SAMSUNSPORUMUZ : 1 K.Erciyesspor : 1

Başlatan Rentboy, 26 Ekim 2005, 17:22:09

« önceki - sonraki »

Clint_Eastwood

Sahada canla başla oynayan bir Rafael vardı... Allum yine bilinen gollerinden birini yedi. Serkan da artık bittiğini gösterdi. Serkan takıma zarar veriyor.

Samsunspor'u devre arasına kadar çok zor günler bekliyor. İnşallah devre arasında transferlerle kurtuluruz...

timofte

İlk yarıda rakip 11 kişiyken daha iyi oynadık. Rafael sahanın basmadık yerini bırakmadı. Pozisyonlardan yalnızca birini değerlendirebildik. Ardından hakemin faul olmayan pozisyonda Cenk'in yerde kalmasıyla yarattığı frikiği Die gole çevirdi. Kaleci allum golü boş bıraktığı köşeden yerken yumuşak bir şutta müdahale etmesine rağmen topu nasıl içeri aldı hepimiz şaşırdık. tabi sezon başında kale için kerem ile allum u yeterli görenlere ne demeli bilmiyorum..

erciyesin beraberlik golünü atan Die maraton tribününe gözümüzün önünde çirkin el kol hareketlerini saniyelerce sürdürünce hakem Orhan Erdemir'den kırmızı kartı yedi. İkinci yarı golün burukluğu ama rakibin eksilmesinin rahatlığı vardı bizlerde. ama beklediğimiz gibi olmadı. yağış ve panik bir araya gelince paslaşmalar organizasyonlar azaldı. rakip dokuz kişi kaldığında bile rakipten çok bizim oyuncularımız panik yaptı. beklediğimiz gol gelmedi. kaleye şut çeken olmadı.

Samsunsporda kimse topu ayağına almak istemez ve sorumluluktan kaçarken defalarca rakip yarısahaya dripling yapan Celil'i alkışlıyorum. Oyundan çıkarken kaptan pazubandını Celil'e vermeyen (atan) Serkan'ın çuvaldızı artık kendine batırma zamanının geldiğini düşünüyorum.

Taraftarımız soğuk ve yağışlı havada yine statta yerini aldı ama malesef yine boynumuz bükük ayrıldık stattan. Kazanma özürlü bir takım olma yolunda ilerliyoruz bu durum bizi artık iyice ateş hattına soktu. Bir an önce gerekenlerin yapılmasını bekliyoruz. İşin açıkçası devre arasında Samsunsporda atılacak adımları bekliyoruz.

Clint_Eastwood

Sırp kaleci Kovaçeviç'i geri gönderip Petkoviç'i Sivas'a kaptıran, Allum ve Kerem ikilisine kaleyi teslim edenleri anlamak mümkün değil.

Çok zor günler bekliyor bizi  :!:

berusa55

rezil adamlar!utandım yerin dibine gectim stadda!düssün bu takım vallahi hakediyoruz!ulan adamlar 9kişi be 9!yazıklar olsun!

cem and naz55

allum derhal yollanmalı ben ondan iyi kaleciyim ayari iyi yanlız defans bloğunda sorun olduğu için maç içinde oda kötü gözüküyor kenan derhal takımdan gitmeli çok kötü petkov kenanın açıklarını kapatacam diye götü çıkıyor kais çok durarak oynuyor ali akdeniz sağ kanat topçusu değil ançak bu kadar oynayabilir adnan cengaver gibi savaşıyor celil oyunu iyi hareketlendiriyor ama çok top eziyordefans bloğundaki yabancıyı çözemedim serkan dışarı alınınca formayı sinirle çıkarması ayıp çok kötü oynadı gitmesi gerekir rafael o olmasa gol atacak halimiz yok gol onun sayesinde oldu her hava topunu aldı işin kısası takım çok kötü derhal takviye lazım

Forvetim

ŞUT ÇEKME ÖZÜRLÜYÜZ... Bu takım niye şut çekmiyor arkadaşlar? Özellikle yağışlı havada şut çekilir ama biz bırak yağışı normalde bile ligin en az şut çeken takımıyız neden,,, Bile bile takım düşürülmek mi isteniyor. ALİ AKDENİZ neden hala ısrarla sağda oynatılıyor? Oyuncu değişiklikleri neden zamanında yapılmıyor? 80 de iki oyuncu değişiyor bu adamlar 10 dk.da ne yapabilir? Takım 9 kişi kalınca (dk.72) değiştirsene 2 kişiyi katkısını görelim. Rafael'e bravo yanına hızlı bi forvet lazım, Kiritanın yerini dolduracak adam lazım, Petkovun yanına iyi bi savunma ve kaleye sağlam bi kaleci gerekli, Serkan kesinlikle 45.dk dan fazla oynamamalı ve bikaç maç kızağa çekilmeli (kendine gelsin) Tespitlerim budur. Ben seneye Samsun-Ç.Dardanel, Samsun-T.Telekom maçlarını seyretmek istemiyorum.

