Yeni Samsun Otogarı'nın renkleri

Başlatan Anonymous, 29 Aralık 2004, 13:03:20

« önceki - sonraki »

beşnumara

arkadaşlar bir samsunspor düşmanı fenerbahçe taraftarı için birbirimizi bazı gereksiz tartışmaları yüzünden kırmayalım hepimiz biliyoruz ki bu tartışma samsunda o otogar sarı laciverte boyandığından beri var neden çıkıp bir yetkili açıklama yapmıyor. ben bunun arkasında bazı şeyler olduğunu düşünüyorum  bunlar gereksiz yere samsunu kışkırtmaya çalışan insanlardır onun için birbirimizi kırmayalım

timofte

şu anda lacivert kısımların kalktığını ve sarı rengin de griye dönüşmeye başladığı biliniyor. biz bu konuda tepkimizi verdik. büyükşehir yetkililerinden aldığımız cevap tatmin edici değildi. ama muhakkak bizler gibi bu konuda rahatsızlık duyan kişiler duygularını belediye idarecilerine duyurmuşlardır. bunlar arasında necdet uzun ve sadi subaşı gibi duyarlı samsun milliyetçileri ve samsunsporlular da var. artık sorun hallolmuş görünüyor, başından beri söylediğim gibi otogar projesini kısa da sayılabilecek bir sürede tamamlayan büyükşehir belediyesi iyi bir iş yaptı. şu an halen samsuna hiç de yakışmayan bir otogar hizmet veriyor, böyle bir manzara samsunu seven herkesi şüphesiz rahatsız ediyordu. ancak sarı-lacivert bir otogar da kabul edilemezdi. bu tepkilerin verilmiş olmasının muhakkak gerektiği düşüncesindeyim. bu değişimde görüşlerimizi mail yoluyla iletmiş olmamızın payı varsa ne mutlu bize.

Bafralı

Alıntı yapılan: "timofte"şu anda lacivert kısımların kalktığını ve sarı rengin de griye dönüşmeye başladığı biliniyor. biz bu konuda tepkimizi verdik. büyükşehir yetkililerinden aldığımız cevap tatmin edici değildi. ama muhakkak bizler gibi bu konuda rahatsızlık duyan kişiler duygularını belediye idarecilerine duyurmuşlardır. bunlar arasında necdet uzun ve sadi subaşı gibi duyarlı samsun milliyetçileri ve samsunsporlular da var. artık sorun hallolmuş görünüyor.

Herkesi tebrik ediyorum.Benim hiç umudum yoktu.

curva55

Eğer o renkler değişmezse ellerimizde boylarla spreylerle gideriz orayı KIRMIZI-BEYAZ'a boyarız.
Hele açılmasına yakın bekleyelim ondan sonra kıyamet koper. :twisted:

Rentboy

Alıntı yapılan: "curva55"Eğer o renkler değişmezse ellerimizde boylarla spreylerle gideriz orayı KIRMIZI-BEYAZ'a boyarız.
Hele açılmasına yakın bekleyelim ondan sonra kıyamet koper. :twisted:

sonuna kadar gider...samsunun otogarı kırmızı beyaz olacak o kadar...

curva55

Aynen gökhan abi bunlar uçtu iice. :evil:

alemduysunkralsamsun

benide alın lüftennn benide alın bende boyamakistiyorum burası samsunn yeter artıkkk

Rentboy

otogar ne zaman açılıyor bilen varmı?yanlış hatırlamıyorsam bu senenin sonuda açılacaktı...

Rentboy

Alıntı yapılan: "şirinler_1965"
ben haziran diye biliyom oraya bi ziyaret yapalım ...ama harbi ziyaret :!:
uyar valla.bir keşife çıkmak lazım gerçektende...

timofte

Otogar konusunda şu anda beklemedeyiz. Çünkü şu aşamada elimizden gelen bir şey yok. Samsun otogarında Samsun'u temsil etmeyen renklerin kullanılması karşısında rahatsız olan insanlar olarak tepkimizi medenice gerekli yerlere ilettik. E-Postalar gönderdik.

Bir Samsunsporlu olarak şehrimdeki otogarın bordo-mavi, sarı-kırmızı ya da sarı lacivert olmasına gönlüm razı olmaz. Ve bu renklerin hangisi kullanılırsa kullanılsın eşit biçimde tepkimi gösteririm. Umarım böyle bir şey olmayacaktır. Belediye'nin reklam bilboardlarına astığı  resimlerdeki gibi bir Otogar olmasına razıyım: İlle de kırmızı beyaz olması gibi bir düşüncem yok. En azından Samsun dışındaki bir kulübün renklerinde olmamasını diliyorum.

Renk konusunda hassasiyet göstermek holiganlık değildir. İnsanların hassas olduğu hususlarda tavır alabilmeleri gerekir. Hizmetin kendisini takdir etmekle, yanlış gördüğün yönünü söylemek farklı şeylerdir. Ve bir şeyler değişecekse, eminim bizlerin tepkisi sayesinde değişecektir.

Bu konuda şahsım adına hassas kalmaya devam edeceğim.

Futbolist

saol çok iyi bir gündem bu. neden Sarı lacivert. b.şehir kırmız beyazla donatıyordu. acaba yapında fenerli biriler mi yardım etti. aslında gayet açık:
Sayın; Recep tayyip ERDOĞAN fenerli. Sayın YILMAZ acaba biraz da yağ çekmek için mi yapıyor.
sizce..
göreceğiz zamanla diyeceğim. ama..
görmeden kalpten gitmeden İŞTE BUNA ÇÖZÜM BULALIM. çünkü otogar bizim aynamzı.

saygılar
Samsunspor Futbolisti

timofte

İsmail Başaran isimli gazeteci bugünkü yazısında otogarın sarı-lacivert renklerinden lacivert olan bölümlerin kaldırıldığını belirtiyor.

AlıntıLACİVERT KALDIRILMIŞ...
DAHA önce bu sütunlarda Samsun'un da bir kimliği olduğu yolundaki ifadelere yer vermiştim. Konu yeni yapılmakta olan Otogar'ın üstünün kaplamalarının rengiydi. Bu kaplamalar Sarı - Lacivert renkleri taşıyordu.
Samsunlular da bu konudan rahatsız oluyorlardı.
Sonunda Samsunluların rahatsızlıkları giderildi. Ramazan Bayramı için Kıranköy Mezarlığı'na ziyarete gidenler Otogar'ın üstünü kapatan renklerin bire indirildiğini gördü. Lacivert kaldırılmış ve sadece sarı kalmış.
Buna da şükür.

Henüz sarı-lacivert renklerin kaldırıldığını gözümle görmedim ama bu haber karşısında memnun oldum.

Bu konuda sessiz kalmayıp duyarlılık gösteren, ve rahatsızlığımızı Belediyeye ileten ve bu durumun gözden geçirilmesini sağlayan bütün Samsunsporlulara helal olsun!

timofte

Alıntı yapılan: "curva55"kırmızı beyaz olmadan rahat yok!

Gönül elbette bunu arzu ediyor.
Nasıl Eskişehir'in kırmızı siyah, İzmit ve Sakarya'nın yeşil siyah
Antalya'nın kırmızı beyaz olduğu gibi, Bursa'nın yeşil beyaz ağırlıklı olduğu gibi

curva55

yok abi orasını kırmısı beyaz yapıcaklar başka yolu yok!

timofte

Alıntı yapılan: "curva55"yok abi orasını kırmısı beyaz yapıcaklar başka yolu yok!

İnşallah..