Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

defansif orta saha

Teknik direktör adayı olarak aklımda üç isim var

1) İsmail Kartal
2) Volkan Demirel
3) Sergen Yalçın

Bu isimlerden belki bazısına belki de hepsine "o gelmez, bu gitmez" diyebilirsiniz, eyvallah ama artık yeni isimlere yönelmek lazım.

Samet Aybaba veya Hikmet Karaman ile olacak iş değil bu. Eski kafa hocalara bakmamak gerek

Ekleme: Yine hatırlatayım, bizim takımın esas sorunu "hocalık" bir durum değil maalesef

muzaffer4

Ben de genç 2000'li yıllardan sonra futbol oynamış birisinin gelmesini isterim. Volkan Göztepe ile anlaşamadı süper lig takımı çalıştırmak istiyorum dedi. Sergen'in de geleceğini sanmıyorum. İsmail kartalın düşüncesini tam olarak çözemedim ancak süper ligde teknik direktör istifaları başlayınca kendisine bir takım bulacağını düşünüyor olabilir.
Madem hocaya göre kadro kuramadık. Kadroya göre hoca bulalım. Bu oyuncu topluluğundan takım yaparım diyen kendine güvenen birisi bu takımı şampiyon yapar.

Raqua55

Alıntı yapılan: defansif orta saha - 13 Eylül 2022, 15:30:59Teknik direktör adayı olarak aklımda üç isim var

1) İsmail Kartal
2) Volkan Demirel
3) Sergen Yalçın

Bu isimlerden belki bazısına belki de hepsine "o gelmez, bu gitmez" diyebilirsiniz, eyvallah ama artık yeni isimlere yönelmek lazım.

Samet Aybaba veya Hikmet Karaman ile olacak iş değil bu. Eski kafa hocalara bakmamak gerek

Ekleme: Yine hatırlatayım, bizim takımın esas sorunu "hocalık" bir durum değil maalesef

Volkan Demirelin gelmesini cok isterim. Basariya ac ayni zamanda takima agirligini koyabilecek birisi.

_SoN_

Mesele sadece "ben süper ligte takım çalıştırmak istiyorum" ile ibaret değil, bizim başkanı az çok araştıran "kendini bilen ve sağlam bir hoca" kolay kolay kendini riske atıp gelmez, hele hele bu saatten sonra hiç gelmez, yukarıda adı geçen hocaların hiçbirinin geleceğine ihtimal dahi vermiyorum, geldi diyelim bizim başkanla sağlam bir çalışma yapacağına zaten inanmıyorum, mesele daha önce yazan arkadaşların dediği gibi sadece hoca değil, bunu nasıl biz görüyorsak, bahsettiğim profildeki sağlam hocalarda görür ve gelmez.

Ha kim mi gelecek ? İnanın Bayram Bektaş'tan sonra kesinlikle düşük profilli kim gelirse gelsin şaşırmam . Biz-siz böyle büyük hayaller kurup en azından bir süre mutlu olalım diyorsak, sayalım dediğiniz isimler gibi birçok ismi, hatta boşta olan Fatih Terim'i de ekleyelim .

Sadece Samsunspor

Bazen dusunuyorum da. Bizim Turk hocalarda da hic is yok. Bu ligin en iyi kadrosu kurulmus. Borcsuz bir kulup. Arkanda baskan var. Taraftar zaten arkanda olacak. Bir tanesi de cikip ben talibim kardesim bu takima. Veya baskanla iletisime gecmiyor. Ben yaparim bu isi diye. Daha ne olacak bi takimda. Borc yok. Iyi oyuncular var. Baskan var. Taraftar var. Sana bu takimi oynatmak iyi 11 cikarmak kalmis. Sorsan hepsi kulupleri sikayet eder.

Raqua55

Samet aybaba instagram hesabinda klubun resmi sayfasini takibe almis. Ayni zamanda batu kaplan ile yollar ayrdildigi soyleniyor. Batu kaplanin ayriligini dogru bulmuyorum. Kurulan kadro kotu degildi.

