Süpriz Başkan Adayı.

Başlatan Ertuğrul Sağlam, 18 Kasım 2009, 10:42:15

« önceki - sonraki »

Ertuğrul Sağlam

Önceki dönem Akparti İl Başkan Yardımcısı,

Son İl Başkanlığı seçiminde Akparti İl Başkan Adayı,

Eski Müsiad Samsuns Şube Başkanı,

İşadamı Savaş Güven'in Yusuf Ziya Yılmaz'ında desteğini alarak Samsunspor Başkanlığına adaylığı kulislerde konuşuluyor.

Haber

1- Yeni Başkan adayı çıkması Samsunspor adına sevindirici bir durum.

2- Savaş Güven eğer aday olurda Başkan seçilirse mevcut Akparti il başkanı Adem Güney'den destek görürmü bilinmez çünkü İl Başkanlığı seçiminde en büyük rakibiydi.

3- Yusuf Ziya Yılmaz Hem Samsunspor'a gerekli desteği vermiyor hemde Samsunspo'un dizginlerini elinde tutuyor.(Adnan Ölmez, Hakkı Tomaç, Savaş Güven,) Ne yapmaya çalışıyor anlaşılmıyor.

4- Akparti İl Başkan yardımcılığı sırasında ben Savaş Güven'in Samsunspor maçlarına geldiğine hiç şahit olmadım.

5- Samsunspor'umuz için hayırlı olur inşallah.....

ali ihsan

Samsunspor'u bu kadar siyasetin içerisine çekmek,adeta bir yan kuruluş gibi yönetmeye kalkmak çok yanlış bir düşüncedir.

Samsunspor bu şehrin tamamına ait olan ve olması gereken bir markadır.

Samsunspor'un siyaset üstü bir yere konumlandırılması esas olmalıdır.

Yusuf Ziya Yılmaz'ın siciline bakılınca bu konuda artık birilerinin yeter demesi gerekmektedir.

since1965

Siyaset Samsunsporumuzun içersine bu kadar çok girmemeli.Girdigi zamanlarda gördük.Maddi olarak rahataladık ama yine başarı elde edemedik.Artı yzy zaten bu takıma gizliden de olsa maddi destek veriyor.Samsunsporun su an da ciddi otoritesi olan bir yönetime ihtiyacı vardır.

King Of The North

Şu saatten sonra siyasetle yakından ilgili,şu veya bu şekilde yönetimlerde veya perde arkalarında siyasette bulunanlar Samsunporumuza başkanlık yaptığında bunu kullanmasını da bilecektir,ancak klubümüzü şampiyonluklara taşıdıklarında da siyaseten de olsa bizim gözümüzde anlamlı olacaktır,az mı bağırdık "Samsunspora sahip çıkmayan siyasilere yazıklar olsun" diye. Açıkcası kim gelirse gelsin bizi süper lige çıkarsın,eski günlere dönelim ayakta alkışlarım o kişileri.

harbisamsunsporlu5517

Alıntı yapılan: Sapına Kadar 55 - 18 Kasım 2009, 11:06:02
Şu saatten sonra siyasetle yakından ilgili,şu veya bu şekilde yönetimlerde veya perde arkalarında siyasette bulunanlar Samsunporumuza başkanlık yaptığında bunu kullanmasını da bilecektir,ancak klubümüzü şampiyonluklara taşıdıklarında da siyaseten de olsa bizim gözümüzde anlamlı olacaktır,az mı bağırdık "Samsunspora sahip çıkmayan siyasilere yazıklar olsun" diye. Açıkcası kim gelirse gelsin bizi süper lige çıkarsın,eski günlere dönelim ayakta alkışlarım o kişileri.
nokta olay budur buşekilde olacaksa gelsin

ali ihsan

Alıntı yapılan: Sapına Kadar 55 - 18 Kasım 2009, 11:06:02

Fuat Köktaş gibi koltuğun hakkını verecekse,gerektiğinde yapılan yanlışları siyaseten aynı parti veye çizgide olduğu kesimlere dahi  söyleyebilecekse eyvallah.

