DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

kalptenþimþek

29 Ağustos 2011, 23:43:02 #690 Son düzenlenme: 29 Ağustos 2011, 23:47:09 kalptenþimþek

El secreto de sus ojos_The Secret in Their Eyes (2009)
Tür         :dram, gizem, gerilim
Yönetmen:Juan José Campanella
Oyuncular:Ricardo Darín, Soledad Villamil and Pablo Rago
IMDB Puanı:8,3

1999 yıllarında gerçekleşen bir olayı geriye dönük olarak anlatmış olan yönetmen 1974 yıllarına kadar gitmektedir.1974 Haziran ayında hükümete bağlı bir görevli olan Benjamin Esposito, Buenes Aires'teki bir tecavüz vakasını araştırmak üzere görev alır ve suç mahaline vardığında bu vahşet karşısında dona kalmıştır.Esposito katili bulacağına ve adalet karşısına çıkaracağına yemin etmiştir.Film, 2010 senesi Oscar Ödülleri'nde EN İYİ YABANCI FİLM dalında Oscar'ı kazanmıştır.

Kaçıranlar olmuştur diye ekledim..Aldığı ödülü sonuna kadar haketmiş bir film..Aynı zamanda tribün derginin, kullanıcılarının yabancı olmadığı bir introsu bu filmden alıntıdır..Mutlaka izlemelisiniz :ok

kalptenþimþek

bir de film izleyecekseniz sinamaya gideceksiniz.. olmadı, iiyi görüntü ses kalitesine sahip filmleri izleyeceksiniz..en azından bluray 1080p görüntü idare eder.. ;) bunlar olmadan film ne kadar güzel de olsa zevk vermiyor..

Burak

Alıntı yapılan: kalptenşimşek - 30 Ağustos 2011, 00:02:28
bir de film izleyecekseniz sinamaya gideceksiniz.. olmadı, iiyi görüntü ses kalitesine sahip filmleri izleyeceksiniz..en azından bluray 1080p görüntü idare eder.. ;) bunlar olmadan film ne kadar güzel de olsa zevk vermiyor..

Vallahi abi ben senin gibi düşünmüyorum. Bence filmin vereceği mesajlar öyküler daha önemli görüntü kalitesi 2.planda bence ( yani şahsi fikrim sonuçta zevk meselesi ) Mesela Avatar'ı sinema da üç boyutlu izledim mesela ama bir Hayat Güzeldir filmi değil :)   

kalptenþimþek

izleme güzelliğini kastettim burak..

Burak

Alıntı yapılan: kalptenşimşek - 30 Ağustos 2011, 00:52:11
izleme güzelliğini kastettim burak..

yanlış anlamışım abi o zaman kusura bakma

kalptenþimþek

Alıntı yapılan: Burak - 30 Ağustos 2011, 00:57:37
yanlış anlamışım abi o zaman kusura bakma

yok kardeşim olur mu öyle, ne kusuru... o değilde, erkuta kıl olmaya başladım inceden iyi mi?¿ :) :-*

erkutdem55

Alıntı yapılan: kalptenşimşek - 30 Ağustos 2011, 01:31:21
yok kardeşim olur mu öyle, ne kusuru... o değilde, erkuta kıl olmaya başladım inceden iyi mi?¿ :) :-*

ben de burak gibi anladım.olabilirsin problem değil.

umit

Insidious/Ruhlar Bölgesi (imdb:6.9/10): Astral seyahati konu alan bir korku filmi. çocuğu astral seyahat yapan bir çiftin evlatlarını doğa üstü varlıklardan koruma, kurtarma çabalarını anlatıyor. benim hoşuma gitti. en azından korku filmi niyetine izlediğim paranornal activity'den korkunç. yapımcılığını Jason Blum, Aaron Sims, Jeanette Brill, Steven Schneider ve paranormal activity'nin de yönetmeni olan Oren Peli yapmış. yönetmeni ise testere serisinin yönetmeni james wan.
Alıntı2004 yılında sinema tarihine geçecek Saw serisinin ilk filmine beraber imza atan yönetmen James Wan ve senarist Leigh Whannel yeni bir projede tekrar buluşuyorlar. İkili daha sonra Dead Silence isimli korku filminde tekrar buluşmuş ve yine başarılı sayılacak bir iş daha çıkarmışlardı. Filmlerin en büyük özelliği sağlam senaryoları, unutulmaz ve şaşırtıcı finalleriydi. İkilinin başlattığı Saw, daha sonraları sinema tarihinin önemli korku-gerilim klasikleri arasına girecek bir seriye dönüşüyordu.
http://www.sinemalar.com/film/86527/Ruhlar-Bolgesi/

babasamsunlu

Alıntı yapılan: kalptenşimşek - 30 Ağustos 2011, 01:31:21
o değilde, erkuta kıl olmaya başladım inceden iyi mi?¿ :) :-*

iyidir iyi  :kanka: :kanka: :kanka:   :evet: :evet: :evet:

Burak

DVD demeyelim,film tavsiyesi de değil aslında çünkü klasik bir film . İlk başta biraz sıkıldığımı itiraf etmeliyim . Ama sonrasında konu beni çok sardı diyaloglar ve verilen mesajlar çok iyiydi. Şimdi siyasi mizah bile yapamazken darbeden sonra böyle bir film yapmak hakikaten cesaret ister . Toplumsal mesajlar içeren bir film . İçi dolu bir film izlemek isteyenler izleyebilir .

1982 yapımı Yılmaz Güney'in YOL filmi. İmdb puanı 7.9

ahmetsefa55

Burak

Bu çocuk niye eski filmlere sardı demeyin vaktim fazla olmadığı için iyi olduğuna kanaat getirdiğim filmleri izlemeye çalışıyorum :)

Mükemmel bir film gerçek bir hikaye . Serebral palsi (beyin felci ) hastalığına doğuştan sahip sadece sol ayağını kullanabilen bir insanın hikayesi . Mükemmel bir oyunculuk . Özetlemem gerekirse Akıl Oyunları tarzında gerçek bir hikaye . Gerçek bir azim hikayesi .

hacettepeli

fotoğraf koyamacağım ama fast five'ı tavsiye ederim.

YaşarDoğu

Güzel bir mafya filmi , izlenir ;)

kýzýlyýldýz55

Red Cliff - Official Trailer [HD]

savaş filmi sevenler izlesin  bu çinlileri hiç sevmem ama güzel film yapmışlar