Hangi milletvekili! adayı Samsun'lu ve Samsunspor'lu

Başlatan bluegreen55, 05 Haziran 2007, 18:55:59

« önceki - sonraki »

bluegreen55

PARTİ TARTIŞMASI VE YORUMU YAPMADAN MİLLETVEKİLİ ADAYLARINDAN HANGİLERİNİN SAMSUNLU HANGİLERİNİN SAMSUNSPORLU OLDUĞUNU BİLEN VARSA SÖYLESİN TARTIŞALIM BİLELİM KİMİ SEÇECEĞİMİZİ ...

not: Chp,Akp ve Mhp nin adaylarını(meclise gireceklerini düşünerek ) yazalım durum değerlendirmesi yapalım.

yönetici

sevgili bluegreen bence de bu konular biraz siyaset içerdiği halde tartışılabilmeli. tabi burada önemli olanın Samsunspor konusundaki duyarlılık unutulmadan ve siyasi tartışmalara girmemek olduğunu unutmadan..

bir süre sonra Samsun ili bölümüne taşıyalım diye düşünüyorum ayrıca..

mehmet yılmaz

uzun uzadıya tahlillere gerek yok, her partinin samsun için çok kötü tercihleri oldu. özellikle de iktidar partisinin halk nezdinde başarısız bulunan isimleri tekrar dikte etmesi Samsunluluk ve Samsunsporluluk namına içimi kararttı diyebilirim.

maalesef Samsun için hiç ümitvar değilim şu aşamada.

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: "şirinler_1965"
Burda başkan olacam diyenler sözlerinde dursalardı şimdi adaylarmış onlara destek verirdik ama nerde.

diyecek söz bulamıyorum o konuda. en azından bir gerekçe sunulmalıydı; şu şu sebepten dolayı vaz geçtik ve siyasette karar kıldık diye.

Samsunluluk, Samsunsporluluk maalesef bu şehrin kahir ekseriyetini ilgilendirmiyor. Yoksa ihsan kalkavan listenin başlarında olur, iktidar partisinin ilk 5'inin 4'ü trabzonlu, 1'i izmirli olmazdı! bir başka partinin ilk sıra adayı da arkamda trabzonluların oyları var deme gafletinde bulunmazdı.  

Ne desek boş... :(

bluegreen55

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

MUSTAFA DEMİR-------TRABZONLU----
 CEMAL YILMAZ DEMİR -TRABZONLU----
 SUAT KILIÇ ---------SAMSUNLU----
 BİRNUR ŞAHİNOĞLU----TRABZONLU---
 AHMET YENİ----------TRABZONLU-----SAMSUNSPORLU
 FATİH ÖZTÜRK -------SAMSUNLU-----SAMSUNSPORLU
 KERİM TAŞKIRAN------
 BURHAN ERSOY -------SAMSUNLU------SAMSUNSPORLU
 SADULLAH KİRENCİ---

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

AHMET HALUK KOÇ ----SAMSUNLU-------
 SUAT BİNİCİ---------SAMSUNLU-------
 HAYATİ SOYLU--------Samsunlu değil ama özdeşleşmiş
 MEHMET ATALAY ------SAMSUNLU
 FATMA NECİLE ÇOKAY--
 CEVDET MAMATOĞLU----SAMSUNLU-------SAMSUNPORLU
 SALİH BORA MUTLU----SAMSUNLU
 ALİ FUAT AKER-------SAMSUNLU
 MUHİTTİN ERAKMAN----

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

OSMAN ÇAKIR ---------TRABZONLU----
 MUSTAFA YİĞİT
 HASAN ASLAN ---------SAMSUNLU------
 İBRAHİM ÖZYER--------SAMSUNLU-----
 ESAT ÇIPLAK ---------SAMSUNLU-----
 MUSTAFA KESKİN-------SAMSUNLU-----
 İSMET ÇİFTÇİ
 SEVİM KARAKULLUKCU
 ERDEM ÜNAL

Diğerleri hakkında bilgisi olan varsa yazsın.düzeltip eklesin.Bilelim kimleri seçeceğiz.

tankut

Valla en baba samsunlular CHP listesinde gibi.
MHP listesinin de içinde birkaç trabrumlu var Osman Çakır gibi.AKP listesinden Suat KILIÇI Samsunlu diye biliyorum. Yalnız hanımı Antalyalı. DP Listesi nerde yokmu?

jean

dehaptan niye yok samsun milletvekili adayi ?

Tribün_ali

Yaşım 19 bu sene ilk defa oy kullanacam oyum fatih öztürke

cem and naz55

timofte

Öncelikle amacımız burada siyaset yapmak değil ama AKP'nin aday listesi de Samsun halkına hakaretten başka bir şey değil.

Tam "Ne teşvik isteriz ne bakanlık, bize senin aşkın yeter sayın başbakanım" diye pankart açanlara göre bir liste olmuş..

