TFF 1.LİG 2020-2021 26. HAFTA | Altınordu 0 - 0 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan KocumVolkan, 08 Mart 2021, 11:01:10

« önceki - sonraki »

Tufan

Önümüzdeki 2 maçtan alınacak 4 puan bizi şampiyon yapar. Yarın İstanbul - Ads maçı berabere biterse hoca 1 puana razı olacaktır. umarım yanılırım yener geliriz.

Ekrem

Bence alacağımız galibiyetin çoşkusu ile havaya girip dağılan Giresun'u da yeneriz. Şampiyonluk büyük ölçüde tamam deriz.
 Ama alınacak beraberlik ve Allah korusun mağlubiyet ile durum sıkıntıya girer.

Sol Açık

Yanlış bilmiyorsam Boli, Djedje, Kubilay ve Yalçın kart sınırındalar. Açıkçası Yalçın'ı umursamıyorum, ama diğer 3 oyuncuya da Giresun maçında ihtiyacımız olacak ve umarım bu maçta dikkat ederler.

Alıntı yapılan: Sol Açık - 01 Mart 2021, 21:58:35Hocanın takımı orta saha ve ileride aşağıdaki şekilde sahaya süreceğini düşünüyorum:
Djedje - Saviçeviç - Gökhan Karadeniz - Yasin - Burak Çalık - Coureur

Bu kadro ADS'yi yenmeye yeterli olur. Djedje - Saviçeviç orta ikilisinin çok dirençli, özellikle takım halinde baskı yaptığımızda tüm gedikleri dolduran ve oyun kurulumunda da basit ama üretken bir ikili olduğunu düşünüyorum. Bu orta alan desteği ile ilerideki 4'lümüz işi çözecektir...

ADS maçı öncesinde aşırı özgüvenliydim, çünkü yukarıda yazdığım altılının işi çözeceğini düşünüyordum. Ama bence Yasin ve Saviçeviç'in eksikliği çok ama çok etkiledi...

Yasin bu hafta kadroya dönecektir ve bu çok iyi etki gösterir.
Diğer eksiklerin durumu hakkında bilgisi olan var mı? Eksiklikten kastettiğim Saviçeviç ve Tomane. Saviçeviç'in dönüşü hayati, Tomane'nin dönüşü ise ekstra olur.

twitter

Sadece Samsunspor

Ertugrul hoca gerekeni yapar bu mac bizim. Pesinede findigi kirip bu ligden 1. Cikacagiz Allahin izniyle

s_uzunkaya

Gelinen nokta da altınordu maçı final gibi bir maç oldu. Altınordu genç ve yükselişte olan bir takım olabilir ama s.lig için oluşturulan kadromuz böyle bir final maçını kazanacak enerji ve konsantrasyonu sağlayacak kalitede. Kesinlikle bu maçı alır Ertuğrul hoca ve oyuncuları. Sezonun en güzel futbolunu oynayacağımıza inanıyorum.. Bu ve haftaya giresun maçını alırsak yüzde 90 bu iş tamam. Sahada bunu başaracak savaşçıları göreceğimize inanıyorum 2 hafta.

Lusage

Rakipler arkadan yaldır yaldır gelirken bu maçtan alınacak 1 puan ile mağlubiyet arasında hiç bir fark yok. Kazanalım gelecek haftaya rahat çıkalım.

jean

Ne var sanki su iki macimizi rahat alipta stressiz ciksak super lige

55.hakan

Maç sırasında kuvvetli yağmur ihtimali var. Umarım oyunu etkilemez.

cakir55

Beraberlik bile intihar olur, çıkın adam gibi oynayın ve net galibiyet alın. Allah yardımcınız olsun...

mehmet yılmaz

Çok ciddi bir fırsat var önümüzde. Futbolcuların da birtakım şeylerin farkında olduğunu düşünüyorum. Hangi Samsunspor'u seyrettirecekler bize?
Altay, İstanbul, Akhisar, Bandırma karşısındaki mi, yoksa Keçiören ve ADS maçındaki mi?
Bu sefer içimde bir korku var ama inşallah kazanacağız.

