TFF 1.LİG 2020-2021 24. HAFTA | Keçiörengücü 1 - 1 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan mehmet yılmaz, 25 Şubat 2021, 22:20:36

« önceki - sonraki »

ugurozkan

Kubilay'ın eski takımı. Hem suni çime de alışkındır. İkinci yarı girip yine kilidi açar.
Sol bekte Mücahit, sağ bekte Erkam'ı bekliyorum.
Burak Çalık santrafor olarak başlasa keşke. Solda Yasin, sağda Guido. Yasin solda daha yaratıcı. Bence Burak'ın sahada olması, yetersiz Nadir ya da Coureur'den daha faydalı olur.
Savicevic'in ilk onbirde oynamasını bekliyorum. Biraz toparlanmıştır umarım.

KocumVolkan

Alıntı yapılan: ugurozkan - 27 Şubat 2021, 00:09:45Kubilay'ın eski takımı. Hem suni çime de alışkındır. İkinci yarı girip yine kilidi açar.
Burak Çalık santrafor olarak başlasa keşke. Solda Yasin, sağda Guido. Yasin solda daha yaratıcı. Bence Burak'ın sahada olması, yetersiz Nadir ya da Coureur'den daha faydalı olur.

Saviçeviç için sakatlık yüzünden Ankara'ya götürülmedi deniyor.

Sadece Samsunspor

ata55

SSKLA

Alıntı yapılan: ugurozkan - 27 Şubat 2021, 00:09:45Kubilay'ın eski takımı. Hem suni çime de alışkındır. İkinci yarı girip yine kilidi açar.

Bir süredir forvet konusunda aynısını düşünmekle birlikte fiziken yeter mi bilemiyorum...

Lusage

Keçiören'de ortasahanın kalbi Süleyman sakat. Barış ve Cem'e dikkat etmek ve Keçiören'in 12. adamı Metin'i oyuna sokturmamak gerek. Sağ'da da ilk maçta Soner'i sürklase eden Caner ile başlamakta iyi olur.

1 puana gidersek sıkıntı çekebileceğimiz bir maç. Ama hoca 3 puan için takımı hazırlarsa ben yine rahat bir galibiyet alacağımızı düşünüyorum.

KareAs55

Kalan 11 maç içinde en olası ve en tolere edilebilecek puan kaybı bu maç gibi duruyor. Maç öncesi kafanda oynayabileceğin türden bir maç değil bence 90 dakika her şeye gebe.

Bizim için en umutlandıran nokta Barış karşısında Erhan kartal'ın olmayacak olması : )

Stoper

Erhan Kartal ile lige başlamak hataydı zaten, Erkam'ı o bölge için düşünmedi, oysa orijinal mevkisi sağ bekdi. Geçte olsa sağ bek de izliyoruz.
Erhan, 2008-2009 sezonunda ki sağ bek Veysel Aksu ayarında topçu. Şampiyonluk için kurulan takımın parçası olamaz. Ha, apolette yazan Samsunspor'dan dolayı, 1-2 transfer daha yapar.

Bu maçta 0-1 gibi bir skor bekliyorum. Istanbul'un Eskişehirspor ile oynayacağı hafta da, mutlak 3 puan rakibin de motivasyonunu düşürecektir. Hatta, Altay; bu hafta Giresun'da çelme takabilir, sever böyle maçları.

eprianu

Keçiörengücü, 2.Lig'de bize ters gelen takımlardan biriydi. Hem içeride hem dışarıda bizi çok zorlamışlardı. Normalde bu maç için en fazla 1 puan ümidim olurdu. Ancak Ertuğrul Sağlam geldikten sonra hem bize ters gelen takımları yenmeye başladık hem de kritik maçları kazanmasını bildik. Zor da olsa kazanacağız İnşallah. Ancak İstanbulspor maçının 2 yarısındaki gibi zorlanacağımızı düşünmüyorum.

