Bank Asya 1.Lig 4.Hafta > Ç.Rizespor - Samsunspor'umuz: 2-2

Başlatan samsunsporulan, 06 Eylül 2009, 19:07:38

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

Gizli Forvet_55

Alıntı yapılan: 35ama55 - 14 Eylül 2009, 17:41:23
Rize Karadeniz'in küçük ve şirin bir ili...

Dün oynanan Çaykur Rizespor Samsunspor maçı öncesi her şey güzeldi Rize'de...

Halkı gayet sıcak kanlı, misafir perverdi....

Maç başladıktan sonra Rizespor'un peş peşe 2 gol bulması bize eyvah dedirtmeye başlamıştı...

Hatta ben ön yargılı olarak, ilk yarı bitiminde çok kötü oynayan Samsunspor'un 2. yarı daha da oyundan kopuk oynayacağını ve farkın daha artacağını düşünerek köşe yazımı bile yazmıştım. 'Böyle gitmez' başlığı ile...

Ancak, teknik direktör Turhan Özyazanlar, Giorgi'nin Samsun'a satılmış bir balon olduğunu son anda fark etmesi ile maçın şekli değişti...

Hakan Akman'ın oyuna girmesi ile Samsunspor ikinci yarıda oyunu tamamen Rize kalesinin  önüne yıktı..

Sağdan soldan ortalar ile gol ararken Rize kontra ataklarla Samsunspor karşısında farkı artırmayı düşünüyordu.

Ama düşünen olmadı, günün başarılı ismi Murat Yıldırım, harika çalımlarla ceza sahasının önünden yaptığı ortada topun Evren'in eline çarpması ile hakem penaltı noktasını gösterdi.

Maç, Turgut'un penaltı atışını harika plase ile gole çevirmesiyle Samsunspor lehine döndü...

72. dakikada bu sefer sahneye Hakan Akman çıktı. Hakan'ın mükemmel şutu ağlarla buluştu ve skor 2-2'ye geldi..

Ne oldu ise maçın berabere olmasının ardından başladı..

Samsunspor'u, çantada keklik gibi gören Rize taraftarları az sayıdaki taraftarlarımızın üzerine yürümeye, küfür etmeye başladı...

Maç sırasında zaman zaman güvenlik güçlerin engeline takılan Rizeliler telleri aşıp taraftarlarımıza ulaşamadı...

Maçın 2-2 berabere sonuçlanmasını hazmedemeyen Rize taraftarları başları önünde evinin yolunu tutarken bu kez sahneye adına Özel Güvenlikçi dediğimiz ama holigan taraftardan hiç farkı olmayan güvenlikçiler çıktı...

Samsunspor taraftarlarının takımlarını alkışlamasını hazmedemeyen bu insan kılıklılar, bir avuç taraftarımızın üzerine yürümeye başladı...

Ellerindeki coplarla taraftarlarımızı adeta coptan geçiren Özel Güvenlikçileri, polis izlemekle yetindi...

Hatta bazı çevik kuvvet ekipleri de özel güvenlikçilere yardım etmek için tribüne çıkmıştı...

Güvenlikten kaçan taraftarlar çevik kuvvet ekiplerinin kucağına düştü...

Çevik Kuvvet, aynı nakarat ile taraftarlara cop kullanmaya başladı..

Rezalete protokol tribünündeki yöneticiler ve şehrin bürokratları müdahale bile etmedi...

Özellikle Samsunspor bayrağını yırtıp parçalayıp yere atan güvenlikçiyi polislerin sadece seyretmekle yetinmesi beni şaşırtmadı. 

Güvenlikçinin parçaladığı bayrakları Tahsin Kosif topladı.

Kosif, gözünü kırpmadan taraftarların arasına girerek olayların büyümesini önlemeye çalıştı.

Ancak, gözü dönmüş güvenlikçileri, Kosif'de engelleyemedi...

Bu olaylar Samsun'da olsa yine coptan geçecek olan Samsunspor taraftarı olurdu...

Emniyetin bizim taraftarlarımız ile ne alıp veremediği var halen çözmüş değilim...

Daha çok değil, bir kaç yıl önce Malatya'da da aynısı olmuştu...

Malatyasporlu taraftarlar Samsun'a gelmiş burada olay çıkartmış yine dayak yiyen Samsunspor taraftarı olmuştu...

