SÜPER LİG 2023-2024 | 2.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 0 - 2 Fenerbahçe

Başlatan Elyesa, 14 Ağustos 2023, 11:10:42

« önceki - sonraki »

seskat

1. Kalite farkı var
2. Orta Saha çok zayıf
3. İleri şişirme toplarla futbol bir yere kadar
4. Takım birbirine alışık değil

Böyle uzar gider...

s_uzunkaya

maçın özeti : heyecandan ve öncesinde korkudan bacakları gö tüne kaçan topçularla iyi skorla bitirdik

Sadece Samsunspor

Yalniz bu fb taraftari gercekten gerizekali falan bence. Takimlarinin cok iyi oldugunu falan dusunuyorlar 2 0 yendiler diye. Fb bu futbolla sampiyon olamaz. O kadar para harcamaya dogru duzgun bir pozisyona bile giremeden maci bitirdiler. Biz toparlanagiz hic umudumu kaybetmedim. Oynadikca alisacagiz daha ataga gececegiz.

Lusage

Yediğimiz ilk golde Alim'e yapılan belki faul olabilir. Ama karşındaki takım Fenerbahçe. Emre'nin ilk yarıdaki tertemiz tackle nasıl faul çaldılarsa buna da çalmadılar. Çünkü burası Süper Lig ve burada hakemler güçlüden yana. Mesela Umut'un dirseğini bizim futbolculardan birisi atsa kartın rengini hepimiz yakından tanıyoruz. O nedenle biraz sesimiz çıksın. Biraz gürültü çıkartalım. Alt ligdeki gibi pısarsak neler olacağını 3 takımın 70 puanla bitirdiği sezondan biliyoruz olsa gerek!

_SoN_

Yazık yine ses gitti, yazılacak çok şey var ama yorgunum :(

ugurozkan

*bu maçta özbaskıcı oyuna alınır mı? hocanın enterasan tercihleri oluyor.
*hazır olup olmamakla ilgisi yok, yirmibeş kişilik kadroda dahi kesinlikle taylan, soner ve kingsley'e yer yok.
*fofana ve laura son 20 dakika ancak oynarlar.
*kaleci ciddi soru işareti.
*bola'nın defansif eksiklikleri var. bu takım kurgusundan da kaynaklanıyor. rakibin sağ bekini çoğunda karşılayan olmuyor.
*bu takıma ilk onbirde oynayacak bir tane yırtıcı 6 numara,bir tane 8,5 numara, bir sağ bek ve kesinlikle iki tane as forvet lazım.
*önümüzdeki iki hafta kayseri ve istanbul maçları da bu kadroyla oynanacak maalesef.
*hocanın kafasında hiçbir hücum kurgusu yok. oyuncuların meziyetine kalmış orada işler.

Stoper

Gücümüz bu kadar!
6 transfer olacakmış, o zaman takımın kumaşı değişir. 4 maç sonra takımının seviyesini görürüz.

defansif orta saha

1) Dzeko adeta halı sahada çocukların arasına karışan yetişkin gibiydi, en rahat maçlarından birini oynamıştır.
2) Zeki Yavru, geçen hafta da sivas maçının son 10 dakikasında nefes nefese kalmıştı. Bence yetersiz, 1.Lig ayarında.
3) Okan Kocuk, yedek kalmalı. Szumski, bu takımı çıkaran adam. Eğer adalet varsa Szumski ile başlanmalı.
4) Taylan Antalyalı isimli arkadaş, adeta 2023 model Mustafa Sarp, hatta Hasan Kılıç . Her sene böyle gamsız adamları özenle nasıl seçiyoruz anlayamıyorum.
5) Yüksel Yıldırım, formadır bilettir derken taraftara sallamayı biliyorsun. Bu takım alt ligde şampiyon olalı kaö ay geçti. Üç kuruş paradan kaça kaça kurduğun kadro bu mu başkan? Dolar, euro kurundan bahsetmeyin lütfen. Zenginin parasının derdine düşecek değilim.
6) Takımda golcü de yok. Fofana-Laura anca ikinci devre oyuna girerse bir şeyler yapabilir.
7) Dronghelen, harikasın koçum. Bozmadan aynen devam. Zaten bir sen varsın aman bozma kendini

