Ocaktan Önce, Ocaktan Sonra

Başlatan mehmet yılmaz, 17 Şubat 2010, 21:52:38

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

AlıntıOcaktan Önce, Ocaktan Sonra

http://www.samsunspor.biz/koseyazisi-Ocaktan_Once_Ocaktan_Sonra-7084-

O kadar özlemişim ki böylesi mutlulukları; deplasmanda maç kazanmayı, seri yapmayı, takıma güvenmeyi... Samsunspor, benim için dünyevi duyguların en önde geleni, hayatımın merkezinde yer alıyor. Bir sevda, kara sevda hem de. Hep dediğim gibi benim kaderim, terk edilemez, vazgeçilemez sevdam...

Bu sütunlarda çok sert eleştirilerin de yer aldığı yazılarım oldu. Hepsi büyük bir samimiyete dayanan, gönülden gelen, acı çekmenin verdiği ruh haliyle yazılan yazılardır. Hepsinin halen arkasındayım zira gelinen noktada bizim altını çizdiğimiz şeylerin pek çoğunun gerçekleştiğini gördük. Yani, hatayı yapan taraf yanlışını düzeltmeye başladı.

Mesela 3-4 kişilik yönetim olmayacağı, mutlaka bir kongre gerçekleştirip yönetimin takviye ve revize edilmesi gereği gibi. Bu anlamda kongrelerine gönderdiğimiz metni orada okuyan, atkılar ve formalarıyla birlikte kongreye iştirak eden Samsunsporlu taraftarlarımızın da katkısının olduğunu bildiğim SADEF kongresi ve sonrasında uzun yıllardır ihmal edilmiş olan Samsunspor konusuna İstanbul kanadının eğilmesi... İyi bir kaleci alınması, disiplinden taviz verilmemesi, takım ruhuna aykırı davranan oyuncuların ayıklanması, medya ve taraftar ile yönetim ilişkisinin sağlıklı hale getirilmesi ve bu minval üzere bir basın sözcüsü tespit edilmesi gibi konular.

Samsunspor'daki bu olumlu değişimi tesadüfe bağlayamazsınız. Bu anlamda yönetim anlayışını da iki devreye ayırmak ve "Ocaktan önce, Ocaktan sonra" diye değerlendirmek lazım. Ocaktan önceki yönetim karnesi Samsunspor tarihinin en kötü karnesidir! Sportif olarak da böyledir tarz olarak da. Ancak savunulacak bir tarafı olmayan bu yönetim önemli bir erdem göstermiş ve hatalarından ders almayı bilmiştir. Fiyasko transferlerinden, hoca seçimine, beyanat kargaşasından, Fenerium çiçeğine kadar nerelerde, hangi hataları yaptıklarını, hatalarından şikâyetçi olsak da Samsunsporluluklarından şüphe duymadığımız yöneticilerimiz zaten çok iyi biliyorlar.

Kişilere bakmaksızın her şartta, her yerde Samsunspor'un yanında olmak gerektiğine inanan birisiyim. Ortada Samsunspor'un başarısı varsa elbette ki bu bizleri mutlu eder, çünkü en başta da dediğim gibi Samsunspor olmazsa bu dünya benim için çekilmez bir hal alır; kıymet-i harbiyesi kalmaz. Çünkü aldığım nefes bile Samsunspor'la dolu.

Henüz gerçekleşmiş somut bir şey yok lakin takımımız iyi bir hava yakaladı. Hepsinden öte yanlışıyla, doğrusuyla güven veren, saygı duyulan bir teknik direktörümüz var başımızda. Hayal kurmayı çok isterdim; Süper Lige dönmek bir tutku halini aldı artık bizler için. Ancak gerçekçi olursak bu sezonki hedefimiz maçları kazanmaya bakmak ve sezon sonunda o gidişat bizi puan tablosunda nereye yerleştirirse ona göre davranmaktır. Tıpkı geçen sezonki Karabük ve Adanaspor gibi. Onlar da kötü bir ilk yarının ardından ikinci devre çıkış yapmışlar ama nefes yetirememişlerdi. Ancak muhafaza ettikleri iskelet kadroları ve dengede tuttukları ekonomik tablolarıyla bu sezonun da güçlü ekiplerinden oldular. Biz de eğer kadro yapısını korur, ödeme dengesinin ayarlayabilir ve 4-5 tane sağlam takviye yapar isek eminim ki özlediğimiz sezon yaşanacaktır.

Biliyorum ki Samsunlular, Samsunspor'u çok özlediler. Bizim gibi kemik taraftarlar her maça gidiyor zaten ama Pazar günkü Hacettepe maçında sezonun seyirci rekorunu beklediğimi de ifade etmeliyim.

İnşallah oyuncularımız da yine gereğini yaparlar!

Bu anlamda yönetimin yapmaya başladığı doğruları devam ettirmesini temenni ediyorum, onların başarısı bizim mutluluğumuz, başarısızlıkları ise hüznümüz olacaktır.

babasamsunlu

hocam sana can-ı gönülden katılıyorum...hepimizin bir çok kez kızdığı yalnış olduğu aşikar olan bir çok konuyu,bazen sert dille bazen alınan kötü sonuçlarında etkisiyle kantarın topuzunu kaçırarak söylediği yalnışlardan yönetim döndü..ve yapılması gerekenleri bir bir yapıyorlar...

Ben burada konuşulan ne varsa elbet bir şekilde yönetimin haberi oluyor diye düşünüyorum...Bu yüzden bu yalnıştan dönmede bizim sitemiz de bulunan Samsunsporumuzla yatıp kalkan arkadaşlarımızın da katkısı olduğunu düşünüyorum..

Eğer bir yerde yalnış bir şeyler varsa bunu söylemek,eleştirmek önce insanlık borcumuzdur...Ama yalnıştan dönülüp doğrular yapılmaya başlanıyorsa hiç kimse merak etmesin hepsini sırtımızda da taşımasını biliriz..Bu yüzden yönetimi kutluyor başarılarının devamını diliyorum..

Her şey biricik sevgilimiz Samsunsporumuz içinse önce kendimize soralım;yapılabilecek her şeyi yaptık mı ??

Kendi adıma ve tanıdığım bir çok arkadaşım adına hayır diyebilirim..Ama bir çok şeyi yapıyoruz..Yapmak için bir mücadelenin içindeyiz..Her geçen gün birileri tarafından "siz şu stadyumda ki kırmızı giyinenlermisiniz"  cümlesine maruz kalıyor olmak bile çok güzel bir duygu..Hani Mehmet hocamın bir şeyin ucundan tutmak diye bir yazısı vardı..Hepimiz bir şeylerin ucunan artık daha sıkı tutuyoruz..Daha sıkı tutundukça daha güzel günlerde bizimde emeğimizin olduğunu bilmek sanırım hayatta tadacağımız en güzel duygulardan biri olacak..

Hafta sonu oynanacak olan maçta seyirci sayısı çok olacak...İnşallah hava güzel olursa tıklım tıklım olacak...Ama ben Mehmet hocam gibi düşünmüyorum pek. başarıya aç olanlar bu sefer sadece oturup maç seyretmeyecek diye ümid ediyorum...En çok bu maçta itici güce ihtiyacı olan takımımıza destek olacaklardır...