Sadece Samsunspor

Huseyin Eroglu ile gorusulmus. Sosyal medyada bu kim okeye 4.mu araniyor gibi yorumlar var. Ama ben olumsuz gormuyorum. Fena bir hoca degil. Takim zaten iyi isimlerden kurulu. Dogru 11i cikartip oynayabilir. Benim gorusum boyle. Katilirmisiniz?

Sol Açık

Alıntı yapılan: Sadece Samsunspor - 17 Eylül 2022, 12:59:42Huseyin Eroglu ile gorusulmus. Sosyal medyada bu kim okeye 4.mu araniyor gibi yorumlar var. Ama ben olumsuz gormuyorum. Fena bir hoca degil. Takim zaten iyi isimlerden kurulu. Dogru 11i cikartip oynayabilir. Benim gorusum boyle. Katilirmisiniz?

Samet Aybaba başta olmak üzere, Hikmet Karaman falan gibi "eski" hocaları görmekten çok sıkıldım. Hırsı, tutkusu, başarıya açlığı olan, ama futbol dünyasında sıkça karşılaşılan türde bir cehalette olmayan, yani oturmasını, kalkmasını, KONUŞMASINI bilen bir hoca düşünülmeli...

Forumda bir şekilde adı geçenlerden Volkan Demirel bana çekici geliyor. Açıkçası futbolcuyken kendisinden nefret ederdim, ama konuşmaya başladığında gördüm ki kendisini epey geliştirmiş...

Hüseyin Eroğlu da gayet iyi bir hoca. Onun açısından bir üst aşamaya geçmek için Samsunspor bir fırsat olabilir. Eğer böyle bakıyorsa gelmek de isteyebilir. Tercih edilebilecek bir hoca.

_SoN_

Karizması olan, dediğini yapan yaptırabilen, işine karıştırmayacak, aldığı kararlara saha içinde ve dışında saygı duyulacak bir isim olmalı, genç ve kariyeri olmayan hocalar şu aşamada büyük risk, bence Samet Aybaba doğdu tercih, yada onun profilinde biri olabilir, burada en önemli husus, ne yaptığını bilmeli ve özellikle başkanın karşısında dik durmalı, hoca hocalığını başkan başkanlığını bilmeli, bizim içimizde çözmemiz gereken asıl mesele budur.

Sol Açık

Alıntı yapılan: _SoN_ - 17 Eylül 2022, 15:03:38Karizması olan, dediğini yapan yaptırabilen, işine karıştırmayacak, aldığı kararlara saha içinde ve dışında saygı duyulacak bir isim olmalı, genç ve kariyeri olmayan hocalar şu aşamada büyük risk, bence Samet Aybaba doğdu tercih, yada onun profilinde biri olabilir, burada en önemli husus, ne yaptığını bilmeli ve özellikle başkanın karşısında dik durmalı, hoca hocalığını başkan başkanlığını bilmeli, bizim içimizde çözmemiz gereken asıl mesele budur.

Elbette ki bu doğru, yani hoca "kendi yetkin olduğu alanda kendisine güvenmeli"! Ama bunun için "yaşlı" olmak gerekmiyor. Samet hoca ne futbolculuğunda, ne hocalığında zirveleri görmedi, gelecekte de göremeyecek (bu ligi zirve olarak kabul etmiyorum). Asla böyle bir potansiyeli olmadı. Ama zirveyi zorlama şansı olan "genç" nesilden hocalar öncelik almalı.

Genç olmak, "ezik" olacakları anlamına gelmez. Samet Aybaba'yı başkana direnç gösterebilecek bir figür olarak görmüyorum. Denge kurup parasının derdine düşecek birisi olarak görüyorum. Zaten tarihte de asla daha fazlası olmadı. Gençlerin kazanabilecekleri var ve bunun için gerektiğinde patron ile kavga edebilecek cesaretleri... Elbette bu "gençler" İlhan Palut, Emre Belözoğlu, Okan Buruk, Volkan Demirel vb isimler. Bunlardan hangisi bize gelebilecekse, onu isterim...