atalay

Yıllar önce, 1974, Ankara'da Ankaragücü-Samsunspor maçı var. ODTÜ'lü Mehmet olarak Samsunspor tribünlerinde klasik olarak yerimi aldım. Biz Temel'li Adem'li, Hayri'li unutulmaz bir kadroyuz. Ankaragücü'nde stoper-libero kazma Erman Toroğlu oynuyor. Evet, evet, bildiğiniz Erman Toroğlu. Santraforları meşhur Ali Osman.
Niye yalan söyleyeyim, biraz çekiniyorum. Ankaragücü istim üstünde çünkü. Maç başladı, Ankaragücü bize ofsayt taktiği uyguluyor. O zamanlar savunmalar "sarkık libero" taktiğiyle oynuyor.
Ama Temel abim ((Temel Keskindemir) Erman'ın sağından atıp solundan geçiyor. Sonuçta 2-4 kazandık.
Çıkışta 10-15 bir grupla sevinç içinde yürüyoruz, aniden küfürler, bağırış ve çağırışlarla, o meşhur Ankaragücü taraftarlarından 30-40 kişilik bir grubun saldırısına uğradık. Bir Samsun çocuğu olarak kavgaya alışkınım da, adamlar çok kalabalık. Doğru dürüst bir şey yapamadılar, kayda değer bir darbe almadık, o arada polis geldi ama bize saldırdı. İşte o gün polisten ilk copumu yedim. Galibiyetin coşkusuyla hiç acıtmadı dersem inanın bana.
Tüm bunları neden anlattım, çünkü yarın ki Keçiören maçı için aynı şeyleri düşünüyorum; tıpkı anlattığım yıllar öncesindeki o eski maç gibi, evet biraz endişeliyim ama sonuç aynı olursa hiç şaşırmam.
Benim hayatımın özeti bir bakıma Samsunspor'un tarihinin özeti olarak tanımlanabilir.
Zaferler, coşkular, yenilgiler ve hüzünler. Sonuçta yaşamış olmakla gurur duyduğum bir tarih.
İnsan taraf olmalı hayatta, galipten yana değil, sevdiğinden, gönlünden yana.
Bir hikayesi olmalı insanın, anlatacak bir hikayesi. Taraftarlık bir hikayeniz varsa taraftarlıktır. Bir klüp onu sevenlerin, tutanların, ona aşık olanların hikayeleriyle klüp olur ancak.
Böyle hikayelerden hoşlanıyorsanız eğer size bir dolusunu, bizzat yaşadıklarımı seve seve anlatırım.
İyi ki Samsunspor'luyum, iyi ki sizlerin gönüldaşıyım, iyi ki SamsunsporBiz'in naçizane bir üyesiyim.
Sevgi ve dostlukla.
Not: Eğer hafızam beni yanıltmıyorsa, ki yanıltmıyor sanıyorum, bu maç, Eşref abimin (Eşref Zeren) kapalı tribünde kendisine saldıran 9-10 Ankaragücü taraftarını her birini tek bir yumrukta ve 2 dakika içinde nakavt ettiği maçtı aynı zamanda. Yani tarihi önemi var spor tarihinde.

