Yüksel Yıldırım - Başkan

Başlatan _SoN_, 01 Mart 2020, 17:23:33

« önceki - sonraki »

SametYılmaz55

Her kulübün olduğu gibi Samsunspor'un da değerleri vardır. Atatürk'lü arma diye gurur duyuyoruz, 5'de yesek 10'da yesek formamızı giyiyor, göğsümüzü gere gere dolaşıyoruz sokaklarda. Bu kulübün tarihi öyle son 5-10 yılda yaşanan sıkıntılardan, kayyumdan ibaret değildir. Geçmişi ne çabuk unuttunuz deniyor sürekli ne yazık ki. Bu kulübün geçmişinde nice başarılar da var. Konu sürekli Yüksel Yıldırım'ın verdiği paralara, kayyuma geliyor ne hikmetse. Milyar dolar da verse bu kulübü kimsenin küçük düşürmeye hakkı yoktur. Kaldı ki Yüksel Yıldırım bu paraları dernek statüsündeki bir kulübe hibe etmedi. Şirketlestirip kendi üzerine aldığı şirkete verdi bu parayı. Bunu demek acı olsa da durum bu. Yatırım yaptığı bir şirket için de sürekli para para diye konuşması zirvaliktan öteye gitmez nazarımda. Bu takım Süper lige çıksa lige katılım parası kendisine kalacak, beş kuruş harcamadan süper ligden düşse 60 milyon TL'ye yakın para gene kendisine kalacak. Kulüp sirketlestigi için buna yatırım gözüyle bakıyorum. Hangi yatırımcı 100 milyon verip 1-2 yılda o parayı amorti etmiş ? Millete posta koymak yerine, ben olmasam Samsunspor olmazdı diye konuşmak yerine az biraz kafasını kullanırsa verdiği paranın kat be kat fazlasını zaten kazanacak. Kazandığı yada kazanacağı parada zerre gözüm yok. Ama sana para kazandıracak kulübün taraftarı senin şamar oğlanın değildir. O taraftarı da millete madara edemezsin. Bazı noktalarda haddini bilmesi gerekir.

evolution55

25655 adet forma satılmış, iyimser düşünmeyle bu rakam 3.822.595 TL'ye tekabül etmekte. Bu rakam yüksel yıldırımın nur yüzü hatrına olmadı. Öyle aman aman toplu alımlar da yapılmadı. Atatürklü Antrasit formamız gerçekten çok beğenildiği için türkiye genelinde ses getirdi ve böyle güzel bir sonuç ortaya çıktı. Yani taraftar elinden gelen desteği yaptı yapmaya da devam ediyor.

twitterda taraftarla ağız dalaşına girene kadar canik belediye başkanına hesap sor. şehrin ileri gelenlerine hesap sor. ergenlere laf yetiştireceğim diye aklı başında insanları kendinden iyice uzaklaştırıyorsun.

cembaba

Yüksel Yıldırım röportajlarında ve twitter'da iki farklı kişilik gibi. Yazdıklarına baksan dersin ki zır cahil 18 yaşında çocuk. Röportajlarında ise bulunduğu konumun hakkını verdiğine inanıyorsun. Çok enteresan bir kişi Yüksel Yıldırım. Bazen çok seviyorum. Bazen de nefret ettiriyor. İsmail Başkan'ın dediği gibi "param da param param da var" vs. söylemleri hiç hoş değil.

AhmetDenizci

Alıntı yapılan: SametYılmaz55 - 13 Ocak 2021, 02:34:31Her kulübün olduğu gibi Samsunspor'un da değerleri vardır. Atatürk'lü arma diye gurur duyuyoruz, 5'de yesek 10'da yesek formamızı giyiyor, göğsümüzü gere gere dolaşıyoruz sokaklarda. Bu kulübün tarihi öyle son 5-10 yılda yaşanan sıkıntılardan, kayyumdan ibaret değildir. Geçmişi ne çabuk unuttunuz deniyor sürekli ne yazık ki. Bu kulübün geçmişinde nice başarılar da var. Konu sürekli Yüksel Yıldırım'ın verdiği paralara, kayyuma geliyor ne hikmetse. Milyar dolar da verse bu kulübü kimsenin küçük düşürmeye hakkı yoktur. Kaldı ki Yüksel Yıldırım bu paraları dernek statüsündeki bir kulübe hibe etmedi. Şirketlestirip kendi üzerine aldığı şirkete verdi bu parayı. Bunu demek acı olsa da durum bu. Yatırım yaptığı bir şirket için de sürekli para para diye konuşması zirvaliktan öteye gitmez nazarımda. Bu takım Süper lige çıksa lige katılım parası kendisine kalacak, beş kuruş harcamadan süper ligden düşse 60 milyon TL'ye yakın para gene kendisine kalacak. Kulüp sirketlestigi için buna yatırım gözüyle bakıyorum. Hangi yatırımcı 100 milyon verip 1-2 yılda o parayı amorti etmiş ? Millete posta koymak yerine, ben olmasam Samsunspor olmazdı diye konuşmak yerine az biraz kafasını kullanırsa verdiği paranın kat be kat fazlasını zaten kazanacak. Kazandığı yada kazanacağı parada zerre gözüm yok. Ama sana para kazandıracak kulübün taraftarı senin şamar oğlanın değildir. O taraftarı da millete madara edemezsin. Bazı noktalarda haddini bilmesi gerekir.