oğuzhan55

Erdoğan Arıca geldikten sonra takım eski günlerine geri dönecek diye genel bir düşünce oluşmuştu.Arıca geldikten sonraki maçların sonuçları:

Ankaraspor 3-3 Samsunspor
Samsunspor 1-2 G.Saray
Beşiktaş   3-2 Samsunspor
Samsunspor 3-1 Trabzonspor
Kayserispor 6-3 Samsunspor
Samsunspor 1-1 K.Erciyesspor

1 galibiyet,2 beraberlik,3 mağlubiyet.Aslında Erdoğan Arıca takımı ateşleyecek bir teknik direktör.Ama elinde oyuncu var gibi gözüksede aslında yok.Çünkü bana göre sadece birkaç oyuncu haricinde tam anlamıyla kendini oyuna verebilen futbolcu neredeyse yok.Kimse kendini oyuna veremiyor,çünkü gol atsalar bile kalecilerine güvenemiyorlar.Kaleci öyle bir oyuncu olmalı ki yaptığı atışlarda oyunu yönlendirmeli,kurtarışlarıylada diğer oyunculara güven vermeli.Tabii kaleciler her maç dökülünce futbolcularda emeklerinin boşuna gittiğini görüyorlar ve oynayacak dermanları kalmıyor.Her ne kadar rakibimizde olsa söylemek gerekir diye düşünüyorum.Bakın K.Erciyesspor'un kalecisine sadece bizimle olan maçlarında değil adam her maçta süper kurtarışlar yapıyor.Oyunu iyi okuyor.Diğer oyuncularda kalecilerinden güven alınca 9 kişide kalsa sahada varlığını gösteriyor.Acaba aynı durumda biz olsaydık sonuç nasıl olurdu?Arkadaşlar K.Erciyesspor'a karşı bir hayranlığımın olduğunu  düşünmeyin.Ben sadece olması gerekeni söylemek istedim.Zaten Erdoğan Arıca bile K.Erciyesspor'u kutladı.
Naçizane düşüncelerim bunlar.Yanlışım varsa düzeltin.

55samsunlu55

Allumun işi zaten 5 sene önce bitmişti. Nasıl aptallık edip te bu adamı tekrar aldılar, sezon başında gelmeye mırın kırın eden Kaisin alternatifini bulup neden Zat-ı şahanelerini şutlamadılar, geçen seneki kadrodan birçok futbolcu kaybetmemize rağmen neden transfer yapmadılar da şimdi transfer yapmak için devre arasını 4 gözle bekliyoruz, bu serkan 200 ler kulübüne girsin diye mi kötü olmasına rağmen devamlı oynatılıyor, bizim suçumuz Samsunlu olmak mı, her hafta boynumuz bükülecek mi? Sorular, sorular, sorular.
Allah Bize Sabır versin.

preator

Alıntı yapılan: "samsunsevdalısı"
Samsunsporun ligde kalmak gibi bir hedefi olamaz olsada kabul edilemez.çünkü samsunspor türkiyenin, mazisi başarılarla dolu  en büyük 6-7 takımından biridir.
ama salt kelimelerin üzerinde yoğunlaşarak,kelimelerin cümlelere yüklediği anlamlardan farklı yorumlar çıkartarak başkanın samsunspor taraftarından özür dilemesi gerektiği kanaatine varırsak bence başkana haksızlık etmiş oluruz.
sene başında sahipsiz kalmış bir kulübün ,35 trilyonluk borcun altına girmiş bir başkanın böyle bir cümle kurma lüksü olduğunu kabul etmeliyiz.
kaldı ki bu sene için böyle ama gerçek samsunsporu önümüzdeki sene göreceksiniz diyen de kendisi değil mi?
bence ne olursa olsun kendisinin taraftardan özür dilemesi bir yana,taraftarın ona destek olması gerekir.
kendisi samsunspora sahip çıkmayan herkesi sert bir şekilde eleştiriken, böyle bir ortamda stada gelen takımını destekleyen taraftara kurban olayım diyebilecek kadar bu işe gönül vermiş.
şimdi kavram tartışmasına girmeye de gerek yok kimseyi savunmam da gerekmiyor ama sağduyulu davranmalı ve şu durumdan bir an önce en az hasarla kurtulmanın yollarına bakmalıyız