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: atalay - 27 Şubat 2021, 21:08:48Yıllar önce, 1974, Ankara'da Ankaragücü-Samsunspor maçı var. ODTÜ'lü Mehmet olarak Samsunspor tribünlerinde klasik olarak yerimi aldım. Biz Temel'li Adem'li, Hayri'li unutulmaz bir kadroyuz. Ankaragücü'nde stoper-libero kazma Erman Toroğlu oynuyor. Evet, evet, bildiğiniz Erman Toroğlu. Santraforları meşhur Ali Osman.
Niye yalan söyleyeyim, biraz çekiniyorum. Ankaragücü istim üstünde çünkü. Maç başladı, Ankaragücü bize ofsayt taktiği uyguluyor. O zamanlar savunmalar "sarkık libero" taktiğiyle oynuyor.
Ama Temel abim ((Temel Keskindemir) Erman'ın sağından atıp solundan geçiyor. Sonuçta 2-4 kazandık.
Çıkışta 10-15 bir grupla sevinç içinde yürüyoruz, aniden küfürler, bağırış ve çağırışlarla, o meşhur Ankaragücü taraftarlarından 30-40 kişilik bir grubun saldırısına uğradık. Bir Samsun çocuğu olarak ve siyaseten kavgaya alışkınım da, adamlar çok kalabalık. Doğru dürüst bir şey yapamadılar, kayda değer bir darbe almadık, o arada polis geldi ama bize saldırdı. İşte o gün polisten ilk copumu yedim. Galibiyetin coşkusuyla hiç acıtmadı dersem inanın bana.
Tüm bunları neden anlattım, çünkü yarın ki Keçiören maçı için aynı şeyleri düşünüyorum; tıpkı anlattığım yıllar öncesindeki o eski maç gibi, evet biraz endişeliyim ama sonuç aynı olursa hiç şaşırmam.
Benim hayatımın özeti bir bakıma Samsunspor'un tarihinin özeti olarak tanımlanabilir.
Zaferler, coşkular, yenilgiler ve hüzünler. Sonuçta yaşamış olmakla gurur duyduğum bir tarih.
İnsan taraf olmalı hayatta, galipten yana değil, sevdiğinden, gönlünden yana.
Bir hikayesi olmalı insanın, anlatacak bir hikayesi. Taraftarlık bir hikayeniz varsa taraftarlıktır. Bir klüp onu sevenlerin, tutanların, ona aşık olanların hikayeleriyle klüp olur ancak.
Böyle hikayelerden hoşlanıyorsanız eğer size bir dolusunu, bizzat yaşadıklarımı seve seve anlatırım.
İyi ki Samsunspor'luyum, iyi ki sizlerin gönüldaşıyım, iyi ki SamsunsporBiz'in naçizane bir üyesiyim.
Sevgi ve dostlukla.
Not: Eğer hafızam beni yanıltmıyorsa, ki yanıltmıyor sanıyorum, bu maç, Eşref abimin (Eşref Zeren) kapalı tribünde kendisine saldıran 9-10 Ankaragücü taraftarını her birini tek bir yumrukta ve 2 dakika içinde nakavt ettiği maçtı aynı zamanda. Yani tarihi önemi var spor tarihinde.

Mehmet Abi, çok hoş bir hatıra bu... Tabii hoşluğu içindeki aksiyondan değil :)) Samsunsporluluk böyle bir şey işte, kaderimiz.

Yarınki maç için takıma çok güveniyorum. Yıllardır var olan özgüven eksikliğimizi atmamız lazım. Kesinlikle kazanacağız. İyi bir takımız, oyuncularımızın da bu özgüvenle sahaya çıkıp, üç puanı alacaklarına dair hiç bir şüphem yok. 

evolution55

Ekrem

İlk maç 4-2 kazanmıştık. Bu maçta 4 gollü bir galibiyet bekliyorum. 1-4 olur bu sefer. Bu maçıda kazanıp son 10 maç diyeceğiz inşallah.

eprianu

Alıntı yapılan: atalay - 27 Şubat 2021, 21:08:48o arada polis geldi ama bize saldırdı. İşte o gün polisten ilk copumu yedim.

Tam yılını bilmiyorum, 2007-2009 yılları arasında olsa gerek, Grup İstanbul 55 olarak biz de Ankara'ya Hacettepe maçına gitmiştik. Stadyuma giriş için hem sağımızda hem de solumuzda onlarca köpekli polis beklemişti. Arada bir köpekleri üzerimize salar gibi yapıyorlardı. Ankara polisinin Samsun taraftarı ile bir derdi var sanırım. Hayatımda hiç o kadar aşağılandığımı hatırlamıyorum. Daha maç başlamamış, olay çıkmamış, kavga yok, küfür yok ama polisin muamelesine bakın. Niye polisin elinden yetkilerinin kısmen alındığı anlaşılıyor. Dengemiz, orta noktamız yok bizim.

GurbetciFanatik

Zor bir maç.
Maçin gidişatini rakip degil biz belirleriz.
Bu kadro istese bu Ligde her Takimi yener.
Kafalarinda biz bu maçi alacagiz saldiracagiz fikri varsa yeneriz.
Ama koktugum temkinli yine basliyacagiz maça. Ve gol geciktikce atanin kazanacagi mac olur