Bu gol tarihe geçmeye aday! VIDEO

Başlatan Sadece Samsunspor, 18 Kasım 2008, 23:04:09

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

AlıntıBu gol tarihe geçmeye aday!

İtalya Birinci Futbol Ligi'nde (Serie A) 12'nci hafta maçları kapsamında dün Catania-Torino arasında oynanan karşılaşmada yaşanan "şort indirme" olayı ile akıllara zarar bir gol atıldı! Hakemlerden olaya sert tepki geldi. Ama kaleciyi şaşırtan bu gol tarihe geçmeye aday!

talya'da Mascara'nın Torino'ya attığı frikik golünde asist (!) şortunu indiren takım arkadaşından geldi..

İtalya Ligi'nde bu haftaki Catania-Torino maçında çok ilginç bir frikik golü yaşandı. Catania'nın frikik ustası futbolcusu Mascara, güzel bir vuruşla Torino filelerini sallarken takım arkadaşlarından da ilginç bir yardım aldı.

Catania'dan dört futbolcu ceza alanı ön çizgisindeki barajın yaklaşık beş metre gerisine bir baraj daha kurarken, üç futbolcu da barajla topun arasına girdi.

Barajın gerisindeki dört futbolcudan Gianvito Plasmati şortunu da dizine kadar sıyırdı. Mascara atışı kullanmadan önce barajın gerisindeki dört Catania'lı baraja doğru koşmaya başladı. Barajın önündekiler de sağa-sola depar attı. Topla arasındaki bu koşuşturmacayla dikkati dağılan Torino kalecisi Matteo Sereni, Mascara'nın vuruşunu çıkaramadı.

Bu arada Plasmati'nin dizine kadar indirdiği şortunun biraz daha aşağı düşmesi de ilginç görüntüyü iyice komikleştirdi.

Ülkede hakem atamalarından sorumlu olan Hakemler Derneği Başkanı Pierluigi Collina, "Ben Catania'dan bir oyuncunun bir davranışını gördüm. Bu davranışın kurallar kapsamında bir karşılığı yok. Ama diğer oyunculara saygısızlık edildiğini gösteriyor. Tüm hakemlere talimat verdim. Eğer tekrarlanırsa, sarı hatta kırmızı kart kullanma yetkisine sahip olacaklar" dedi.

Catania Teknik Direktörü Walter Zenga ise, "Yedek kulübesinden hiçbir şey görmedim. Oyuncularımla konuşacağım. Hiçbirinin bu tür nedenlerle kart görmesini istemem. Ama eminim ki saygısız bir durum yoktu" diye konuştu.

Video: http://www.ajansspor.com/video/v/20081118/sortlarini_indirip_gol_attilar.html

ondestan_11