Şirketleşme olmadan önce derneğin tüm borçları ödendi sanırım. Öyle bir prosedür vardı diye hatırlıyorum. Hatta İsmail Başkan dernekten ayrılınca, basketbol şubesi açıldığı için borç çıkmıştı. Ben böyle mi bıraktım size derneği, borçsuz bıraktım diye bir açıklama yapmıştı Yüksel Başkan diye hatırlıyorum.

s_uzunkaya

sıkıldım yüksel yıldırımdan. zengin züppe çocukları gibi davranıyor. bizi küçük düşürmelerini burda kalemi çok sağlam arkadaşlar görmemezlikten gelmek için gözlerini yumup elleriyle kapıyorlar eminim. samsunspor aşkı filan hikaye. adam tamamıyla ego ve ticari kazanç peşinde. maalesef ki bi hırsız tuttuk ne bırakabiliyoruz ne getirebiliyoruz. bakalım bu işler nereye varacak....

eprianu

Sosyal medyadan yazıp da zaten gerilen ortamı daha da germek istemiyorum.

Twitter'a birkaç ay önce katılmış, bir tane bile twit'i bulunmayan, profil fotoğrafı bile olmayan kendi halinde bir taraftarın yazdıklarına neden cevap veriyorsun arkadaş? Kaldı ki taraftar mı provokatör mü, onu bile bilmiyoruz?

Nedir bu iğrenç üslup? Ben yaptım, ben aldım, ben harcıyorum... Ne geçiyor eline böyle yapınca? Samsunspor'umuzu dirilttiğini zannediyorsun ancak Samsunspor seni diriltti. Samsunspor'dan önce kaç takipçin vardı, sokaktaki kaç insan seni tanıyordu? Ya şimdi? Seni seven binlerce insan var, seni tanıyan çok sayıda basın muhabiri var. Böylesine güzel bir hava yakalamışken neden bu kadar kötü bir üslup kullanıp insanların kalbini kırıyorsun.

Anlıyoruz; hastasın, zor bir süreçten geçtin. Buna rağmen hâlâ transferleri düşünüyorsun, emek veriyorsun. Ama haddini aşmış bile olsa bir taraftarı böyle kırmaya hakkın yok. Kaldı ki cevap vermen bile hatalı. Koskoca iş adamısın, twitter'da çocuk çocukla uğraşıyorsun.

Forumda bir kardeşimiz/abimiz ne güzel ifade etmiş. Niye bu kulübü hep kayyumlarla anıyorsun. Bugün Samsunspor'u herkes biliyor ve saygı gösteriyorsa 80'li yıllarda şampiyonluğa oynadığımız dönemlerin, İsmail Uyanıklı başı dik durduğu günlerin hiç mi katkısı yok zannediyorsun?

Dikkat ettiniz mi bilmiyorum? Kulüp, 55. yıl videosu paylaşmıştı. Videonun bir karesinde Menteşoğlu yok, İsmail Uyanık yok. Geçmişteki başarılı günler Zenke'nin attığı bir golle temsil edilmişti. Hiç kusura bakma Sayın Yıldırım; kulübün başarısını yansıtacaksa MEnteşoğlu'nu da Uyanık'ı da hatta zerre sevmediğim Tanju Çolak'ı da o videoya koymak zorundasın. Videoya bir bakıyoruz; kuruluştan bahsediyor, sonra peşine Yıldırım geliyor. Arası nerede?

Bu taraftar sana saygı gösteriyorsa, seni seviyorsa Samsunspor başkanı olduğun için yapıyor bunları. Samsun'da sıradan bir kulüp kurup, Süper Lig'e oynatsaydın, bakalım kaç kişi gelecekti tribünlere? Kaç kişi sevecek, saygı gösterecekti sana? Atatürklü armadan dolayıdır sana olan saygımız ama ne olur saçma hareketlerle bu saygıyı bitirme.

