Bafra İl Olmak İstiyor !!!

Başlatan okan, 25 Mayıs 2009, 17:06:21

« önceki - sonraki »

okan

Samsun'un teşvik kapsamı dışında kalması yüzünden Bafralılar artık Samsun'dan ayrılmak istiyormuş...

http://www.bafrailolsun.com diye bir web sitesi açılmış hayırlısı neyse o olsun.

Bafra ilçesi 96.000 merkez nüfusu, Köyler ve Beldelerle birlikte 150.000 nüfusa ulaşmaktadır. Alaçam, Yakakent, ve 19 Mayıs İlçeleri'nin köyleriyle beraber nüfusları da ilave edildiğinde yaklaşık 250 bin nüfusa ulaşmaktadır. Türkiye'nin Çukurova'dan sonra gelen en büyük 2. Ova'sı konumunda olan Bafra; birçok ilin nüfusundan daha fazladır. Bu potansiyeli ile Bafra; İl olmaya namzet ilçelerin başında gelmelidir.

Her şeyden önce Bafra; göç veren bir ilçe konumundadır. Sadece Bafra değil, aynı şekilde Alaçam, 19 Mayıs, ve Yakakent ilçeleri de göç vermektedir. Köylü ürettiği ürünü değerinin çok altında satabilmekte ve hatta satamadığı tarım ürünlerini ırmağa dökerek köyüne dönmektedir. Bu göçü engellemek, Bafra Organize Sanayi Bölgesi'ne yeni Fabrikalar kurulmasını sağlamak Bafra'nın il olmasına bağlıdır.

Neden mi?  Bafra'nın Samsun'da bulunan Bankalardaki mevduatlar yüzünden teşvik kapsamı dışında kalması Bafra Organize Sanayi Bölgesi'ne yatırım yapacak müteşebbislerin önüne set olmuştur. O halde Bafra il olduğu zaman; Samsun Bankalarında bulunan Mevduatlar Bafra'yı ilgilendirmeyecek ve Teşvik Kapsamındaki iller arasına girebilecektir. Böylece; Bafra Organize Sanayi Bölgesi'nde yeni fabrikaların kurulmasının önü açılacaktır. Teşvik gelince yatırım da gelecek, İstihdamın önündeki engeller kalkacak ve Göç önlenecektir. Dolayısıyla Bafra ve bölgesi; Göç veren değil göç alan bir yer konumuna gelecektir.

samsun155

face dede öle bi grup vardı sanırım
samsunlu deilim bafralıyım felan

Akyol

Bafra'nın yıllardır özlemini çektiği il olma hayali gerçek olurda kurtuluruz artık yeter kendilerini SAMSUN'dan ayrı görüyorlar zaten bu haberde tuz-biber oldu başka şehirlerde buçuk kavramını duyunca bizde yok derdik. Bazı kendini bilmez haddini bilmezler 55.5 bafra diyerek kendilerini SAMSUN'dan üstün görme çabasındalar madem öyle il olsunda kurtulalım bafradan  >:(

Lazuri Bere

Peki Bafra Belediyesinin borclarini kim ödeyecek bakalim?
Bafra Belediyesi, borcunu ödeyebilecek duruma gelsinde, ondan sonra konusalim Il olma konularini...

berusa55

25 Mayıs 2009, 17:17:12 #4 Son düzenlenme: 25 Mayıs 2009, 17:18:47 berusa55
Dostum bu konuya ait bir başlığımız zaten Samsun ili bölümünde vardı.

Bafra merkez nüfusu bugün son sayıma göre 82bin. Kaldı ki Samsun Büyükşehir sınırına 25km'deki Bafra'nın il olması hayalden de ötedir. Bafra'dan önce ne büyük ilçeler var ama artık devlet küçülmeye gidiyor yeni iller demek yeni yük ve masraf demek. Birçok belediye bile sırf bu yüzden kapatılıp en yakın büyük belediyeye bağlandı.

Bu başlık aşağıdaki linkle birleştirilebilir:

http://www.samsunspor.biz/forum/index.php?topic=2930.0

okan

Alıntı yapılan: berusa55 - 25 Mayıs 2009, 17:17:12
Dostum bu konuya ait bir başlığımız zaten Samsun ili bölümünde vardı.

Bafra merkez nüfusu bugün son sayıma göre 82bin. Kaldı ki Samsun Büyükşehir sınırına 25km'deki Bafra'nın il olması hayalden de ötedir. Bafra'dan önce ne büyük ilçeler var ama artık devlet küçülmeye gidiyor yeni iller demek yeni yük ve masraf demek. Birçok belediye bile sırf bu yüzden kapatlıp en yakın büyük belediyeye bağlandı.

Bu başlık aşağıdaki linkle birleştirilebilir:

http://www.samsunspor.biz/forum/index.php?topic=2930.0

Dostum ; burda web site açmışlar imza kampanyası mesele bu konuya gelirken 50 senelik konu zaten bu neyse kilitle ya da taşı ya da sil

berusa55

25 Mayıs 2009, 17:20:47 #6 Son düzenlenme: 25 Mayıs 2009, 18:07:10 berusa55
Kardeş taşı ya da silli emir cümleleri kurma bana canımı sıkma! Araştırmadan etmeden başlık açıyorsun sana doğrusunu söylüyoruz bana mı öğretiyorsun forumu?

AntZ

25 Mayıs 2009, 17:23:14 #7 Son düzenlenme: 25 Mayıs 2009, 17:29:13 Ant55
İsteyen site açsın isteyen imza toplasın, burası Samsun ve Samsunspor menfaatlerini düşünen insanların bulunduğu bir site, Bafra nın il olmasını isteyen insanların destek arayacağı bir yer değil. Kaldı ki olan bir konuyu açmanın gereksizliği yanında açılma gerekliliğini de düşünerek açın!

Akyol

Alıntı yapılan: Ant55 - 25 Mayıs 2009, 17:23:14
İsteyen site açsın isteyen imza toplasın, burası Samsun ve Samsunspor menfaatlerini düşünen insanların bulunduğu bir site, Bafra nın il olmasını isteyen insanların destek arayacağı bir yer değil. Kaldı ki olan bir konuyu açmanın gereksizliği dışında açılma gerekliliğini de düşünerek açın!

Baskent_Samsunspor

konunun dikkat çekmesi için açmış olabilir beyler bu kadar celallenmeyin lütfen

AntZ

Alıntı yapılan: Baskent_Samsunspor - 25 Mayıs 2009, 17:29:23
konunun dikkat çekmesi için açmış olabilir beyler bu kadar celallenmeyin lütfen

Ben öyle olmadığını düşünüyorum, görüğüm kadarıyla Bafra'nın il olmasının gerekliliği anlatılıyor.

red_white

şu başlığı buraya neden açarlar anlamıyorum boş iş

celebi

YaşarDoğu

Recep

Alıntı yapılan: celebi - 25 Mayıs 2009, 18:37:43
traşşşşşşşşşşş
demedi deme çelebi bafra il olursa sinan kendini öptürecekmiş :)