_SoN_

Alıntı yapılan: Sol Açık - 17 Eylül 2022, 16:07:14Elbette ki bu doğru, yani hoca "kendi yetkin olduğu alanda kendisine güvenmeli"! Ama bunun için "yaşlı" olmak gerekmiyor. Samet hoca ne futbolculuğunda, ne hocalığında zirveleri görmedi, gelecekte de göremeyecek (bu ligi zirve olarak kabul etmiyorum). Asla böyle bir potansiyeli olmadı. Ama zirveyi zorlama şansı olan "genç" nesilden hocalar öncelik almalı.

Genç olmak, "ezik" olacakları anlamına gelmez. Samet Aybaba'yı başkana direnç gösterebilecek bir figür olarak görmüyorum. Denge kurup parasının derdine düşecek birisi olarak görüyorum. Zaten tarihte de asla daha fazlası olmadı. Gençlerin kazanabilecekleri var ve bunun için gerektiğinde patron ile kavga edebilecek cesaretleri... Elbette bu "gençler" İlhan Palut, Emre Belözoğlu, Okan Buruk, Volkan Demirel vb isimler. Bunlardan hangisi bize gelebilecekse, onu isterim...

Mesele gelebilecek seçenekler arasında en iyisini , bize sağlam olan en iyi profilini bulmaksa bence şu aşaamda Samet Aybaba doğru tercihtir, dediğiniz noktalar elbet doğru ama biz kimleri gördük bu takımın başında, ben illaki Samet hoca olsun demiyorum, öyle isimler dolaşıyor ki daha iyi olur diyorum, saydığınız isimlerin hiçbiri bizim takıma bu ligte gelmez, hele hele bizim başkanı az çok sorup öğrenen hiç gelmez, ama Samet hoca gelirse dediğim noktalarda dikkatli olur ve kendi sınırlarını net belli ederse olur.

Daha önceki mesajlarımda da belirttim, mesele istemekle bitse bende Fatih Terim gelsin isterim, ama biz hayal kurdukça Bayram hoca geldi, Fuat hoca geldi.

Diğer dolaşan isim Hüseyin Eroğlu, bence onuda çok rahat harcar bizim başkan ve taraftar, bize şu olumsuz tüm havayı deliliği ile atacak "eli maşalı" çılgın biri lazım, gerekirse başkana bile kafa tutacak.

Saydığınız isimler arasında şuan boşta olan Volkan Demirel ilk yarıyı tamamlayamaz bizim takımda. Teknik olarak değil hislerim öyle diyor.

Zaman daralıyor, bence Samet Aybaba gelebilir ve gelecek gibi. Hadi hayırlısı.

Ayberk

Hüseyin Eroğlu çerez niyetine yenir bizim camiada. Gelecek hoca sadece futbolcu grubunu değil, yönetim tarafının afra tafrasını da bastırabilecek karizmaya ve kariyere sahip olmalı. Bu profilde birini de bizim "futbol aklı" istemez. Bu profilin işaret ettiği iki kişi var ütopik gelse de 1-Fatih Terim, 2-Mustafa Denizli. Onun dışında yerli kim gelirse gelsin HAR CA NIR. Abartmıyorum yabancı gelecekse de Mourinho, Tuchel, Klopp tarzı tartışmasız bir isim olmalı. Yoksa bizim çok bilmiş taraftarımız iki hafta şampiyon yap bizi cehennemde yak bizi modu çalışır, ondan sonra hocayı cehenneme atar.

Sadece Samsunspor

Liderle aramizda sadece 4 puan var. Adam gibi hoca bulup milli takim arasini iyi degerlendirirsek bu is olur. Sadece takimi toparlayan taraftarla iyi anlasip onlari maca ceken hoca lazim.

binikalamadım

Serkan ÖZBALTA boşta bize uyar mı ? ne dersiniz ?

Stoper

Alıntı yapılan: binikalamadım - 18 Eylül 2022, 18:55:48Serkan ÖZBALTA boşta bize uyar mı ? ne dersiniz ?

Çok kötü isim.
Memleketcilik ile piyasada yer edinmeye çalışan birisi. Nereli olduğunu söylemeye gerek yok, tahmin ettin.