Uefa "fantasy football"

Başlatan Bafralı, 08 Ağustos 2005, 19:08:02

« önceki - sonraki »

Bafralı

http://en.uclfantasy.uefa.com/ veya www.uefa.com daki fanzone bölümündeki fantasy football bölümüne girerek ulaşabilirsiniz.
Gördüğünüz gibi resmi site. Fantasy football, gördüğünüz tüm fantezi oyunlarının babası. Hepsi bu oyundan sonra türedi. Dünya üzerinde geçen sene 200.000 den fazla kişi üyeydi.200.000 kişilik genel ligin yanı sıra kurduğunuz küçük çaplı liglerde yer alıyorsunuz. dereceye girenlere final bileti gibi ödüller var.
Mantık şu:Şampiyonlar liginde mücadele eden takımlardan transfer yapıyorsunuz. 100 birim paranız var. Aldığınız oyuncuların gerçek maçlardaki performansına göre puan alıyorsunuz. mesela defans gol atarsa 6 puan alıyor. bu puanlar sıralamadaki yerinizi belirliyor.
Toplam 15 oyuncu alıyorsunuz. Oyuncuların değeri performanslarına ve tercih edilme oranlarına göre değişiyor.
Bi göz atın derim

Bafralı

Yazmayı unutmuşum daha şampiyonlar ligi başlamadığı için şu an kapalı. gruplar belirlenince başlıyor.

beşnumara

ben ntvmsnbc'deki fantezi futbola üyeyim çok güzel herkese tavsiye edrim  :lol:  :lol:

Bafralı

Alıntı yapılan: "kral samsunlu"ben ntvmsnbc'deki fantezi futbola üyeyim çok güzel herkese tavsiye edrim  :lol:  :lol:

NTvdeki uefanınkinden sonra ondan esinlenilerek ortaya çıktı.
200.000 kişiye karşı yarışmanın tadı bir başka.

beşnumara

ntvdekinde 450.000 kişi var ama :lol:  :lol:

Rentboy

valla onu bunu bilmem bence varsa yoksa championship manager.bu oyunun müptelasıyım resmen.7 yıla yakındır bu oyunu oynuyorum ve yenilenen versiyonlarıyla sıkılmıyorum hiç.bilgisayarı olan arkadaşlara tavsiye ederim
samsunspora sayısız başarılar kazandırdım.lig şampiyonluğu uefa ve süper kupa.sanal alemde de olsa insanın içi bir hoş oluyor...

yirmiuc

curva55

yirmiuc

yirmiuc

beşnumara

beyler  kusura bakmay1n ama benim tak1m1n ad1 galatsaray55 bu benim elimde deildi ben geçen sene buraya üye olurken ne yazsam kabul etmiyordu bi cafe çal1_an1na açt1rm1_t1m o da rastgele açt1 bu nicki :oops:

Bafralı

Uefa.com'un fantasy football oyunu başladı. Şimdilik 43.000 kişi var.
Kendi ligimizi de kurabiliyoruz. Yeterli katılım olursa kurabiliriz.

Bafralı

www.uefa.com a gir. Solda bir yerde fantasy football var. Orayı tıkla. Register'den kayıt yaptır.
Benim takımımın adı bafraspor renkleri siyah kırmızı.
15 kişilik oyuncu kadrosu oluşturuyoruz. 2 kaleci 5 defans 5 orta saha 3 forvet. Puan getirecek olan bu 15 ten seçtiğimiz 11.
Kadroyu şampiyonlar liginde oynayan oyunculardan kuruyoruz.bir takımdan max 2 oyuncu alma hakkımız var. Oyuncu gerçek maçta yaptıklarına göre biz puan alıyorz. Mesela oyunda 1 dk bile dursa 1 puan alıyor. 60 dkyi çıkarırsa 2 puan daha alıyor. Kaleci o hafta gol yemezse 5 puan alıyor. Kaptan olarak seçtiğiniz oyuncu 2 kat fazla puan alıyor.
ilk maça yarım saat kalana kadar transfer serbest. Sonra gruplar bitene kadar her transferden 2 puan gider.

yirmiuc