SAMSUNSPOR KONGREYE GİDİYOR

Başlatan Barış555, 05 Aralık 2017, 09:19:55

« önceki - sonraki »

Shane_Falco

SAMSUNSPOR KULÜBÜ BAŞKANLIK DİVAN KURULU BASIN BİLDİRİSİ

Malum olduğu üzere, 28 ARALIK 2017 günü, Samsunspor Kulübü olağanüstü seçimli kongre yapmıştır.

Kongrede, yönetim kurulunun, denetleme kurulunun, divan kurulunun, kesin hesap ve bilançolarının raporları okunmuş, raporlar üzerinde görüşme açılmış ve görüşmeler sonunda KURULLAR İBRA edilmiştir.

Ancak, kurulların seçilmesi maddesine gelindiğinde, divan kuruluna verilmiş bulunan aday listesinde kulübe üye olmayanlar aday gösterildiği için, tüzük maddesi 27 ve sair ilgili maddeleri gereği liste kabul edilememiş, Yönetim Kurulu da dahil başkaca aday listesi sürülmediği için, kongre Divan Kurulu tarafından seçimler (Kongre) ertelenerek Yönetim Kurulunun yeni kongre tarihine kadar  (en geç 6 ay süre ile) göreve devam etmesine karar verilmiştir.

Kongreyi takip eden güğn (Cuma Günü) içerisinde geç saatlerde Yönetim Kurulu topluca İstafa Kararı alarak bu istemlerini Sayın Valimize sunmuşlar ise de, Sayın Valimiz tarafından istifalar iade edilerek göreve devamları istenmiştir.

Buna rağmen, Yönetim Kurulu Üyeleri bu kararlarını geri almamışlar, topluca bu dilekçelerini Kulüp Başkanlık Divan Kurulu'na sunmuşlardır.

Bunun üzerine kurulumuz olaya dahil olmuş ve derhal toplanarak tüzük uyarınca gereğini yapmak üzere, ulaşılabilen Yönetim Kurulu Üyeleri Kulüp Tesislerine çağırılmış, meselenin ehemmiyeti tartışılmış, en azından Genel Kurul Kararı doğrultusunda Kulübü Olağanüstü Kongreye götürmeleri istemişsede, maalesef sonuç alınamamıştır.

Durumu görüşmek üzere, Sayın Valimiz Osman KAYMAK ile görüşmek için randevu istenmiş, bilhare Valimiz tarafından telefon görüşmeleri yapılmış, karşılıklı görüş ve düşünce alış verişinde bulunulmuştur.

Takip eden safhada, kurulumuz, Tüzüğün kendisine yüklediği sorumlulukları yerine getirebilmek için çalışmalar başlatmış ve yapılan çalışmalarda, tüm kamu oyun ca da genel olarak bilindiği üzere, sorunun 3 OCAK 2018 gününde başlayıp, 10 OCAK 2018 gününe kadar devam eden acil ödemelerde (YAKLAŞIK 4 MİLYON TL) kilitlendiğini, içine düşülen bu kaos ve ödeme planı çözümlenemediği taktirde, futbolculardan 14'ünün tamamen serbest kalacağını, yapılandırılmış borç nedeni ile SSK'ya olan borcun taksiti olan 187.710.00TL 'nin 2 OCAK 2018 günü ödenmediği taktirde tüm yapılanmanın iptal edilerek, Kulübün tüm borcu defaten ödemek zorunda kalacağı, bu haldede, mevcut borcun katlanarak faizleri ile artacağı, futbolcu borçlarının ( TFF'nuna şikayet edilmiş olması hasebi ile) ödenmemesi durumunda, tüm futbolcuların serbesdt kalacağı, gibi gerçekler için çözüm aramaları yapılmıştır.

Bu arada, Basın ile de kısa ve fazla detay içermeyen paylaşımlarımız olmuş isede, detaylı bilgiler, tüm geliştirmeler ve evrakların tetkikinden sonra anlaşılmıştır.

Tüm yapılan tetkikler ve görüşmeler sonunda, mali çıkmazların çözümlenmesinde Kulübün karşısına çıkan engellerden en büyüğünün Sayın Kazım YILMAZ'ın temlikli alacaklarının olduğu, tüm bu alacaklarında, döviz bazında işlem gördüğü, borca karşılık yapılan ödemelerin, kurdaki gelişmeler karşısında eritilemediği ve bugün içinde , Kulübün ödeme çıkmazının ana nedeni olduğu saptanmıştır.