Ama kapıkulu olacaksa,davul onda tokmak başkasında olacaksa kalsın o iş derim ben.

İsmail Uyanık'tan sonra kulüp siyasetin tam göbeğine yerleştirildi ve sonuç ortada.Benim adamım varsa yardım ederim başkası gelirse yardım etmem  mantığı çok sakat yaklaşımdır.Yusuf Ziya şimdiye kadar böyle davrandı,sonuç ortada.

Her şehrin takımının siyaset üstü bir konuma pozisyonlanması en uygunudur.Bu sayede siyasi iktidarı seven sevmeyen her kesimin desteği alınabilir.Diğer türlü bu yaşadığımız sıkıntılar devam eder.

King Of The North

Siyaset bazen insanın yatak odasına kadar girmekte,Samsunsporumuzdan uzak durmasını herkes ister ancak; Eskişehir Bursa Antalya örneklerinde gördük ki verilen destekler bu takımların ilgi odağı olmasına sebep oldu,Samsunsporumuza hiökimse sahip çıkmıyor,ne iş adamları ne de halk,siyaseten birilerinin takımımızın üzerinden prim yapmasından çok takımımızın siyasetin bazı olanaklarından faydalanması daha yararlı olacaktır şu aşamada.Bence bunu kullanmalıyız,seçimden önce gördük ki Yusuf Ziya Yılmaz Samsunspor üzerinde kabus olmasına rağmen rekor oyla belediye başkanı seçildi, fazla seçeneğimiz yok, kim olursa olsun bizi şampiyon yapıp el üstünde tutacaksa,ilgi odağı olacak,reklamımız yapılacaksa desteklemek lazım herkesi.

Fecr_55

18 Kasım 2009, 11:44:24 #7 Son düzenlenme: 18 Kasım 2009, 11:46:22 Nuray_55
Ülke geneline bakarsak siyaset icermeyen hic birsey islemez hale geldi..Baskent takimlari bile siyasetin, siyasetcilerin oyuncagi oldu..oyunda biri elendi, siyasetci istedigini aldi..

Bu "SAMSUNSPOR acilimi" olmasin da, baska birsey istemem, yoksa kan kaybetmeye devam ederiz..
Takimimizin adini tekrar dillere destan edebilecek, takimimizi gercekten degerli gören, "kalp kasiyan" baskan gelir insallah..
Siyasetciden cok, siyasetci kimliginin üstünde isinin emektari olan bir baskan lazim bize..Bize tarihi adimizla kalmakla birlikte yeni bir BIZ lazim..

Merak ediyorum, bu oyunun sonunda düdük olmasi gerektigi gibi sahada mi calacak, yoksa masa üstünde mi..!

ali ihsan

18 Kasım 2009, 11:46:30 #8 Son düzenlenme: 18 Kasım 2009, 11:48:15 aliihsan55
Sapına Kadar 55 @

Verdiğin illerde genel ve yerel seçimlerde siyasi çekişme üst düzeydeydi.özellikle iktidar partisi burada oylarını artırmak için futbol kulüplerine ciddi kaynak aktardı.Bizde ise Yusuf Ziya rakipsiz olduğu için çantada keklik gibiydik.Yusuf Ziya ile ters düşmek istemeyen iş adamları da ortaya çıkmayınca ,belediye başkanının istediği şeyler oldu.bu nedenle hükümetten kaynak aktarımı diye bir şey olmadı.Ama İlkadım ve Atakum belediyeleri el değiştirip siyasi hava iktidarın aksi yönünde değişmeye başlayınca Samsun'a hemen bir bakanlık tahsis edildi ki kullanılabilirse takımın bütün sorunlarını çözebilecek bir bakanlık.Yusuf Ziya da son kongreye bu hava değişikliği sebebiyle katıldı.