Samsunsporlu Eğitimciler Platformu'nda birlikte yürüdüğümüz, üzülen, dertlenen, kapı kapı gezip birlikte para topladığımız, Samsun'da oturmamasına rağmen gelip Samsun'da dergi dağıtan bir arkadaşımıza, dostumuza, kardeşimize Twitter'da "Sen ne yaptın?" diye soruyorsun. Ayıp ayıp! Ne yaptın diye sorduğun adam cebinden, zamanından, ailesinden verdi geldi Samsun'da dergi dağıttı, sonraki dergi için kapı kapı gezip para dilendi. En önemlisi de bunlardan hiçbir kârı yok! Çevresindeki Samsunsporlular dışında kimse bunu bilmiyor.

s_uzunkaya

Alıntı yapılan: eprianu - 13 Ocak 2021, 12:47:37Sosyal medyadan yazıp da zaten gerilen ortamı daha da germek istemiyorum.

Twitter'a birkaç ay önce katılmış, bir tane bile twit'i bulunmayan, profil fotoğrafı bile olmayan kendi halinde bir taraftarın yazdıklarına neden cevap veriyorsun arkadaş? Kaldı ki taraftar mı provokatör mü, onu bile bilmiyoruz?

Nedir bu iğrenç üslup? Ben yaptım, ben aldım, ben harcıyorum... Ne geçiyor eline böyle yapınca? Samsunspor'umuzu dirilttiğini zannediyorsun ancak Samsunspor seni diriltti. Samsunspor'dan önce kaç takipçin vardı, sokaktaki kaç insan seni tanıyordu? Ya şimdi? Seni seven binlerce insan var, seni tanıyan çok sayıda basın muhabiri var. Böylesine güzel bir hava yakalamışken neden bu kadar kötü bir üslup kullanıp insanların kalbini kırıyorsun.

Anlıyoruz; hastasın, zor bir süreçten geçtin. Buna rağmen hâlâ transferleri düşünüyorsun, emek veriyorsun. Ama haddini aşmış bile olsa bir taraftarı böyle kırmaya hakkın yok. Kaldı ki cevap vermen bile hatalı. Koskoca iş adamısın, twitter'da çocuk çocukla uğraşıyorsun.

Forumda bir kardeşimiz/abimiz ne güzel ifade etmiş. Niye bu kulübü hep kayyumlarla anıyorsun. Bugün Samsunspor'u herkes biliyor ve saygı gösteriyorsa 80'li yıllarda şampiyonluğa oynadığımız dönemlerin, İsmail Uyanıklı başı dik durduğu günlerin hiç mi katkısı yok zannediyorsun?

Dikkat ettiniz mi bilmiyorum? Kulüp, 55. yıl videosu paylaşmıştı. Videonun bir karesinde Menteşoğlu yok, İsmail Uyanık yok. Geçmişteki başarılı günler Zenke'nin attığı bir golle temsil edilmişti. Hiç kusura bakma Sayın Yıldırım; kulübün başarısını yansıtacaksa MEnteşoğlu'nu da Uyanık'ı da hatta zerre sevmediğim Tanju Çolak'ı da o videoya koymak zorundasın. Videoya bir bakıyoruz; kuruluştan bahsediyor, sonra peşine Yıldırım geliyor. Arası nerede?

Bu taraftar sana saygı gösteriyorsa, seni seviyorsa Samsunspor başkanı olduğun için yapıyor bunları. Samsun'da sıradan bir kulüp kurup, Süper Lig'e oynatsaydın, bakalım kaç kişi gelecekti tribünlere? Kaç kişi sevecek, saygı gösterecekti sana? Atatürklü armadan dolayıdır sana olan saygımız ama ne olur saçma hareketlerle bu saygıyı bitirme.

Samsunsporlu Eğitimciler Platformu'nda birlikte yürüdüğümüz, üzülen, dertlenen, kapı kapı gezip birlikte para topladığımız, Samsun'da oturmamasına rağmen gelip Samsun'da dergi dağıtan bir arkadaşımıza, dostumuza, kardeşimize Twitter'da "Sen ne yaptın?" diye soruyorsun. Ayıp ayıp! Ne yaptın diye sorduğun adam cebinden, zamanından, ailesinden verdi geldi Samsun'da dergi dağıttı, sonraki dergi için kapı kapı gezip para dilendi. En önemlisi de bunlardan hiçbir kârı yok! Çevresindeki Samsunsporlular dışında kimse bunu bilmiyor.
Eline sağlık dostum. Bunu bi yerel gazetede paylaşacak cesur bi editör var mı? Veya burda ortak bir yazı üzerinde çalışalım ve samsunspor. Biz üyeleri adı altında bir yerel gazeteye yayınlatmaya çalışalım. Zaten Yerel gazete bağlantısı olan arkadaşlar da var burda herhalde