Ekleme: Fener maçı için zerre kadar umudum yoktu. Üç hafta sonra deplasmanda GS maçı var. Ondan da umudum yok ancak ilk haftalarda bu maçları aradan çıkarmak da bir avantaj.

sunbeam

Anlamadığım şey, önemli oyuncular zaten en sona takima katılacakken yeni sezon neden bu kadar erken açıldı? Barış Alıcı, Kadeem Harris, Polat Yaldır gibi oyuncuların Süper Lig kalibresinde olmadıklarını anlamak için onları kampa götürmeye gerek yoktu.

En çok ihtiyaç duyulan forvetken aylardır bir gelisme yok. Başkan muhtemelen transfer döneminin son saniyelerine kadar bekleyecek ve yine ucuza iyi bir oyuncu alabileceğini umacak. Sonunda oyuncu birden daha fazla para talep edecek ve biz yine forvetsiz kalacağız. Ardından, 5-6 hafta sonra, muhtemelen teknik direktörü görevden almak, tazminat ödemek, yeni bir teknik direktör bulmak ve devre arasinda 3 yıllık sözleşme imzalanan tüm beceriksiz oyunculardan kurtulmaya çalışmak zorunda kalacak.

Van Drongelen haricinde, yeni gelenler iyi bir izlenim bırakmıyor ve mevcut oyuncular aşırı zorlanmış görünüyor.

İki ay boyunca görüşülüp ikna edilen Schindler'in yürüyecek hali yok, bana Plumain'i hatırlatıyor. Saba gibi oyuncu güya çok fazla para istediği için reddedildi.

Hüseyin Eroğlu da suçlanamaz. Bu kadar kısıtlı bir kadroyla Guardiola bile fazla bir şey yapamazdı.

Sırf ucuz oldukları için aylardır oynamayan ya da ikinci lig takimlarinda sözleşmesi olan oyuncuları getirmek en başından beri sacmalikti. Büyük kulüplerin atıkları da işe yaramıyor. Sanki Messi ile pazarlık yapıyorlarmış gibi birde uzun süre onları bekledik.

mehmet yılmaz

Zaman Değil Transfer Lazım

Maçtan birkaç saat önce TRT Spor Müdürü ve Stadyum programının sunucusu olan Samsunlu hemşerimiz Özgür Buzbaş aradı. Samsunspor üzerine konuştuk. Ona bahsini ettiğim birtakım şeyleri burada da tekrarlayayım.

Biz santrforsuz bir takımız ve golü atabilmek konusunda sorun yaşayacağız. On binden fazla kombine bileti, locaların tamamı ve bu maç için kombinelerle birlikte otuz bin bilet satılmış. Üstelik bilet ve loca fiyatlarının oldukça yüksek miktarlarda olmasına rağmen oldu bu durum. Hatta, satış sayılarını bilmemekle birlikte forma satışında da rekor kırıldığını tahmin etmemek mümkün değil. Bütün bunları neden söylüyorum? Çünkü Başkan Yıldırım'ın bir tüccar bakışıyla sarf ettiği: "Taraftar benden yıldız oyuncu bekliyorsa, önce kombine ve formaları tüketsinler" minvalindeki sözleri vardı. Sanırım taraftarın yapmadığı tek şey kaldı: o da sahaya çıkıp gol atmak!

Bu şartlar altında, dolu ve coşkulu, Süper Lig'i özlemiş taraftarının önünde Samsunspor'un nasıl bir performans sergileyeceği merak konusuydu.