Biz sadece yediğimiz dayak ile kalıyoruz. Herkes izliyor....

Stadlarda özel güvenlik olmasını isteyenler dünkü holiganlara iyi baksın...

Taraftar mı yoksa güvenlikçi mi?

http://www.gazetekolik.net/yazar.asp?yaziID=4224

bu yazı herşeyi özetliyo benim beşey dememe gerek yok.

Gizli Forvet_55

Alıntı yapılan: edmontdante - 14 Eylül 2009, 17:39:04
Peki Turgut ne zaman etkiliydi.Ya da ne zaman gol  vuruşu iyiyidi.Ama 3 sezondur oynuyor banko.Bence 2 maçtır oyundan alınması olumsuz etkilemiştir Georgi'yi.Çünkü en azından hırsı var ve mücadele ediyor.Ama mücadele etmeyen Turgut sahadayken kendisi oyundan alınınca bozulmuştur.

Ben turgutu savunacak bir yazı yazmadım yanlış anlaşıldım galiba.

55sirinler55

Alıntı yapılan: Samsunspor_55 - 14 Eylül 2009, 17:59:08

turguta fazlasiyla sans verildi....keske bu sene trabzona satsaydik, biraz para ederdi...artik o kadar parayi kimse vermez onun icin

edmontdante

Alıntı yapılan: Samsunspor_55 - 14 Eylül 2009, 17:59:08

Yok kardeşim yanlış anlaşılmadın.Georgi'de gördüğün eksik tarafların Turgut'da zaten hiç  bir zaman var olmadığını belirtmek istedim

since1965

En çok eleştirdigimiz akp yönetimi Samsunda en üst düzeydeki yöneticisi il başkanı Samsunspor taraftarına yapılan saldırıyı kınıyor.Bakalım Samsunspor yönetimi ne diyecek nasıl bira çıklama yapacak.

http://www.gazetekolik.net/haber_detay.asp?haberID=4220

il başkanına duyarlılıgı için teşekkür ederiz.

Sercan

Alıntı yapılan: 35ama55 - 14 Eylül 2009, 19:31:18
Sevgili üyeler ;

lütfen rica ediyorum hiçkimse Turgut konusu hakkında çok değerli abimiz Edmondante ile tartışmaya girmesin. Adam Turgut'un oynadığı maçları Samsun'un ünlü psikologları eşliğinde , Turgut'a top geldiğinde sakinleştirici iğneler vasıtası ile maçları takip edebiliyor.  :D :D :D

Lütfen herkesin hassasiyetine saygı duyalım ..  :D :D :D

Engin abi seviyorum seni yaaa ..  8)

;D ;D ;D

edmontdante

Alıntı yapılan: 35ama55 - 14 Eylül 2009, 19:31:18
Sevgili üyeler ;

lütfen rica ediyorum hiçkimse Turgut konusu hakkında çok değerli abimiz Edmondante ile tartışmaya girmesin. Adam Turgut'un oynadığı maçları Samsun'un ünlü psikologları eşliğinde , Turgut'a top geldiğinde sakinleştirici iğneler vasıtası ile maçları takip edebiliyor.  :D :D :D

Lütfen herkesin hassasiyetine saygı duyalım ..  :D :D :D

Engin abi seviyorum seni yaaa ..  8)

Sağol kardeşim ben de seni seviyorum.Turgut 'la ilgili son mesajım demiştim Futbolcular başlığında  şimdi hatırladım.Bundan sonra tek bir kelime yok Turgut'la ilgili.Onun hakkında artık tek bir umudum kalmadı rize maçından sonra.

Amsterdamli

Giorgiyi bu mac ilk kez izledim ve nasil bir forvet oldugunu cozdum. Ceza sahasina ona orta yapilacak o da ayagi veya kafayi koyacak gol olacak. Bir ihtimalde bire bir pozisyonda vuruslari etkili olabilir. Ancak Giorgi oyun icinde kendisine atilan butun toplari kaptiriyor ve takimin hucuma kalkmasini saglayamiyor. Sahsen begenmedigim ve isinamadigim Burhan ise bunu cok iyi yapabilen bir oyuncu. Top saklayabiliyor ve takimin hucuma cikmasini saglayabiliyor. Demek istedigim her oyun taktiginde Giorgi faydali olamaz malesef ancak hucum oynayan ve ceza sahasina yeterli orta yapabilen bir duzende faydali olur. Giorgi ciktiktan sonra onun yerine gecen Hakan Akman geregini yapti ve golunu atti. Gecen haftada Giorgi cikti ve Hakan Akman golu buldu. Bu durumda zaten cok sevdigim Hakan Akmani forvette Giorginin yerine tercih ederim. Bu hafta Burhanin cezasida bitiyor bakalim forvet hatti nasil olusacak. Bu 3 futbolcu cok degisik stili olan forvetler, bu kadro derinligi ve taktik variyasyonlar bakimindan inanilmaz faydali olacaktir ilerleyen haftalarda.

