SAMSUN NE DEMEK

Başlatan esedullah, 12 Aralık 2008, 13:33:42

« önceki - sonraki »

esedullah

Arkadaşlar samsun la ilgili yazılar ararken ilginç bir şeye rastladım.bir forum sitesinde samsun hakkında bir konu açmış biri ve Samsun isminin Yahudi dilinde güneş anlamına geldiğini ve bunun bilinçli olarak verildiğini söylemiş.Samnunumuzla ilgili epey tartışmışlar ilgimi çekti birde siz okuyun bakalım 

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=19510&page=2

veis

samsun demek:HERŞEY DEMEK

Tiryakiler55

tamamda okudum ettim bi sonuca varmadim tam olarak amac ne samsun'u kötülemekmidir nedir. güne$ demekse güne$ demek ehhh nesi var bunun... güne$ güzeldir :) samsun'un adini yahudilermi koymu$ demek istiyo yoksa bu arkada$ ? benim bildigim kadariyla samsun ismi böyle olu$Mu$tur: AMISOS ----> IS AMISON -----> SAMSUN....

samsun demek sevda demek, özlem demek, hasret demek, memleket demek

esedullah

samsun isminin yahudiler tarafından konulduğunu ve bunun bilerek konulduğunun söylüyo arkadaş

55.hakan

yoksa o arkadaş amısos derken yanlışlıkla mason deyip ordan esinlenmiş mi acaba :-\

Caspartine

samsunun bilinen adı amisos'tan gelme amisos ismi zamanla simisso ve samisso olarak teleffuz edilirken şuanki samsun ismi arapça üzerinden bu formunu kazandı ama başka bi dilde farklı anlamlar çıkabilir . enteresan biyerde kullanılmış samsun ismi savaşta kullanılan köpek demekmiş.

kapalý

Japonlarda ya da Çinlilerde tam bilmiyorum erkek çocuklarına da Samsun ismi veriliyor ne yani şimdi :D Samsung'un sahibide aslında Samsun'lu Gökhan ondan Samsun-g demişler :D :D :D bırakın bu işleri sırf onu yazan Atatürk düşmanıdır Kurtuluş savaşı ilk ateşi yandı ya güneş falan ordan bağlantı kurmuştur travesti