Rakip Fenerbahçe içinse birkaç kelam etmek gerekirse, uzun yıllara varan şampiyonluk hasretini sonlandırmak amacı taşıyorlar ve bu, onlar da skor kısırlığı anlarında bir baskıya sebep oluyor. Dzeko, Tadiç, Cengiz gibi isimlerin olduğu hücum hattı hayli görkemli ancak bence ciddi bir kaleci ve savunma zaafları vardı. Kaldı ki, santrforsuz halimizle bile epeyce pozisyon bulduk. Biri hariç hiç birinde topumuz kaleyi tutmadı. Nihayetinde rakibin üstün taraflarını oyunun büyük ilk bölümünde durdurabildik ancak zaaflarından hiç istifade edemedik.

İlk yarı dengeli bir oyun vardı. Hücum edebildik. Ancak ikinci devre işler tersine döndü. Güçlü kadrosuyla birlikte rakip takım oyuna ağırlığını koydu. 3-5-2'nin bize sağladığı savunmada kalabalık olma avantajını, Fenerbahçe oyunu kanatlara taşıyarak ortadan kaldırdı. Biz ise fizik kondisyon olarak ve mental olarak da oyundan düştük. Yapılan değişikliklerin herhangi bir katkısı olmadı.

Yazının başlığı aslında, bizim de özetimiz gibi. Yani, bizim sabra ya da zaman değil, transfere ihtiyacımız var. Lakin şunun da altını çizmek zorundayım, bu transferleri yine ilk on transferi yapan, o tercihlerde bulunan zihniyet yapacaksa işimiz zor. Nicelik olarak yeterli olmak, nitelik olarak da olacağımız manasına gelmiyor.

Başkanın ve hocanın maç sonu açıklamaları her şeyi ortaya koyuyor zaten. Bizim çok ciddi bir santrafor ihtiyacımız var. Ama Acun'u kıramadım vaz geçtim, ötekine hayır diyemedim, berikinden özür diledim ile bu işlerin olmayacağı da açık. Yüksel Bey, geçen hafta dört transfer yapacağım diyordu, Fenerbahçe maçından sonra altıya çıkarmış bunu. Nisan ayında şampiyon olan bir takımın halen daha kadro belirsizliği içinde olması konuşulması gereken bir konu olmalı.

İlk iki hafta 1 puan olası senaryolardan biriydi. Karalar bağlayacak bir durum yok elbette. Fakat tedbir alınması da şart.
Son olarak, yeniden Süper Lig'de olmak güzel. Bazı şeylerin tadını çıkartmak da lazım. Ulusal medyada, ünlü ve başarılı yorumcuların Samsunspor konuşmaları değerli bir şey. Şehir ve taraftar için güzel sözler duyduk, takım için de doğru eleştiriler...

Elyesa

emre kilinc 2 mac elde var 0  kesinlikle oynayacak oyuncu degil cihan kahraman bunun gibilerden 1000 kat daha iyi cihan gsda oynamadi ondanmi giremiyor kadroya..Kalecinin 2.yedigi gol kaleci hatasi gsdan geldiysen musleradan cok sey ogrendim diyosan bi bok ogrenmemisin kusura bakma okan koc.o nasil cikis oyle cikiyosan alacaksan yoksa mal gibi kalirsin oyle ortada..FB bence tecrubesiyle kazandi..acele etmedi sakin sakin golu kovaldi sonundada buldu iki defans oyuncunun arasinda o kafayi vurdurmayacaksin arkadas..Laura gecen seneden cok uzak pperformans gosteriyo..Guzelmac izledik zevk vardi 20 dakikadan sonra oynamadik..Fofana dar alanlarda cok hareketli bir oyuncuydu ama fb macinda biran once kaleye sutlari dusundu anlamadim..ilk kaleciyide gecmisdi gol pozisyonu yokdu ama kontrol edip ceza alani icinde devam eder dedim ama oda hemen cikardi ayagindan..Saglik olsun neyapalim yenildigimiz takim sonucda bana gore bu ligin sampiyonu bu sene..Kayseriyi yenmemiz lazim artik sart oldu