Saygıdeğer kardeşim cümlenin başında bana katıldığın ortadayken, Başkanımıza yönelik bu savunman çok yanlış ve çelişkili olduğunu düşünüyorum. Başkanımıza böyle bir lükse sahip olduğunu söylemende çok yanlış,her ne olursa olsun kimsenin şu anda yani ilk dokuz haftada  böyle bir lüksü kendinde görmesi gaflete düşmesi demektir. Başkanımızın ne kadar samsunsporlu olduğunu sorgulamıyorum ben
bir talihsiz açıklama yapılmışsa da bunu göz ardı etmek,
yani;
Susmanın yanlış olacağı kanaatindeyim.
Özür dilemek veya yanlış beyanat verdim. çarpıtıldı gibi açıklama yapmasını beklerdim.
Bunun sağduyulu davranmamakla alakası olamaz.
Kimse başkanımızdan istifa etsin gibi bir beyanda bulunmadı, sadece talihsiz bir beyanda bulunduğunu  görmesini istedik yoksa bizde samsunspor için sağduyulu davranmak gerektiği zaman herşeyi yaparız.

samsunsevdalısı

@preator

ben kimsenin avukatı değilim,yada birileri bana onları savunmam için ücret ödemiyor.Fakat ben her zaman için sağduyudan yana olmuşumdur.Ufak cümle hatalarına takılıp gündem oluşturmak,polemik yaratmak takımın içinde bulunduğu bu zor durumu daha da zorlaştırmak gerçek bir samsunspor taraftarına yakışmaz benim kanaatime göre.
bu herşeye kayıtsız şartsız göz yumacağımız anlamına gelmiyor,yada her şeyi kabul eden emme basma tulumba gibi kafa sallayan bir taraftar da yakışmaz samsunspora.
demek istediğim,zor şartlarda takıma sahip çıkan o zor durumlar geçene kadar ayrıntıları kenara itip sadece takımını destekleyen ama yeri geldiğinde de sorgulayan bir taraftar olmalıyız.
yani işin özü her şeyin zamanını iyi belirlemeli,kantarın topuzunu kaçırmamalıyız.
samsunsporun küme düşmeye oynamasının kabul edilemez olduğunu kabul ettim ki bunu her samsunspor taraftarı kabul eder doğrusu da budur,fakat bu sana katıldığım anlamına gelmez ki ...
burada adnan ölmezin o cümlesinde söylenmek istenenin ne olduğunu herkes anlar,farklı tarafa çekmeye çalışmak en kolayı,kaldı ki bir kulüp başkanı neden kümeye düşmemeye oynayan bir takım istesin?
adnan ölmez mağlubiyetten haz alıyor mu sence,yada takımın bu kötü gidişatı onu memnun ediyor mu?
yada tersten  sorayım soruyu,
takımımız için maddi katkılarımızın boyutu nedir?
maddi katkımız olmasa da bir bilet alıp bu sene kaç maça gitmişiz.
yada son şekliyle yakında düzenlenecek piyango için bir bilet alabilmişmiyiz?
işte sorgulamamız için üzerimize düşen vazifeleri tam manasıyla yerine geirmeliyiz.zira aksi takdirde sorgulayan konumundan sorgulanan konumuna geçeriz.
                                       saygılarımla

tuzlalı

Çok yazık. Biz çok ararız böyle kaybettiğimiz 2 puanları. Hem prestij hem parasal hemde puan olarak bizim adımıza kayıplarla dolu bir maçın ardından elde kalan tek şey 1 puan olmuş. İnşallah bu puan kurtarır bizi ikinci lige gitmekten.

Serkan ın kariyeri Samsunspordan önemli hale gelmemeli tabi serkan için değil elbette bu sözüm. Serkanın bu düşüncesini hadi kabul ettik diyelim ama başkalarıda bubun peşinde olmasın. Mesela erdoğan arıca mesela futbolcu arkadaşları. Sonra yazık olmaz mı bu heves uğruna giden 2 puana.

ugrasfaruk55

:arrow: bu samsunspOr daha kimi yencek ya.takımda birtek rafael oynuo dier bütün futbolcular sahtekar...bu samsunsporumuz küme düşer
FORZA SAMSUNSPOR

ugrasfaruk55

:arrow: bzim yüzümüz ne zaman gülecek ne zaman stadtan cıkarken mutlu cıkacagız..bu 1. lig samsunspora fazla beyler,daha düşersekte 1. lige cok zor cıkarız  :(

ugrasfaruk55

Alıntı yapılan: "Clint_Eastwood"Sırp kaleci Kovaçeviç'i geri gönderip Petkoviç'i Sivas'a kaptıran, Allum ve Kerem ikilisine kaleyi teslim edenleri anlamak mümkün değil.

Çok zor günler bekliyor bizi  :!:
:arrow: haklısın
:!: PAŞA :!:

cem and naz55

Alıntı yapılan: "ugrasfaruk55":arrow: bu samsunspOr daha kimi yencek ya.takımda birtek rafael oynuo dier bütün futbolcular sahtekar...bu samsunsporumuz küme düşer
FORZA SAMSUNSPOR
ertuğrul gelsin dimi kurtarır bizi...............