SametYılmaz55

Alıntı yapılan: AhmetDenizci - 13 Ocak 2021, 11:07:19Şirketleşme olmadan önce derneğin tüm borçları ödendi sanırım. Öyle bir prosedür vardı diye hatırlıyorum. Hatta İsmail Başkan dernekten ayrılınca, basketbol şubesi açıldığı için borç çıkmıştı. Ben böyle mi bıraktım size derneği, borçsuz bıraktım diye bir açıklama yapmıştı Yüksel Başkan diye hatırlıyorum.
Derneğin borcunu üstlenmek şartıyla sirketlesmeye izin verilmişti zaten. Yapılan protokolde futbol şubesinin derneğe karşı yükümlülüğü falan açık şekilde belirtildi sanırım. Basketbol şubesinden dolayı mı yada başka bir şey mi tam bilmiyorum da 1.5 milyon lira gibi bir rakam vardı sanırım İsmail başkan gittikten sonra. Futbol şubesi derneğe karşı sorumluluklarini ne kadar yerine getiriyor onu da bilmiyorum valla. Hem şirketin hem derneğin başında Yüksel Yıldırım var zaten. Ama bizim taraftar olarak en kötü senaryoyu düşünüp derneği geliştirecek işleri yapmamız lazım.

_SoN_

Yüksel Yıldırım'ilk zamanlardan bu yana değişmedi, zaman zaman taraftarın keskin çıkışlarını, kırmızı çizgilerini anlayıp, bu bağlamda geri adım atsa da hep aynı havada devam ediyor.

Özellikle sosyal medyada ne yaptığını bilmez durumlarını,ben isteyerek bilinçli halde kullandığına inanıyorum, o cevap verdiği 3-5 takipçiyi geçmeyen boş hesaplarda buna dahil, neye nasıl cevap vereceğini biliyor ve gündemi kendisi belirlemek için bence bilinçli davranıyor. Neden mi? Bunu net cevap vermek doğrı olmaz, ama takımın ilk kendi şirket başkanlığında bocaladığı dönemleri, İsmail Uyanık'la yaşadığı problemleri,İsmail Uyanık'ın İstafa etmesini, daha sonra İsmail Uyanık'ın dernek başkanlığında bile olmaması gerektiği konusunda yönlendirmeleri, akabinde yönetimin ve dernek başkanının yeniden belirlenmesi konusunda yaptırımları vs,hep bu süreçleri "birkaç kişiyle twitterdan tartışıyor" görünürken yönettiğini unutmayalım. Yüksel Yıldırım o ne yaptığını bilmiyor çoluk çocuğa cevap veriyor dediğimiz dönemlerde nasıl neleri değiştirdiğini, asıl kime kimlere cevap verdiğini yaşayarak gördük.

Ben artık Yüksel Yıldırım'ın bu işi bilinçli yaptığı konusunu geçtim, onu zaten biliyorum, ama şu aşamada beni meraklandıran, artık ne istiyor ?

Bu kadar süreçlerden sonra takımda TEK ADAM OLMUŞ,istekleri ve yaptıkları doğrultuda takım hedeflenen yolda, bu kadar hastalıklardan çıkmış ve hala ayakta iken, neyi HEDEFLİYOR? Bu sefer kime söylüyor o cevaplarda ki sözleri?

O twiterdeki balonlara söylemediği kesin.

Samsunspor'un sözde değil özde, gerçek taraftarının nelerden rahatsız olduğunu bile bile, her fırsatta bu takım benim, ben yaptım, önceden çukurdaydı şimdi ben çıkardım demesi KİME?

İlk zamanlardan beri "rahatsız olduğumuz durum" ve Yüksel Yıldırım değişmedi, bana kalırsa değişmeyecekte,

ASIL MESELE GERÇEK TARAFTAR DEĞİŞECEK Mİ?

ŞUNU UNUTMAYIN ARKADAŞLAR VE HER FIRSATTA BİZİM GİBİ DÜŞÜNENLERE VE GELİP GİDEN TÜM BAŞKANLARA BİLE İFADE EDİN.

