SÜPER LİG 2023-2024 | 1.HAFTA | Sivasspor 1 - 1 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan cembaba, 09 Ağustos 2023, 10:13:55

« önceki - sonraki »

cembaba

Tarih: 13 Ağustos Pazar
Saat: 19.15
Yer: Sivas 4 Eylül Stadyumu

Tam 11 yıl aradan sonra Süper Lig'e geri döndük. Samsunspor'umuz şirketleştikten sonra borçsuz ve daha güçlü olarak Süper Lig'e geri döndü. Çağdaş ve Atatürklü Arma'ya yakışan bir teknik direktörümüz var. Bana göre kalburüstü 10 tane de iyi transfer yaptık. Antrenmanları izleyen gazetecilerin notlarından anladığımız kadarıyla takımda tam bir forma savaşı mevcut. Genel hatlarıyla geçen senenin ilk 11'inin üzerine takımdaki seviyeyi yukarı çeken Süper Lig transferleriyle iyice güçlendik. Hedefimiz ilk 10 içinde yer almak. Süper Lig'de kalıcı olmak. Ligin eskisi gibi korkulan deplasmanı olmak. Bu amaçlar doğrultusunda takımımızın yanında olacağız. İlk maç başlığını ben açmak istedim. Sezonumuz hayırlı uğurlu olsun. Takımımızın 0-2 kazanacağını düşünüyorum.

Samsunspor'umuza ayrılan deplasman tribünü 1 gün içinde tükendi. Evet! Seni gerçekten özledik evimiz, Süper Lig.

_SoN_

Konuyu bugün ben açacaktım nasip olmadı,geç kaldık, geçen sene ilk maç konusunu ben açmıştım, inşallah bu sene sizde uğurlu gelirsiniz :)

Bu sene takımımızdan beklentimiz orta sıralarda bu ligin kalıcı takımlarından olacağını göstermesi, ilk maçımızda sivasa kaybetmezsek önümüzdeki maçı ful tribünlere oynarız.

Takım çok değişti, yeni oyuncuları izlemek için sabırsızlanıyoruz.

Başarılar Samsunspor.

Sol Açık

Açıkçası, bu sezon için kümede kalmayı başarı olarak görmesem de, yeterli görüyorum. 20 takımlı ligde altımıza 4 takım alabiliriz, ama yıllar sonra çok zorlu bir yolla evimize döndük, burada kalıcı olmak önemli.

Transfer döneminde kadroda tutmak isteyip tutamadığımız bir oyuncumuz olmadı, yani oyuncu kaybetmedik. Üzerine eklemeler oldu. Yeni gelen oyuncuların kalitesini göreceğiz. Ama ben, takımın geçen sezonki uyumlu ve zor kaybeden kadrosuna güveniyorum. Bundan dolayı, ilk haftalarda görece kolay ve/veya hazır olmayan rakiplerle oynamayı tercih ediyordum, genel olarak öyle de olacak.

İlk 4 maçtan üçü tam dişimize göre maçlar:

1.Hafta Sivas ile deplasmanda oynamak oldukça ideal bir durum. Sivas deplasmanını yaz sıcağında tamamlamak da avantaj, yıllardır Rıza Çalımbay ile dengeli bir kimlik ortaya koyan rakiple hoca değişikliği sonrası oynamak da avantaj.

3.Hafta deplasmanda Kayseri ile oynamak da iyi. Her ne kadar geçen sezon başarılı olmuş ve temel taşlarını kaybetmemiş bir rakip olsa da, transfer tahtası nedeniyle sıkıntı yaşıyorlar ve toparlanmaya fırsatları olmadan onlarla oynamak iyi. Ayrıca, yine zor kış şartları yerine yazın bu deplasmanı tamamlamak da avantaj.

4.Hafta ise içeride İstanbulspor. Geçen sezon kümede kalabilmeleri büyük bir başarı, ama kadrolarının önemli taşları kiralık oyunculardan oluşmuştu ve önemli kısmı gitti. Düzenli bir oyun yapıları var, ama kaliteleri bence yeterli değil. Bu rakiple de gecikmeden oynamak iyi.

Bu 3 maçta 6 puan veya üzeri alırsak, sezona mükemmel bir başlangıç yapmış oluruz. 2.Hafta içeride Fenerbahçe ve 5.hafta dışarıda Galatasaray maçları ise bizim için sahneye çıkma maçları. Puan almamız çok zor maçlar, ama bizim açımızdan esas rakipler diğerleri.

Özetle, Fenerbahçe veya Galatasaray maçları göz önünde olacak maçlar, ama Sivas, Kayseri ve İstanbul maçları bizi ligde tutacak maçlar. İlk haftalar falan demeden puanları toplamak gerek.

Sivas deplasmanında kazanacağımızı umuyorum, kaybetmeyeceğimizi ise düşünüyorum. Tahminim 1-2!

jean

Yillar sonra insaallah stadda olacam insaallah guzel bir galibiyetle ayriliriz

Stoper

https://www.tff.org/default.aspx?pageID=201&ftxtID=14905

Dün gibi hatırlıyoruz.
11 sene olmuş, kolay mı on bir sene..
Artık Avrupa'ya oynayan, ses getiren ve bu ligde kalıcı olmak dileğiyle.