Olması gereken doğru kişilere kaynak aktarmak.Benim adamım diye getirilen isimlere para aktarıp heba edilecek yerde bir İsmail Uyanık ve ya Fuat Köktaş'a bu destek verilseydi şu an nerede olurduk acaba ?

deli 55

aday çıkması da sevindirici bi durum

Ertuğrul Sağlam

Bir konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bizi bilgilendire bilirmi!..

Samsunspor Başkan Adayı olabilecek kişilerin Samsunspor kulübüne belli bir süre önce üyelik, kongre üyeliği olması şartı yokmu? yani her isteyen başkan olabiliyormu?

Mesela Gs'ye başkan olabilmek için en az 10 yıl kulübe üye olmak şartı varmış bu süre Fb'de bildiğim kadarı ile 5 yıl. Samsunspor'da böyle bir süre sınırlaması yok sanırım..

Samsunspor başkanı veya yöneticisi olmanın Tüzük'te şartı veya süresi nedir bizi bilgilendirebilecek bir arkadaşımız varsa seviniriz.

Fecr_55

18 Kasım 2009, 11:53:41 #11 Son düzenlenme: 18 Kasım 2009, 11:54:34 Nuray_55
Alıntı yapılan: aliihsan55 - 18 Kasım 2009, 11:46:30
Olması gereken doğru kişilere kaynak aktarmak.Benim adamım diye getirilen isimlere para aktarıp heba edilecek yerde bir İsmail Uyanık ve ya Fuat Köktaş'a bu destek verilseydi şu an nerede olurduk acaba ?

Spor aleminin krali olur, siyasetin icinde adimizin ilk harfi bile gecmezdi..Böyle parasizliktan yakinmaz, taraftarlari küstürmez, parayla biz oynardik..Ve carsinin aksam vaktine kalan cürük meyveleri gibi alici beklemezdik..
Tek tesellimiz SAMSUNSPOR'umuz icin hala kalbimizde umut olmasidir..

ali ihsan

Alıntı yapılan: %100 samsunspor - 18 Kasım 2009, 11:51:10
Bir konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bizi bilgilendire bilirmi!..

Samsunspor Başkan Adayı olabilecek kişilerin Samsunspor kulübüne belli bir süre önce üyelik, kongre üyeliği olması şartı yokmu? yani her isteyen başkan olabiliyormu?

Mesela Gs'ye başkan olabilmek için en az 10 yıl kulübe üye olmak şartı varmış bu süre Fb'de bildiğim kadarı ile 5 yıl. Samsunspor'da böyle bir süre sınırlaması yok sanırım..

Samsunspor başkanı veya yöneticisi olmanın Tüzük'te şartı veya süresi nedir bizi bilgilendirebilecek bir arkadaşımız varsa seviniriz.

Dernek statüsünde olduğumuz için üye olan herkes aday olabilir diye biliyorum.Ahmet Gökçek'in Ankaragücü başkanlığı örnek olabilir.

maraton

başkan adayını tanımam ,o yüzden de yorum yapmıyorum, inşallah hayırlı olur da tek bişey hatırlatmak isterim.. 2003 den beri nice isim hep başta yusuf ziyanın desteği ile geldi ama sonra desteği gördü.. bu işe soyunan kimsenin arkasında destek olmadığını bilerek, belediyeye ona buna güvenmeden gelsin, sonra o da çok üzülür bizde çok zaman kaybederiz..

King Of The North

Yıllar önce anımsanacağı üzere dışarıdan ithal bakan bile geldi bu ülkeye,Samsunsporumuza başkan bulunsun da gerisi kolay olacaktır diye düşünüyorum.Ancak önümüz günlerde sahipsizliğimiz devam edecek gibi görünüyor,keşke Metro Turizmden Galip veya Talip Öztürk başkan olabilse,efsane başkanımız İsmail Uyanık da yönetime girse bir şekilde,gönül her zamanki gibi siyaset üstü kişiler ve Samsunspor aşkının ağırlıkta olduğu bir yönetimden yana.