TFF 1. LİG 2020/2021 4. HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 1-0 Akhisarspor

Başlatan cembaba, 28 Eylül 2020, 10:24:02

« önceki - sonraki »

s_uzunkaya

Kubilay vites arttırdı takıma.Kubilay oynamak, yükselmek istiyor. Sırf bu yüzden sarı kartlık mücadele bile gösteriyor. Ayağında alışık olduğumuz gibi top tutmuyor Tek paslarla oyunu yönlendirmeye takıma beyin olmaya çalışıyor. Büyük idealleri var Kubilay ın ve bu ideallerine samsunsporda daha rahat ulaşabileceğine inanıyor. O nedenle takımda kalmak için Ertuğrul hoca ile iyice terse düşmemeye çalışıyor. Ben takdir ediyorum Kubilayı. Ertuğrul hoca nın derdi nedir veya beklentisi nedir bilmiyorum ama herkesin gördüğü bir kubilaya bu kadar mesafeli durması bize zarar verir.

fanatik samsunsporlu

Allahtan hoca Kubilay'ı aldı.Muhsin'i de alabilirdi.Kubinin ara pası harikaydı.Yabancılardan fayda lamıyoruz bir türlü maalesef.Nadir bence yanlış tercih.Bahattin'i ararız böyle giderse.Stoperlerin yan paslarıinsanı sıkıyor.Tek güzellik 8 puan ve 3 maçta gol yemememiz.

5trawberry

Savicevic sahada olsaydı. Gökhan Alsan yerine Muhsin'i alacaktı. Dua edelim Savicevic yoktu.

Öteki açıdan bakalım Savicevic olsaydı ve Kubilay'ı alsaydı.O zaman tadından yenmezdi işte.

jean

Cok eksik olan macta kazanmak guzel ustelik haftaya macta yok insaallah herkes duzelir de tam kadro cikariz birdahaki maca gokhan sakatlaninca uzuldum herseyde bir hayir car derler iyi olmus sakatlandigi insaallah onemli degildir 2 galibiyet 2 beraberligimiz var fena degil baslangic icin

55__Gurbet__55

Üç önemli oyuncumuzun olmadığı maçdan bence genel görüşün aksine fena olmayan bir oyunla galip geldik. Geçen haftalarda bulduğumuz pozisyonlar çoğunlukla bireysel hareketlerden gelirken, bu hafta paslaşarak takım oyunu sonuçu ataklar ürettik. Üstelik 1.ve 90. dk hariç kalemize şutları yok. Daha iyi olabiliriz ve olacağızda ama unutmamız gereken TFF 1.Lig'deyiz. Burda oyun sınırlı kalitede oynanıyor, önemli olan kazanmak.

İlyas bugün çok iyidi ama Ertuğrul Hocanın onu niye oynatmadığını bugün anladım. Bütün ataklarımız ya İlyas'la başladı veya onla bitti. İlyas sahada olduğu zaman son iki sene olduğu gibi takım ,,at finke" taktiğine dönüyor. İlyas formda olduğu sürece sıkıntı yok ama bekleneni vermediği zaman sıkıntı yaşarız ki son iki senede örnekleri var.

Milli maç arası tam zamanında geldi. Hem eksik oyuncunlarımızın iyileşmesi hem takım içi uyumun artması sonrası farklı bir takım izleyeceğimize eminim.

ask55

Alıntı yapılan: ask55 - 01 Ekim 2020, 14:57:33Çok kritik maç.
Kazanırsak 4 hafta 8 puan fena değil diyebiliriz.
ADS deplasmanına kadar 4 maçın 3'ünü içeride, 1'ini de dışarıda ligin en kötü takımı Eskişehir ile oynuyoruz.
4'te 4 ile ADS deplasmanında liderlik maçına çıkalım inşallah .