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: Amsterdamli - 14 Eylül 2009, 20:23:18
Giorgiyi bu mac ilk kez izledim ve nasil bir forvet oldugunu cozdum. Ceza sahasina ona orta yapilacak o da ayagi veya kafayi koyacak gol olacak. Bir ihtimalde bire bir pozisyonda vuruslari etkili olabilir. Ancak Giorgi oyun icinde kendisine atilan butun toplari kaptiriyor ve takimin hucuma kalkmasini saglayamiyor. Sahsen begenmedigim ve isinamadigim Burhan ise bunu cok iyi yapabilen bir oyuncu. Top saklayabiliyor ve takimin hucuma cikmasini saglayabiliyor. Demek istedigim her oyun taktiginde Giorgi faydali olamaz malesef ancak hucum oynayan ve ceza sahasina yeterli orta yapabilen bir duzende faydali olur. Giorgi ciktiktan sonra onun yerine gecen Hakan Akman geregini yapti ve golunu atti. Gecen haftada Giorgi cikti ve Hakan Akman golu buldu. Bu durumda zaten cok sevdigim Hakan Akmani forvette Giorginin yerine tercih ederim. Bu hafta Burhanin cezasida bitiyor bakalim forvet hatti nasil olusacak. Bu 3 futbolcu cok degisik stili olan forvetler, bu kadro derinligi ve taktik variyasyonlar bakimindan inanilmaz faydali olacaktir ilerleyen haftalarda.

Tam olarak anlatmak istediğim buydu, Giorgi gerçekten denildiği kadar kaliteli olsa öyle yada böyle 3 haftada illaki 1 gol atardı

FaTiH_HaN

Bence georgi kesinlikle kaliteli bi oyuncu 1 gol atsa uzerindeki baskiyi atip daha rahat oynayacaktir. oynatilirsa kolpaeli macinda isallah ilk golunu atar. Ayrica takimdaki forvet bollugu nedeniyle biraz dislandigini dusunuyorum. Top atildiginda nasil vuracagini rize macinda oyundan alinmadan once gosterdi.

Oflu

Adem Güney beyfendiye tesekkür maili attim ve herkezin atmasini isterim. Vay Rizeli köpekler vaay, Travzanlilarla dolasa dolasa sizde yavsak oldunuz demekki. O bayragimizi yere atan pe..nge bir sorun attigi bayragin üzerinde ATATÜRKÜN oldugunu biliyormu, köpek herif???  >:( >:(

Rizeyi severdim, simdi nefret ettim $ikeci pisliklerden. 8 bin degil 80 bin kombine satsaniz adam olmazsiniz, alayiniz Fenerli sizin köpekler >:(

GozGoz abimin dedigi dogru, bizden yedikleri tekmeyi aksama aldiklari Bursa galibiyeti ile unutmuslardir. Ha bide Travzansporu tutan Rizeliler, alinan farkli Istanbul Belediye galibiyeti ile iyi bir hafta sonu gecirmislerdir. Cift takimli yüzsüzler >:(

cem

ya bırakın köpekleri af kursunlar 2.attığımız golden sonra salyaları akıyolardı kudurmuş gibilerdi boş verin samsun adama böyle koyar böyle susturur

Oflu

Alıntı yapılan: cem - 14 Eylül 2009, 22:19:27
ya bırakın köpekleri af kursunlar 2.attığımız golden sonra salyaları akıyolardı kudurmuş gibilerdi boş verin samsun adama böyle koyar böyle susturur

Hemen bir mesaj daha at, mesaj sayin o lanet numaraya denk gelmis  :D

cem

ya bırakın köpekleri af kursunlar 2.attığımız golden sonra salyaları akıyorlardı kudurmuş gibilerdi boş verin samsun adama böyle koyar böyle susturur

anlamadım olayı ama yinede yazdım...