Samsun İl Özel İdare'ye Açık Çağrı !!!

Başlatan jurista, 26 Şubat 2014, 01:06:49

« önceki - sonraki »

jurista

26 Şubat 2014, 01:06:49 Son düzenlenme: 27 Şubat 2014, 01:25:49 jurista
 Görevi Kamu yatırımlarının ildeki koordinasyonunu sağlamak olan İl özel idarelerinin hangi şartlarda hangi kurum,dernek ya da tüzel kişiliklere ; nasıl, ne zaman ne şekilde  yardım edeceği bağış yapabileceği kanunlarla belirlidir.Bu belirginlik doğrultusunda , Trabzonsporun  SPK Ya sunduğu ,2013'ün ikinci 6 aylık dilimindeki mali tablolarındanda görüleceği üzere Trabzon İl Özel İdaresi  Trabzonspora tam 2.000.000,00 (İki MİLYON) Eski parayla İki Trilyon Tl yardımda bulunduğu anlaşılmıştır.  
(http://ekonomi.haberturk.com/is-yasam/haber/911476-trabzona-ozel-bagis)

Oysa ki ,Samsun'a Gelince kıytırık bir otoparkın gelirini bile elinden almak için can atan bir İl Özel idare var karşımızda ...

Samsun İl Özel İdare Başkanı Şahsında tüm İl özel idare yöneticilerine sesleniyorum,çağrıda bulunuyorum.Trabzon Özel idaresi Trabzonspora yardım edilebiliyorsa bunun için yasal bir engel yoksa o zaman Samsunspora da yardım edilecek.Samsunspor Başkanının feryat ettiği,Bas Bas bağırdığı yardım çığlıkları attığı bir ortamda hem de Samsunspor dolu dizgin giderken bu takıma el atmamak taşın altına el sokmamak tarihe yazılacak kara bir leke olarak kalacaktır.

Biz lütuf değil ,Samsun Halkının hakkı olan bütçeden bu kentin en büyük markası Samsunspora can simidi atılmasını istiyoruz.

Saygılarımızla...

Bu veya benzeri bir deklerasyonu birkaç gazetede tam sayfa yayımlamak için bana destek olacak gönüllü arkadaşlar aranıyor...

amisos5506

Dartagnan

Ya kamuoyu olusturalım.  Bu durumu belgelerıyle yazalım gundeme getirelim artık bi yerleri harekete gecirelim Allah askına.  Bunaldım artık bu taraftarın '' ıyı yendık bı hafta ıyı gececek '' laflarından.  Ben emın abının bu sekıl acıklama yapmasını yedıremıyorum.  Elin trabzonluau gelip bana laf sokuyorken ben bu durumu vura vura savunmalıyım talep etmeliyim Allah askına güzel bi sekilde bi sey yapalım kamuoyu olusturalım :(

Forvetim

bu il özel idareleri, köy hizmetleri ne iş yapar Allah aşkına, devletin fazlalık memurlarına kadro yeri açma ve havadan maaş ödeme yerleri mi. köyümün yolu birkaç yılda bir yama yapılır o kadar, ne içme suyu şebekesi var ne kanalizasyon, köyün içi ise bölgemizdeki tüm köyler gibi içler acısı, hakkarinin köyleri bile buralardan iyidir. kimseye ve birşeye faydası olmayan bu kamunun kambur kurumları kapatılıp nasılsa kadro almış memuru çalışanı ihtiyaç duyulan yerlerde görevlendirilebilir. bize   faydası olmayanın malumlarada kıyağı olmasın.

Burak

İl özel idareden arkadaşımız var sitede sert yapmayalım  ::)

mehmet yılmaz

Değerli dostum,
Düşüncen çok doğru ve yerinde.
Sanırım benim de zaman zaman yaptığım bir uzman yanlışı yapmışsın. Mustafa Karakurt, İl Özel İdare değil, İl Genel Meclisi başkanı.
Bütünşehir yasasıyla birlikte İl Özel İdarelerin pek çok yetkisi elllerinden alındı diye biliyorum. Söz konusu malum şehir yardımı geçmiş yıllara ait olabilir mi?
İl Özel İdare benim yönetimde olduğum dönemde Samsunspor'a epeyce mazot yardımı yaptı. Bu ne kadardır? Devam etti mi net bir bilgim yok.
Ama dediklerinde haklısın, şehir Samsunspor diyetini İl Özel İdare ya da belediyeler aracılığıyla ödemek zorunda.

jurista

Sevgili Mehmet anlık bir sinirsel refleksle isimleri karıştırdım evet.Düzeltme için Teşekkür ederim.Yazımdaki linkte de görüleceği üzere bu yardım 2013/haziran-Aralık dönemine ait. SPK ya sdunulan mali tablolar mevcut.

İlgi gösteren tüm arkadaşlara teşekkür ederim.Fakat ciddi manada bir girşimde bulunup en azından bu farkındalığın baskısıyla 2 milyon olmasa da bir miktar yardımın yapılması zorunluluğunda bırakabiliriz kurumu.

utb 55

Samsun büyük otel il özel idaresinin diye biliyorum geçen sezon Samsunspor'a verilecek diye söylemler çıkmıştı ama otelin 22 trilyon(eski parayla) borcu varmış.