Biraz da özeleştiri..

Başlatan salihcakir, 02 Mart 2005, 10:46:28

« önceki - sonraki »

salihcakir

başkalarını; onların yaptıklarını eleştirmek kolaydır..zor olan insanın kendi kendisini eleştirmesidir..dün yaşadıklarımdan ve tanık olduklarımdan sonra bu konuyu dile getirmem gerektiği kanısına vardım..
bakın dün çok önemli bir adım atıldı; samsunspor ve samsunspor.biz gurubu olarak..anadolu takımları'nın ve samsunspor'un hakları çok popüler bir internet sitesinde özel haber olarak yer buldu. bizzat samsunspor.biz sayfalarında toparlanan manifesto tam metin olarak yayınlandı..Ve bu yazı 3000'e yakım kimse tarafından okundu..çok önemli bir nimetti; samsunspor için; anadolu için; ve gurubumuz için..fakat bu denli önemli bir konu anadolu kulüpleri; ve benim için en önemlisi samsunsporlu taraftarlar tarafından, bizler tarafından bu kadar az sahiplenince; üzüldüm açıkçası..hemen her topicte 3 istanbul avanesine laflar gönderiyoruz; onları eleştirip duruyoruz; ama iş bu şekilde bir isyan noktasına geldiği zaman kabuğumuza çekiliyoruz. bırakın o yazının altında yorum yapmayı kendi forum sayfamızda dahi fikirlerimizi paylaşmadık; Destek Olmadık..evet evet kesinlikle hep destekçisi olduğumuzu söylediğimiz Samsunsporumuza destek olmadık..
Hatırlarsınız Vizontele-Tuba filmini; kütüphane yapım işi ortaya çıkınca reis bey; "tabi canım , kütüphane bu; herkes yardım eder böyle hayırlı bir işe" der dururdu; ama iş kütüphaneye yer bulmaya ve onu kurmaya gelince kimse yardım etmedi..
hatırlarsınız konyaspor maçı öncesi ilgili topicte; konyalılarla büyük bir söz kavgası başlamıştı. ve o topic sayfalarca devam etmiş; onlarca mesaj almıştı..yani ucuz bir kavga sahiplenilmişti; anadolu birlikteliği; samsunspor reklamı mevzu oldugu zaman mesajların sayısı 3'ü 5'i geçmedi..Yazık gerçekten çok yazık..şapkayı önümüze koyalım ve eleştirelim kendimizi lütfen; biz ne yapmak istiyoruz ne yapıyoruz diye!!

Ayinesi iştir adamın lafına bakılmaz...

roligan

Samsunkopat kardeşim, ben bu olayın içeriğini pek de fazla anlamış değilim.
Neden diye sorarsan, amaç samsunspor.biz'in tanıtımı mı; yoksa İstanbul takımlarına karşı bir isyan başlatmak mı? (Silahlı değil tabii ki :lol: )
Benim naçizane önerim şu:
Bu hafta İstanbulspor-Samsunspor maçı var; burada tribüne asılabilecek etkili bir pankart (Örneğin, İzmirliler'in yaptığı sarı-lacivert, sarı-kırmızı ve siyah-beyaz renklerden oluşan "Kahpe Bizans" ya da reklam sloganı gibi akılda kalan ve medyanın ilgisini çekebilecek bir pankart) asılmalı.
Unutmayalım ki, bu maçta tüm gazetelerin muhabirleri olacak ve gazeteler maç fotoğrafından çok ilginç bir pankartı yayınlamayı yeğ tutacaklardır.
Diğer önerim ise, Samsun'da Valilik'ten izin alarak bir yürüyüş yapmak... Sayı önemli değil. 50 kişi olsa bile, İHA, CHA gibi ajanslar bunu çekecekler ve mutlaka televizyonlarda yayınlanacaktır.
Yoksa internetspor v.s. internet medyasında yer bulmak çok da önemli değil.
SAYGILAR

fatihsune

Sevgili Roligan,
samsunspor.biz grubunun kendi reklamını yapmak için  anadolu kulüplerini de içine alan bir yazı hazırlayıp gündem oluşturmak gibi bir derdi ve kaygısı yok...
Öncelikle bunu ifade etmek gerekir...
Samsunkopatın demek istediği ,Başakınımızın feryadı sonrasında hazırlanan, adaletsizlikleride bir bir sıralayan bu metine samsunsporlular olarak ne yazık ki sahip çıkamadığımız gerekli ilgiyi göstermediğimizdir...
İnternetspor.com önemli değil diyorsun ama sadece 1 gün de 2800 küsür kişi bu yazıyı okumuş.2800 kişi içinde her cümlesinde samsunspor geçen bu metini okumuş, ulusal bir internet sitesine samsunsporumuzun konu olması neden önemli değil onu anlamadım?
Neyse tartışmamız gereken konu bu değil esasında,icraat eksikliğimiz olduğu bir gerçek,taraftar olarak yetersiziz bu da bir gerçek...
Bunları tartışmalıyız...Çünkü Lafla peynir gemisi yürütülmüyor maalesef..