Kurulumuz, tüzüğümüzün amir hükümleri gereği, bu ahvalde yapması gereken tüm çalışmaları yaparak, öncelikle Yönetim Kurulu teşkili için yedek üyeleri göreve çağırmış ancak onlarında istifaları ile karşılaşmıştır. İstifa etmeyen üyelerin ise sayıları yeterli olamadığı için, Yönetim Kurulunu oluşturamamışlardır.

Takiben, Tüzük gereği, Kulübü Olağanüstü Genel Kurula götürmek yetkisi olan Denetleme Kurulu üyeleri göreve çağırılmışlardır. Denetleme Kurulu Üyelerimiz tüzük gereği, Olağanüstü seçimli kongre kararı alarak, bu arada geçecek zaman diliminde yeni bir Yönetim Kurulu oluşturabilmesine de imkan sağlayacaktır.

Bu arada da, Kentimizin Mülki Amirleri, Milletvekilleri, Yöneticileri tüm ilgilenenleri ile de çare aramalarımıza devam etmekteyiz. Şu ana kadarda, olumluve çözüm getiren sağlıklı bir sonuç alınamamıştır. Ancak Samsunspor'a sahip çıkarak, içine düşülen zor durumdan acilen çıkmak için herkesin elini taşın altına koymak zamanıdır. Aksi taktirde, SAMSUNSPORUMUZ İÇİN VAKİT ÇOK GEÇMİŞ olacaktır.

Sebep ve netice açısından, kati ve doğru bilgi sahibi olunamadığı halde, gerçeği yansıtmayan beyan ve bilgi sunumlarının, Kamu Oyunu yanlış bilgilendirmelerine engel olmak zarureti de dikkate alınarak,

Bugün itibari ile, Kulübün içinde bulunduğu durum ve neler ypaılabileceğine dair, varsayımlı bilgi ve haberler yerine, gerçeği Spor(Samsun) Kamu Oyu ile paylaşmayı uygun bulduğumuzu, gelişmelerden, Sayın Kamu Oyunu devamlı olarak bilgilendireceğimizi saygı ile duyururuz.

SAMSUNSPOR KULÜBÜ BAŞKANLIK DİVAN KURULU

ngonge

Ne yönetilebilir bir haldeymiş kulup ama, 2 günde borçlar ödenmese ne oyuncu kalacak ne bir şey. Ancak son aşamaya gelince tutuşuyor Divan da..

cakir55

Hiç kimse o topun altına girmez 1 gün kalmış. Yusuf Ziya ve vali el atacak da para toparlanacak. Geçiniz o işi bu gidişle Gaziantepspor ve MİY gibi olacağız. Hiç bi kalkınma vs yok onu da anlamış değilim. Taraftar olarak bizim de içimiz geçmiş. Yazık vallahi diyecek başka bir şey yok.

Sadece Samsunspor

Resmen ulusal medyada bile Samsunspor gaziantep gibi kapaniyor basliklari basladi

Sadece Samsunspor

He birde yerel medyada bi tane cesur gazete yok mu Samsunspor sahipsiz kaldi diye kocaman baslik atacam

kavak_55

bu sonları hazırlayanlar yerel gazete yazarları değilmi zaten yönetim istifa etmeli bırakmalı deyip durdular yönetim seçime gitti bahene buldular . yok tutunacağızmı tutuşacağızmı yok yönetim bir saniye durmamalı durmadı şimdi ne olacak. genel kurula gitti ne oldu aday çıkmadı yönetim aday olmayacam dedi buna rağmen aday çıkmadı divan yönetime devam dedi bunada bahane buldular şeytanca diye iftira ettiler bende diyorum KOSKOCA SAMSUNSPORUN SONUNU HAZIRLAYANLAR SÜREKLİ TUTU YÖNETİMİNİ SUÇLAYAN KINA YAKSINLAR İSTEDİKLERİ OLDU . TUTU benim babamın oğlu değil ama yaptıkları ortada hasta hasta strese girdi uğraş dı didindi ama adam kimseye yaramadı soyanlara temlik koyduranlara gıkı çıkmayanlar mazlum TUTU ya aslan kesildi. TUTU bırak dı hadi çıksınlar sahipsiz bırakmasın o çok konuşanlar . malasef yok olma yolunda hızla gidiyoruz ALLAH SAMSUNSPORUMUZUN SONUNU HAYIR LI  EĞLEYE İNŞALLAH.

kavak_55

olurda ayakta kalır borçlar ödenirse kulübü şikayet eden futbolcular kimlerse oynadığı futbola bakılmaksızın hepsi gönderilmeli bence .

