedik. Oyuncularda da ciddi bir heyecan gördük, orta sahayı geçince top ayaklarına dolandı.

3. Bu maç kesinlikle taraftarın izleyeceği ilk hazırlık maçı olmamalıydı. En son maç olabilirdi. İlk rakibimiz ligimizden bir takım olmalıydı. Sosyal medyada karamsarlığa kapılan taraftarlarımız var. Bu işin kombine boyutu var, forma boyutu var. Prestij açısından iyi olmadı.

İnşallah sezon açılışında kendi ligimizden bir takımla oynarız. Bu tür maçların hiçbir anlam ve katkısı yok. Takımların güçleri denk olmadığı için ne eksiklerinizi görebiliyorsunuz ne de iyi yönlerinizi.

55.hakan

Defansı geçen seneye göre daha derli toplu gördüm ilerideki tutukluğumuz devam ediyor.Bahattin çok bencil bu konuda uyarılmalı.Oğuz da kondisyon eksiği var. Forvet ve kaleye takviye şart.Sağ beke Erkam gelecek bu artı.

tactician

Takımı genel anlamda beğendim
Iyi adamlar almisiz
Idmanlarda da benzer kalite algısını veriyor takım zaten
Bir tek metincan cici kiralık gönderilir sanırım

Bugün Samet asatekin ve savaş hafif sakatlıkları nedeniyle yoklardi

Savaş orta alanda geriden oyun kurma anlamındaki organizasyonda yer alacak sanırım . Samet de kanatlardan top taşınamaması problemine merhem olabilir

Iki Erhan da çok iyi
Kubilay kesinlikle çok katkı sağlar

Takım henüz taktik idmanlara başlamadı
Ikinci etap kamp döneminde yapacak

Halen sabah idmanlarin da fiziksel yükleme akşam idmanlarin da istasyon temelli teknik ve kaynaşma idmanları yapılıyor

Eksik bolgelerimiz olarak bence halen kale sol bek ve sol açık adamı alınmalı
Bir de net bir pivot santrafor alternatif olarak alınmalı

Bugünkü maç kesinlikle ölçü değil iki takım form seviyesi olarak 3 seviye farklı

ea55

Takım bazı nüanslar işlendiğinde daha da iyi olacaktır. Takımın benim gördüğüm en büyük sıkıntısı abi eksikliği. Takımı yönlendirecek ağırlığını koyacak, rakip ile gerektiğinde uğraşacak tecrübeli sözü geçen bir isim yok. Geçen sene de bunun sıkıntısını yaşadık bu sene de böyle bir kaptanımız yok.

Transfer de bazı plansızlıklar yaşanmış mesala 2 tane Ligin üzerinde sağ bek var ( Erhan, Erkam), aynı şekilde Ligin üzerinde 2 tane 10 numara ( İlyas,İrfan), Ligin Üzerinde sağ açık ( Erhan Ş, Samet,Enes) Ama malesef sol açık ve santrafor kısımlarında tam budur diyebilceğimiz isim yok. Takım kurma konusunda biraz sıkıntılar yaşanabilir. Çok iyi diyeceğimiz bazı isimler yedek kalarak huzursuzluk yaratabilir.

Ligden çıkma konusunda hiç risk almak istemiyorsak bence çok iyi bir stoper, Santrafor ve uygun olursa bence bir de sol açık alınmalı.

Dünkü maça gelirsek takım daha doğal olarak hazır değil. Taktik ve uyum sıkıntıları mevcut.

Kalede Furkan yine malesef güven vermedi. Furkan ile sezon bitmez.

Defansta Erhanı çok beğendim. Özellikle iç saha maçlarında hırsıyla taraftara zevk verecektir. Şahin kendine güveni tam ancak malesef çok arkaya adam kaçırıyor. Nuri için zaten referanslar pek iyi değildi dün de hakkını verdi. Ercan ve Erkam ise zaten bildiğimiz isimler.

Orta Sahanın ortası sanırsam Çağrı ve Savaş ikilisi ile kurulacak. Bu iki isme çok iş düşecek. Hucum hattımız pek savunmaya yardım eden cinsten oyuncular değil. Bu senenin yıldızı olmaya aday görünen o ki İlyas Kubilay olacak. Sürekli dikine oynayan iyi ara pasları atabilen ve çokta isabetli şutlar atabilen bir oyuncu. Takıma alışınca çok asist yapacaktır. Enes artık kafasını toparlayarak kendini geliştirmeli bu sene bu ligde patlama yapmak zorunda. Dün yine futbolunda düşünce eksiklikleri mevcuttu. Oğuz, Ramazan, Metincan ve Bilal bu takımda oynayamaz. İrfan, Samet, Okan gibi isimler bölgelerinde iyi birer alternatif olacaktır. Hoca irfan ve İlyas Kubilay işini nasıl çözecek bakalım. İki üst düzey isim aynı bölgede ve bence başka bölgelere kaydırılamaz oyuncular.