Çok şükür, çok zor maçta 3 puan lokum oldu.
Hocayla ilgili eleştirilerimi İstanbulspor maçı sonrasına saklıyorum.

seskat

Maç beklediğim gibi geçti.
Defansımız sağlam, yan paslarla geçen dakikalarda Gökhan'ın şansız sakatlığı sonrası İlyas Kubilay'ın oyuna girmesi orta sahanın hucüm anlamında canlanmasına sebep oldu.
Ancak üçüncü bölgede maalesef istediğimizi yapamadığımız için ilk devre 0:0 bitti.

İkinci yarı da ilk yarı gibi başladı.

İlyas Kubilay'ın becerisi sonrası golü bulduk.
Gol belki takımımızı ateşler diye umut ediyordum ancak değişen hiçbir şey olmadı.

Çok laubali oynadık, belki ikinci veya üçüncü golü bulabilirdik, ancak maalesef oyunculardaki isteksizlik buna müsade etmedi.

Oyuncu değişiklikleri yerindeydi.

Aslında biliyordum böyle tatsız bir oyun olacağını, onun için bizim maçtan önce Atalanta - Cagliari macını izledim.

Atalantanın hücum futbolunun yarısını oynasak, bu ligde 5 hafta kala şampiyonluğu ilan ederiz.

Ancak bunu ne bizim teknik ekipten ne de futbolculardan beklemiyorum.

Umarım bu ara iyi gelir.

Aslına bakarsak, biz hala hazırlık dönemindeyiz, hazırlık maçı yapıyoruz. Aradaki fark resmi olarak maçların lig maçı olması.

Pandemi futbolun ayarlarıyla çok fena oynadı. Ne doğru düzgün hazırlık maçı yapabildik ne de doğru düzgün ilk 11 oluşturabildik.

Her hafta ayrı bir ilk 11 izliyoruz.

Umarım yönetim bu işe el koyar da, artık pozitif vakaya rastlamayız takımımızda. Aksi halde her hafta 1-2 oyuncu covid nedeniyle takımdan ayrı kalır.

Benim için asıl lig altıncı haftadan sonra başlayacak.

O haftadan sonra asıl eleştirilerimi yaparım.

SSKLA

Maçla ilgili ilk olarak maçın başlamadan öncesine değineceğim. Tribünleri çekiyordu trt, kubilay ekranlara yansıdı, çok mutsuz bir şekilde oturuyordu. Bence hiçbir futbolcuya hiçbir hocanın bunu yapmaya hakkı yok. Bu maçta da oynamasaydı iyice çökerdi moral olarak. Ama oyuna girdi ve küsmedi, takımı sırtında taşıdı. Fakat şimdi Ertuğrul Hoca'nın işi daha zor. Takımda efektif iş yapan tek kişi görüntüsünde olan, niketim ki tek golü atan kişi de o, bir futbolcuyu bir sonraki hafta en az 45 dakika oynatmaz ise küstürecektir. Bunla da kalmaz bu ısrar bir kesim taraftar ile de arasını açacaktır hocanın. Gökhan Alsan'a gelirsek iki 6 numaranın önünde alışık olduğu pozisyonda daha iyi bir görüntü sergiledi sakatlanana kadar. Ancak sakatlığına üzülsem de sakatlanmasa maçın kilidini açamazdık, çünkü şu an için bu takımda o anahtar İlyas'ta. Aslında ilyas parlatmamız gereken bir futbolcu, çünkü maç kazandırmayı geçtim oynatsak bu istekli haliyle para da eder. Orta saha için aranan kan ise karşı takımdaki eski futbolcumuz Taha bence. Maaşını alamayan Taha'yı almayı düşünür mü teknik ekibimiz ve yönetim bilmem ama 6 numaraya onun gibi savaşan ve pası nereye attığını bilen birisi lazım. Gelse tüm yüreğiyle de oynayacağına eminim. Nadir benim için çok da kötü sinyaller vermedi, ama iyi de diyemem, fakat forvet değil de kanat transferi bizim için o tekrarlıyorum.

