Ne iş...

Başlatan esedullah, 24 Nisan 2009, 14:48:36

« önceki - sonraki »

esedullah

Samsunun çeşitli yerlerinde Mustafa sarıgülün resimler ve afişlerini görüyorum.Mustafa sarıgülün Samsunla bi alakası mı var diye merek ettim. aydınlatısanız sevnirim..

Kais

dsp nin başına geçcek sanırım o yüzdendşir..

ali ihsan

AlıntıMustafa Sarıgül Yeni Parti kuruyor
Sosyal Demokratların İktidar için son umudu haline gelen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül yeni parti için düğmeye basıyor.. İşte Sarıgül ün partisinin adı..

CHP'de Deniz Baykal'ın karşısına lider adayı olarak çıktıktan sonra CHP'de resmen siyasi mücadelesi sona eren ,Şişli'nin karizmatik Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül 'ün DSP'nin başına geçeceğinin konuşulduğu şu günlerde Sicakgundem.com'un Sarıgül'e yakın çok sağlam kaynaklardan edindiği bilgiler bir anda siyaset gündemine bomba gibi düştü..

Mustafa Sarıgül Türkiye değişim hareketi adı altında bugüne kadar ülke genelindeki örgütlenmesine kısa bir süre sonra son noktayı koyarak ,kısa adı TDP olacak olan Türkiye Değişim Partisini kurarak Genel başkanlığa dahası Başbakan adaylığına soyunuyor...

Mustafa Sarıgül'ün yeni partisinde aralarında eski milletvekili ve bazı önemli siyasetçilerin de olduğu öğrenildi .. Cumartesi Günü İstanbul'da özel bir toplantı ile Gençlerle bir araya gelecek olan Mustafa Sarıgül'ün Türkiye Değişim Hareketini hızlandırması ve yep yeni bir açılım yapması bekleniyor..

Mustafa Sarıgül'ün DSP'nin başına geçmek yerine başka bir parti kurmayı tercih etmesi ise çevresindeki ekibinden olumlu yönde not almış durumda..

Türkiye Değişim Hareketi'nden edinilen bilgilere göre kurulacak olan partinin misyonunun İnsan olduğu ve daha önce denenen isimlerin kesinlikle yer almadığı ve denenmiş olanların sonuçlarının da ortada olduğu belirtilirken ,yeni kurulacak olan partide yeni bir siyaset ve yeni bir Türkiye için öncülük edecek çok değerli isimlerin yer alacağı ifade edildi..

Ayrıca Sicakgundem.com'un edindiği bilgilere göre Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün Türkiye Değişim Partisi'nin kuruluş dilekçesini 19 Mayıs 2009 Salı günü İçişleri Bakanlığına sunacağı ve Samsun'dan büyük bir mitingle kamuoyu ile paylaşacağı öğrenildi...

Ertuğrul Sağlam

Samsunspor'a varmı bir faydası ? yok ozaman hikayeeeeee

esedullah

Samsun açısından yine güzel bir şey

Kodalak

Samsunspor'a faydası yoksa geeçsin gitsin şovunu başka yerde yapsın

mehmet yılmaz

Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin de çok yüksek bir ihtimalle Sarıgül'ün partisine geçer. Çok yakın arkadaşlar bildiğim kadarıyla. Ayrıca Sarılgül, Erzincanlıdır. Bir dönem Erzincan milletvekilliği de yapmıştı. Samsun ile bir alakası yok yani.

**KaR6**

belediye baskanım hakkında dogru konusursanız sevinirim >:( ;D ;D

Sadece Samsunspor

HoliganSamSunLu

zaten samsunla alakası olsa bukadar reklamı olmaz

KotuCocuk55

Samsundan yola başlayacak olması tarihimizde samsunun öneminin ne kadar büyük olduğunu biliyor ve kendine ilke ediniyor olması demektir.
Yakın geçmişte Atatürk'ün şehri samsun söylemlerinden dolayı samsunun yatırım alamadığı, kaderine terk edildiği ve gelişmesinin istenmediği bunun yanında Samsunspor'un logosunda Şaha kalkmış Atatürk Sembolü bulunduğu için bitirilmek istendiği, üzerine oyunlar oynandığı ''paranoyalarını'' aklımıza getirdiğimizde en azından böyle bir paranoya yaşamamıza neden kalmayacağı için iyidir.

Bunun yanında yarın birgün iktidara gelinmesi halinde,siyasetin her zaman sporun içinde olduğu ilkesinden hareketle (Örnek eskişehirspor,diyarbakırspor,kasımpaşa,rizespor,sivasspor,ankaragücü vb...) burası Atamızın şehri,takımını sahipsiz bırakmak biza yakışmaz düşüncesiyle sahiplenebilirde..

Geçmişte genel kurmay başkanlarının,başbakanların takım sahiplendiğini çok gördük,duyduk...

Açıklık getirmek isterimki bahsettiğim konuda geçenler, olmuştur demiyorum,bu paranoyayı hissedenler oldu diyorum bunun yanında mesajı da herhangi bir siyasi düşünceyle yazmıyorum ne bir tarafın düşmanı ne de diğer tarafın sempatizanıyım.
Olaya samsunspor açısından bakıyorum;
Bize bi zararı varmıdır yoktur,yakın vadede faydası olacakmıdır,zannetmiyorum,uzun vadede günün koşullarına göre belki bir süpriz olabilir diyorum...