SametYılmaz55

01 Ocak 2018, 23:06:06 #142 Son düzenlenme: 02 Ocak 2018, 13:10:50 SametYýlmaz55
Mazlum Tutu, Samsunspor sevdasına strese girip yataklara düşen Tutu, döneminde başarıdan başarıya koştuğumuz Tutu,dik duruşun kitabını yazan Tutu!...ooooo Tutu ölümüne Tutu,haydi bastır Tutu,Tutu gol gol gol,Tutu gol gol gol....

samsunum

Adam resmen taraftarı karşına aldı. Yetmedi bu camiaya ihanet eden serdar ölmezi yönetime aldı  o da yetmedi kendi stadimizi başkaları açtı,  başkanın teki çıktı bi laf etti hic birine cevap dahi vermedi hani bir kulübün duruşu olur ya bizde o son 3 senedir ayaklar altında.
Kongre tarihi alındığı ilk andan beri istifa diye bagirildi. O gitti aklandi kongreden sonra istifa etti. Ama hala suçlu onu istifaya davet eden taraftar oluyor. Size soruyorum tutu ve yonetimi ayni şekilde kongreden önce istifa edilse şuan ki tabloyla ayni durumda mi olurduk?

bayfa55

Çok kurnazsın Tutu Çokkk!!!

Shane_Falco

Bugün dahil olmak üzere takım için çok önemli bir haftanın içerisindeyiz. Bir parça umudumuzu Vali'nin varlığı yeşertiyor zaten o adam olmasaydı bu takım ne yapacaktı bilemiyorum.

Sadece Samsunspor

Gaziantep suanda kulubun anahtarini valiye teslim ediyor ve tum futbolcular halk ayalta valiligin onunde. Bizde cit ses yok >:(

Sadece Samsunspor

Kotunun iyisi celil ve grubunj kulube uye yapip yonetime getiesinler. Napalim en iyi secenek bu bence

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: Sadece Samsunspor - 02 Ocak 2018, 12:40:07
Gaziantep suanda kulubun anahtarini valiye teslim ediyor ve tum futbolcular halk ayalta valiligin onunde. Bizde cit ses yok >:(

Ayaklanmalar üstüne şimdi antep başkanı açıklama yaptı kulup kapanmıyor diye. demekki çözüm üretildi.

Shane_Falco

Alıntı yapılan: Sadece Samsunspor - 02 Ocak 2018, 13:17:24
Ayaklanmalar üstüne şimdi antep başkanı açıklama yaptı kulup kapanmıyor diye. demekki çözüm üretildi.

İsteseler her türlü çözüm bulunuyor.
Bizde de işler bi yere kadar ekip halinde yürüyor sonrası hiç yok. Şu istifa ve kongre çağrıları yapılana kadar olan birlik, beraberlik şimdi nerede acaba ? Özellikle kongrede bağıranlar çağıranlar şuan nerede ? Hiç sesleri solukları çıkmıyor.

Tutu babamın oğlu değil ama bu adam öyle böyle bir şekilde para bulunması gerektiği zaman buluyordu. İsmail Uyanığın yazın bir açıklaması vardı. Şuan başkan olacak kişinin ya parası olması gerekiyor. Ya da para gerektiği zaman bulabilmesi gerekiyor şuan ki yönetim bu işi güzel yapıyor demişti.

Bakanın önünde diz çöktü ıvır zıvır diye diye itin bi tarafına soktular adamı. Yaptığı doğrudan fazla yanlışı vardı evet ama zor zamanlarda takımı bir şekilde tutmuştu bu adam. Kongre dediğin olay sezon biter yeni sezon başlamadan yapılır. Ya da kürsüde avazın çıktığı kadar bağırıyorsan taşın altına elini sokacan başkan olacan. Bu adamların yaptıkları hataları yapmayacan bizde sana Allah razı olsun diyeceğiz.

Daha önce de söyledim kayyum, mayyum denilen olay bu takımı bitirir. Bir şekilde ya başkan bulunmalı bu takıma ya da şu Celil'in içinde saçma sapan adamları bulunduran oluşumunun önü açılmalı. Takım başı boş bırakılmamalı.