"Samsunspor'un ne demek olduğunu, bizim için ne ifade ettiğini, SAMSUNSPOR'un aslında kimin olduğunu bilen gerçek taraftar değişmediği sürece, YÜKSEL YILDIRIM'ın değişmemesinin, bizim için hiçbir önemi yoktur."

ender

İki ihtimal var . Birincisi yeterince Zeki değil . İkincisi egosu zekasının önüne geçiyor . Yoksa hiçbir kulüp başkanı bu kadar itici ve kutuplaştırıcı olamaz . Ben şahsen bu başkanla süperligde olacağımıza İsmail uyanık gibi bir karakterle amatörde olmayı tercih ederim . Bunun yaptıklarını başka bir camia kulübünün başkanı yapsa adam 1 hafta duramaz o koltukta . Sanki Türkiye de kulübe tek para veren o . Ondan çok daha fazlasını verenler var ama bu tarz saçma konuşmalar sadece bizim başkanda . Elde ettiği bir başarıda yok ortada.

Ayberk

Alıntı yapılan: ender - 13 Ocak 2021, 14:14:13İki ihtimal var . Birincisi yeterince Zeki değil . İkincisi egosu zekasının önüne geçiyor . Yoksa hiçbir kulüp başkanı bu kadar itici ve kutuplaştırıcı olamaz . Ben şahsen bu başkanla süperligde olacağımıza İsmail uyanık gibi bir karakterle amatörde olmayı tercih ederim . Bunun yaptıklarını başka bir camia kulübünün başkanı yapsa adam 1 hafta duramaz o koltukta . Sanki Türkiye de kulübe tek para veren o . Ondan çok daha fazlasını verenler var ama bu tarz saçma konuşmalar sadece bizim başkanda . Elde ettiği bir başarıda yok ortada.

3. İhtimal taraftarın transferdeki başarısızlıktan sorumlu tuttuğu kişilere kendisi de tepkili, fakat tepkisini taraftardan çıkarıyor.

KareAs55

Yüksel Yıldırım çözülmesi zor bir insan, her ne kadar duygularıyla hareket ediyor gibi görünse bile iş hayatında bulunduğu konumu ve başarılarını göz önüne aldığımda bu kadar duyguyla hareket etmesi bana normal gelmiyor. Stratejik olarak gündemi değiştirerek transferde zaman kazanmaya yönelik bir hamle mi acaba diye düşünmüyor değilim

mehmet yılmaz

"Param, param..
Ben, ben...
Ben olmazsam olmazdınız, ben olmazsam devlet çöker, ben olmazsam hayat biter vs."

En nezih eleştirilere bile itici, kırıcı bir üslupla cevap vermek farklı bir karakter sahibi olmayı gösterir. Sağlıklı bir ruh dünyası olmadığını belki de. Bilemiyorum.

Kişiselleştirmek de istemiyorum, kavramlar üzerinden gidelim.

Sevgiyi parayla satın alamaz kimse, insanlar sizi değil, paranızı severler.

Ben diyelim ki, denize düştüm ve sen atladın beni kurtardın.
Ölecektim, belki de ölmeyecektim, başka biri kurtaracaktı vs.
Böyle bir insana hayat boyu müteşekkir kalınır.
Ancak her fırsatta, "seni ben kurtardım, ben olmasam ölüyordun" denilirse bu iş ters teper.
Kaldı ki, paranın olduğu yerlerde karşılıksız bir aşk da olmaz pek.
Paranın olduğu yerde kutsalı, hassasiyeti de olmaz bazı tiplerin.

Neyse, uzun uzadıya yazmayayım. Sinirlerim bozuluyor.

Allah yardımcımız olsun.
Sen, ben geçip gideriz lakin Samsunspor hep kalır.
Tıpkı 1988-89 sezonunun ikinci devresindeki gibi, olmasa bile biz olmayanını tutarız, başkasını değil.

ata55

_SoN_

Bugün yine formunda başkan, siz artık cevap vermeyeceğim demesine bakmayın, bunu defalarca yazdı yine değişmedi, ne demek arkadaş "Samsunda kalite bu kadarmış" !!

Attığı twit,
Biraz ciddi olun lütfen arkadaşlar. Beni yormaya başladınız bu gereksiz aptalca mesajlarınızla. Gidin başkaları ile uğraşsanıza. Bune terbiyesizlik. Artık sizleri ciddiye almıyorum, cevapta yazmıyorum. Diyalog yok, Monolog var! Sözün bittiği yer! Samsun'da kalite bu kadarmış! 👏 https://t.co/kKYoOYQdY7

Bu Twitten sonra ben takibi bıraktım, Samsunspor' un başkanıda olsan, takip edilebilir kalitede olman gerekir.