emrealtinsk

Bu maçta çok net olan bir durum vardı ileri şişirilen uzun topların hiç birini alamadık bi ara bizim kaleci aut kullanıyor akabinde fener atak yapıyor bu 3-4 defa tekrarladı ileri uçta topu kafa ile indirebilecek veya vücudunu kullanarak topu saklayabilecek kimse yoktu bir parantezde laura ya açmak lazım ilk yarı da özellikle sıfır istek vardı ne bi koşu yaptı ne pres nede bi hava topu alabildi keşke kötünün iyisi tanque olsaydı da o oynasaydı en azından fizik gücünü bir nebze kullanabilirdi.
Orta sahamız keza Taylan ile falan olacak gibi değil ki saha da zaten varlığını da yokluğunu da anlamadık bizim Osman çelik ondan daha iyi mücadele eder.
Defansta ise alim ile pek olacağa benzemiyor zaten ümraniyespor bile süper ligde tutmayıp göndermişti yunus Emre denenebilir drongelen ile birlikte 

sezon daha yeni başlıyor ama takım maalesef hiç umut vermedi transfer diye bağırıyor umarım istenilen kalitede transferler yapılır

_SoN_

Kenardan bakınca kalite farkı o kadar netti ki, tamam para bu işin en temel sebebi onu biliyoruz ama, lige yeni çıkmış adana demir bu kaliteyi çok daha düşük bütçelerle nasıl sağladı, nasıl bu kalite farkını kapattı bunu yakın zamanda çok net gördük, mesele sadece para değil, para bile olsa aldığımız çoğu oyuncunun bu ligin çok çok altında olduğunu net şekilde gördük. Daha ilk maçımız sert konuşmayalım dedik ama bu kadar bariz kalite farkı bu ligde olmaz, olamaz, olursa da o başkanın çok kızdığı Tanju Çolak'ın dediğine geliriz. Bu şekilde bu takım bu ligde kalamaz,ona göre yeni yapılacak transferlerin takım kalitesini yukarı çekecek isimler olmalı, yoksa transfer yapmak için oyuncu alınmaz. Sadece bir iki mevkide değil çoğu mevkide büyük eksiklerimiz var, saymakla bitmez, gerçekten böyle bir taraftara yakaşına transferler istemek hakkımız değil mi?

Ayrıca koskoca statda hala çok bariz eksiklikler var, maç bitiminden sonra statın boşalması tam bir eziyet, koskoca stada iki tane merdiven yapmışlardı, daha sonra demir iki merdiven daha ekledir, stadan boşalması çok zaman alıyor, Allah korusun bir acil durumda izdiham yaşanması çok muhtemel, buna çözüm sağlanması lazım, daha taraftar stadı boşaltmamış ısışları söndürüyorlar, tam bir rezalet, yazık gerçekten , ne hayellerle heveslerle gidiyoruz, neresinden bakarsak bakalım fiyasko yaşayıp dönüyoruz.

55.hakan

Bu Fenerbahçe'yi çok takım yener buraya da yazıyorum. O kadar ürktücü bir oyun oynamadılar bizde sıkıntı var. Biz varlık gösterebilsek ileride yenebilirdik de.

Sadece Samsunspor

Alim ve zeki elinden geleni yapiyorlar hic kacinmadan oynadilar ama bu lig icin yeterli degil. Satka diye bi oyuncu aldik daha goremedik. Nanu yu goremedik. Yunus emre stoperde oynar bence bu ligde. Yani bu oyuncular alindi rotasyon icin mi alindi onu cozemedim. Sadece 2 maclik performansa bakarak tek dogru transfer drongolen digerleri cok siritiyor. Ntcham oynadikca acilir gibi. Bola kingsley ile bu kanatlarla lig bitmez gibi duruyor. Kayseri macini da bekleyelim bakalim o zaman az cok kimin ne oldugu ortaya cikar.