salihcakir

tam manasıyla demek istediğim buydu roligan abi..yani yapılmıs; olus seylere destek vermiyoruz; bir şekilde eleştiriyoruz; eleştiriyoruz; eleştiriyoruz..
mesela demişsinki abi;
"Bu hafta İstanbulspor-Samsunspor maçı var; burada tribüne asılabilecek etkili bir pankart (Örneğin, İzmirliler'in yaptığı sarı-lacivert, sarı-kırmızı ve siyah-beyaz renklerden oluşan "Kahpe Bizans" ya da reklam sloganı gibi akılda kalan ve medyanın ilgisini çekebilecek bir pankart) asılmalı.
Unutmayalım ki, bu maçta tüm gazetelerin muhabirleri olacak ve gazeteler maç fotoğrafından çok ilginç bir pankartı yayınlamayı yeğ tutacaklardır."
ama bu hafta bu pankart orada olmayacak..biz aa hadi yapalım çok güzel fikir desek de olmayacak..ve bu fikirin ne kadar güzel bir fikir olduğu daönem arzetmiyor ondan sonra; çünkü güzel bir faaliyete dönüşmüyor..

bu arada samsunsporun.biz tanıtımını yapmak; onu güçlendirmek; İstanbul takımlarına bir isyan başlatmak; onların karşısında sesi çok güçlü çıkan bir organ oluşturmaktır..

yönetici

Yakında samsunspor.biz adresinde site ve samsunspor.biz/forum adresinde de forum olarak devam etmeyi planlıyoruz.
**
bu arada kuzeygücü olan nickimi samsunspor.biz olarak değiştirdim duyrulur.

roligan

Kardeşlerim, pankart hazırlamak niye sorun olsun onu anlamadım. Burada şimdi adını hatırlamadığım bir arkadaşım, başkanla konuştuğunu ve her konuda destek vereceğini açıkladığını söylemişti.
Başkan bir pankart için artık destek versin yani!
Olmadı;  pankartı hazırlayan firmanın logosu büyük şekilde yer alır, o da reklamını yapmış olur, maliyet düşer v.s.
İnternetspor'da 3000 kişinin okuması bir değer ifade ediyorsa, pankartı gazetelerde yayınlandığı taktirde en az 1 milyon kişi okuyacaktır.
Sorun nerede? Eleştiri değil, fikir... Bu da oldu sanırım!
İstanbulspor-Samsunspor maçı bulunmaz bir nimet. Bunu iyi değerlendirmek lazım. Samsun-Ç.Rize maçı gazetelere yıldız tablosu olarak girer ve fotoğraf için yer zor bulunur. Unutmayın, o gün derbi maçı var. Samsunspor'un konu olması için ilginç bir şey yapılması gerekir.
samsunspor.biz'e gelince... Elbette destekliyorum. Burada yazıyorum. Ama kitlelere ulaşması konusunda samsunspor.biz yetersiz kalır.
Önce popülarite sağlanması gerekir.
Başa dönersek, ilginç işler yapmadıkça, medyada ve dolayısıyla insanların gündeminde yer almamız mümkün değil.

largopen

roligana kısmen katılıyorum etkileyici bir pankart takımı nette tanıtmaktan daha başarılı olabilir. Fakat bu işte de bu pankartı hazırlamak üstelik etkileyici olmasını sağlamak gibi zorluklar var......  tüm bunların dışında devamı olmayan bir girişimde sadece anlık parlatma yaşar ... sonra eski tas eski hamam....

Sioux

Alıntı yapılan: "samsunkopat"..hatırlarsınız konyaspor maçı öncesi ilgili topicte; konyalılarla büyük bir söz kavgası başlamıştı. ve o topic sayfalarca devam etmiş; onlarca mesaj almıştı..yani ucuz bir kavga sahiplenilmişti..

bence sapla saman karışmış bu mesajda..
tamam güzel metin hazırlandı emeği geçenlere teşekkürler bizim de hoşumuza gitti
ama nedir onu anlamıyorum, konyalılar bu sitede samsunsporla akılları sıra dalga geçtiler biz onlara cevap vermemeli miydik?
yanlış şeyle kıyaslama yapılmış.

salihcakir

burada son söyleyeceğim şu ki; birazcık başka şeyleri veya başka kimseleri eleştirmek yerine özeleştiri yapmak gerekiyor bence..eğer bunu becerebilirsek işte o zaman başarabiliriz..