1.sırada Samsun'a teşvik verilmemesi konusunda tepki gösterenlere "Teşvik gözünüze girsin" diyen Şalpazarlı Mustafa Demir var. Aynı adam "Samsunlular Trabzon kompleksini bırakmalı" ifadesini de kullanmıştı. İlk sıraya konularak adeta ödüllendiriliyor.

İkinci sırada yine Trabzon Vakfıkebir'li Cemal Yılmaz Demir.

Üçüncü sırada Samsun doğumlu, Of'lu Suat Kılıç..

Hepsi bir yana iktidar partisinin Samsunspor'un siyasallaşması ve bu günlere gelmesinde büyük "emeği" var. Yine de dalga geçer gibi böyle bir liste yapıyorlar. Çarşambalı/Samsunsporlu Fatih Öztürk'e de alay edercesine 6.sırayı "bahşediyorlar" İsteyen inanmayabilir, Akp'li değilim ama Akp'li bile olsam şu manzaranın cevabını sandıkta verirdim. Samsunlu ve Samsunsporlu olduğum için.

celebi

Alıntı yapılan: "timofte"Öncelikle amacımız burada siyaset yapmak değil ama AKP'nin aday listesi de Samsun halkına hakaretten başka bir şey değil.

Tam "Ne teşvik isteriz ne bakanlık, bize senin aşkın yeter sayın başbakanım" diye pankart açanlara göre bir liste olmuş..

1.sırada Samsun'a teşvik verilmemesi konusunda tepki gösterenlere "Teşvik gözünüze girsin" diyen Şalpazarlı Mustafa Demir var. Aynı adam "Samsunlular Trabzon kompleksini bırakmalı" ifadesini de kullanmıştı. İlk sıraya konularak adeta ödüllendiriliyor.

Hepsi bir yana iktidar partisinin Samsunspor'un siyasallaşması ve bu günlere gelmesinde büyük "emeği" var. Yine de dalga geçer gibi böyle bir liste yapıyorlar. Çarşambalı/Samsunsporlu Fatih Öztürk'e de alay edercesine 6.sırayı "bahşediyorlar" İsteyen inanmayabilir, Akp'li değilim ama Akp'li bile olsam şu manzaranın cevabını sandıkta verirdim. Samsunlu ve Samsunsporlu olduğum için.

Arkadaşım biraz fazla sert olmamış mısın.ben herhangi bir partiyi tutmam ama bana öyle geldi

timofte

Alıntı yapılan: "CELEBI"
Arkadaşım biraz fazla sert olmamış mısın. ben herhangi bir partiyi tutmam ama bana öyle geldi

hocam sürç-ü lisan ettimse affola ama benim düşüncelerim bu şekilde. bu konuda belki biraz dolu olduğum içindir haklı olabilirsin..

south_london

hiçde sert olmamış timoftenin yazısı.adamlar resmen samsunlularla dalga geçiyor ama apolitize olmuş samsunlular bunun farkında bile değil.

bluegreen55

Bir Samsunlu olarak en mantıklısı sağcıysan Mhp'ye solcuysan Chp'ye vermek gibi gözüküyor.

Gerçekçi olup Akp'nin listesinin Samsuna ve Samsunspor hiçbir hayrının olmadığını ve olamayacağını görmek lazım.Fatih Öztürk ve Burhan Ersoy gibi öz Samsunlu ve Samsunsporlu insanların teşkilat seçiminde 1. seçilmiş olmalarına rağmen 8. sıra ve 6. sıra gibi imkansız yerlerde gösterilmeleride bir hakarettir.

9 milletvekilinin Chp Mhp ve Akp dağılımında her durumda Mhp'de 1 tane Akp de 3 yada 4 tane olmak üzere millet vekillerimizin yarısı Akp yüzünden Trabzonlu olacak.

Benim umudum

4 CHP 3 MHP  2 AKP

yada

3 CHP 4 MHP  2 AKP

ama gerçekçi olursak

4 AKP  3 CHP  2 MHP  olacak

yani yine 5 Trabzonlu vekilimiz olacak.

kayacan

Alıntı yapılan: "timofte"Öncelikle amacımız burada siyaset yapmak değil ama AKP'nin aday listesi de Samsun halkına hakaretten başka bir şey değil.

İmza + Bizim insanımıza bu manzaranın anlatılması lazım bizler artık Samsunlu vekil istiyoruz yada canla başla Samsun için çalışacak vekil istiyoruz. Geçen seçimde oyumuzu alıp Samsunu geri götüren ve kalkınmada öncelikli il yapmayanlara oyumuz haram olsun Allah onları bildiği gibi yapsın.Binlerce işsiz Samsunlunun hesabını nasıl verirler nasıl verecekler.Binlerce garibanın hakları bunu yapanlara haram olsun.