Maça gelirsek, kötü oynadık görsel açıdan, ki bence özellikle ilk yarının başları, defansımızda otoban vardı, Akhisar çok kolay geçti. Hoca iki 6 ile başlamasa kaybederdik bence. Kanatlardaki yetersizliğimiz Tomane'yi doğal pozisyonundan çok ayırıyor ve yoruyor, kendini gol noktalarında bulamıyor. Gyasi'nin dahil olması ile Burak Çalık alternatifiyle bir şeyler iyiye gidecektir onun adına diye düşünüyorum. Plumain isteneni hala veremiyor, şans tanınması taraftarıyım çünkü takım da onla çok oynamıyor. Ancak bu düşüncelerime rağmen aradan sonraki maçta Burak Çalık orda oynamalı sonradan Plumain dahil olmalı diye düşünüyorum. Son olarak maçın son dakikasına gelirsek, Kerem Can evet ipten aldı bizi, tebrik ederim, ancak ipe götüren de oydu, hatasını(sol tarafımız bomboştu pozisyonda) telafi etti. Ek olarak beklerimizin orta kalitesi canımı sıkıyor.

Özetle, bu kadar eksiğin içinde milli ara öncesi değerli bir 3 puandı, umarım arada eksiklerin de takıma katılmasıyla toparlanırız. Ayrıca göz önünde bulundurmamız gereken de önemli bir şey var, öyle veya böyle geriye zor maç olarak 3 tane maç kaldı ve onlar da 8. hafta bitiyor(İstanbul- Keçi- ADS). Futbolumuz kesinlikle kötü, en hafif tabirle zevksiz de olsa bu maratonda iyi durumdayız şu an. Örneğin herkesin harikalar diye baktığı ADS ile aynı puan ve averajdayız ve onlar oldukça kolay bir fikstürle bu noktadalar. Göze hoş gelmeyen ve güven vermeyen bir futbol ile işin zor kısmını yarıladık, bundan sonrası hayırlısı.

Stoper

Kubilay, ben takımın 11 oyuncusuyum dedi bugün!
Klasik gollerinden birini attı, 1. Lig kariyerinde ki ilk golü, tebrikler! Kerem'de takımı, özellikle Nurullah'ı ipten aldı.

_SoN_

Bugün ilk 11 için yazdığımız boli,gaysi,saveseviç,burak çalık gibi çok önemli isimler yoktu,yine ilk 11 oyuncumuz gökhan alsan maçın başlarında sakatlandı,ayrıca yedeklerde hocanın kullandığı ileri uçta tek alternatifimiz Ahmethanda yoktu,hocanın lig başlamadan çok altertatifli kadromuz olması lazım, bu sene özellikle covid dolayısıyla takımlar çok zorlanacak demişti, bunu daha 3. hafta yaşamış olduk. Bu eksiklerle çıktığımız maça kötü başladık, maçta pozisyon üretemez,özellikle ileride oyun kuramazken, Gökhan Alsan'ın sakatlanması ile, haftalardır gözlerimizin aradığı Kubilay'ı hoca bana göre süpriz bir şekidle oyuna aldı, Kubilay'ın oyuna girmesiyle ileri hatta oyuncularımızın pas alış verişi bile değişti, birkaç ara pası ve topu aldığında hemen oyunun yönünü değiştirerek pozisyonada soktu bizİ, Kubilay'ın attığı pasta guido iyi kullanabilse golde attırmış olacaktı. Bu ileride olumlu oyununu attığı klasik gollerinden biri ile taçlandırdı.
    Geçtiğimiz sene özellikle zor deplasmanlarda mücade etmediği ve topu ezerek rakibe kaptırdığı için onu en fazla eleştiren isimlerden biride bendim, ama İlyas Kubilay'ın yanına iyi mücadele eden defansif orta sahalar koyarsan, onu özgür bırakırsan, bu sade futbolu ile hem bize hemde kendine çok şeyler katar.Özellikle bu eksik dönemlerde kullanılması gereken ilk isimlerden olmalıdır.