Forvete gelince zaten elimizde tek forvet Bahattin var. Bahattin güçlü hızlı bir isim. Bize ciddi katkı verecektir. İyi bir santrafor alınması halinde Bahattin den Sol açık olarak daha çok katkı alabiliriz.

Genel olarak bence bir kaç dokunuş ile çok çok iyi takım olabiliriz. İşin en güzel yanı bu seneyi sorunsuz çözersek bir dahaki sene de bu takımın üzerine çok iyi yabancı transferleri yaparak Süper Lige kapak atabiliriz. İnşallah bu yolculuğun sonu süper olur.

bayfa55

Daha ikinci hazırlık maçını oynamışız takım tamamen değişmiş şuradaki bazı yorumlara bakınca şaşırıyorum. Arkadaş durun bakalım yok üretkenlikten uzağız yok hoca yetersiz.15 günde kim takım olmuş ta Samsunspor olacak .

atakumlueray

Sanıyorum buradaki herkesin hemfikir olduğu konu; 20 senedir savunma yapıyoruz,kapanıyoruz,kötü futbol oynuyoruz ve bundan çok yorulduk artık.
Lütfen hücum oynayan,topa hakim olan,keyif veren takım olalım bu kadar yatırım yapabiliyorken.
Futboldan yeterince soğuduk,topun arkasına geçip Bahattin'le kontra deneyecek bir taktik anlayış kimseyi mutlu etmez.
Ayrıca tabi ki takım hakkında yorumlar yapmak için erken ancak ben Canberk'i çok eksik gördüm.Güvenerek sezona girmek hata olur diye düşünüyorum.

Sol Açık

Alıntı yapılan: bayfa55 - 30 Temmuz 2018, 10:04:20
Daha ikinci hazırlık maçını oynamışız takım tamamen değişmiş şuradaki bazı yorumlara bakınca şaşırıyorum. Arkadaş durun bakalım yok üretkenlikten uzağız yok hoca yetersiz.15 günde kim takım olmuş ta Samsunspor olacak .

Üstüne üstlük, rakip 2 lig üstümüzde; rakibin ligi 10 gün sonra başlıyor, bizim 33 gün sonra. Haliyle takımda pek çok eksik olacak.

Takım henüz fiziksel olarak hazır değil. Esas önemlisi taktik olarak nasıl oynadığımız (ikinci yarıdaki oyun için) belli değil. Ama bunlar çok normal. Erken fiziksel yükleme zaten doğru olmaz. Taktik çalışmalar yeni başlamış.

Ama dünkü maçtan benim çıkarttıklarım:
* Takım esasen topa hakim olma temelli, geriden başlayarak oyun kuran bir biçimde oynayacak ligi. 2 lig üstümüzdeki takıma bile ilk yarı az çok uygulandı, kendi ligimizde üstün olan kadro bizde olduğundan, bunu çok daha etkin uygulayabiliriz.
* Furkan, Ercan, Erkam, Çağrı, Oğuz (çok beğenmesem de) bildiğimiz isimler ve en kötü halleriyle bile bu ligde iş yaparlar. İrfan'ın ve Bahattin'in kaliteleri zaten biliniyor, bence dün bile kopuk kopuk da olsa gösterdiler. Buna ek olarak Kubilay'ı çok beğendim. Erhan Şentürk epeydir izlemediğimiz fiziksel ve teknik özelliklerde bir forvet görünümünde, beğendim. Erhan Kartal'ın ve Canberk'in hücuma destekleri iyiydi, ama her ikisinin de savunmada eksiklikleri oldu.

Oyuncuların önümüzdeki 1 ay boyunca fiziksel olarak gelişecekleri, form tutacakları kesin. Esas mesele, takımın taktik olarak etkin şekilde hazırlanması. Misal, kısa boylu bir sağbekin varlığının yan toplarda zaaf yaratmamasını sağlayacak önlemlerin alınması. Kanat başta olmak üzere hücum taktiklerinin çalışılması vs. Bence takımımızın potansiyeli yüksek. Geçen sezondan daha iyi bir kadromuzun olduğunu düşünüyorum.