İlk maç, dolu deplasman tribünü. Başarılar takım!

jean

Icim yaniyor su maca hala gereksiz maglup olduk 11 senemize Cope gitti artik kalici basarilari elde etme zamani cok Zaman kaybettik

Raqua55

Alıntı yapılan: Stoper - 09 Ağustos 2023, 17:59:42

https://www.tff.org/default.aspx?pageID=201&ftxtID=14905

Dün gibi hatırlıyoruz.
11 sene olmuş, kolay mı on bir sene..
Artık Avrupa'ya oynayan, ses getiren ve bu ligde kalıcı olmak dileğiyle.

İlk maç, dolu deplasman tribünü. Başarılar takım!

Ağlamak serbest mi? Bilmiyorum içimde çok başka bir heyecan var. Yeni nesil olarak yalnızca 1 sezon süper lig görebildik.Liseye gidiyordum.

Ne yollardan geçtik finaller kaybettik,şimdi ise yeniden sivassporla lige merhaba diyoruz.Bu maça intikam gözüyle bakmak istemiyorum. İntikam için çok erken elbette sıra ona da gelecek...

_SoN_

Aynı ekip 6 arkadaş Çarşamba merkezde Ye-Doy diye bir lokantada önce yemek yemiştik, daha sonra aramızda esprili şekilde ye-doy da doyduk, sivasada koy...k :) şeklinde esprilerle stada gitmiştik, ama o güzel gün maalesef yaptığımız erken sevinçle esprilerle çok kötü bir şekilde bitmişti, o günü hiçbirimiz unutamıyoruz, sadece o seneye özgü play of bilmem ne sistemi diye bir sistem çıkarmışlardı hatırladığım kadarıyla ve bu saçma sistem yüzümden sivas avrupa kupalarına gideceğiz diye maça asılmıştı, maalesef küme düşerek ayrıldık o statdan, o günü baştan sona hiç unutamıyoruz. Maça gittiğimiz ekip 6 kişi haricinde çokşey değişti 11 senede, ama bizim inadımız sevdamız hep artarak devam etti, her maçı statda takip etmeye çalıştık, bu senede o sevinçle kombinelerimizi yine beraber aynı gün aldık, yani biz yine hazırız ve inşallah bu sefer bu lige damgamızı öyle bir vuracağız ki, düşme konuları tarihe karışacak. ÖZLEMİŞİZ BE :)

mehmet yılmaz

Düştüğümüz yerden kalkacağız.
Heyecanımız çok fazla ama duygularımız da öyle.
Samsunspor'umuz, kara sevdamız yeniden Süper Lig'de.
Sivas'ta iyi bir başlangıç yapmak dileğiyle.

s_uzunkaya

Düştüğümüz bu maçta en sinir olduğum şey avrupa gazoz kupasına gidebilecek takımlar arasında eleme maçı oynayabilme adına sivassporu köpek gibi oynatan rıza çalımbay olmuştur.

Dün gibi hatırlıyorum, bir önceki hafta kendi sahasında bir takıma yenilerek bu maçı sözde ölüm kalım maçı haline getiren rıza çalımbayın esas niyetiyse avrupa gazoz kupası değil rakibimiz olan ve başında mehmet özdileğin olduğu antalyaspora kıyak yapmaktı! zaten elemelerdende çıkamamışlardı diye hatırlıyorum.

Allahım bizi şerefsizlerden ve oyunlarından korusun...

Stoper

Yeni transferlerden kaç tanesi sahada olacak bakalım?

Kaya

Lusage

Sivas sezon başı çok oyuncu kaybetti. Eski havaları da yok. Bu deplasmandan puan yada puanlarla dönmeliyiz.

muzaffer4

Uzun bir aradan sonra süper denen o ligdeyiz. Takım hakkında kimsenin bilgisi yok gibi duruyor. Yayınlanmış bir hazırlık maçı olmadığı gibi evimizde sezon açılış maçı tarzında bir hazırlık maçı ve oyuncu tanıtım etkinliği yapmadık. Gerçi diğer takımlar da yapmamış olabilir.
3-5-2 ile başlarız. Kimin oynayıp oynayacağını tahmin etmek gerçekten çok zor. Bence forvette Tanque-Marius ikilisi olacak. Kanatlarda Schindler-Bola ikilisi. Stoperde Zeki-Alim-drongelen. Ntcham ilk 11 başlamaz diye tahmin ediyorum. Maçın gidişâtına göre laura-fofana- Ntcham kenardan katkı sağlar. Süper lig heyecanından çok transferleri merak ediyorum aslında.Takımın kimyası tutarsa ilk 10 olur. Bunu başaramazsak da küme düşmeyiz ancak 12-15 arası ligi bitiririz. Burası süper lig şampiyonluk hedefimiz yok. Ligin zevkini çıkaralım yenmek de var yenilmekte yeter ki küme düşmeyelim.
Skor tahminim 2-2 berabere kalırız.Lige yenilmeden başlamak çok önemli.

Ahmeti

Ne bir hazırlık maçı izleyebildik ne de sezon açılışı yaptık.
Takımı taraftardan çok gizlediler.
Bakalım bugün kapalı kutudan nasıl bir sürpriz çıkacak