Kanatlarda sol bekimiz Kerem'i beğendim, kendi yetenekleri ölçüsünde elinden geleni yaptı, benim için solda sağ bekimiz caner gibi mücadeleci olması,adama yapıştımı bırakmaması, toğu aldığında da hızlıca ileri takımı taşıyabilmesi, bunu bugün elinden geldiğince yaptı.
    İleride forma alan Guido yine zor zamanların adamı olduğunu, kanatlarda her zaman ilk alternatiflerden olması gerektiğini gösterdi.Onun bu oyunu her zaman takım için avantajdır.
    Son dakikaya kadar ileride mücadeleyi bırakmayıp yorulmadan mücadele eden Tomanede yalnız kalmasına rağmen elinden geleni yaptı.
    Plumain oyunun belli dönemlerinde hızı ve adam eksiltmesiyle yararlı olacağım diyor, ama bir bakıyorsun kaybolup gidiyor, maçın ilerleyen dakikalarında hocanın oyundan almasının sebebide bu, oyundan düşmemesi lazım, ama bunu kontrol edemiyor.
    Defansımız Boli'nin yokluğunda görev adamı Veli ile beraber iyi görüntü verdi, kalemizde pozisyon görmedik desek yalan olmaz.
    İlerleyen dakikalarda Ercan'ın nasıl topları kestiğini, nasıl zor anlarda fauller alıp oyunu durdurduğunu hep beraber izledik, görev adamı böyle olur işte.

Özetle bu kadar eksiğe rağmen, Kubilay,Veli, Guido ilerleyen dakikalarda oyuna giren Ercan, üzerine düşen görevi yerine getirerek bize bu 3 puanı hediye ettiler. Bunda hocanın sezon başlamadan, ilk yazdığım cümlelerinin etkisini olduğunu söylemek lazım. "Her seneden daha fazla geniş ve kaliteli kadroya sahip olmamız lazım" demişti. Covid işin içine girdiğinde ne kadar haklı olduğunu gördük.

Bu vesile ile ilk 11 e yazmadığımız, yedekten girip, ellerinden geleni fazlasıyla yapıp, milli takım arasına girmeden bize ilaç niyetinde 3 puanı kazandıran görev adamı oyuncularımızı tebrik ediyorum.

Aksayan yanlarımız var, ama ben hocanın bu TAKIM olma özelliğini seviyorum, ve bu konuda ona güveniyorum, gelen giden kim olursa olsun, anlık eleştirilerimiz oluyor, ama biri gelip bayrağı teslim aldığında gereğini yapıyorsa, burada geminin kaptanının payı büyüktür. Hocanın bu özelliği er yada geç bizi sonuca ulaştıracaktır.Aradan sonra çok daha iyi olacağımıza inanıyorum.
TEBRİKLER SAMSUNSPOR...

Tufan

maçı telefondan takip ettim o nedenle çok yorum yapmayacağım ama ele çarpan toplar sizi de rahatsız etmedi mi?

KocumVolkan

Alıntı yapılan: Tufan - 04 Ekim 2020, 23:51:53maçı telefondan takip ettim o nedenle çok yorum yapmayacağım ama ele çarpan toplar sizi de rahatsız etmedi mi?

Bu lige VAR sistemi gelmediği sürece her maç böyle olur. Saçma sapan iş yapıyor federasyon.

Herkesin takımdan beklentisi çok yüksek bu yüzden kötü oyun konuşuluyor hakem hatalarını kimse konuşmuyor :D

ask55

Alıntı yapılan: Tufan - 04 Ekim 2020, 23:51:53maçı telefondan takip ettim o nedenle çok yorum yapmayacağım ama ele çarpan toplar sizi de rahatsız etmedi mi?
Pozisyonlar temizdi penaltı yoktu bence.

umit

ilaç gibi galibiyet derler ya öyle maç oldu.
çilingir yine maçı çözdü.
4 maç 8 puan lig için geçerli.

maço

bu sene bu lige 2 puan ortalama yetmeyebilir.
Alt sıralardaki takımlar yetersiz üst sıralara çelme takmak için.

Dikkatli olmak da fayda var.