tactician

Adana Demirspor'un Samet Aybaba sonrası oynadığı 4-3-3 oyununa benzer bir oyun oynamaya çalışıyor Altınordu takımı. Bunu söylerken Demirspor takımının Altınordu takımından farklı olarak çok daha mahir ve olgun oyunculardan kurulu olduğunu ifade etmeliyiz. Gerek orta merkezdeki Hasan-Sinan-Gökhan İnler üçlüsü; topla münasebetleri çok iyi olan uç isimleri ve daha da önemlisi atletik ve teknik stoperleri ile ADS takımı Altınordu takımından ayrışıyor. Oyuncu kalitesi anlamındaki durum bu, fakat fizik kalite olarak da Altınordu takımının öne çıktığını söylemeliyiz. Bizim maçta ortaya koydukları efor ve sonrasında bu hafta oynadıkları İstanbulspor maçındaki tempoya dayanamayıp ADS'li oyuncuların son dakikalarda adele sakatlıkları yaşadıklarını gördük hep birlikte.

Demirspor maçında orta alanda rakibin oyununu kabul eden ve bu manada oyunu çözecek hamleleri gerçekleştiremeyen Ertuğrul Hoca bugün neler yapacak merak ediyorum doğrusu. Karşısında yine orta sahayı kalabalık tutacak ve burada kazandığı toplar ile hızlıca kalemize inmeye çalışacak bir takım olacak. Saviçeviç'in yokluğuna, oyunun savunma yönünde tamamen yokları oynayan Gökhan Karadeniz tercihi eklenmiş ve bu nedenle orta saha etkinliğini tamamen kaybetmiş takımda neler değiştirilecek hep birlikte göreceğiz.

İzmir kafilesinde kimler var bilemiyorum ama orta saha bloğumuzun artık DjeDje, Saviçeviç ve Kubilay üçlüsü ile kurulması gerektiğini düşünüyorum. Nadir'in orta alana yardım getirmesi ile orta alanda sayısal üstünlük kurmakta da zorlanmıyoruz. Daha da önemlisi toplu oyunu oynama becerisi daha yüksek, oyunu geniş alana taşıma kabiliyeti artan ve baskı yemeyen bir takım haline geliyoruz bu şekilde.

Türbülansa girmemek, ADS ve Altay gibi geriden hava kazanarak gelen takımların radarında Giresunspor'u yalnız bırakmak ve Altınordu takımını da potaya sokmamak adına kazanmamız gereken bir maç. Umuyorum kazanacağız...

##kdc##

Kazanalım kimseyi kafaya takmadan yolumuza bakalım. keza aksi takdirde işler çok karışacak gibi..

eprianu

Artık kazanmak keyfiyet derecesinden çıkıp, zaruret halini aldı. Belli başlı sebeplerden ötürü takımlar inişli çıkışlı bir form sergiliyor. Sene başında zirveye oynar dediğimiz ADS ve Altay takımları da bu formdan nasibini almıştı. Ancak işin kötü tarafı şu ki; sezonun son kulvarına girmişken iki ciddi takip de toparlandı. Samsunspor'umuz, İstanbulspor ve Giresunspor ise tam tersi olarak düşüşte. Sosyal medyada "Bu maçı alamazsak lig biter" şeklinde ağır ifadeler okuyorum. Belki lig bitmez ama son 3 haftada 1 puan alan bir Samsunspor olarak işi çok ama çok zora sokarız. Dahası karamsar havadan çıkabilir miyiz, muallak.

Biz kötü veya orta halli kadromuzla bile Altınordu'yu yenmiş bir takımız. Şampiyonluğa oynuyorsak ve kağıt üzerinde iyi bir kadroya sahipsek kazanmamız gerekiyor.

Sadece Samsunspor

Karambol olur kendi kalesine olur carparak olur ama bir sekilde kazanalim