Özdilek Samsun'a Avm Açıyor..

Başlatan Sadece Samsunspor, 21 Mart 2010, 22:14:50

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

AlıntıÖzdilek, 500 Bin Euro Verdi, Dünya Kupası için Ev Tekstili Üretiyor

Türk-Alman ortaklı ve çoğunluk hissesi kendilerine ait Textiles firması vasıtasıyla 6 ay önce 2010 Dünya Kupası logosunun kullanım hakkını alan Özdilek Grubu, özel hazırlanan ev tekstil ürünleri ve oyuncakların dünyanın birçok ülkesinde satışa çıkaracak.
Güney Afrika'da yapılacak 2010 Dünya Kupası logolu Özdilek ürünleri hazırlayacaklarını söyleyen Özdilek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, "Bunun için 500 bin Euro ödedik. Afrika'da yapılacak 2010 Dünya Futbol Şampiyonası'nın ev tekstil ürünlerini biz yapıyoruz. Çoğunluğu Avrupa'da satılan Dünya Kupası amblemli bu taraftar ürünlerinden 2 milyon Euro gelir bekliyoruz" dedi.

40 milyon dolarlık hedef

Polonya, Arnavutluk, Kazakistan, Karadağ, İran, Azerbaycan ve Rusya başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde satış yaptıklarını hatırlatan Özdilek, şu değerlendirmeyi yaptı: "Yurtdışında birkaç yıl içinde mağaza açmaya başlayabiliriz. 2009'da 35 milyon Dolar ihracat yaptık. 2010'da 40 milyon Dolar olabilir. Biz bu işi 30 yıldır yapıyoruz. 30 yıldır ihracat yaptığımız için 1 milyar dolara yakın ülkemize döviz getirdik. Kendi mağazalarımızı açarsak neden 3-5 milyar Dolar olmasın. Eskişehir'deki 30 milyon dolarlık Avm ve rezidans yatırımı temel aşamasında. 1 yılda tamamlanacak. İstanbul, Kütahya ve Samsun'da Avm için arsalar alındı."

http://haberler.com/ozdilek-500-bin-euro-verdi-dunya-kupasi-icin-ev-haberi/

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: 35ama55 - 21 Mart 2010, 22:25:29
O kadar pahalı fiyatlarla Samsun'da kapanırlar 3 ayda  :D

Şaka bir yana sanırım dinlenme tesisi tarzı bir yer açacaklardır Samsun'da, genel olarak konseptleri o çünkü.

Evet genelde o tarz çalışıyorlar. Ben Afyondaki yerlerini gördüm iyidi yani..

birolkys

Bildiğim kadarıyla ankara yolunda arsa aldılar bir iki sene önce.

celebi

hayırlı olsun şimdiden SAMSUNUMUZA

eLLis

Özdilek in tesisleri güzel oluyor Samsun'ada yakışanı yaparlar umarım.

Sercan

İnşallah olur.Özellikle Bursa'daki Özdilek çok büyük...

AntZ

Alıntı yapılan: 35ama55 - 21 Mart 2010, 22:25:29
Şaka bir yana sanırım dinlenme tesisi tarzı bir yer açacaklardır Samsun'da, genel olarak konseptleri o çünkü.

Bildiğimiz AVM olacağını düşünüyorum, Antalya'da da güzel bir AVM açtılar.

http://www.ozdilekpark.com/

RT55

BU TÜR AVM LERİN  GELMESİ KAÇINILMAZ,O OLMASSA BASKASI OLURDU-AMA ÖNCELİKLE YATIRIM YAPAN BU NOKTALARDAN MAX. YARARLANMAK GEREK-SİZLERE BİR ÖRNEK VEREYİM-İŞ GEREĞİ SIK SIK GİTTİĞİM TRABZANDA ŞU AN YAPILAN VARYAP AVM NİN TRABZANSPORA 1 MAĞAZA+2 KORNER  BEDELSİZ VERDİĞİ YEREL VE ULUSAL BASINDA YER ALDI-SAMSUNDA YAPILAN  VE YAPILACAK BU GİBİ YERLERDE RUHSATI VEREN+VEKİL+BAKAN+YZY+YÖNETİM BİRİLERİ BİRŞEYLER YAPIP EN AZINDA SS ÜRÜNLERİNİN  SATILDIĞI NOKTALAR OLUŞMALI-SONUÇTA CİDDİ BİR GELİR NOKTASI..

RT

emre

bu kesin doğru bir haber mi??ben özdilek'in yatırımlarının tamamını istanbul'a çevirdiğini,istanbul'da çok büyük bir alılşveriş merkezi açacaklarını duymuştum..

AntZ

Alıntı yapılan: 35ama55 - 23 Mart 2010, 12:41:23
Yok abi tabi AVM şeklinde oluyor ancak böyle molalık mevkilerde yapıyorlar genelde. Mesela Terme gibi, Havza gibi bir yerde olabilir.

Yani bildiğimiz AVM derken dinlenme tesisi ya da  yolüstü tesisi içinde olmayacağını düşündüğümü söylemek istedim. Sadece tahmin tabi. Söylediğin şekilde de olabilir. Antalya'yı onun için örnek verdim. Yeni açıldı ve şehir içinde, dinlenme-konaklama tesisi içinde olmayan bir AVM.

Turuncu

SametYılmaz55

bu tarz yatırımların olması güzel bir durum.bir çok kişiye iş imkanı sağlayacaktır eğer açılırsa.hayırlı olsun Samsunumuza

europe_55

Pergani 55

berusa55

Özdilek AVM yatırımlarını arttıracak

Özdilek, "Önümüzdeki yıllarda bu alanlarda büyümeyi hedefliyoruz." dedi. Aksaray, Samsun ve Kütahya için de projelerinin olduğunu söyleyen Özdilek, "Çok açılıp hırsı mantığın önüne geçirmiyoruz. O yüzden Türkiye'nin her yanını AVM dolduracağız gibi iddialı sözler vermiyoruz." yorumunu yaptı. 2012 için yıllık 100 milyon dolarlık yatırım bütçesi oluşturduklarını söyleyen Özdilek, "Bunun yarısı kredi, yarısı kendi kaynağımız." dedi. Grubun 2 yıl içinde yapacağı yeni yatırımlarla 2 bin yeni kişiye istihdam sağlaması bekleniyor. Yatırımlarından bahseden Hüseyin Özdilek, "Grubun 2011 yılı ciro büyüklüğünü 700 milyon TL olarak bekliyoruz. Yeni yatırımlarla grubumuzun çalışan sayısını 5 bin 500′den 7 bin 500′e çıkarmayı hedefliyoruz. Grubumuzun konsolide cirosunun yüzde 70′ini perakende bölümü oluşturuyor. AVM yatırımlarımız grubun yeni gelişme alanı olacak." şeklinde konuştu.

Kaynak